Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Grimsta IP 1 (plan 1)

Anläggning
Grimsta IP
Adress
Gulddragargränd 100, 16258 VÄLLINGBY
Zon
NORDVÄST Bro-Järfälla-Sollentuna-UpplandsVäsby-Solna-Sundbyberg-Spånga-Västerort-Ekerö-Kungsholmen-Essinge
Kommun
Stockholm
Telefon
08-384648, 070-417 93 14 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Storlek
105x65 m
Omklädningsrum
8 st
Dusch
Ja
Toalett
Ja
Domarrum
Ja
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2021-08-01 13:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IFK Norrköping FK Grimsta IP 2
2021-08-03 19:00 Superettan 2021 Akropolis IF - Östers IF Grimsta IP 1
2021-08-07 13:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - IFK Norrköping FK Grimsta IP 1
2021-08-07 16:30 F17 SM 2021 - Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - KIF Örebro DFF Grimsta IP 1
2021-08-08 13:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Älvsjö AIK FF Grimsta IP 1
2021-08-08 18:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - Österåker/Åkersberga Utd. Grimsta IP 2
2021-08-14 15:00 Superettan 2021 Akropolis IF - Helsingborgs IF Grimsta IP 1
2021-08-15 16:30 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - Bollstanäs SK Gul Grimsta IP 2
2021-08-15 18:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - IK Frej Täby FF 2 Grimsta IP 2
2021-08-15 18:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF Grimsta IP 1
2021-08-15 20:00 Herrar Vet C Vällingby AIK - FK Bromma Grimsta IP 2
2021-08-16 Herrar Vet C Vällingby AIK - Ospecificerat Grimsta IP 2
2021-08-18 19:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Täby FK Grimsta IP 1
2021-08-18 19:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - Dalkurd FF Grimsta IP 2
2021-08-20 20:00 P2006- 2B IF Brommapojkarna 4 - Sollentuna FK Hel. 2 Grimsta IP 2
2021-08-21 P2006- 3B Ospecificerat lag (4) - Ängby IF 1 Grimsta IP 2
2021-08-21 09:00 P2008- 2A IF Brommapojkarna 13 - Vasalund IF 1 Grimsta IP 21
2021-08-21 13:00 F17 SM 2021 - Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - Östansbo IS Grimsta IP 1
2021-08-21 14:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 1 - IFK Lidingö FK Grimsta IP 2
2021-08-21 17:00 P2006- 4B Vällingby AIK 1 - Reymersholms IK 1 Grimsta IP 2
2021-08-21 18:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - IFK Kalmar Grimsta IP 1
2021-08-22 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IF Sylvia Grimsta IP 1
2021-08-22 13:00 P2008- 2B Hässelby SK FF 6 - Kista SC KFUM blå Grimsta IP 2
2021-08-22 15:00 P16 Nationell Grupp 6 IF Brommapojkarna - Falu BS FK Grimsta IP 2
2021-08-22 16:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - FC Djursholm Grimsta IP 1
2021-08-22 18:00 F2006- 2A IF Brommapojkarna 5 - Sollentuna FK Akademi2 Grimsta IP 2
2021-08-23 20:00 Svenska Spel F19 Norra 2021 IF Brommapojkarna - IK Uppsala Fotboll Grimsta IP 1
2021-08-27 20:00 Herrar 6 B Vällingby AIK - FC Plavi Team Grimsta IP 2
2021-08-28 09:00 P2008- 1A IF Brommapojkarna 4 - Ursvik IK Svart 1 Grimsta IP 21
2021-08-28 10:00 P2013-11 IF Brommapojkarna 6 - Kista SC KFUM Blå Grimsta IP 35
2021-08-28 10:30 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - Sollentuna FK Akademi1 Grimsta IP 2
2021-08-28 12:00 P2007- 1A IF Brommapojkarna 10 - Hammarby IF FF 3 grön Grimsta IP 2
2021-08-28 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Dalkurd Grimsta IP 1
2021-08-28 14:00 F2007- 3B Hässelby SK FF 1 - Vasalund IF A Grimsta IP 2
2021-08-28 16:00 F2005/2002- 1A IF Brommapojkarna 1 - Djurgårdens IF FF 1 Grimsta IP 2
2021-08-29 15:30 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FF Grimsta IP 1
2021-08-29 16:30 P2007- 3C Vällingby AIK 1 - IFK Viksjö 2 Grimsta IP 2
2021-08-29 18:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - Viggbyholms IK FF Grimsta IP 2
2021-08-30 19:00 Superettan 2021 Akropolis IF - IFK Värnamo Grimsta IP 1
September
2021-09-01 20:00 Svenska Spel F19 Norra 2021 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF Grimsta IP 1
