Hoppa till sidans innehåll

Resultat tävlingsäsongen 2011


 

RESULTAT tävlingsåret 2011

2011-10-15 Sävedalsloppet, Sävedalen (fullständig resultatlista)
M 10km  2 Mikael Lundqvist-90 33:49

2011-10-08 Göteborg Marathon, Göteborg (fullständig resultatlista)
M halvmarathon  6 Mikael Lundqvist-90 73:30

2011-10-08 Tjurruset, Stockholm (fullständig resultatlista)
 2 Erik Svahn-83 45:39

2011-10-01 Violloppet, Flen (fullständig resultatlista)
Emma Ehrlin tog silver i tresteg på Skol-SM och var bara 3 cm ifrån segern. Stina Gustafsson satte nytt klubbrekord på 300m för F15 vilket var 0,26 sek snabbare än det 13 år gamla rekordet.
F7 1,1km  3 Elin Lönnqvist 4:34
F9 1,1km  2 Malin Olofsson-Bierfeldt 3:54
P9 1,1km  3 Niklas Lönnqvist 3:52
P11 2,2km  1 Pontus Olofsson-Bierfeldt 7:49
P13 2,2km  6 Daniel Ekström 7:54
P15 3,8km  1 Joakim Ekström 13:32
K 7,6km  1 Sandra Karlsson-Bierfeldt 36:07
M 7,6km  1 Erik Svahn 24:38  2 Björn Wistrand 27:22

2011-09-28 Ärlaterrängen, Ärla (fullständig resultatlista)

2011-09-16/18 Skol-SM, Växjö (fullständig resultatlista)
Emma Ehrlin tog silver i tresteg på Skol-SM och var bara 3 cm ifrån segern. Stina Gustafsson satte nytt klubbrekord på 300m för F15 vilket var 0,26 sek snabbare än det 13 år gamla rekordet.
F18+ längd  5 Emma Ehrlin-93 5.35 -0,1
F18+ tresteg  2 Emma Ehrlin-93 11.66 +0,9
F18+ slägga/4.0  9 Jennie Ekström-93 38.61
F16 tresteg  10 Linnéa Carlsson-95 10.50 +1,1
F15 300m  4 Stina Gustafsson-96 44.06 (i försök 43.72)  17.9

2011-09-17/18 Nordea Svealandsmästerskap, Köping (fullständig resultatlista)
Linus Lillsjö förbättrade sitt personliga på 1500m med 9,2 sek och Felix Ehrlin sitt personliga i kula med 29cm.
P13 600m  9 Linus Lillsjö-98 1:54.61
P13 höjd  13 Daniel Ekström-98 1.21
P13 spjut  17 Daniel Ekström-98 24.13
P13 1500m 6 Linus Lillsjö-98 5:01.07
P13 60m h/76.2  7 Daniel Ekström-98 13.65 +1,6
P13 stav  4 Daniel Ekström-98 1.87
P13 tresteg/zon 9 Felix Ehrlin-98 8.20 -0,4 10 Daniel Ekström-98 8.07 -1,5
P13 kula/3.0  13 Felix Ehrlin-98 9.68

2011-09-12 Eskilstuna-Mästerskap omg 4, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Astrid Henriksson satte klubbrekord i F12 slägga.
P9 kula/2.0  2 Niklas Lönnqvist-03 3.79
F13 höjd   2 Astrid Henriksson-99 1.20  3 Linnea Fundberg-99 1.15
F13 slägga/2.0  1 Astrid Henriksson-99 27.43  4 Linnea Fundberg-99 11.59
F11 60m   2 Angelina Rydensjö-01 9.83

2011-09-10 Klubb-Mästerskap, Ärla (fullständig resultatlista)
Jenny Olsson gick in på tionde plats på vår tiobästalista på 400m. På vår tiobästalista för män gick Erik Ehrlin in på åttonde plats i diskus och i slägga förstärkte Alexander Thysell sin tredjeplacering medan Thomas Jensen och Erik Ehrlin gick in på åttonde respektive nionde plats.

2011-09-07 Eskilstuna-Mästerskap omg 3, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
F13 600m  1 Astrid Henriksson-99 2:08.84  2 Linnea Fundberg-99 2:16.54
F13 stav   1 Linnea Fundberg-99 1.61 (ende deltagaren)
F13 diskus/600  1 Astrid Henriksson-99 15.15  3 Linnea Fundberg-99 10.65
F11 600m  2 Angelina Rydensjö-01 2:09.30
F9 600m  3 Emilia Rydensjö-02 2:28.74  4 Malin Olofsson/Bierfeldt-02 2:33.26  5 Filippa Rydensjö-04 2:36.23
P9 600m  1 Niklas Lönnqvist-03 2:31.44
P13 600m  1 Daniel Ekström-98 2:09.37 (ende deltagaren)
P13 stav  1 Daniel Ekström-98 1.81 (ende deltagaren)
P13 diskus/600  4 Daniel Ekström-98 16.69
P15 800m  1 Joakim Ekström-96 2:30.35 (ende deltagaren)
P15 stav  1 Henry Agnesson-93 2.52  2 Joakim Ekström-96 1.91
P15 diskus/1.0  2 Joakim Ekström-96 20.21

2011-09-06 Fredrikshofsspelen, Stockholm (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin gjorde sitt första 100m-lopp för året, persade med ca 0,6 sek och gick in på fjärde plats på vår Tiobästalista.
M 100m  3 (totalt 5) Erik Ehrlin-90 11.52 (+1,7)

2011-09-04 Nordisk Juniorlandskamp, Köpenhamn Dk (fullständig resultatlista)
Emma Ehrlin slutade femma i sin landskampsdebut bara 8 cm ifrån sitt personliga rekord.
F19 längd  5 Emma Ehrlin-93 5.56

2011-09-03 Folksam Challenge, Mölndal (fullständig resultatlista)
M22 tresteg  8 Erik Ehrlin-90 15.11 (+0,3)

