Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Olympiafältet (anläggning)

Adress
M Stenbocksgatan, 25200 HELSINGBORG
Zon
Helsingborgszonen
Kommun
Helsingborg
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2021-08-06 19:00 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Hyllinge GIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-08-07 12:30 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Dösjöbro IF Olympiafältet Plan 6
2021-08-07 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Ängelholms FF Olympiafältet Plan 6
2021-08-07 15:00 P13 Nordvästra C2, höst Stattena IF vit - Högaborgs BK vit Olympiafältet Plan 8
2021-08-08 10:00 P10 Nordvästra C1, höst Stattena IF 1 - Helsingborgs IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-08 11:00 F11 Nordvästra C, höst Stattena IF - Eskilsminne IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-08 11:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Munka Ljungby IF Olympiafältet Plan 6
2021-08-08 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Borstahusens BK Olympiafältet Plan 9
2021-08-08 15:00 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Helsingborgs Östra IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-08-11 18:30 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Mjällby AIF Olympiafältet Plan 6
2021-08-14 09:45 F13 Nordvästra B, höst Stattena IF (7m7) - Teckomatorps SK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-08-14 11:00 P12 Nordvästra B1, höst Stattena IF - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-14 12:30 P16 Nationell Grupp 2 Helsingborgs IF - Halmstads BK Olympiafältet Plan 8
2021-08-14 13:00 P13 Nordvästra B2, höst Helsingborgs IF blå - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-14 15:00 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF blå - Åstorps FF vit Olympiafältet Plan 8
2021-08-14 15:00 P11 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Högaborgs BK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-14 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Landskrona BoIS Olympiafältet Plan 5
2021-08-15 10:30 F12 Nordvästra B, höst Helsingborgs IF röd - Vikens IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-15 11:00 P9 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-15 11:00 P12 Nordvästra C3, höst Stattena IF blå - Grevie GIK/Förslövs IF/Västra Karups IK Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-15 11:00 P11 Nordvästra B3, höst Croatia Helsingborg KIF - Skäldervikens IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-15 12:30 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF vit - Hittarps IK vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-15 12:30 P10 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Vikens IK röd Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-15 12:30 P8 Nordvästra grp.1 höst Helsingborgs AIS vit - Råå IF orange Olympiafältet Plan 6
2021-08-15 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF Vit - Helsingborgs IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-15 14:00 F12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Allerums GIF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-15 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Alegria FK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-08-15 16:00 P11 Nordvästra B1, höst Stattena IF blå - IK Wormo vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-17 18:30 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Jönköpings Södra IF Olympiafältet Plan 6
2021-08-18 19:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Helsingborgs Östra IF Olympiafältet Plan 8
2021-08-20 19:30 Division 4 Dam Västra Skåne Helsingborgs IF - Stattena IF Olympiafältet Plan 9
2021-08-21 10:30 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - IF Lödde P08 Gul Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-21 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Helsingborg Östra IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-21 12:00 P14 Skåneserie Norra, höst Helsingborgs IF - Åhus Horna BK Olympiafältet Plan 8
2021-08-21 12:15 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Gantofta IF blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-21 15:00 P13 Nordvästra C2, höst Stattena IF vit - Kågeröds BoIF /Röstånga IS Olympiafältet Plan 8
2021-08-22 11:00 F11 Nordvästra C, höst Stattena IF - Asmundtorps IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-08-22 11:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Perstorp Bälinge IK Olympiafältet Plan 6
2021-08-22 12:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Ifö Bromölla IF Olympiafältet Plan 8
2021-08-22 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Marieholms IS Olympiafältet Plan 9
2021-08-22 14:00 F15 Nordvästra, höst Stattena IF (9m9) - Svalövs BK/Röstånga IS Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2021-08-22 15:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - FK Karlskrona Olympiafältet Plan 6
2021-08-22 15:00 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Ilyrien IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-08-22 16:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF röd - Klippans Förenade FF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-22 17:00 P15 Västra, höst Stattena IF - Trollenäs IF Olympiafältet Plan 9
2021-08-24 17:00 U21 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Landskrona BoIS Olympiafältet Plan 5
2021-08-28 09:45 F13 Nordvästra B, höst Stattena IF (7m7) - Råå IF ljusblå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-08-28 10:30 F12 Nordvästra B, höst Helsingborgs IF röd - Glumslövs FF grön Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-08-28 11:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Helsingborgs Östra IF/Gantofta IF Olympiafältet Plan 6
2021-08-28 11:00 P12 Nordvästra B1, höst Stattena IF - Helsingborg City FC Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-28 12:00 P14 Skåneserie Norra, höst Helsingborgs IF - Kristianstad FC Olympiafältet Plan 8
2021-08-28 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Klippans Förenade FF Olympiafältet Plan 9
