Hoppa till sidans innehåll

Serietävlingar



SERIETÄVLING 1 19/1 - 2010
F 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Elly Brink
- Wilma Bohman
- Elsa Westin
P 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Hjamlar Nyholm
- Axel Larsson
F 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linn Nyström
P 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Anton Alneberg
- Isak Andersson
- Herman Nyholm
F 9-10 år 1,5 km Tid

1

Moa Ivarsson 7,41 min

2

Alva Wikholm 10,17 min
P 9-10 år 1,5 km Tid
1 Albin Wikholm 9,19 min
2 Per Olsson 13,06 min
P 11-12 år 2,5 km Tid
1 Erik Larsson 18,00 min
P 13-14 år 2,5 km Tid
1 Erik Wiik 14,33 min


SERIETÄVLING 2 26/1 - 2010
F 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Elly Brink
- Elsa Westin
P 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Axel Larsson
- Hjalmar Nyholm
F 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linn Nyström
P 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linus Sundqvist
- Anton Alneberg
- Isak Andersson
- Herman Nyholm
F 9-10 år 1,5km Tid
1 Moa Ivarsson 7,00 min
2 Alva Wikholm 10,30 min
P 9-10 år 1,5km Tid
1 Albin Wikholm 8,58 min
2 Per Olsson 12,20 min
F 11-12 år 2,5km Tid
1 Emma Olsson 26,40 min
P 11-12 år 2,5 km Tid
1 Erik Larsson 17,25 min
2 Fredrik Sundqvist 20 min
P 13-14 år 2,5km Tid
1 Erik Wiik 13,15 min

SERIETÄVLING 3 9/2 - 2010
F 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Elsa Westin
P 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Anton Alneberg
- Axel Larsson
- Hjalmar Nyholm
F 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linn Nyström
P 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linus Sundqvist
- Isac Andersson
F 9-10 år 1,5km Tid
1 Moa Ivarsson 8,25
2 Alva Wikholm 13,15
P 9-10 år 1,5km Tid
1 Per Olsson 14,43
P 11-12 år 2,5km Tid
1 Erik Larsson 20,37
P 13-14 år 2,5km Tid
1 Erik Wiik 17,27


SERIETÄVLING 4 25/2 - 2010
D 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Imber Schönning
- Elly Brink
H 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Hjalmar Nyholm
- Axel Larsson
D 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linn Nyström
H 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Isak Andersson
- Herman Nyholm
D 9-10 år 1,5km Tid
1. Alva Wikholm 11,58 min
H 9-10 år 1,5km Tid
1. Albin Wikholm 9,48 min
H 11-12 år 2,5km Tid
1. Erik Larsson 20,37 min


SERIETÄVLING 5 1/3 - 2010
D 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Elly Brink
- Imber Schönning
H 0-6 år 400m Ingen tidtagning
- Hjalmar Nyholm
D 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Linn Nyström
H 7-8 år 700m Ingen tidtagning
- Herman Nyholm
- Linus Sundqvist
D 9-10 år 1,5km Tid
1. Moa Ivarsson 8,40 min
H 9-10 år 1,5 km Tid
1. Per Olsson 12,50 min
H 11-12 år 2,5km Tid
1. Erik Larsson 18,54 min
2. Fredrik Sundqvist 21,20 min
Uppdaterad: 15 MAR 2010 09:43 Skribent: Sandra Hänninen

Postadress:
Åmots SK - Skidor
Godtemplarvägen 8
81695 Åmotsbruk

Kontakt:
Tel: 0706208361
E-post: kauko.hanninen@stora...

Se all info