2011-09-03/04 JDM o UDM, Nyköping (fullständig resultatlista)
5 distriktsmästare fick vi under JDM och UDM. Alexander Thysell satte klubbrekord i P19 med 6-kilossläggan och mängder av personliga rekord slogs.
P19 1500m  1 Alexander Thysell-93 4:24.00
P19 slägga/6.0  1 Alexander Thysell-93 31.13 (ende deltagaren)
P17 1500m  4 Felix Jensen-94 4:50.17  utom tävlan Joakim Ekström-96 4:55.00
P13 600m  2 Linus Lillsjö-98 1:51.23
P13 1500m  2 Linus Lillsjö-98 5:10.40
P13 60mh/76,2  3 Daniel Ekström-98 12.72 (+3,4)
P13 höjd  2 Daniel Ekström-98 1.23
P13 stav  2 Daniel Ekström-98 1.90
P13 längd/zon  3 Felix Ehrlin-98 4.18 (+1,3)
P13 tresteg/zon  2 Felix Ehrlin-98 8.91 (+1,6)  3 Daniel Ekström-98 8.84 (+3,7 7.92 +2,0)
P13 kula/3.0  4 Felix Ehrlin-98 9.39
P13 spjut/400   2 Daniel Ekström-98 26.26
F19 slägga/4.0   1 Jennie Ekström-93 34.00 (ende deltagaren)
F17 längd  1 Linnea Carlsson-95 4.70 (+3,9  4.33 +1,5)
F17 tresteg  - Linnea Carlsson-95 NR
F15 300m  1 Stina Gustafsson-96 44.14
F13 200m  5 Linnea Fundberg-99 33.28 (+3,9)
F13 tresteg/zon  4 Linnea Fundberg-99 8.86 (+2,7)
F13 kula/2.0  4 Astrid Henriksson-99 8.43
F13 slägga/2.0  2 Linnea Fundberg-99 12.28
F13 spjut/400  4 Astrid Henriksson-99 20.83
F12 80m  6 Astrid Henriksson-99 12.77 (+1,4) (i försök 12.77 +0,3)

2011-08-29 Eskilstuna-Mästerskap omg 2, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
F13 60m häck/76,2  +1,7  4 Astrid Henriksson-99 13.36  5 Linnea Fundberg-99 13.77
F13 längd/zon  2 Astrid Henriksson-99 3.80  3 Linnea Fundberg-99 3.77
F13 spjut/400  1 Astrid Henriksson-99 20.06  3 Linnea Fundberg-99 12.60
F11 längd/zon  4 Angelina Rydensjö-01 3.35
F11 boll/300g  4 Angelina Rydensjö-01 15.49
F9 längd/zon  1 Ida Fundberg-02 3.30  4 Felicia Rydensjö-01 2.86  7 Filippa Rydensjö-04 2.47
P13 60m häck/76,2  2 Daniel Ekström-98 12.68 +1,6
P13 längd/zon  2 Daniel Ekström-98 3.60 -0,7
P13 spjut
/400  1 Daniel Ekström-98 26.28
P9 längd/zon  1 Niklas Lönnqvist-03 2.39

2011-08-26/28 JSM, Vellinge (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin segrade i tresteg efter att ha legat tvåa efter första omgången. Därefter ökade han i varje hopp för att i sista omgången ta sig förbi den ledande Sverigeettan i M22 och segra. Erik satte årsbästa med 54 cm, förbättrade sitt klubbrekord med 19 cm och förstärkte sin statistiska andraplats. Erik slog därmed även det 50 år gamla distriktsrekordet med 17 cm! Segerhoppet var dock ytterligare 14 cm längre med aningen för stark medvind.
För Eriks syster Emma var förhållandet det motsatta i längd. Emma ledde när sista omgången startade men slutade tvåa efter statistikettan på nytt personligt rekord och även klubbrekord. Emma hade dessutom de tredje och fjärde längsta hoppen i tävlingen. Emma slog flera statistiskt bättre placerade och delar nu sjundeplatsen i Sverigestatistiken för 19-åringar. I F19 tresteg låg Emma sexa inför avslutande omgången men lyckades i sista omgången leva upp till sin statistiska placering (sverigefyra) och tangerade sitt personliga rekord vilket i frånvaro av Sverigeettan i åldersklassen räckte till en bronsmedalj.
M22 tresteg  1 Erik Ehrlin-90 15.56 (+2,2  15.42 +1,2)
M22 längd  9 Erik Ehrlin-90 6.60 +1,6 (kval 6.64 +0,7)
P19 5000m  - Alexander Thysell-93
P17 800m heat 3  6 Felix Jensen-94 2:09.19
F19 längd 2 Emma Ehrlin-93 5.64 (+0,0)
F19 tresteg   3 Emma Ehrlin-93 11.75 (+0,3)
F19 slägga/4.0 11 Jennie Ekström-93 37.11

2011-08-25 Eskilstuna-Mästerskap omg 1, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
P13 80m  2 Felix Ehrlin-98 13.49  3 Daniel Eström-98 14.68
P13 tresteg/zon  1 Felix Ehrlin-98 8.69  2 Daniel Eström-98 8.51
P13 kula/3.0  2 Felix Ehrlin-98 8.94  3 Daniel Eström-98 6.93
F17 100m  3 Linnea Carlsson-95 14.76
F17 tresteg  1 Linnea Carlsson-95 10.59 (ende deltagaren)
F17 kula/3.0  2 Linnea Carlsson-95 7.80
F13 80m
  2 Astrid Henriksson-99 12.78  3 Linnea Fundberg-99 12.85
F13 tresteg/zon  1 Linnea Fundberg-99 8.97  2 Astrid Henriksson-99 8.45
F13 kula/2.0  1 Astrid Henriksson-99 8.22  4 Linnea Fundberg-99 6.41
F11 höjd  5 Angelina Rydensjö-00 1.10
F11 kula/2.0  6 Angelina Rydensjö-00 5.16
F9 60m  3 Emilia Rydensjö-02 10.37  4 Filippa Rydensjö-04 11.00
F9 höjd  1 Emilia Rydensjö-02 1.05  3 Filippa Rydensjö-04 85

2011-08-23 Bellmansstafetten, Stockholm (fullständig resultatlista)
Herrar  3 1:25:01 (Martin Andersson, Jenny Olsson, Claes Caspar, Lovisa Olsbring, Simon Hedlund)
Mixed  3  1:33:08 (Viktor Silvemark, Oskar Vångell, Patrik Lindh, Mikael Lundqvist, Bjarne Thysell)

2011-08-18 Folksam Challenge, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin segrade i tresteg och Emma Ehrlin förbättrade sitt klubbrekord i tresteg med ytterligare 27cm vilket räckte till en tredjeplacering.
M tresteg
  1 Erik Ehrlin-90 14.74 (+1,2)
K tresteg  3 Emma Ehrlin-93 11.95 (+2,7  11.75 +1,3)

