Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Veteran OL i Ärla den 23/9-2010

Klass:   A    Bana: 4,4 km


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 43.02 Alf Lindberg KKOK
2 45.13 Rolf Skoglund SOIK Hellas
3 46.21 Erik Rundström OK Tjärnen
4 47.48 Curt Thorén NOK
5 48.36 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen
6 49.53 Lennart Olsson IKS
49.53 Curt Carlsson NOK
8 49.55 Greger Wedin SNO
9 50.00 Stig Landstorp OKT
10 50.47 Bo Seger EOL
11 51.12 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK
12 51.49 Kjell Blomberg IKS
13 53.49 Alfred Hans Andersson VSOK
14 54.43 Lars Almqvist Arboga OK
15 59.15 Jouko O Pajulampi OK Tjärnen
16 59.37 Åke Granstam OKT
17 60.59 Kenneth Löfqvist Västerås SOK
18 61.43 Lars Johansson I OKT
19 63.23 Kjell Andersson EOL
20 64.38 Kjell Arne Fröberg EOL
21 65.31 Per Arne Ekbom AOK
22 66.25 Rolf Johansson OKT
23 67.06 Anna Blomgren Tullinge SK
24 70.13 Bo Lenander VSOK
25 75.16 Leif Zettervall Västerås SOK
26 77.17 Lars-Erik Rask Västerås SOK
27 90.52 Tomas Norlén SNO
28 103.19 Bernt Åström Västerås SOK
29 103.57 Ronny Andersson IF Rune
EjG 0.00 Göran Karlsson EOL
EjG 36.06 Ulf Kjellin OK Hedströmmen
EjG 40.56 Leif Jansson EOL
EjG 48.17 Leif Mathisen EOL
EjG 52.48 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvar
EjG 58.38 Per Haeppling Västerås SOK
EjG 63.24 Bengt Jönsson ÅIF
EjG 72.21 Ingemar Gustafsson OK Tjärnen
EjG 73.16 Leif Thorsson OK Grip
EjG 73.44 Sten Eriksson SMOL
 

Klass:   B    Bana: 3,8 km


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 46.42 Bo Ortman Vandrarringen
2 49.05 Mats Eriksson OK Norden
3 49.27 Karl-Robert Moqvist OKT
4 50.44 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK
5 51.39 Göran Larsson SNO
6 51.42 Åke Liljebrand SK Trim/Virsbo
7 52.23 Kjell Olov Johansson NOK
8 52.26 Anna-Karin Johansson Vandrarringen
9 52.43 Jan-Olof Gust KOK
10 56.36 Rolf Westberg SK Trim/Virsbo
11 57.44 Kurt Sander VSK
12 58.48 Alf Kårefält OKT
13 59.04 Billy Jakobsson ÅIF
14 59.37 Ingemar Jonsson Hallstahammars OK
15 61.32 Sonja Jedar Åkers IF
16 62.06 Torsten Lund VSOK
17 62.51 Richard Welander OKÄÖ
18 65.21 Gunnel Granqvist Nynäshamns OK
19 65.50 Nils Johansson OK Tjärnen
20 67.42 Stig Gustavsson SIF
21 67.51 Berit Gustavsson SIF
22 70.08 Anders Johansson KIF
23 72.20 Anders Moberg KOK
24 72.47 Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo
25 78.34 Bo Karlsson Köping-Kolsva OK
26 79.52 Lennart Karlsson OK Grip
27 88.21 Nils-Erik Gustafsson EOL
28 89.19 Jan Sivert Rehdin Köping-Kolsva OK
29 103.54 Eva Kjellman Vandrarringen
30 107.55 Wincent Liljekvist IF Rune
EjG 39.47 Anders Welén HOK
EjG 44.17 Ulf Bolinder Västerås SOK
EjG 50.09 Erik Göran Wiig Hallstahammars OK
EjG 57.17 Per Karlsson NOK
EjG 71.42 Ove Albinsson Kanada
EjG 79.04 Lars Kjellman Vandrarringen
EjG 80.28 Björn Ekholm VSOK
EjG 81.51 Lars Ahlström Västerås SOK
EjG 88.59 Tore Kangas Västerås SOK
EjG 138.43 Margareta Löfqvist Västerås SOK
 

Klass:   C    Bana: 3,0 km


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 41.22 Barbro Möllberg Arboga OK
2 41.40 Rune Sandberg Hallstahammars OK
3 41.53 Ulf Svedestam EOL
4 43.17 Göran Lqagerstedt OK65
5 43.46 Lennart Öberg Västerås SOK
6 44.17 Inger Hellqvist NOK
7 45.09 Anders Johansson NOK
8 46.04 Lars Söderlund Hallstahammars OK
9 46.43 Lars-Gunnar Larsson OKT
10 49.19 Runo Oldberg EOL
11 49.35 Rolf Lindblom Kjula IF
12 51.28 Bo Löwegren Västerås SOK
13 51.43 Sven-Erik Stenberg Stjärnhov OK 65
14 51.49 Kurt Elven VSOK
15 52.00 Lars Pettersson OK Nalle
16 52.09 Thorolf Olson OKT
17 52.37 Harry Axelsson KOK
18 52.51 Birgitta Eriksson SMOL
19 54.47 Nils Gunnar Svensson Köping-Kolsva OK
20 54.49 Boy Nyman Vandrarringen
21 55.35 Lars Olander SIF
22 56.30 Nils Waern Arboga OK
23 57.32 Nils Gunnar Carlsson Köping-Kolsva OK
24 59.01 Stig Olof Lundin EOL
25 59.19 Leif Nilsson Vandrarringen
26 59.22 Ingrid Liljebrand SK Trim/Virsbo
27 60.53 Hans Jansson Arboga OK
28 61.43 Stig Westerberg OKT
29 62.02 Rolf Johansson Södertälje IF
30 63.31 Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK
31 67.00 Inger Lund OK Norden
32 69.48 Lars Ljunggren AOK
33 71.49 Hans-Erik Adolfsson Nyköpings OK
34 75.42 Stig Gurås Västerås SOK
35 75.44 Mauno Myllyvainio IF Rune
36 75.56 Ove Wigertz NOK
37 77.18 Rolf Svensson VSOK
38 79.33 Malte Karlsson VSOK
39 81.40 Tage Ericksson Hallstahammars OK
40 83.00 Siv Larsson KOK
41 92.33 Rolf Jansson IF Rune
EjG 0.00 Gertrud Asplund VSOK
EjG 33.36 Bengt- Olof Blidström OKT
EjG 47.32 Signar Palm Hallstahammars OK
EjG 51.22 Lars Andreasson OK Tor
EjG 68.30 Lars Gustafsson SMOL
EjG 71.23 Lennart Karlén VSOK
EjG 78.05 Nils Tjernberg SIF
 