2021-09-04 P2006- 3B Ospecificerat lag (4) - IFK Lidingö FK 3 vit Grimsta IP 2
2021-09-04 10:00 P2012-14 IF Brommapojkarna 6 - Bromstens IK Svart Grimsta IP 35
2021-09-04 12:00 P2006- 4B Vällingby AIK 1 - Karlbergs BK 2 Grimsta IP 2
2021-09-04 13:00 F17 SM 2021 - Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - Enskede IK Grimsta IP 1
2021-09-04 14:00 P2007- 1A IF Brommapojkarna 10 - FC Djursholm 1 Grimsta IP 2
2021-09-05 11:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF FF Grimsta IP 1
2021-09-05 14:00 P2005- 3A IF Brommapojkarna 20 - IFK Vaxholm Grimsta IP 2
2021-09-05 15:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - Borgeby FK Grimsta IP 1
2021-09-05 20:00 Herrar Vet C Vällingby AIK - Polonia Falcons FF Grimsta IP 2
2021-09-10 20:00 Herrar 6 B Vällingby AIK - Råsunda IS Grimsta IP 2
2021-09-11 10:00 P2013-11 IF Brommapojkarna 6 - Kungsängens IF 3 Grimsta IP 35
2021-09-11 12:00 F2007- 3B Hässelby SK FF 1 - IFK Lidingö FK 3 Grimsta IP 2
2021-09-11 14:00 F2006- 2A IF Brommapojkarna 5 - IK Frej Täby FF 1 Grimsta IP 2
2021-09-11 16:00 F2005/2002- 1A IF Brommapojkarna 1 - Hammarby IF FF 2002 Grimsta IP 2
2021-09-12 13:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Östersunds FK Grimsta IP 1
2021-09-12 14:00 P2007- 3C Vällingby AIK 1 - Vasalund IF Svart Grimsta IP 2
2021-09-12 16:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - IFK Viksjö 2 Grimsta IP 2
2021-09-12 18:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - Rönninge Salem Fotboll 1 Grimsta IP 2
2021-09-17 20:00 Herrar Vet C Vällingby AIK - Ekerö IK Grimsta IP 2
2021-09-18 P2006- 3B Ospecificerat lag (4) - FC Järfälla 3 Grimsta IP 2
2021-09-18 10:00 P2012-14 IF Brommapojkarna 6 - Bele Barkarby FF 5 Grimsta IP 35
2021-09-18 10:00 P2008- 2A IF Brommapojkarna 13 - Viggbyholms IK FF svart Grimsta IP 21
2021-09-18 12:00 P2006- 4B Vällingby AIK 1 - Djurgårdens IF FF 4 Grimsta IP 2
2021-09-18 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Gefle IF FF Grimsta IP 1
2021-09-18 14:00 P2007- 1A IF Brommapojkarna 10 - AIK FF 2 Grimsta IP 2
2021-09-18 16:30 F17 SM 2021 - Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - Spånga IS FK Grimsta IP 1
2021-09-19 12:00 P2005- 3B IF Brommapojkarna 12 - Reymersholms IK 2 Grimsta IP 2
2021-09-19 13:00 Superettan 2021 Akropolis IF - Västerås SK FK Grimsta IP 1
2021-09-19 14:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - Enebybergs IF 1 Grimsta IP 2
2021-09-19 16:00 P2005- 1A Brommapojkarna DFF 1 - Hammarby IF FF 8 grön Grimsta IP 2
2021-09-19 16:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - AIK Grimsta IP 1
2021-09-22 19:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - IF Brommapojkarna 1 Grimsta IP 2
2021-09-24 20:00 Herrar 6 B Vällingby AIK - Olympia Stockholm FF Grimsta IP 2
2021-09-25 P2006- 3B Ospecificerat lag (4) - Boo FF 5 Grimsta IP 2
2021-09-25 10:00 P2013-11 IF Brommapojkarna 6 - Spånga IS FK 3 Grimsta IP 35
2021-09-25 11:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IFK Stocksund Grimsta IP 1
2021-09-25 12:00 P2008- 1A IF Brommapojkarna 4 - IFK Sollentuna 1 Grimsta IP 21
2021-09-25 14:00 P2007- 3C Vällingby AIK 1 - IF Brommapojkarna 15 Grimsta IP 2
2021-09-25 16:00 F2006- 2A IF Brommapojkarna 5 - Bollstanäs SK Grön Grimsta IP 2
2021-09-25 16:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - Alingsås FC United Grimsta IP 1
2021-09-26 14:00 Svenska Spel F19 Norra 2021 IF Brommapojkarna - Piteå IF DFF Grimsta IP 1
2021-09-26 16:00 F2005/2002- 1A IF Brommapojkarna 1 - Täby FK 1 Grimsta IP 2
2021-09-29 19:00 Superettan 2021 Akropolis IF - Jönköpings Södra IF Grimsta IP 1
Oktober
2021-10-02 09:00 P2008- 2A IF Brommapojkarna 13 - Täby United FC 32 Grimsta IP 21
2021-10-02 10:00 P2012-14 IF Brommapojkarna 6 - Sundbybergs IK Röd Grimsta IP 35
2021-10-02 10:30 F17 SM 2021 - Mellersta Svealand IF Brommapojkarna - Stureby FF Grimsta IP 1
2021-10-02 12:00 P2007- 1A IF Brommapojkarna 10 - Sollentuna FK Nord 1 Grimsta IP 2