2011-08-17 Löplabbetspelen, Huddinge (fullständig resultatlista)
Tre segrar, två andra- och två tredjeplaceringar blev pallplatserna för Ärla under Gurkspelen. Personligt rekord sattes av Jennie Ekström i slägga som ökade med 92cm samt av Pierre Savela i tresteg som ökade med 97cm. Pierres resultat för in honom på femte plats på vår Tiobästalista medan Jennie förstärker sin tredjeplacering i slägga.
M 800m
  Final2  3 Alexander Thysell-93 2:06.87  5 Felix Jensen-94 2:08.29   - Martin Andersson-93 DNF

2011-08-14 SM, Gävle (fullständig resultatlista)
Ärlas ende deltagare på stora SM, Erik Ehrlin, lyckades dessvärre inte få till något godkänt hopp i tresteg.
M tresteg
  - Erik Ehrlin-90 X

2011-08-05/06/07 Gurkspelen, Västerås (fullständig resultatlista)
Tre segrar, två andra- och två tredjeplaceringar blev pallplatserna för Ärla under Gurkspelen. Personligt rekord sattes av Jennie Ekström i slägga som ökade med 92cm samt av Pierre Savela i tresteg som ökade med 97cm. Pierres resultat för in honom på femte plats på vår Tiobästalista medan Jennie förstärker sin tredjeplacering i slägga.
M tresteg
  1 Erik Ehrlin-90 14.68 (+1,1)
P19 800m  2 Martin Andersson-93 2:07.03  3 Alexander Thysell-93 2:09.01  6 Christoffer Rydstedt-93 2:13.16
P17 tresteg  2 Pierre Savela-94 12.65 (+0,0)
F19 300m häck/76.2  1 Emma Ehrlin-93 45.95
F19 tresteg  1 Emma Ehrlin-93 11.40 (+0,4) ende deltagaren
F19 slägga/4.0  3 Jennie Ekström-93 38.83

2011-07-30/31 DN-Galan Youth, Stockholm (fullständig resultatlista)
F19 längd  5 Emma Ehrlin-93 5.39 (-0,9)
P15 800m  11 Joakim Ekström-96 2:13.43

2011-07-22 Valbo Games, Gävle (fullständig resultatlista)
Linnea Carlsson fick till sitt längsta trestegshopp någonsin men tyvärr inget personligt rekord pga för kraftig medvind.
K 800m
  - Jenny Olsson-85 bröt
F17 tresteg  4 Linnea Carlsson-95 10.55 (+2,4   10,08 +1,5)

2011-07-08/10 Världsungdomsspelen, Göteborg (fullständig resultatlista)
Emma Ehrlin förbättrade sitt nysatta personbästa och klubbrekord i längd med ytterligare 4 cm. Emma passade även på att förbättra klubbrekordet i tresteg med 11 cm och avancerade från tredje till första plats på vår Tiobästa-lista. Emmas längsta hopp var dock ytterligare 51 cm längre men tyvärr var medvinden lite för kraftig i det hoppet. Erik Ehrlin tangerade det 21 år gamla klubbrekordet i längd när han förbättrade sitt pers med 9 cm. Felix Ehrlin förbättrade sitt pers med 3-kiloskulan 13 cm.
M tresteg
  7 Erik Ehrlin-90 14.82 (-1,1)
M längd  14 Erik Ehrlin-90 6.97 (+0,0)
P13 kula/3.0 18 Felix Ehrlin-98 8.60
F19 längd  7 Emma Ehrlin-93 5.59 (+0,2)
F19 tresteg  5 Emma Ehrlin-93 11.99 (+2,6) 11.48 (+1,5)

2011-07-05 Friidrottskväll på Stadion, Stockholm (fullständig resultatlista)
Personbästa i häck av Erik Ehrlin och en putsning av det 21 år gamla klubbrekordet med 7 hundradelar. Även Emma Ehrlin satte personbästa, nytt klubbrekord med 6cm samt tog hem segern i längd.
110m h
/106.7  3 Erik Ehrlin-90 15.32 (0,0)
M längd  5 Erik Ehrlin-90 6.64 (+0,8)
K längd  1 Emma Ehrlin-93 5.55 (+1,1)

2011-07-02/03 Uppsalaspelen, Uppsala (fullständig resultatlista)
Fina resultat i tresteg av Erik och Emma Ehrlin men tyvärr blåste det kraftigt under tävlingarna i Uppsala. Felix Jensen gjorde återigen ett 800m-lopp i närheten av sitt tre veckor gamla pers.
M 800m
 2 Felix Jensen-94 2:06.84
M 200m heat2  2 Pierre Savela-94 24.66 (-1,6)
M tresteg  1 Erik Ehrlin-90 15.10 (+2,5)
K tresteg  5 Emma Ehrlin-93 11.56 (+3,7)

2011-07-01/02 Vänortstävlingar, Jyväskylä FIN (fullständig resultatlista dag1  dag2)
Eskilstunalaget segrade vid vänortstävlingarna i Jyväskylä. Från Ärla deltog Stina Gustafsson, Linnea Carlsson, Joakim Ekström och Anton Andersson. Stina sprang bra och persade på både 100 och 400m. I båda grenarna gick hon därmed in på vår Tiobästa-lista på åttonde resp tionde plats. Joakim Ekström förbättrade återigen sitt personbästa på 800m. De deltog även i 100m m mixed stafett där Stina ingick i det segrande laget.
M16 800m  3 Joakim Ekström-96 2:12.07  9 Anton Andersson-96 2:39.17
F16 100m  2 Stina Gustafsson-96 13.23 (+0,5)
F16 längd  2 Linnea Carlsson-95  4.59 (-0,2)
M16 2000m  2 Joakim Ekström-96 6:27.60
F16 400m  5 Stina Gustafsson-96 64.13

2011-06-29 Sommarspelen, Stockholm (fullständig resultatlista)
Joakim Ekström förbättrade sitt personbästa på 800m med 8,93 sekunder.
M 800m heat 3  3 Felix Jensen-94 2:06.90
M 800m heat 4  1 Joakim Ekström-96 2:12.08