Klass:   D    Bana: 2,2 km


Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.12 Gunvald Alsén SNO
2 40.03 Marianne Arnholm EOL
3 42.29 Bengt Lindkvist ÅIF
4 43.15 Bertil Hall SMOL
5 46.42 Solveig Tjernberg SIF
6 47.45 Reijo Kivistö VSOK
7 47.47 Sven Evert Svensson IKS
8 48.02 Tomas Andersson NOK
9 49.00 Åke Serander SMOL
10 49.53 Birgit Lundberg EOL
11 52.28 Lars-Olof Stenström EOL
12 54.20 Robert Bohman SNO
13 55.30 Erik Pettersson KOK
14 56.18 Kjell Karlsson OK Tjärnen
15 56.20 Gun Andersson EOL
16 56.29 Sivert Ström Vandrarringen
17 57.30 Hans Stenström EOL
18 59.18 Karl-Yngve Lindström OK Tjärnen
19 60.02 Bengt Albinsson Vandrarringen
20 60.27 Margareta Larsson OKT
21 61.03 John Af Sandeberg EOL
22 62.19 Per Halldin SNO
23 62.34 Sten Nordgren Arboga OK
24 63.33 Berit Bergqvist Hallstahammars OK
25 63.46 Gunilla Bratt IKS
26 66.09 Inger Albinsson Vandrarringen
27 66.25 Monica Andreasson OK Tor
28 68.16 Bengt Öst EOL
29 68.25 Tage Johansson Västerås SOK
30 68.44 Märta Svensson Västerås SOK
68.44 Jonny Andersson IKS
32 69.59 Berit Edengren NOK
33 70.42 Kjell Hanning IKS
34 72.34 Ragnhild Olsson OK Tor
35 75.15 Ewa Liljekvist IF Rune
36 76.09 Ing-Maj Grenell SMOL
37 78.13 Martin Bergstrand Vandrarringen
38 90.11 Gun Holmqvist Arboga ok
EjG 0.00 Hans Eriksson IKS
EjG 59.14 Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo
EjG 62.27 Arvid Imark Arboga OK
EjG 69.35 Lennart Pettersson SMOL
EjG 80.42 Ingrid Lundin EOL
EjG 87.53 Ragnar Hasselquist HOK
EjG 95.22 Inger Jäder Vandrarringen
 
 
A      Bana 4,4 km   
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-163 2-159 3-161 4-160 5-167 6-172 7-171 8-170 9-173 10-162 11-100 M-2
 
1 Alf Lindberg 43.02 10:19:57 2.55 8.46 16.43 17.46 23.00 26.48 30.31 32.10 37.44 40.30 41.34 43.02
KKOK 2.55 5.51 7.57 1.03 5.14 3.48 3.43 1.39 5.34 2.46 1.04 1.28
 
2 Rolf Skoglund 45.13 09:55:57 3.23 10.07 15.40 17.19 22.16 25.53 31.40 33.52 39.31 42.26 43.33 45.13
SOIK Hellas 3.23 6.44 5.33 1.39 4.57 3.37 5.47 2.12 5.39 2.55 1.07 1.40
 
3 Erik Rundström 46.21 09:53:57 3.54 11.17 17.47 19.29 24.32 28.10 32.25 34.26 39.40 43.27 44.47 46.21
OK Tjärnen 3.54 7.23 6.30 1.42 5.03 3.38 4.15 2.01 5.14 3.47 1.20 1.34
 
4 Curt Thorén 47.48 09:51:58 3.14 12.22 18.03 19.26 25.02 29.08 33.10 35.26 40.33 45.10 46.20 47.48
NOK 3.14 9.08 5.41 1.23 5.36 4.06 4.02 2.16 5.07 4.37 1.10 1.28
 
5 Ragnar Eriksson 48.36 10:07:55 3.07 11.21 18.26 20.02 26.57 30.37 34.51 37.33 42.56 45.59 47.20 48.36
OK Hedströmmen 3.07 8.14 7.05 1.36 6.55 3.40 4.14 2.42 5.23 3.03 1.21 1.16
 
6 Lennart Olsson 49.53 09:39:57 3.24 11.49 18.35 20.09 26.55 31.01 35.40 37.58 43.24 46.46 48.09 49.53
IKS 3.24 8.25 6.46 1.34 6.46 4.06 4.39 2.18 5.26 3.22 1.23 1.44
 
Curt Carlsson 49.53 09:49:57 4.08 13.37 19.53 21.24 26.21 30.17 36.20 38.16 43.24 47.05 48.15 49.53
NOK 4.08 9.29 6.16 1.31 4.57 3.56 6.03 1.56 5.08 3.41 1.10 1.38
 
8 Greger Wedin 49.55 10:03:57 3.28 10.51 17.40 19.25 24.55 28.56 33.26 36.39 43.22 46.42 48.22 49.55
SNO 3.28 7.23 6.49 1.45 5.30 4.01 4.30 3.13 6.43 3.20 1.40 1.33
 