2021-08-28 14:30 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF blå - Höganäs BK Olympiafältet Plan 8
2021-08-28 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - IFK Göteborg Olympiafältet Plan 6
2021-08-28 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Askeröds IF Olympiafältet Plan 5
2021-08-29 10:30 P13 Nordvästra B2, höst Helsingborgs IF blå - Båstads GIF vit Olympiafältet Plan 6
2021-08-29 11:00 P12 Nordvästra C3, höst Stattena IF blå - Perstorp Bälinge IK Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-29 11:00 P11 Nordvästra B3, höst Croatia Helsingborg KIF - Landskrona BoIS 2 Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-29 11:00 F11 Nordvästra C, höst Stattena IF - Vejby IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-29 12:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Hyllie IK Olympiafältet Plan 8
2021-08-29 12:30 P10 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Helsingborg City FC Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-29 12:30 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - BK Landora Olympiafältet Plan 6
2021-08-29 12:30 P8 Nordvästra grp.1 höst Helsingborgs AIS vit - Vikens IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-29 12:30 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF vit - Spanska Akademin FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-08-29 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF Vit - Ödåkra IF grön Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-29 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Örnar FK Landskrona Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-08-29 16:00 P11 Nordvästra B1, höst Stattena IF blå - Ramlösa Södra IF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-08-29 17:00 P15 Västra, höst Stattena IF - Svalövs BK/Kågeröds BoIF Olympiafältet Plan 9
September
2021-09-03 19:30 Division 4 Dam Västra Skåne Helsingborgs IF - Röstånga IS Olympiafältet Plan 9
2021-09-04 10:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Ilyrien IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-04 10:30 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Ängelholms FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-04 11:00 F13 Nordvästra B, höst Stattena IF (7m7) - Allerums GIF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-04 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Helsingborgs IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-04 12:30 P13 Nordvästra B2, höst Helsingborgs IF blå - Eskilsminne IF blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-04 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF röd - Ekets GoIF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-04 14:00 F12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Råå IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-04 15:00 P13 Nordvästra C2, höst Stattena IF vit - Maglasäte IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-05 09:45 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Hittarps IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-05 10:00 P8 Nordvästra grp.8 höst Helsingborgs AIS blå - Helsingborg City FC Olympiafältet Plan 6
2021-09-05 11:00 P10 Nordvästra C1, höst Stattena IF 1 - Brunnby FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-05 11:00 P9 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Ödåkra IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-05 12:15 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF Vit - Eskilsminne IF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-05 14:00 F15 Nordvästra, höst Stattena IF (9m9) - Billesholms IK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2021-09-05 15:00 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - FC Örkelljunga Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-05 16:00 P11 Nordvästra B1, höst Stattena IF blå - Ängelholms FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-07 16:00 U21 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Östers IF Olympiafältet Plan 5
2021-09-08 19:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Kävlinge Harrie FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-11 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Hittarps IK röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-11 11:45 F12 Nordvästra B, höst Helsingborgs IF röd - Eskilsminne IF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-11 12:00 P14 Skåneserie Norra, höst Helsingborgs IF - Hässleholms IF Olympiafältet Plan 6
2021-09-11 12:30 P16 Nationell Grupp 2 Helsingborgs IF - Västra Frölunda IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-11 12:45 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - IK Wormo vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-11 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Linero IF Olympiafältet Plan 9
2021-09-11 13:00 P12 Nordvästra B1, höst Stattena IF - Ekets GoIF röd Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-11 15:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Vikens IK Olympiafältet Plan 8
2021-09-11 15:00 P11 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Råå IF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-11 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - BK Häcken Olympiafältet Plan 6
2021-09-12 11:00 F11 Nordvästra C, höst Stattena IF - Munka Ljungby IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-09-12 11:00 P10 Nordvästra C1, höst Stattena IF 1 - Ramlösa Södra IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-12 11:00 P11 Nordvästra B3, höst Croatia Helsingborg KIF - Hittarps IK svart Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-12 11:00 P12 Nordvästra C3, höst Stattena IF blå - Skånes Fagerhults IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-12 12:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Wä IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-12 12:30 P10 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Höganäs BK röd Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-12 12:30 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Ramlösa Södra IF Olympiafältet Plan 6