2011-06-28 DM/VDM 5000m, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
M 5000m  1 Alexander Thysell-93 17:02.25  2 Patrik Lind-87 17:19.89  3 Mikael Lundqvist-90 17:30.65  8 On Ha-85 20:58.93

2011-06-28 Folksam Grand Prix, Sollentuna (fullständig resultatlista)
Nytt årsbästa i tresteg av Erik Ehrlin i godkänd vind.
M tresteg  4 Erik Ehrlin-90 14.88 (+0,0)

2011-06-12 Sävedalsspelen, Sävedalen (fullständig resultatlista)
Nytt årsbästa i tresteg av Erik Ehrlin men i lite för starka vindar.
M tresteg  5 Erik Ehrlin-90 15.07 (+3,5)

2011-06-12 Katrineholmsspelen, Katrineholm (fullständig resultatlista)
Linnéa Carlsson segrade i längd vid Katrineholmsspelen och förbättrade sitt personliga rekord med 17 cm. Adrian Ravenell stötte för första gången med 6-kiloskulan utomhus och inte helt oväntat blev det ett nytt klubbrekord för P19 som förbättrades med 3m 15cm. På 200m avancerade Adrian till åttonde plats på vår Tiobästalista.
M 200m   2 Adrian Ravenell-93 24.31 (-1,8)
P19 spjut
/800  2 Adrian Ravenell-93 39.07
P19 kula/6.0  3 Adrian Ravenell-93 12.98
K 200m  2 Stina Gustafsson-96 28.48 (-1,3)
F17 längd  1 Linnéa Carlsson-95 4.66 (+0,8)
F15 100m  3 Stina Gustafsson-96 14.11 (-2,6)

2011-06-11/12 Huddingespelen, Huddinge (fullständig resultatlista)
Emma Ehrlin segrade i längd och förbättrade sitt personbästa med 21cm. Det innebar också att hon förbättrade det 29 år gamla klubbrekordet i K/K22/F19 och avancerade från femte till första plats på vår Tiobästalista. Felix Jensen sänkte återigen sitt personliga på 800m, nu med 1,94 sek. Joakim Ekström förbättrade sitt 2000m-pers med nästan 22 sek.
F19 längd  1 Emma Ehrlin-93 5.49 (+1,9)
P17 800m  5 Felix Jensen-94 2:06.19
P15 2000m  4 Joakim Ekström-96 6:10.76

2011-06-11 VM-spelen, Köping (fullständig resultatlista)
Jenny Olsson gjorde sitt första 800m-lopp för Ärla och gick direkt in på sjunde plats på vår Tiobästalista.
K 800m  1 Jenny Olsson-85 2:18.40 (ende deltagaren - sprang med F17)

2011-06-08 Eskilstuna-serien omg 4, Ärla (fullständig resultatlista)
Ärla 176p  totalt 278p. Ärla lyckades på hemmaplan ta sig upp till andra plats totalt i Eskilstunaserien. Inte mindre än 27 personbästan noterades.
P15 800m  1 Joakim Ekström-96 3:20.9m
P15 längd  1 Joakim Ekström-96 4.56
P15 kula/4.0  3 Joakim Ekström-96 8.46
P15 diskus/1.0  2 Joakim Ekström-96 18.04
P15 spjut/600  2 Joakim Ekström-96 27.62
P13 600m  1 Aldin Gutic-99 2:17.1m  2 Daniel Ekström-98 2:25.5m
P13 höjd  1 Daniel Ekström-98 1.28  4 Aldin Gutic-99 1.15
P13 diskus/600  4 Daniel Ekström-98 15.60  6 Aldin Gutic-99 12.95
P13 spjut/400  2 Daniel Ekström-98 24.79  6 Aldin Gutic-99 12.37
P11 600m  3 Pontus Olofsson-Bierfeldt-00 2:16.5m  8 Elvin Gutic-01 2:48.9m
P11 boll/150  3 Elvin Gutic-01 29.14  4 Pontus Olofsson-Bierfeldt-00 28.70
P9 600m  1 Niklas Lönnqvist-03 2:32.1m  3 Alvin Gindemo-03 2:59.9m  6 Alexander Helmin-04 3:17.9m  7 Thim Hasselquist-03 5:06.3m
P9 boll/150  4 Niklas Lönnqvist-03 13.41  5 Alexander Helmin-04 12.28  6 Thim Hasselquist-03 11.12  7 Alvin Gindemo-03 8.85  8 Sebastian Thysell-06 7.73
F15 800m  1 Stina Gustafsson-96 3:27.5m
F15 kula/3.0  1 Stina Gustafsson-96 5.60
F15 diskus/600  1 Stina Gustafsson-96 9.88
F15 spjut/400  1 Stina Gustafsson-96 6.36
F13 600m  1 Astrid Henriksson-99 2:14.2m
F13 höjd 
2 Astrid Henriksson-99 1.20
F13 diskus/600  2 Astrid Henriksson-99 14.54   utom tävlan Johanna Carlsson-00 14.98
F13 spjut/400  1 Astrid Henriksson-99 20.36
F11 600m  1 Angelina Rydensjö-01 2:12.1m  3 Johanna Carlsson-00 2:29.4m
F11 boll/150  1 Johanna Carlsson-00 25.10  4 Angelina Rydensjö-01 17.82
F9 600m  1 Emilia Rydensjö-02 2:24.1m  3 Malin Olofsson/Bierfeldt-02 2:34.9m  5 Filippa Rydensjö-04 2:40.1m  7 Elin Lönnqvist-06 3:32.6m  8 Wilma Hedman-02 3:34.8m
F9 boll/150  3 Emilia Rydensjö-02 13.95  5 Filippa Rydensjö-04 8.49  6 Wilma Hedman-02 7.64  7 Malin Olofsson/Bierfeldt-02 6.67  9 Elin Lönnqvist-06 2.22
Extra-grenar:
K tresteg  1 Emma Ehrlin-93 11.55 (ivm) det längsta Emma hoppat någonsin och också längre än gällande klubbrekord som dock står sig eftersom vindmätning inte gjordes.
K  längd  1 Linnéa Carlsson-95 4.50 (ivm)

2011-06-07 Friidrottskväll på Stadion, Stockholm (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin satte återigen personligt rekord på 110m häck, nu med 0,41 sek, och tangerade det 21 år gamla klubbrekordet.
M 110m häck/106.7 B-final  3 Erik Ehrlin-90 15.39 (+1,4)