9 Stig Landstorp 50.00 09:43:58 3.47 16.30 22.40 24.29 30.06 33.28 37.24 39.25 44.27 47.26 48.34 50.00
OKT 3.47 12.43 6.10 1.49 5.37 3.22 3.56 2.01 5.02 2.59 1.08 1.26
 
10 Bo Seger 50.47 10:13:59 3.32 12.33 19.55 24.01 29.15 33.03 37.17 39.17 44.39 48.13 49.16 50.47
EOL 3.32 9.01 7.22 4.06 5.14 3.48 4.14 2.00 5.22 3.34 1.03 1.31
 
11 Kjell Mjöberg 51.12 09:35:54 3.33 12.39 19.50 21.29 27.06 31.56 36.50 39.08 44.43 48.20 49.40 51.12
Hallstahammars OK 3.33 9.06 7.11 1.39 5.37 4.50 4.54 2.18 5.35 3.37 1.20 1.32
 
12 Kjell Blomberg 51.49 09:37:59 6.12 13.33 20.41 22.10 29.03 32.54 37.40 39.53 45.28 48.51 50.09 51.49
IKS 6.12 7.21 7.08 1.29 6.53 3.51 4.46 2.13 5.35 3.23 1.18 1.40
 
13 Alfred Hans Andersson 53.49 09:29:56 3.32 11.16 19.01 20.46 26.37 30.36 37.31 41.16 47.09 50.44 52.00 53.49
VSOK 3.32 7.44 7.45 1.45 5.51 3.59 6.55 3.45 5.53 3.35 1.16 1.49
 
14 Lars Almqvist 54.43 10:15:58 3.39 12.25 19.52 21.29 27.42 32.44 38.36 41.40 47.37 51.33 53.11 54.43
Arboga OK 3.39 8.46 7.27 1.37 6.13 5.02 5.52 3.04 5.57 3.56 1.38 1.32
 
15 Jouko O Pajulampi 59.15 09:15:57 3.59 12.33 20.28 22.28 29.52 34.40 40.00 43.09 49.55 53.47 57.37 59.15
OK Tjärnen 3.59 8.34 7.55 2.00 7.24 4.48 5.20 3.09 6.46 3.52 3.50 1.38
 
16 Åke Granstam 59.37 09:03:57 4.45 13.21 21.02 22.48 29.38 34.04 41.49 44.27 50.30 54.12 57.50 59.37
OKT 4.45 8.36 7.41 1.46 6.50 4.26 7.45 2.38 6.03 3.42 3.38 1.47
 
17 Kenneth Löfqvist 60.59 09:48:57 4.37 14.48 22.54 24.35 31.37 36.48 42.55 45.37 52.18 57.31 59.13 60.59
Västerås SOK 4.37 10.11 8.06 1.41 7.02 5.11 6.07 2.42 6.41 5.13 1.42 1.46
 
18 Lars Johansson I 61.43 09:21:53 4.08 13.45 29.31 31.33 37.53 42.11 46.56 48.57 54.27 58.03 59.57 61.43
OKT 4.08 9.37 15.46 2.02 6.20 4.18 4.45 2.01 5.30 3.36 1.54 1.46
 
19 Kjell Andersson 63.23 10:21:57 8.15 16.38 24.16 26.15 31.49 36.51 41.24 43.32 55.25 60.10 61.54 63.23
EOL 8.15 8.23 7.38 1.59 5.34 5.02 4.33 2.08 11.53 4.45 1.44 1.29
 
20 Kjell Arne Fröberg 64.38 09:47:57 4.17 15.51 23.26 25.27 32.22 37.19 46.00 48.57 56.00 61.00 62.37 64.38
EOL 4.17 11.34 7.35 2.01 6.55 4.57 8.41 2.57 7.03 5.00 1.37 2.01
 
21 Per Arne Ekbom 65.31 09:05:56 5.21 13.37 21.59 25.02 32.39 36.44 42.45 50.17 58.18 62.14 63.48 65.31
AOK 5.21 8.16 8.22 3.03 7.37 4.05 6.01 7.32 8.01 3.56 1.34 1.43
 
22 Rolf Johansson 66.25 09:17:56 4.16 12.36 21.27 23.20 38.30 43.25 49.57 52.26 58.52 63.03 64.26 66.25
OKT 4.16 8.20 8.51 1.53 15.10 4.55 6.32 2.29 6.26 4.11 1.23 1.59
 
23 Anna Blomgren 67.06 09:50:57 8.37 18.01 27.05 29.26 37.14 41.50 47.23 50.44 58.30 63.25 65.08 67.06
Tullinge SK 8.37 9.24 9.04 2.21 7.48 4.36 5.33 3.21 7.46 4.55 1.43 1.58
 
24 Bo Lenander 70.13 09:13:57 4.10 14.31 35.15 37.01 42.55 47.20 55.06 57.18 62.59 66.57 68.20 70.13
VSOK 4.10 10.21 20.44 1.46 5.54 4.25 7.46 2.12 5.41 3.58 1.23 1.53
 
25 Leif Zettervall 75.16 09:11:56 7.32 16.29 33.53 43.04 48.57 53.14 58.54 62.13 68.32 72.08 73.40 75.16
Västerås SOK 7.32 8.57 17.24 9.11 5.53 4.17 5.40 3.19 6.19 3.36 1.32 1.36
 
26 Lars-Erik Rask 77.17 09:09:57 10.13 18.34 35.46 45.00 50.54 55.14 60.56 64.09 70.28 74.09 75.36 77.17
Västerås SOK 10.13 8.21 17.12 9.14 5.54 4.20 5.42 3.13 6.19 3.41 1.27 1.41
 
27 Tomas Norlén 90.52 09:59:57 4.02 12.02 31.00 33.13 51.00 56.05 67.41 71.29 78.49 83.54 88.29 90.52
SNO 4.02 8.00 18.58 2.13 17.47 5.05 11.36 3.48 7.20 5.05 4.35 2.23
 