2021-09-12 12:30 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF vit - Helsingborg City FC Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-12 14:30 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF blå - Helsingborgs IF blå Olympiafältet Plan 8
2021-09-12 17:00 P15 Västra, höst Stattena IF - IK Wormo Olympiafältet Plan 9
2021-09-17 19:00 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Kävlinge Harrie FF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-09-18 11:00 P12 Nordvästra B1, höst Stattena IF - Hittarps IK vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-18 13:00 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Eskilsminne IF gul Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-18 13:00 P13 Nordvästra B2, höst Helsingborgs IF blå - Ramlösa Södra IF vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-18 14:15 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF Vit - Borstahusens BK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-18 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Tågarps AIK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-18 15:00 P11 Nordvästra C1, höst Stattena IF - IK Wormo blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-18 15:00 P13 Nordvästra C2, höst Stattena IF vit - Ramlösa Södra IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-19 10:45 P12 Nordvästra C3, höst Stattena IF blå - Vejby IF orange Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-19 11:00 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - IF Lödde svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-19 11:00 P9 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Allerums GIF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-19 13:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - IFK Göteborg Olympiafältet Plan 6
2021-09-19 13:00 P13 Nordvästra B2, höst Stattena IF blå - Eskilsminne IF blå Olympiafältet Plan 8
2021-09-19 14:00 F15 Nordvästra, höst Stattena IF (9m9) - Skäldervikens IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 9-manna
2021-09-19 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Röstånga IS Olympiafältet Plan 5
2021-09-19 15:00 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - Ljungbyheds IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-19 16:00 P11 Nordvästra B1, höst Stattena IF blå - Åstorps FF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-19 17:00 P15 Västra, höst Stattena IF - Ramlösa Södra IF Olympiafältet Plan 9
2021-09-22 19:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Perstorp Bälinge IK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-22 19:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Hyllinge GIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-25 09:30 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Ramlösa Södra IF blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-25 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - IK Wormo Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-25 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Skäldervikens IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-25 11:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Hyllinge GIF Olympiafältet Plan 6
2021-09-25 12:00 P14 Skåneserie Norra, höst Helsingborgs IF - Eskilsminne IF Olympiafältet Plan 8
2021-09-25 12:30 F12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Jonstorps IF FK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-25 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Fortuna FF Olympiafältet Plan 9
2021-09-25 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF röd - Ödåkra IF grön Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 2
2021-09-25 14:30 F13 Nordvästra B, höst Stattena IF (7m7) - Hittarps IK röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-25 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Östers IF Olympiafältet Plan 6
2021-09-25 15:00 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - Perstorps Bälinge IK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-09-26 11:00 P10 Nordvästra C1, höst Stattena IF 1 - Gantofta IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-26 11:00 F11 Nordvästra C, höst Stattena IF - Båstads GIF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-09-26 12:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Kristianstad FC Olympiafältet Plan 9
2021-09-26 12:30 P8 Nordvästra grp.8 höst Helsingborgs AIS blå - IK Wormo blå Olympiafältet Plan 6
2021-09-26 12:30 P10 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Ängelholms FF blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-09-26 12:30 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF vit - Ekets GoIF röd Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
Oktober
2021-10-01 19:30 Division 4 Dam Västra Skåne Helsingborgs IF - Landskrona BoIS Olympiafältet Plan 9
2021-10-02 10:30 F12 Nordvästra B, höst Helsingborgs IF röd - Höganäs BK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-02 11:00 P12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Skäldervikens IF vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-02 12:30 F12 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Eskilsminne IF gul Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-02 13:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Helsingborgs Östra IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-02 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF röd - Helsingborgs IF Vit Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-02 15:00 P11 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Eskilsminne IF blå Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-02 15:30 P13 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF röd - Helsingborg City FC Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-10-03 00:00 P16 Nationell Grupp 2 Helsingborgs IF - Kinna IF Olympiafältet Plan 8
2021-10-03 10:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Perstorp Bälinge IK Olympiafältet Plan 9