2011-05-28 Stafett-DM, Flen (fullständig resultatlista???)
Ärla vann båda manliga seniorsdistanserna på stafett-DM.
M 4x400m   1 Ärla (Martin Andersson-93, Felix Jensen-94, Adrian Ravenell-93, Pierre Savela-94)  2 Enhörna Gul  3 Enhörna Svart
M 4x1500m 1 Ärla  (Christoffer Rydstedt-93, Joakim Ekström-96, Patrik Lind-87, Alexander Thysell-93)  2 Enhörna Svart  3 Enhörna Gul

2011-05-24 Eskilstuna-serien omg 3, Eskilstuna (obs! inomhus) (fullständig resultatlista)
Ärla 21p  totalt 102p.  Tävlingen genomfördes inomhus!
P13 60m h/76.2  1 Daniel Ekström-98 12.70
P13 längd/zon  2 Daniel Ekström-98 3.75
F13 60m h/76.2  6 Linnea Fundberg-99 13.84  8 Astrid Henriksson-99 14.49
F13 längd/zon  6 Linnea Fundberg-99 3.93  7 Astrid Henriksson-99 3.83
F9 höjd  2 Ida Fundberg-02 1.03  12 Josefin Fundberg-04 65

2011-05-21 Göteborgsvarvet, Göteborg (fullständig resultatlista)
21km   47 Oskar Vångell 1:14:57

2011-05-20/22 SAYO, Sollentuna (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin fick till ett bra hopp i trestegets sista omgång och nådde därmed segern. Felix Jensen sänkte sitt pers på 800m med 1,54 sek.
M tresteg  1 Erik Ehrlin-90 14.79 (+0,4)
P17 800m  6 Felix Jensen-98 2:08.13

2011-05-16 Eskilstuna-serien omg 2, Eskilstuna (obs! inomhus) (fullständig resultatlista)
Ärla 37p  totalt 81p. Tävlingen genomfördes inomhus!
P15 tresteg  2 Joakim Ekström-96 9.40  4 Anton Andersson-96 7.99
P13 tresteg/zon  1 Daniel Ekström-98 8.43  3 Felix Ehrlin-98 8.11
P11 höjd  3 Pontus Olofsson/Bierfeldt-00 1.10
P9 kula/2.0  3 Niklas Lönnqvist-03 3.45
F13 tresteg/zon  1 Linnea Fundberg-99 8.25  2 Astrid Henriksson-99 8.07

2011-05-15 Svealandsserien, Täby (fullständig resultatlista)
Ärla IF kom på fjärde plats med 34 poäng. En grenseger klarades genom Erik Ehrlin i tresteg som förbättrade sitt pers med 0,2 sek. Alexander Thysell persade med 5,05 m i slägga och avancerade till tredje plats på vår Tiobästalista, Adrian Ravenell persade i kula med 30cm och avancerade till fjärde plats på vår Tiobästalista. Även Pierre Savela persade i längd och Henry Agnesson i stav.
100m  5 Pierre Savela-94 12.05  (-1,5)
400m  3 Martin Andersson-93 55.00
800m  2 Felix Jensen-94 2:10.32
3000m  3 Alexander Thysell-93 9:55.49
110mh/106.7  2 Erik Ehrlin-89 15.80 (-0,3)
höjd  4 Adrian Ravanell-93 1.75
stavhopp  4 Henry Agnesson-93 2.60
längd  4 Pierre Savela-94 5.69  (-0,6)
tresteg  1 Erik Ehrlin-89 14.56 (-0,7)
kula/7.26 4 Adrian Ravanell-93 10.87
diskus/2.0  5 Tomas Jensen-66 20.80
slägga/7.26  3 Alexander Thysell-93 27.92
spjut/800  5 Gunnar Henriksson-93 34.47
stafett 4x100m  5 Ärla IF 50.30 (Martin Andersson-93, Pierre Savela-94, Adrian Ravanell-93, Erik Ehrlin-90)

2011-05-09 Eskilstuna-serien omg 1, Lista (fullständig resultatlista)
Ärlas ungdomar fick ihop 44p i Eskilstunaseriens första omgång. 7 personbästan sattes.
P15 100m  3 Joakim Ekström-96 14.1m
P15 höjd  1 Joakim Ekström-96 1.45
P13 80m  2 Felix Ehrlin-98 13.6m  3 Daniel Ekström-98 14.5m
P13 kula/3.0  3 Felix Ehrlin-98 8.47  4 Daniel Ekström-98 7.12
P9 60m  3 Niklas Lönnqvist-03 11.5m
P9 längd/zon  3 Niklas Lönnqvist-03 2.48
F13 80m  4 Astrid Henriksson-99 13.1m
F13 kula/2.0  1 Astrid Henriksson-99 7.41

2011-05-07 Näshulta halvmarathon inkl DM, Näshulta (fullständig resultatlista)
 2 (DM 2:a) Patrik Lind-87 1:22:12  9 On Ha-85 1:37:25
Motion  11 Magnus Ehrlin-68 1:54:10

2011-04-28 Terräng Kort-DM, Flen (fullständig resultatlista)
F11 1000m  5 Lovisa Lillsjö-01 4:13  7 Malin Olofsson/Bierfeldt-02 4:20
P13 2000m  3 Linus Lillsjö-98 7:36  7 Daniel Ekström-98 8:20
K22 4000m  2 Sofia Grawé-92 16:42
K 4000m  1 Jenny Olsson-85 16:04
P11 1000m  1 Pontus Olofsson/Bierfeldt-00 3:43
M22 4000m  2 Mikael Lundqvist-90 13:47
M 4000m  2 Patrik Lind-87 14:15  7 Claes Caspár-67 15:37  9 On Ha-85  16:10
Lag M  2 Ärla IF 46.02

2011-04-25 Enhörnas Påsksmäll, Uppsala (fullständig resultatlista)
P15 4km  3 Joakim Ekström-96 14:33
P13 2km  6 Daniel Ekström-98 8:12

2011-04-22 VIK-loppet, Vilsta (fullständig resultatlista)
M 9.6km  1 Mikael Lundkvist-89 34:38  11 On Ha-85 42:12

2011-04-16/17 Terräng-SM, Uppsala (fullständig resultatlista)
M 4000m  20 Erik Svahn-83 12:37
M22 6000m  18 Mikael Lundqvist-90 20:52
P15 4000m  5 Joakim Ekström-96 14:07