28 Bernt Åström 103.19 09:07:58 11.32 18.41 28.06 30.34 79.23 83.14 88.18 90.04 95.10 98.13 101.38 103.19
Västerås SOK 11.32 7.09 9.25 2.28 48.49 3.51 5.04 1.46 5.06 3.03 3.25 1.41
 
29 Ronny Andersson 103.57 09:01:57 6.50 18.47 41.17 43.20 63.57 69.46 78.47 81.45 93.53 98.57 101.37 103.57
IF Rune 6.50 11.57 22.30 2.03 20.37 5.49 9.01 2.58 12.08 5.04 2.40 2.20
 
EjG Ulf Kjellin 36.06 2.59 11.05 18.05 19.45 25.02 28.58 30.05 33.24 34.44 36.06
OK Hedströmmen 2.59 8.06 7.00 1.40 5.17 3.56 1.07 3.19 1.20 1.22
 
EjG Leif Jansson 40.56 0.00 35.25 39.17 40.56
EOL 0.00 35.25 3.52 1.39
 
EjG Leif Mathisen 48.17 3.40 48.17
EOL 3.40 44.37
 
EjG Bengt Mattiasson 52.48 3.45 11.20 19.11 52.48
Södertälje-Nykvar 3.45 7.35 7.51 33.37
 
EjG Per Haeppling 58.38 6.41 30.08 31.26 36.43 40.36 45.24 47.22 52.31 55.38 57.01 58.38
Västerås SOK 6.41 23.27 1.18 5.17 3.53 4.48 1.58 5.09 3.07 1.23 1.37
 
EjG Bengt Jönsson 63.24 3.55 38.46 43.55 49.11 50.56 61.19 63.24
ÅIF 3.55 34.51 5.09 5.16 1.45 10.23 2.05
 
EjG Ingemar Gustafsson 72.21 6.09 17.16 51.02 58.57 68.16 70.14 72.21
OK Tjärnen 6.09 11.07 33.46 7.55 9.19 1.58 2.07
 
EjG Leif Thorsson 73.16 5.46 13.05 31.21 33.25 45.22 57.15 59.32 65.27 69.46 71.20 73.16
OK Grip 5.46 7.19 18.16 2.04 11.57 11.53 2.17 5.55 4.19 1.34 1.56
 
EjG Sten Eriksson 73.44 7.49 20.40 26.51 29.45 35.16 38.50 42.43 44.57 50.37 72.10 73.44
SMOL 7.49 12.51 6.11 2.54 5.31 3.34 3.53 2.14 5.40 21.33 1.34
 

B      Bana 3,8 km   
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-156 2-168 3-160 4-165 5-172 6-169 7-170 8-174 9-100 M-2
 
1 Bo Ortman 46.42 09:43:57 4.12 9.53 17.06 19.19 27.31 32.24 33.18 39.07 45.07 46.42
Vandrarringen 4.12 5.41 7.13 2.13 8.12 4.53 0.54 5.49 6.00 1.35
 
2 Mats Eriksson 49.05 10:01:57 3.35 9.17 17.20 19.01 27.00 30.59 32.12 38.05 47.19 49.05
OK Norden 3.35 5.42 8.03 1.41 7.59 3.59 1.13 5.53 9.14 1.46
 
3 Karl-Robert Moqvist 49.27 09:31:57 4.19 10.00 19.36 22.54 30.10 35.56 36.58 41.55 47.43 49.27
OKT 4.19 5.41 9.36 3.18 7.16 5.46 1.02 4.57 5.48 1.44
 
4 Karl-Gustav Klemets 50.44 10:23:57 4.15 10.56 19.29 21.29 28.44 33.16 34.19 41.14 49.11 50.44
Hallstahammars OK 4.15 6.41 8.33 2.00 7.15 4.32 1.03 6.55 7.57 1.33
 
5 Göran Larsson 51.39 09:57:56 3.53 12.56 20.48 22.40 31.41 36.24 37.13 41.40 49.52 51.39
SNO 3.53 9.03 7.52 1.52 9.01 4.43 0.49 4.27 8.12 1.47
 
6 Åke Liljebrand 51.42 10:15:56 4.04 12.12 20.48 22.46 32.22 37.07 38.19 43.21 49.51 51.42
SK Trim/Virsbo 4.04 8.08 8.36 1.58 9.36 4.45 1.12 5.02 6.30 1.51
 
7 Kjell Olov Johansson 52.23 09:59:57 4.11 10.06 18.54 20.44 29.38 34.31 35.18 44.22 50.29 52.23
NOK 4.11 5.55 8.48 1.50 8.54 4.53 0.47 9.04 6.07 1.54
 
8 Anna-Karin Johansson 52.26 09:37:59 4.38 12.04 21.00 23.03 31.23 36.25 37.30 43.41 50.25 52.26
Vandrarringen 4.38 7.26 8.56 2.03 8.20 5.02 1.05 6.11 6.44 2.01
 
9 Jan-Olof Gust 52.43 09:15:57 4.10 11.17 24.05 26.12 34.22 38.54 40.02 45.12 51.00 52.43
KOK 4.10 7.07 12.48 2.07 8.10 4.32 1.08 5.10 5.48 1.43
 
10 Rolf Westberg 56.36 10:17:59 4.16 10.37 18.50 20.57 32.54 38.03 40.56 48.03 54.49 56.36
SK Trim/Virsbo 4.16 6.21 8.13 2.07 11.57 5.09 2.53 7.07 6.46 1.47
 
11 Kurt Sander 57.44 09:35:55 4.08 11.42 22.37 25.11 34.20 40.40 41.46 47.50 55.54 57.44
VSK 4.08 7.34 10.55 2.34 9.09 6.20 1.06 6.04 8.04 1.50
 
12 Alf Kårefält 58.48 09:09:57 4.52 11.08 28.48 31.03 40.33 45.03 46.11 50.58 57.10 58.48
OKT 4.52 6.16 17.40 2.15 9.30 4.30 1.08 4.47 6.12 1.38
 
