Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Johannesbäckskolan Konstgräs (plan 1)

Anläggning
Johannesbäckskolan Konstgräs
Adress
Verkmästargatan 21, Uppsala
Zon
Uppsala
Kommun
Uppsala
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Okänd
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Juli
2021-07-31 14:00 Pojkar IK Sirius FK P15 - IFK Norrköping FK P15 Johannesbäckskolan Konstgräs
Augusti
2021-08-01 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IK Sirius FK - AIK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-01 16:00 P16-17 G Uppland Gränby FK P16 - Storvreta IK P040506 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-03 14:00 P15 A IK Sirius FK - Vaksala SK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-05 17:15 P12 år Röd 6 Dalkurd FF - Håbo FF Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-05 20:30 Herr Div 7 Västra Johannesbäck FF - IF Vesta Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-07 10:00 P11 år Röd 3 IK Sirius FK P10B 1 - Unik FK grön 1 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-07 12:45 P10 år Röd 8 Dalkurd FF Grön - Gamla Upsala SK P11 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-07 14:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - IFK Mora FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-08 10:00 P11 år Röd 7 IK Sirius FK P10B 3 - SK Iron Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-08 18:00 Herr Div 8 Södra Gränby FK - Skokloster Fotboll IF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-13 14:00 P13 A1 Dalkurd FF U12 - Rasbo IK P08 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-14 11:30 P13 G3 IFK Uppsala - Märsta IK P08/09 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-14 14:00 P15 Regional Norra IK Sirius FK - Falu BS FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-14 15:30 P14 A2 Dalkurd FF U14 - Sunnersta AIF P07 Svart Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-15 10:00 P11 år Röd 3 IK Sirius FK P10B 1 - Vaksala SK Gul 1 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-15 12:15 P10 år Röd 7 Dalkurd FF Svart - Sunnersta AIF P2011 Gul Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-15 16:00 P16-17 G Uppland Gränby FK P16 - Rimbo IF P05 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-15 18:00 P14 G3 Vaksala SK Svart - Märsta IK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-18 00:00 P16-17 A Uppland Dalkurd FF U16 - Fanna BK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-19 P13 G4 IK Sirius FK P08S - Ospecificerat lag (12) Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-20 19:30 Herr Div 7 Västra Johannesbäck FF - Järlåsa Vittinge FF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-21 09:45 F13 G2 Vaksala SK 2 - BKV Norrtälje F08 Blå Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-21 10:00 P11 år Röd 5 IK Sirius FK P10B 2 - Unik FK P10BLå Lag1 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-21 10:15 P10 år Röd 8 Dalkurd FF Grön - SK Iron Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-21 11:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - BKV Norrtälje Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-21 14:00 Herr Div 5 Norra IK Apollon - Österlövsta FF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-22 11:00 Herr Div 7 Södra Upsala IF Fotboll 2 - Sigtuna IF FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-22 14:00 P11 år Röd 7 IK Sirius FK P10B 3 - Storvreta IK P10 vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-22 14:30 P12 år Röd 7 Vaksala SK Gul 2 - Alsike IF P09 Svart Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-22 16:00 P16-17 G Uppland Gränby FK P16 - Fanna BK 1 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-28 10:00 P11 år Röd 3 IK Sirius FK P10B 1 - Rimbo IF P10 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-28 10:00 P13 A2 Vaksala SK Svart - Enköpings SK FK P08 Grön Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-28 11:30 P10 år Röd 8 Dalkurd FF Grön - Storvreta IK P11:3 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-28 14:00 P11 år Röd 5 IK Sirius FK P10B 2 - Storvreta IK P10 blå Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-28 16:00 F19 NaFu (02) Vaksala SK - Skutskärs IF FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-29 00:00 P16-17 A Uppland Dalkurd FF U16 - Upsala IF Fotboll U16/17 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-29 10:30 P14 A2 Dalkurd FF U14 - Enköpings SK FK P07 Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-29 14:00 P14 G3 Vaksala SK Svart - Riala GoIF P07 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-08-29 16:00 P16-17 G Uppland Vaksala SK - Gränby FK P16 Johannesbäckskolan Konstgräs
September