2011-04-08 Upptaktstävling, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
K 60m  1 Emma Ehrlin-93 8.41  2 Stina Gustafsson-96 8.57  3 Jenny Olsson-85 8.86  4 Linnea Carlsson-95 9.24  5 Adorée-Riane Ndrouke-93 16.37
K 400m  1 Jenny Olsson-85 63.1  2 Stina Gustafsson-96 70.2   3 Emma Ehrlin-93 99.8   4 Linnea Carlsson-95 100.0
K höjd  1 Emma Ehrlin-93 1.50  2 Adorée-Riane Ndrouke-93 1.35  3 Linnea Carlsson-95 1.20  4 Jenny Olsson-85 1.10  5 Stina Gustafsson-96 95
K längd  1 Emma Ehrlin-93 5.10  2 Jenny Olsson-85 4.65  3 Linnea Carlsson-95 4.48  4 Adorée-Riane Ndrouke-93 3.65  5 Stina Gustafsson-96 3.39
K kula/4.0  1 Emma Ehrlin-93 8.67  2 Jenny Olsson-85 7.16  4 Adorée-Riane Ndrouke-93 6.81
F17 kula/3.0  1 Stina Gustafsson-96 7.88  2 Linnea Carlsson-95 6.87
F13 60m  1 Isabelle Westlander-99 9.80  2 Angelina Rydensjö-01 10.18  3 Johanna Carlsson-00 10.24  4 Emilia Rydensjö-02 10.52  5 Ebba Anderhav-02 11.35  6 Tove Karlsson-02 12.11
F13 400m  1 Angelina Rydensjö-01 89.1  2 Emilia Rydensjö-02 99.8  3 Ebba Anderhav-02 106.4  4 Tove Karlsson-02 106.8  5 Filippa Rydensjö-04 107.5  6 Isabelle Westlander-99 126.0  7 Johanna Carlsson-00 127.5  8 Kajsa Karlsson-04 127.7
F13 höjd  1 Isabelle Westlander-99 1.20  2 Angelina Rydensjö-01 1.10  3 Ebba Anderhav-02 95  4 Johanna Carlsson-00 90  5 Emilia Rydensjö-02 90  6 Filippa Rydensjö-04 80  7 Tove Karlsson-02 75  8 Kajsa Karlsson-04 60
F13 längd/zon  1 Johanna Carlsson-00 3.61  2 Isabelle Westlander-99 3.39  3 Angelina Rydensjö-01 3.00  4 Emilia Rydensjö-02 2.80  5 Tove Karlsson-02 2.67  6 Filippa Rydensjö-04 2.63  7 Ebba Anderhav-02 2.37  8 Elin Rydensjö-04 2.09  9 Kajsa Karlsson-04 2.03
F13 kula/2.0  1 Isabelle Westlander-99 6.51  2 Johanna Carlsson-00 4.87  3 Angelina Rydensjö-01 4.79  4 Tove Karlsson-02 4.29  5 Ebba Anderhav-02 3.27  6 Emilia Rydensjö-02 3.10  7 Filippa Rydensjö-04 2.76  8 Elin Rydensjö-04 2.61  9 Kajsa Karlsson-04 2.08
M 60m heat1  1 Claes Caspár-67 9.13  2 Jan Ekström-62 9.37  3 Bjarne Thysell-64 9.58  4 Peter Helmin-72 9.91
M 60m heat2  1 Erik Ehrlin-90 7.73  2 Martin Andersson-93 7.91  3 Alexander Thysell-93 8.53  4 Joakim Ekström-96 8.94  5 Felix Jensen-94 10.76
M 400m  1 Alexander Thysell-93 62.3  2 Joakim Ekström-96 62.4  3 Bjarne Thysell-64 62.6  4 Erik Ehrlin-90 63.0  5 Jan Ekström-62 71.0  6 Peter Helmin-72 83.5  7 Felix Jensen-94 99.4
M höjd  1 Erik Ehrlin-90 1.60  2 Martin Andersson-93 1.40  2 Joakim Ekström-96 1.40  4 Jan Ekström-62 1.35  5 Bjarne Thysell-64 1.20  5 Peter Helmin-72 1.20  7 Felix Jensen-94 1.10  8 Alexander Thysell-93 1.02  9 Claes Caspár-67 95
M längd  1 Erik Ehrlin-90 5.30  2 Martin Andersson-93 5.02  3 Alexander Thysell-93 4.71  4 Joakim Ekström-96 4.38  5 Bjarne Thysell-64 4.10  6 Jan Ekström-62 3.60  7 Claes Caspár-67 3.43  8 Peter Helmin-72 3.36
M kula/7.26  1 Adrian Ravenell-93 10.27  2 Erik Ehrlin-90 9.16  3 Thomas Jensen-66 8.22  4 Jan Ekström-62 6.56  5 Bjarne Thysell-64 5.94  6 Peter Helmin-72 5.90  7 Claes Caspár-67 5.63
P19 kula/6.0  1 Alexander Thysell-93 10.43  2 Martin Andersson-93 7.62
P17 kula/5.0  1 Felix Jensen-94 8.37
P15 kula/4.0  1 Joakim Ekström-96 8.10
P13 60m  1 Felix Ehrlin-98 10.13  2 Daniel Ekström-98 10.14  3 John Westlander-98 10.77
P13 400m  1 Daniel Ekström-98 87.1  2 Felix Ehrlin-98 87.3  3 John Westlander-98 106.4
P13 höjd  1 Felix Ehrlin-98 1.35  2 John Westlander-98 1.30  3 Daniel Ekström-98 1.25
P13 längd/zon  1 Felix Ehrlin-98 3.59  2 John Westlander-98 3.30  3 Daniel Ekström-98 3.26
P13 kula/3.0  1 Felix Ehrlin-98 7.45  2 John Westlander-98 7.03  3 Daniel Ekström-98 6.78
P11 60m  1 Isak Westlander-03 10.78  2 Niklas Lönnkvist-03 12.17  3 Alexander Helmin-04 12.82  4 Elton Nilsson-04 12.88
P11 400m  1 Leo Rydensjö-01 94.3  2 Isak Westlander-03 98.0  3 Elton Nilsson-04 114.6  4 Niklas Lönnkvist-03 120.2  5 Alexander Helmin-04 123.7
P11 höjd  1 Leo Rydensjö-01 95  2 Isak Westlander-03 90  3 Niklas Lönnkvist-03 75  4 Alexander Helmin-04 70  5 Elton Nilsson-04 65
P11 längd/zon  1 Isak Westlander-03 2.80  2 Elton Nilsson-04 2.34  3 Niklas Lönnkvist-03 2.31  4 Alexander Helmin-04 2.18  5 Leo Rydensjö-01 2.15
P11 kula/2.0  1 Leo Rydensjö-01 5.53  2 Isak Westlander-03 3.78  3 Alexander Helmin-04 2.82  4 Niklas Lönnkvist-03 2.46  5 Elton Nilsson-04 2.17

