Hoppa till sidans innehåll

2020


KM 5000m Apladalens Löparklubb        
2020-06-15            
             
MÄN            
Place Bib Name Gender Club Sluttid  
1 384 Elmblad, Axel 2002 Bredaryds SOK 15:40,5  
2 397 Stenman, Sebastian 1991 IFK Göteborg 16:10,0  
3 367 Bolmstam, Fredrik 1982 Apladalens Löparklubb 16:12,0 1:a i KM
4 396 Claesson, Edvin 1997 IF Hallby 16:33,8  
5 398 Ingvarsson, Felix 2002 Apladalens Löparklubb 16:51,5 2:a i KM
6 303 Jonsson, Simon 1998 Klubblös 16:57,3  
7 391 Bolmstam, Johan 1988 Apladalens Löparklubb 17:03,6 3:a  i 3KM
8 385 Lindqvist, Micael 1972 Apladalens Löparklubb 17:45,2  
9 388 Ekman, Mattias 1982 Apladalens Löparklubb 17:51,0  
10 399 Stark, Karl 2001 Klubblös 18:44,1  
11 322 Hörnquist, Victor 2005 Anderstorps OK 19:03,1  
12 392 Strand, Johan 1982 Apladalens Löparklubb 19:08,2  
13 390 Pettersson, Stefan 1966 Apladalens Löparklubb 19:10,0  
14 102 Folkestad, Mattias 2001 Anderstorps OK 19:21,3  
15 328 Lorentsson, Johan 1972 Anderstorps OK 19:21,4  
16 323 Folkestad, Hjalmar 2006 Anderstorps OK 19:44,5  
17 389 Nilsson, Jonas 1969 Apladalens Löparklubb 19:49,0  
18 105 Albinsson, Vidar 1967 Hässleholm Freeflow Running 19:57,2  
19 393 Frylegård, David 2002 Anderstorps OK 20:00,7  
20 355 Andersson, Stefan Gasellen 1967 Apladalens Löparklubb 20:04,9  
21 339 Hörnquist, Niclas 1974 Anderstorps OK 20:09,2  
22 107 Lorentsson, Oscar 2008 Anderstorps OK 20:16,4  
23 356 Petersson, Patrik 1974 Apladalens Löparklubb 20:40,0  
24 400 Johnsson, Dan 1974 Apladalens Löparklubb 21:16,1  
25 348 Svensson, Malcolm 2005 Anderstorps OK 21:35,3  
26 357 Svensson, Robert 1973 Anderstorps OK 21:45,6  
27 362 Bokinge, Daniel 1974 Apladalens Löparklubb 22:40,5  
28 359 Svensson, Staffan 1971 Apladalens Löparklubb 24:38,8  
DNF 349 Magnusson, Axel 2008 Anderstorps OK    
             
KVINNOR            
Place Bib Name Gender Club Sluttid  
1 363 Hansson, Moa 2001 Landsbro IF 18:42,9  
2 360 Nilsson, Lovisa 2001 Apladalens Löparklubb 20:10,7 1:a i KM
3 351 Hörnquist, Maria 1975 Anderstorps OK 21:17,8  
4 350 Fällgren, Lotta 1973 Anderstorps OK 21:45,2  
             
Ungdom            
1   Hjalmar Hörnquist 2009 Anderstorps OK 07:17,8  
             

Uppdaterad: 20 SEP 2020 09:31 Skribent: Micael Lindqvist
Epost: Adressen Gömd





-- Våra samarbetspartners --

 

  

hangOnLogo

 Svensk Borstteknik - Logo liggande

 

Björhags Måleri

 

xxl

Postadress:
Apladalens Löparklubb - Friidrott
Micael Lindqvist, Kuskvägen 16
33135 Värnamo

Kontakt:
Tel: +46702446696
E-post: This is a mailto link

Se all info