13 Billy Jakobsson 59.04 09:21:56 4.52 12.28 21.33 24.18 33.38 40.07 42.24 50.11 56.54 59.04
ÅIF 4.52 7.36 9.05 2.45 9.20 6.29 2.17 7.47 6.43 2.10
 
14 Ingemar Jonsson 59.37 09:13:57 4.09 10.54 22.11 24.39 34.15 40.32 43.15 49.39 57.37 59.37
Hallstahammars OK 4.09 6.45 11.17 2.28 9.36 6.17 2.43 6.24 7.58 2.00
 
15 Sonja Jedar 61.32 09:29:56 5.34 12.29 21.31 24.06 34.48 41.59 44.36 53.35 59.43 61.32
Åkers IF 5.34 6.55 9.02 2.35 10.42 7.11 2.37 8.59 6.08 1.49
 
16 Torsten Lund 62.06 09:19:58 4.38 13.46 23.42 26.14 42.44 47.50 49.05 54.11 60.00 62.06
VSOK 4.38 9.08 9.56 2.32 16.30 5.06 1.15 5.06 5.49 2.06
 
17 Richard Welander 62.51 10:11:56 4.40 10.50 24.13 26.30 41.12 46.19 47.22 52.46 60.47 62.51
OKÄÖ 4.40 6.10 13.23 2.17 14.42 5.07 1.03 5.24 8.01 2.04
 
18 Gunnel Granqvist 65.21 10:09:57 5.15 13.32 26.04 28.26 41.56 47.36 48.47 55.26 62.50 65.21
Nynäshamns OK 5.15 8.17 12.32 2.22 13.30 5.40 1.11 6.39 7.24 2.31
 
19 Nils Johansson 65.50 09:02:52 10.48 16.59 25.59 28.12 47.35 52.02 53.12 57.59 64.10 65.50
OK Tjärnen 10.48 6.11 9.00 2.13 19.23 4.27 1.10 4.47 6.11 1.40
 
20 Stig Gustavsson 67.42 09:41:56 4.14 10.15 21.24 23.43 34.37 40.14 42.03 57.32 66.08 67.42
SIF 4.14 6.01 11.09 2.19 10.54 5.37 1.49 15.29 8.36 1.34
 
21 Berit Gustavsson 67.51 09:25:57 5.46 16.24 30.18 33.24 43.38 49.38 51.12 57.42 65.50 67.51
SIF 5.46 10.38 13.54 3.06 10.14 6.00 1.34 6.30 8.08 2.01
 
22 Anders Johansson 70.08 09:35:00 6.09 14.13 26.34 29.14 41.26 48.06 49.22 58.47 67.17 70.08
KIF 6.09 8.04 12.21 2.40 12.12 6.40 1.16 9.25 8.30 2.51
 
23 Anders Moberg 72.20 09:17:57 3.45 32.43 40.44 43.04 51.58 56.09 57.10 62.40 70.35 72.20
KOK 3.45 28.58 8.01 2.20 8.54 4.11 1.01 5.30 7.55 1.45
 
24 Ingalill Westberg 72.47 10:13:57 5.58 18.07 29.32 31.52 40.43 46.45 48.37 63.32 70.53 72.47
SK Trim/Virsbo 5.58 12.09 11.25 2.20 8.51 6.02 1.52 14.55 7.21 1.54
 
25 Bo Karlsson 78.34 10:07:56 4.11 24.05 35.23 37.57 46.31 52.53 54.26 69.29 76.46 78.34
Köping-Kolsva OK 4.11 19.54 11.18 2.34 8.34 6.22 1.33 15.03 7.17 1.48
 
26 Lennart Karlsson 79.52 09:47:57 4.12 10.08 37.42 40.32 49.44 64.03 65.26 71.14 77.46 79.52
OK Grip 4.12 5.56 27.34 2.50 9.12 14.19 1.23 5.48 6.32 2.06
 
27 Nils-Erik Gustafsson 88.21 09:26:59 5.03 34.07 44.09 47.33 62.44 68.32 70.01 78.23 85.45 88.21
EOL 5.03 29.04 10.02 3.24 15.11 5.48 1.29 8.22 7.22 2.36
 
28 Jan Sivert Rehdin 89.19 10:05:57 4.18 25.57 47.46 49.59 64.55 71.53 73.11 80.21 87.17 89.19
Köping-Kolsva OK 4.18 21.39 21.49 2.13 14.56 6.58 1.18 7.10 6.56 2.02
 
29 Eva Kjellman 103.54 09:45:56 4.49 57.28 67.05 69.40 79.03 85.23 86.35 94.25 102.06 103.54
Vandrarringen 4.49 52.39 9.37 2.35 9.23 6.20 1.12 7.50 7.41 1.48
 
30 Wincent Liljekvist 107.55 08:53:56 5.36 18.17 57.35 60.03 70.44 77.18 78.20 94.24 105.32 107.55
IF Rune 5.36 12.41 39.18 2.28 10.41 6.34 1.02 16.04 11.08 2.23
 
EjG Anders Welén 39.47 3.41 28.46 37.44 39.47
HOK 3.41 25.05 8.58 2.03
 
EjG Ulf Bolinder 44.17 4.10 44.17
Västerås SOK 4.10 40.07
 
EjG Erik Göran Wiig 50.09 4.37 34.14 41.00 47.06 50.09
Hallstahammars OK 4.37 29.37 6.46 6.06 3.03
 
EjG Per Karlsson 57.17 4.08 57.17
NOK 4.08 53.09
 
EjG Ove Albinsson 71.42 4.04 13.29 33.38 36.30 48.50 54.02 55.21 71.42
Kanada 4.04 9.25 20.09 2.52 12.20 5.12 1.19 16.21
 
EjG Lars Kjellman 79.04 5.37 79.04
Vandrarringen 5.37 73.27
 
EjG Björn Ekholm 80.28 4.42 36.17 47.05 49.29 65.19 80.28
VSOK 4.42 31.35 10.48 2.24 15.50 15.09
 