2021-10-03 11:00 P11 Nordvästra A, höst Helsingborgs IF blå - Eskilsminne IF blågul Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-03 11:00 P12 Nordvästra B1, höst Stattena IF - Helsingborgs IF vit Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-10-03 11:00 P9 Nordvästra C1, höst Stattena IF - Gantofta IF Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-03 13:00 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Höörs IS Olympiafältet Plan 8
2021-10-03 13:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Malmö FF Olympiafältet Plan 6
2021-10-03 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Hittarps IK FF Olympiafältet Plan 5
2021-10-03 16:00 P11 Nordvästra B1, höst Stattena IF blå - Helsingborgs IF röd Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-08 19:00 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Stattena IF/Stattena IF Akademi - Croatia Helsingborg KIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-09 09:30 P11 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Vikens IK blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-10-09 11:00 Division 3 Herr Junior Nordvästra höst Skåne Helsingborgs AIS - Skäldervikens IF Olympiafältet Plan 6
2021-10-09 12:00 P14 Skåneserie Norra, höst Helsingborgs IF - Eslövs BK Olympiafältet Plan 8
2021-10-09 13:00 Division 4 Dam Västra Skåne Helsingborgs IF - Helsingborgs FF Olympiafältet Plan 9
2021-10-09 14:00 F10 Nordvästra C1, höst Helsingborgs IF Vit - Teckomatorps SK Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-09 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Kalmar FF Olympiafältet Plan 6
2021-10-09 15:00 P13 Nordvästra C2, höst Stattena IF vit - Borstahusens BK Röd Olympiafältet Plan 8
2021-10-10 10:00 P12 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF vit - Ängelholms FF blå Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-10-10 10:45 P12 Nordvästra C3, höst Stattena IF blå - Munka Ljungby IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs 7-manna
2021-10-10 12:00 P15 Skåneserie B, höst Helsingborgs IF - Ystads IF FF vit Olympiafältet Plan 9
2021-10-10 12:30 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - Kvidinge IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-10 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Södra Sandby IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-10-10 13:00 P16 Nationell Grupp 2 Helsingborgs IF - Lunds BK Olympiafältet Plan 8
2021-10-10 13:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Utsiktens BK Olympiafältet Plan 6
2021-10-10 15:00 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Glumslövs FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-10 15:15 P10 Nordvästra B1, höst Helsingborgs IF röd - Vikens IK svart Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-10 17:00 P15 Västra, höst Stattena IF - Höörs IS vit Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-10-11 17:00 U21 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Kalmar FF Olympiafältet Plan 5
2021-10-16 11:00 F13 Nordvästra B, höst Stattena IF (7m7) - Eskilsminne IF gul Olympiafältet Plan 7 konstgräs 7-manna 1
2021-10-16 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Billeberga GIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-17 10:30 Division 3 Herr B Skåne Nordvästra B höst Croatia Helsingborg KIF - Hjärnarps GIF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-10-17 12:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Trelleborgs FF Olympiafältet Plan 6
2021-10-17 12:30 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Marieholms IS Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-17 15:00 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Stehags AIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-23 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - IF Elfsborg Olympiafältet Plan 6
2021-10-24 12:30 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - Helsingborgs FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-24 15:00 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - Medina IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-24 15:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - IFK Norrköping FK Olympiafältet Plan 6
2021-10-30 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - Bosna FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-10-31 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Västra Karups IF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-10-31 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Helsingborgs IF - IF Lödde Olympiafältet Plan 10 konstgräs
November
2021-11-02 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Trelleborgs FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-06 12:30 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - BK Häcken Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-07 12:30 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Kävlinge Harrie FF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-11-07 15:00 Division 4 Dam Västra Skåne Stattena IF - IF Lödde Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-13 14:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - GAIS Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-14 12:30 Division 5 Herr Västra Skåne Helsingborgs AIS - Svalövs BK Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-14 13:00 Division 4 Herr Nordvästra Skåne Croatia Helsingborg KIF - Kågeröds BoIF Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2021-11-14 15:00 Division 6 Herr Västra Skåne Stattena IF Akademi - BK Fram Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-21 13:00 Division 6 Herr Nordvästra B Skåne Stattena IF - FC Kopparmöllan Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-21 14:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - IF Elfsborg Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-11-27 15:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Mjällby AIF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
December
2021-12-05 14:00 P17 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Östers IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2021-12-11 14:00 P19 Allsvenskan Södra 2021 Helsingborgs IF - Åtvidabergs FF Olympiafältet Plan 10 konstgräs

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info