2011-03-27 Marsspelen, Örebro (fullständig resultatlista)
M längd  4 Erik Ehrlin-90 6.49

2011-03-21 Eskilstuna-mästerskap 4, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Joakim Ekström persade på 800m och Angelina Rydensjö på 200m.
F11 200m
  3 Angelina Rydensjö-01 34.14
P13 800m  4 Daniel Ekström-98 2:59.08
M 800m  1 Joakim Ekström-96 2:19.50  2 Jan Ekström-62 2:42.08

2011-03-19/20 Nordeamästerskap Svealand, Örebro (fullständig resultatlista)
Felix Ehrlin persade i längd och Daniel Ekström i tresteg.
P13 höjd
  15 Daniel Ekström-98 1.17
P13 stav  7 Daniel Ekström-98 1.72
P13 längd/zon  20 Felix Ehrlin-98 3.87
P13 tresteg/zon  11 Daniel Ekström-98 8.67  13 Felix Ehrlin-98 7.69 20/3  pers 22cm
P13 kula/3.0  11 Felix Ehrlin-98 8.28

2011-02-28 Eskilstuna-mästerskap 3, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Tre pallplatser för Ärlas ungdomar vid Eskilstuna-mästerskapet. Astrid Henriksson segrade i F13 kula och kom trea i F13 höjd på nytt pers. Daniel Ekström kom tvåa i P13 höjd och förbättrade sitt pers med 7cm. Tove Karlsson persade i F9 längd.
F13 200m
  4 Astrid Henriksson-99 32.58
F13 höjd  3 Astrid Henriksson-99 1.18
F13 kula/2.0  1 Astrid Henriksson-99 8.21
F9 längd/zon  7 Tove Karlsson-02 2.63
P15 tresteg  4 Daniel Ekström-98 8.03
P13 200m  8 Daniel Ekström-98 37.44
P13 höjd  2 Daniel Ekström-98 1.27
P13 kula/3.0  4 Daniel Ekström-98 6.72

2011-02-26 ISM, Göteborg (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin över 15m i tresteg i samband med Inomhus-SM vilket är nytt pers och räckte till en femte plats. Resultatet var 41 cm över Eriks gamla klubbrekord som nu lyder på 15.11.
M tresteg   5 Erik Ehrlin-90 15.11

2011-02-19/20 IJSM, Sätra (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin kom tvåa i M22 tresteg på IJSM och förbättrade återigen sitt pers och klubbrekordet i M22 och M, nu med 25cm. Emma Ehrlin förbättrade sitt längdpers med 14 cm och slog även det 29 år gamla klubbrekordet i F19, K22 och K med 4 cm. Adrian Ravenell förbättrade sitt tre år gamla trestegspers med 84cm och slutade på fjärde plats i P19 efter en mycket jämn hoppning.
M22 tresteg   2 Erik Ehrlin-90 14.70
P19 tresteg  4 Adrian Ravenell-93 12.99
P19 kula/6.0  7 Adrian Ravenell-93 12.38
F19 längd  9 Emma Ehrlin-93 5.39 (kval 5 5.53)
F19 tresteg  5 Emma Ehrlin-93 11.54

2011-02-20 IUSM, Huddinge (fullständig resultatlista)
Linnéa Carlsson förbättrade återigen sitt trestegspers, nu med 20cm, vilket räckte till en tolfteplats på IUSM.
F16 tresteg  12 Linnéa Carlsson-95 10.45

2011-02-13 Raka Spåret, Sätra (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin segrade i herrarnas tresteg  och förbättrade sitt pers och klubbrekordet i M22 och M med 12cm.
M tresteg  1 Erik Ehrlin-90 14.45
K tresteg  3 Emma Ehrlin-93 11.52

2011-02-05/06 Hammarbyspelen, Sätra (fullständig resultatlista)
Erik Ehrlin förbättrade sitt pers i längd med 13cm.
M längd  7 Erik Ehrlin-90 6.55
M tresteg
 1 Erik Ehrlin-90 14.12
K längd  13 Emma Ehrlin-93 5.24
K tresteg  6 Emma Ehrlin-93 11.39

2011-02-06 IUDM, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Två UDM-segrar för Daniel Ekström och en för Joakim Ekström. Dessutom satte i stort sett alla pers i de grenar de deltog.
F12 200m  5 Astrid Henriksson-99 32.44
F12 höjd  3 Isabelle Westlander-99 1.29
F12 längd/zon  4 Astrid Henriksson-99 3.72  6 Isabelle Westlander-99 3.32
F13 tresteg/zon  3 Astrid Henriksson-99 7.98
F12 kula/2.0  2 Astrid Henriksson-99 8.30
P13 800m  4 Daniel Ekström-98 2:56.78
P13 höjd  2 John Westlander-98 1.15
P13 längd/zon  6 John Westlander-98 3.20
P13 tresteg/zon  1 Daniel Ekström-98 8.45  2 Felix Ehrlin-98 8.22
P13 stav  1 Daniel Ekström-98 1.90
P13 kula/3.0  3 Felix Ehrlin-98 8.37
P15 1000m  1 Joakim Ekström-96 2:59.02 (ende deltagaren)

2011-02-05 Eskilstuna Indoor Games, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Adrian Ravenell förbättrade, för tredje tävlingen i rad, sitt klubbrekord i P19 kula. Pers noterades även av Linnea Carlsson i längd, Pierre Savela och Felix Jensen på 400m.
P19 höjd 1 Adrian Ravenell-93 1.80
P19 kula/6.0 1 Adrian Ravenell-93 13.16
P17 60m ej till final Pierre Savela-94 7.62
P17 400m 2 Pierre Savela-94 55.88 3 Felix Jensen-94 55.97
F17 längd 3 Linnéa Carlsson-95 4.52  pers 11cm