EjG Lars Ahlström 81.51 4.55 13.09 26.33 29.14 39.25 47.53 49.51 55.54 81.51
Västerås SOK 4.55 8.14 13.24 2.41 10.11 8.28 1.58 6.03 25.57
 
EjG Tore Kangas 88.59 4.10 10.27 63.02 65.56 88.59
Västerås SOK 4.10 6.17 52.35 2.54 23.03
 
EjG Margareta Löfqvist 138.43 5.50 42.50 63.39 65.54 81.15 87.45 89.04 120.53 138.43
Västerås SOK 5.50 37.00 20.49 2.15 15.21 6.30 1.19 31.49 17.50
 

C      Bana 3,0 km   
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-157 2-158 3-166 4-165 5-174 6-173 7-100 M-2
 
1 Barbro Möllberg 41.22 09:14:56 4.16 10.21 19.55 22.31 31.21 35.36 39.24 41.22
Arboga OK 4.16 6.05 9.34 2.36 8.50 4.15 3.48 1.58
 
2 Rune Sandberg 41.40 09:28:57 4.51 11.03 19.49 21.55 30.03 36.13 39.55 41.40
Hallstahammars OK 4.51 6.12 8.46 2.06 8.08 6.10 3.42 1.45
 
3 Ulf Svedestam 41.53 10:12:55 4.48 10.29 18.54 21.13 30.11 34.19 39.17 41.53
EOL 4.48 5.41 8.25 2.19 8.58 4.08 4.58 2.36
 
4 Göran Lqagerstedt 43.17 10:10:57 4.37 11.29 21.13 23.43 32.31 36.51 41.04 43.17
OK65 4.37 6.52 9.44 2.30 8.48 4.20 4.13 2.13
 
5 Lennart Öberg 43.46 09:26:57 7.08 12.50 22.03 23.59 32.19 38.10 41.52 43.46
Västerås SOK 7.08 5.42 9.13 1.56 8.20 5.51 3.42 1.54
 
6 Inger Hellqvist 44.17 10:10:04 5.23 12.38 22.29 24.56 33.38 37.37 42.19 44.17
NOK 5.23 7.15 9.51 2.27 8.42 3.59 4.42 1.58
 
7 Anders Johansson 45.09 10:08:56 5.42 12.06 21.56 23.58 33.51 38.41 43.10 45.09
NOK 5.42 6.24 9.50 2.02 9.53 4.50 4.29 1.59
 
8 Lars Söderlund 46.04 09:26:58 4.57 12.41 21.53 24.09 32.50 38.56 43.52 46.04
Hallstahammars OK 4.57 7.44 9.12 2.16 8.41 6.06 4.56 2.12
 
9 Lars-Gunnar Larsson 46.43 09:16:57 5.09 12.50 22.41 25.03 34.36 38.46 44.22 46.43
OKT 5.09 7.41 9.51 2.22 9.33 4.10 5.36 2.21
 
10 Runo Oldberg 49.19 10:06:57 4.40 12.32 23.14 26.03 36.40 41.20 46.16 49.19
EOL 4.40 7.52 10.42 2.49 10.37 4.40 4.56 3.03
 
11 Rolf Lindblom 49.35 10:04:57 4.51 12.24 25.19 27.50 37.39 43.02 47.19 49.35
Kjula IF 4.51 7.33 12.55 2.31 9.49 5.23 4.17 2.16
 
12 Bo Löwegren 51.28 09:50:57 5.28 13.12 24.22 27.24 37.53 44.47 49.24 51.28
Västerås SOK 5.28 7.44 11.10 3.02 10.29 6.54 4.37 2.04
 
13 Sven-Erik Stenberg 51.43 09:36:56 5.59 12.49 24.59 27.52 39.00 43.25 49.40 51.43
Stjärnhov OK 65 5.59 6.50 12.10 2.53 11.08 4.25 6.15 2.03
 
14 Kurt Elven 51.49 09:18:57 4.24 10.59 26.52 29.12 38.23 46.15 50.02 51.49
VSOK 4.24 6.35 15.53 2.20 9.11 7.52 3.47 1.47
 
15 Lars Pettersson 52.00 09:02:54 4.17 10.35 19.56 29.04 40.35 45.41 49.57 52.00
OK Nalle 4.17 6.18 9.21 9.08 11.31 5.06 4.16 2.03
 
16 Thorolf Olson 52.09 09:48:14 5.03 13.42 25.55 28.57 40.10 44.45 49.54 52.09
OKT 5.03 8.39 12.13 3.02 11.13 4.35 5.09 2.15
 
17 Harry Axelsson 52.37 09:06:56 5.36 13.30 26.03 28.54 39.17 44.05 50.11 52.37
KOK 5.36 7.54 12.33 2.51 10.23 4.48 6.06 2.26
 
18 Birgitta Eriksson 52.51 09:46:58 7.35 14.43 26.53 29.48 41.17 45.45 50.42 52.51
SMOL 7.35 7.08 12.10 2.55 11.29 4.28 4.57 2.09
 
19 Nils Gunnar Svensson 54.47 10:29:56 5.27 13.47 26.03 29.14 39.16 46.15 52.21 54.47
Köping-Kolsva OK 5.27 8.20 12.16 3.11 10.02 6.59 6.06 2.26
 
20 Boy Nyman 54.49 10:00:57 8.08 16.45 29.53 32.23 42.43 47.33 52.37 54.49
Vandrarringen 8.08 8.37 13.08 2.30 10.20 4.50 5.04 2.12
 
21 Lars Olander 55.35 10:28:57 5.11 12.41 23.36 26.45 39.03 46.40 53.31 55.35
SIF 5.11 7.30 10.55 3.09 12.18 7.37 6.51 2.04
 
22 Nils Waern 56.30 09:21:23 6.23 16.23 30.55 33.38 44.33 49.32 54.14 56.30
Arboga OK 6.23 10.00 14.32 2.43 10.55 4.59 4.42 2.16
 