2021-09-02 20:30 Herr Div 7 Västra Johannesbäck FF - Danmarks IF 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-04 10:00 P11 år Röd 7 IK Sirius FK P10B 3 - Unik FK grön 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-04 10:15 P10 år Röd 7 Dalkurd FF Svart - Alsike IF P11 Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-04 11:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - Sollentuna FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-04 14:00 Herr Div 5 Norra IK Apollon - Storvreta IK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-04 18:15 P16-17 A Uppland IK Sirius FK P04B - Fanna BK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-05 12:15 P15 G1 IK Sirius FK P06 - Storvreta IK P15 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-05 16:00 P16-17 G Uppland Gränby FK P16 - Almunge IK P05 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-05 18:00 Herr Div 8 Södra Gränby FK - Palestino FC Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-11 10:00 P11 år Röd 5 IK Sirius FK P10B 2 - Vaksala SK Gul 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-11 11:00 F13 G1 Vaksala SK 1 - Håbo FF Röd Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-11 13:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - Strands IF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-11 16:00 F19 NaFu (02) Vaksala SK - Sandvikens IF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 00:00 P16-17 A Uppland Dalkurd FF U16 - Roslagsbro IF U16/17 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 00:00 P14 A2 Dalkurd FF U14 - IF VP Uppsala Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 11:00 P13 G3 Vaksala SK Svart - IFK Uppsala Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 11:30 P13 A1 Vaksala SK Gul 1 - Dalkurd FF U12 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 13:00 P13 A2 Vaksala SK Gul 2 - Enköpings SK FK P08 Grön Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-12 14:30 P14 G3 Vaksala SK Svart - Roslagsbro IF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-18 09:30 P11 år Röd 3 IK Sirius FK P10B 1 - Upsala IF Fotboll P10 Gul 1 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-18 11:00 P11 år Röd 7 IK Sirius FK P10B 3 - Gamla Upsala SK P10 Svart Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-18 13:00 Herr Div 5 Norra IK Apollon - Gräsö Norrskedika IF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-18 15:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - FC Gute Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-19 16:00 Herr Div 8 Södra Gränby FK - Palestinska FF 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 09:15 P10 år Röd 8 Dalkurd FF Grön - Danmarks IF P2011 Vit Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 10:00 F13 G2 Vaksala SK 2 - Films SK/IFK D-Ö F08 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 10:30 P11 år Röd 5 IK Sirius FK P10B 2 - Gamla Upsala SK P10 Gul Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 13:00 Div 1 Norra Svealand, dam 2021 Gamla Upsala SK - Avesta AIK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 15:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - Gefle IF FF Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-25 17:00 P16-17 G Uppland Gränby FK P16 - Unik FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 00:00 P16-17 A Uppland Dalkurd FF U16 - Tierps IF P16/17 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 00:00 P14 A2 Dalkurd FF U14 - Knarrbacken FC Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 09:45 P10 år Röd 7 Dalkurd FF Svart - IK Sirius FK P11S 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 11:00 P13 A2 Vaksala SK Gul 2 - Vaksala SK Svart Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 11:00 P13 G3 Vaksala SK Svart - IF VP Uppsala Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 13:00 P15 A IK Sirius FK - IFK Uppsala Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-09-26 15:00 P14 G3 Vaksala SK Svart - Upsala IF Fotboll P07 Johannesbäckskolan Konstgräs
Oktober
2021-10-01 19:00 P14 A1 Vaksala SK Svart - IK Sirius FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-03 19:00 P13 A2 Vaksala SK Svart - IF VP Uppsala Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-09 11:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - Karlbergs BK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-09 13:00 Herr Div 5 Södra Vaksala SK 2 - Rö IK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-10 00:00 Herr Div 7 Västra Johannesbäck FF - Skuttunge SK 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-10 14:00 Herr Div 5 Norra IK Apollon - Procyon BK 2 Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-17 13:00 Div 1 Norra Svealand, dam 2021 Gamla Upsala SK - IFK Västerås FK Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-23 16:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Dalkurd FF - IK Brage Johannesbäckskolan Konstgräs
2021-10-30 13:00 Div 1 Norra Svealand, dam 2021 Gamla Upsala SK - Skutskärs IF FK Johannesbäckskolan Konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info