2011-02-02 Eskilstunamästerskap 2, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Linnéa Carlsson, Pierre Savela och Adrian Ravenell satte pers i alla de grenar de deltog i. Adrian slog återigen klubbrekordet i kula för P19. Johanna Carlsson persade på 60m.
P17 60m  3 Pierre Savela-94 7.57
P17 längd  3 Pierre Savela-94 5.54
P19 kula/6.0  1 Adrian Ravenell-93 13.09
M 60m  1 Adrian Ravenell-93 7.50
M längd  2  Mathias Jansson-93 5.39  3 Adrian Ravenell-93 5.19
F9 60m  2 Emilia Rydensjö-02 10.59  6 Ebba Anderhav-02 11.17  ej till final Filippa Rydensjö-04 12.13 Wilma Hedman-02 12.46
F11 60m  3 Johanna Carlsson-00 10.03 (10.00 i försök) 4 Angelina Rydensjö-01 10.05
F11 kula/2.0  3 Johanna Carlsson-00 5.31  5 Angelina Rydensjö-01 4.78
F13 60m  5 Astrid Henriksson-99 9.85 (9.83 i försök) ej till final Linnea Fundberg-99 10.11
F17 60m  4 Linnéa Carlsson-95 9.33
F17 längd  1 Linnéa Carlsson-95 4.41
K 60m  3 Emma Ehrlin-93 8.43
K längd  1 Emma Ehrlin-93 5.31
K kula/4.0  1 Emma Ehrlin-93 9.07

2011-01-23 Inlagda Gurkspelen, Västerås (fullständig resultatlista)
Linnéa Carlsson förbättrade sitt trestegspers med 31cm vilket räckte till en tredjeplats. Erik Ehrlin segrade i herrarnas tresteg bara 5cm ifrån sitt pers.
M tresteg  1 Erik Ehrlin-90 14.28
K tresteg  4 Emma Ehrlin-93 11.34
F17 tresteg  3 Linnéa Carlsson-95 10.25

2011-01-13 Eskilstunamästerskap 1, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Astrid Henriksson förbättrade sitt inomhuspers i längd.
F9 kula/2.0  4 Emilia Rydensjö-02 3.36  5 Filippa Rydensjö-04 2.58
F11 längd/zon  6 Angelina Rydensjö-01 3.41
F13 längd/zon  4 Astrid Henriksson-99 3.91
P9 kula/2.0  4 Lucas Henriksson-04 2.99

2011-01-06 Ärlaspelen, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
Ärlaspelen som ju är säsongsdebut får många av våra aktiva resulterade följaktligen i personliga rekord för många. Det sattes även några klubbrekord: Erik Ehrlin visar att sommarens utveckling håller i sig och förbättrade rekordet i tresteg för M och M22, Emma Ehrlin gjorde detsamma i tresteg i klasserna K/K22 och F19 och slutligen Adrian Ravenell som förväntat i P19 kula där han nu får tävla med 6-kiloskulan.
M 60m  6 Adrian Ravenell-93 7.70
M 200m  3 Adrian Ravenell-93 24.64
M 800m  3 Martin Andersson-93 2:08.78
M 3000m  1 Jonathan Rosendahl-87 9:14.85  2 Emil Andersson-88 9:23.59  3 Viktor Silvemark-89 9:23.89  4 Karl Walheim-90 9:25.27  5 Oscar Vångell-89 9:34.56  6 Simon Hedlund-91 9:51.48  8 On Ha-85 11:46.51
M tresteg  1 Erik Ehrlin-90 14.33
P19 kula/6.0  1 Adrian Ravenell-93 12.60
P17 60m heat1  3 Pierre Savela-94 7.70
P17 800m  1 Felix Jensen-94 2:08.42
P15 1500m  1 Joakim Ekström-96 4:51.72
P13 60m
  4 Felix Ehrlin-98 10.23  5 Daniel Ekström-98 10.55
P13 600m  2 Daniel Ekström-98 2:02.85  3 Felix Ehrlin-98 2:05.09
P13 längd/zon  4 Felix Ehrlin-98 3.73  5 Daniel Ekström-98 3.48
P13 kula/3.0  4 Felix Ehrlin-98 8.20  5 Daniel Ekström-98 7.38
K längd  2 Emma Ehrlin-93 5.39
K tresteg  1 Emma Ehrlin-93 11.65  3 Linnéa Carlsson-95 9.94
F12 60m heat2  5 Linnea Fundberg-99 9.90
F12 600m  6 Linnea Fundberg-99 2:13.77
F12 längd/zon  8 Linnea Fundberg-99 3.64
F12 kula
/2.0  7 Linnea Fundberg-99 5.88
F11 60m  2 Ida Fundberg-02 11.39
F11 600m  4 Ida Fundberg-02 2:28.99
F11 höjd  2 Ida Fundberg-02 1.00
F11 längd/zon  3 Ida Fundberg-02 2.88
F11 kula
/2.0  2 Ida Fundberg-02 4.25

2010-11-27 Julklappsspelen, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
I säsongsdebuten satte Astrid Henriksson inomhuspers på 60m och i kula samt tangerade sitt höjdpers.
F11 60m ej till final Astrid Henriksson-99 9.76
F11 höjd  10 Astrid Henriksson-99 9.76 1.15
F11 kula/2.0 3 Astrid Henriksson-99 8.30

2010-11-13 Eskilstunaspelen, Eskilstuna (fullständig resultatlista)
I säsongsdebuten satte Johanna Carlsson inomhuspers i alla de tre grenar hon ställde upp i.
F11 60m ej till final Johanna Carlsson-00 10.14
F11 längd/zon  6 Johanna Carlsson-00 3.63
F11 kula/2.0 5 Johanna Carlsson-00 5.52

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:16




Postadress:
Ärla IF - Friidrott
Ärla-Nytorp, Åsborgen
63536 Ärla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: arlafriidrott@telia....

Se all info


Mässbyggarna

 

 

trimtex



HANS

 Genväg till huvudstyrelsens hemsida

 

 Genväg till fotbollens hemsida

 

 Genväg till orienteringens hemsida

 

Genväg till skidornas hemsida