Hoppa till sidans innehåll

Extrainsatt Föreningsstämma som ersätter årsmötet - 4 maj kl 18.15 - Obligatorisk Föranmälan

26 APR 2020 11:32
Då valberedningen (trots idogt arbete) ej kan föreslå en fullständig styrelse till årsmötet så ställs årsmötet in och ersätts av en extra föreningsstämma på exakt samma tid 4 maj kl 18.15. Medlemmar uppmanas att anmäla sig via bifogat formulär.
  • Uppdaterad: 26 APR 2020 11:32

Till extrastämman 4/5 kl 18.15 är det obligatorisk föranmälan 

Anmäl dig här (Anmäl dig senast 30 april)

Valberedningen har arbetat idogt men lyckades ej fylla förslag till alla styrelseplatser. För någon vecka sedan ombads då till sist klubbens medlemmar via mail utskick och på FB att komma med förslag till kandidater och på FB. Det inkom inte ett enda förslag på styrelsekandidat. 

För att driva en förening krävs en komplett styrelse. För att genomföra ett årsmöte behövs ett förslag på en styrelse.

Plats/Form:  Vi återkommer till er som anmält sig kring hur mötet genomförs. Vi har bokat Hjortgårdens konferenssal och har tillgång till miljöerna där. Det mest troliga är att man kan (eller ska) delta digitalt. Instruktioner och information kommer att postas till alla er som anmält er. Styrelsen förbehåller sig rätten att ordna mötet på det sätt som bedöms lämpligt med hänvisning till rådande samhällsläge.

Extra Föreningsstämma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valberedningen har arbetat idogt men lyckades ej fylla alla styrelseplatser.

För någon vecka sedan ombads till sist klubbens medlemmar via mail utskick och på FB att komma med förslag och på FB. Det inkom inte ett enda förslag på styrelsekandidat. 

För att driva en förening krävs en komplett styrelse. För att genomföra ett årsmöte behövs ett förslag på en styrelse.

Skribent: Filip Jansson
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Alingsås Triathlonklubb - Triathlon
Filip Jansson, Smaragdgatan 21
44145 Alingsås

Kontakt:
Tel: +46733233291
E-post: Alingsastriathlonklu...

Se all info

Vi stödjer Alingsås Triathlonklubb:

Samarbetspartner_V

Samarbetspartner_S

Samarbetspartner_A Olanderswim