23 Nils Gunnar Carlsson 57.32 10:26:57 5.05 12.39 29.15 31.35 42.05 49.16 55.18 57.32
Köping-Kolsva OK 5.05 7.34 16.36 2.20 10.30 7.11 6.02 2.14
 
24 Stig Olof Lundin 59.01 09:24:57 4.59 14.48 29.08 32.29 44.17 50.41 56.19 59.01
EOL 4.59 9.49 14.20 3.21 11.48 6.24 5.38 2.42
 
25 Leif Nilsson 59.19 09:58:59 6.45 16.04 33.57 36.26 46.45 51.36 56.38 59.19
Vandrarringen 6.45 9.19 17.53 2.29 10.19 4.51 5.02 2.41
 
26 Ingrid Liljebrand 59.22 10:23:59 5.46 15.39 27.36 30.36 41.35 52.15 56.49 59.22
SK Trim/Virsbo 5.46 9.53 11.57 3.00 10.59 10.40 4.34 2.33
 
27 Hans Jansson 60.53 09:30:57 5.34 15.23 33.55 36.32 47.54 52.42 58.03 60.53
Arboga OK 5.34 9.49 18.32 2.37 11.22 4.48 5.21 2.50
 
28 Stig Westerberg 61.43 09:52:55 5.29 21.12 38.03 40.29 50.06 54.45 59.25 61.43
OKT 5.29 15.43 16.51 2.26 9.37 4.39 4.40 2.18
 
29 Rolf Johansson 62.02 10:22:57 6.28 16.51 29.44 32.57 45.01 52.46 59.25 62.02
Södertälje IF 6.28 10.23 12.53 3.13 12.04 7.45 6.39 2.37
 
30 Rose-Marie Karlsson 63.31 10:20:57 6.05 15.20 27.49 30.48 42.34 54.51 61.15 63.31
Köping-Kolsva OK 6.05 9.15 12.29 2.59 11.46 12.17 6.24 2.16
 
31 Inger Lund 67.00 10:16:57 9.12 16.40 34.05 36.30 46.53 58.48 64.04 67.00
OK Norden 9.12 7.28 17.25 2.25 10.23 11.55 5.16 2.56
 
32 Lars Ljunggren 69.48 09:32:56 4.56 11.52 24.03 26.55 55.57 59.41 67.26 69.48
AOK 4.56 6.56 12.11 2.52 29.02 3.44 7.45 2.22
 
33 Hans-Erik Adolfsson 71.49 10:18:57 5.05 18.29 30.52 33.47 58.08 63.10 69.36 71.49
Nyköpings OK 5.05 13.24 12.23 2.55 24.21 5.02 6.26 2.13
 
34 Stig Gurås 75.42 09:34:57 16.21 23.09 34.33 37.20 56.42 64.59 73.43 75.42
Västerås SOK 16.21 6.48 11.24 2.47 19.22 8.17 8.44 1.59
 
35 Mauno Myllyvainio 75.44 09:10:56 4.45 13.28 41.06 44.17 58.27 64.32 71.44 75.44
IF Rune 4.45 8.43 27.38 3.11 14.10 6.05 7.12 4.00
 
36 Ove Wigertz 75.56 10:14:57 12.20 21.19 34.29 37.52 62.13 67.19 73.52 75.56
NOK 12.20 8.59 13.10 3.23 24.21 5.06 6.33 2.04
 
37 Rolf Svensson 77.18 09:40:57 12.24 21.09 49.33 52.21 63.52 69.34 74.57 77.18
VSOK 12.24 8.45 28.24 2.48 11.31 5.42 5.23 2.21
 
38 Malte Karlsson 79.33 09:22:56 11.21 20.06 42.44 46.35 58.23 68.30 77.29 79.33
VSOK 11.21 8.45 22.38 3.51 11.48 10.07 8.59 2.04
 
39 Tage Ericksson 81.40 09:58:56 21.15 27.30 37.57 40.18 55.04 64.58 79.15 81.40
Hallstahammars OK 21.15 6.15 10.27 2.21 14.46 9.54 14.17 2.25
 
40 Siv Larsson 83.00 09:12:57 6.31 17.14 39.02 42.37 56.05 62.20 80.55 83.00
KOK 6.31 10.43 21.48 3.35 13.28 6.15 18.35 2.05
 
41 Rolf Jansson 92.33 08:53:56 20.28 30.41 58.12 61.24 75.29 81.37 88.36 92.33
IF Rune 20.28 10.13 27.31 3.12 14.05 6.08 6.59 3.57
 
EjG Gertrud Asplund 0.00 0.00
VSOK 0.00
 
EjG Bengt- Olof Blidström 33.36 0.00 33.36
OKT 0.00 33.36
 
EjG Signar Palm 47.32 5.27 43.35 47.32
Hallstahammars OK 5.27 38.08 3.57
 
EjG Lars Andreasson 51.22 7.56 16.24 27.04 37.41 42.29 48.28 51.22
OK Tor 7.56 8.28 10.40 10.37 4.48 5.59 2.54
 
EjG Lars Gustafsson 68.30 5.08 68.30
SMOL 5.08 63.22
 
EjG Lennart Karlén 71.23 3.43 9.04 18.50 21.05 69.36 71.23
VSOK 3.43 5.21 9.46 2.15 48.31 1.47
 
EjG Nils Tjernberg 78.05 6.26 16.29 78.05
SIF 6.26 10.03 61.36
 

D      Bana 2,2 km   
Plac Löpare Sluttid Starttid 1-164 2-156 3-168 4-167 5-158 6-173 7-163 8-100 M-2
 
1 Gunvald Alsén 34.12 10:02:56 2.53 5.41 13.21 15.23 18.04 22.17 28.37 32.02 34.12
SNO 2.53 2.48 7.40 2.02 2.41 4.13 6.20 3.25 2.10
 