2021-10-02 14:00 F2007- 3B Hässelby SK FF 1 - IF Brommapojkarna 3 Grimsta IP 2
2021-10-02 15:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - Sundsvalls DFF Grimsta IP 1
2021-10-02 16:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - IFK Lidingö FK Grimsta IP 2
2021-10-03 14:30 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - Gefle IF FF Grimsta IP 2
2021-10-03 16:30 P2007- 3C Vällingby AIK 1 - Hässelby SK FF 2 Grimsta IP 2
2021-10-03 18:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - Sundbybergs IK Grön Grimsta IP 2
2021-10-03 20:00 Herrar Vet C Vällingby AIK - Hässelby SK FF Grimsta IP 2
2021-10-04 19:00 Superettan 2021 Akropolis IF - Athletic Eskilstuna Grimsta IP 1
2021-10-08 20:00 Herrar 6 B Vällingby AIK - Polonia Falcons FF Grimsta IP 2
2021-10-09 P2006- 3B Ospecificerat lag (4) - Spånga IS FK 3 Grimsta IP 2
2021-10-09 09:00 P2008- 1A IF Brommapojkarna 4 - IFK Stocksund 1 Grimsta IP 21
2021-10-09 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Assyriska FF Grimsta IP 1
2021-10-09 14:00 P17 Div.1 2021 - Region 5 (Grupp 1) Brommapojkarna DFF - FC Gute Grimsta IP 2
2021-10-09 16:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - AIK FF Grimsta IP 1
2021-10-10 12:00 Svenska Spel F19 Norra 2021 IF Brommapojkarna - Umeå IK FF Grimsta IP 1
2021-10-10 15:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Degerfors IF Grimsta IP 1
2021-10-10 18:00 F2006- 2A IF Brommapojkarna 5 - Vallentuna BK DF 1 Grimsta IP 2
2021-10-16 12:00 P2007- 1A IF Brommapojkarna 10 - Täby FK FA Grimsta IP 2
2021-10-16 14:00 F2007- 3B Hässelby SK FF 1 - Spånga IS FK Grimsta IP 2
2021-10-16 16:00 F2006- 1 IF Brommapojkarna 2 - Enskede IK Grimsta IP 2
2021-10-17 16:30 P2007- 3C Vällingby AIK 1 - Bro IK Blå Grimsta IP 2
2021-10-17 18:00 F2005/2002- 2A IF Brommapojkarna 6 - Kungsängens IF 1 Grimsta IP 2
2021-10-23 10:30 P2008- 1A IF Brommapojkarna 4 - Sollentuna FK Hel. 1 Grimsta IP 21
2021-10-23 12:30 P2006- 4B Vällingby AIK 1 - Danderyds SK FF Blå Grimsta IP 2
2021-10-23 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Sollentuna FK Grimsta IP 1
2021-10-23 16:00 F2006- 2A IF Brommapojkarna 5 - IFK Viksjö 1 Grimsta IP 2
2021-10-24 Superettan 2021 Akropolis IF - Landskrona BoIS Grimsta IP 1
2021-10-24 10:30 P2008- 2A IF Brommapojkarna 13 - Sollentuna FK Norrv. 1 Grimsta IP 21
2021-10-24 14:00 Svenska Spel F19 Norra 2021 IF Brommapojkarna - Hammarby IF FF Grimsta IP 1
2021-10-24 16:00 F2005/2002- 1A IF Brommapojkarna 1 - Österåker/Åkersberga Utd. Grimsta IP 2
2021-10-30 15:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - Mallbackens IF Sunne Grimsta IP 1
2021-10-31 Superettan 2021 Akropolis IF - Trelleborgs FF Grimsta IP 1
2021-10-31 14:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Täby FK Grimsta IP 1
November
2021-11-03 20:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK Grimsta IP 1
2021-11-06 16:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Sandvikens IF Grimsta IP 1
2021-11-13 14:00 Elitettan 2021 IF Brommapojkarna - Älvsjö AIK FF Grimsta IP 1
2021-11-14 13:00 Ettan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Hammarby TFF Herrfotboll Grimsta IP 1
2021-11-14 17:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Tullinge Triangel Pojkar FK Grimsta IP 1
2021-11-20 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Örebro SK FK Grimsta IP 1
2021-11-21 Superettan 2021 Akropolis IF - GAIS Grimsta IP 1
2021-11-28 13:45 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - GIF Sundsvall Grimsta IP 1
December
2021-12-08 19:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - Ängby IF Grimsta IP 1
2021-12-11 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby FF Grimsta IP 1
2021-12-12 14:00 P17 Allsvenskan Norra 2021 IF Brommapojkarna - IFK Lidingö FK Grimsta IP 1

Postadress:
Alingsås IF Fotboll Förening - Fotboll
Lövekullevägen 21
44144 Alingsås

Kontakt:
Tel: +4632212186
Fax: +4632215589
E-post: This is a mailto link

Se all info