2 Marianne Arnholm 40.03 10:06:56 2.36 6.38 16.08 18.29 21.28 26.31 32.51 37.34 40.03
EOL 2.36 4.02 9.30 2.21 2.59 5.03 6.20 4.43 2.29
 
3 Bengt Lindkvist 42.29 09:46:57 2.45 6.19 17.44 20.56 23.56 29.40 36.09 40.06 42.29
ÅIF 2.45 3.34 11.25 3.12 3.00 5.44 6.29 3.57 2.23
 
4 Bertil Hall 43.15 09:44:56 2.50 5.59 14.02 21.24 24.00 30.34 36.32 41.04 43.15
SMOL 2.50 3.09 8.03 7.22 2.36 6.34 5.58 4.32 2.11
 
5 Solveig Tjernberg 46.42 10:22:56 3.22 8.17 19.21 21.51 25.42 30.09 37.31 43.34 46.42
SIF 3.22 4.55 11.04 2.30 3.51 4.27 7.22 6.03 3.08
 
6 Reijo Kivistö 47.45 10:24:57 2.48 7.58 17.14 19.47 23.13 28.46 37.13 43.47 47.45
VSOK 2.48 5.10 9.16 2.33 3.26 5.33 8.27 6.34 3.58
 
7 Sven Evert Svensson 47.47 09:58:55 7.54 11.48 20.23 22.46 26.00 30.01 36.55 45.14 47.47
IKS 7.54 3.54 8.35 2.23 3.14 4.01 6.54 8.19 2.33
 
8 Tomas Andersson 48.02 10:16:56 3.27 6.55 15.06 17.09 19.50 27.18 33.11 46.07 48.02
NOK 3.27 3.28 8.11 2.03 2.41 7.28 5.53 12.56 1.55
 
9 Åke Serander 49.00 09:16:57 2.57 6.56 20.54 24.14 28.09 34.01 41.03 46.22 49.00
SMOL 2.57 3.59 13.58 3.20 3.55 5.52 7.02 5.19 2.38
 
10 Birgit Lundberg 49.53 09:18:57 3.13 7.22 20.08 23.01 26.26 32.08 41.32 46.47 49.53
EOL 3.13 4.09 12.46 2.53 3.25 5.42 9.24 5.15 3.06
 
11 Lars-Olof Stenström 52.28 09:10:56 9.58 13.59 23.37 26.25 29.58 35.22 43.39 48.59 52.28
EOL 9.58 4.01 9.38 2.48 3.33 5.24 8.17 5.20 3.29
 
12 Robert Bohman 54.20 10:20:57 2.40 6.51 28.53 31.42 34.21 39.04 46.06 51.43 54.20
SNO 2.40 4.11 22.02 2.49 2.39 4.43 7.02 5.37 2.37
 
13 Erik Pettersson 55.30 09:20:56 3.11 7.56 26.32 29.01 33.27 39.01 46.10 51.29 55.30
KOK 3.11 4.45 18.36 2.29 4.26 5.34 7.09 5.19 4.01
 
14 Kjell Karlsson 56.18 10:08:57 2.59 7.43 15.07 18.06 21.42 26.56 40.09 54.04 56.18
OK Tjärnen 2.59 4.44 7.24 2.59 3.36 5.14 13.13 13.55 2.14
 
15 Gun Andersson 56.20 10:10:57 3.27 7.36 18.48 21.52 25.41 34.43 47.43 53.17 56.20
EOL 3.27 4.09 11.12 3.04 3.49 9.02 13.00 5.34 3.03
 
16 Sivert Ström 56.29 09:56:55 5.14 10.02 19.52 22.58 25.56 31.18 39.37 53.28 56.29
Vandrarringen 5.14 4.48 9.50 3.06 2.58 5.22 8.19 13.51 3.01
 
17 Hans Stenström 57.30 09:04:56 2.46 20.44 29.32 32.11 35.42 40.53 49.23 54.43 57.30
EOL 2.46 17.58 8.48 2.39 3.31 5.11 8.30 5.20 2.47
 
18 Karl-Yngve Lindström 59.18 09:38:58 3.45 8.44 21.04 24.50 30.18 37.06 47.39 55.53 59.18
OK Tjärnen 3.45 4.59 12.20 3.46 5.28 6.48 10.33 8.14 3.25
 
19 Bengt Albinsson 60.02 09:50:59 4.36 9.26 20.20 23.59 32.16 37.12 45.28 57.18 60.02
Vandrarringen 4.36 4.50 10.54 3.39 8.17 4.56 8.16 11.50 2.44
 
20 Margareta Larsson 60.27 09:14:58 2.54 7.24 18.41 31.42 35.33 41.02 50.40 57.30 60.27
OKT 2.54 4.30 11.17 13.01 3.51 5.29 9.38 6.50 2.57
 
21 John Af Sandeberg 61.03 09:06:57 3.31 8.21 18.10 20.29 23.18 29.00 49.54 55.51 61.03
EOL 3.31 4.50 9.49 2.19 2.49 5.42 20.54 5.57 5.12
 
22 Per Halldin 62.19 10:05:11 3.34 8.36 21.25 25.02 29.12 38.59 48.38 57.43 62.19
SNO 3.34 5.02 12.49 3.37 4.10 9.47 9.39 9.05 4.36
 
23 Sten Nordgren 62.34 08:47:51 3.48 9.10 21.38 24.47 29.35 40.24 51.57 58.45 62.34
Arboga OK 3.48 5.22 12.28 3.09 4.48 10.49 11.33 6.48 3.49
 
24 Berit Bergqvist 63.33 09:30:57 3.17 7.21 19.55 32.49 37.45 44.45 50.39 61.08 63.33
Hallstahammars OK 3.17 4.04 12.34 12.54 4.56 7.00 5.54 10.29 2.25
 
25 Gunilla Bratt 63.46 10:23:58 3.53 9.15 26.49 30.02 34.16 39.45 53.20 60.25 63.46
IKS 3.53 5.22 17.34 3.13 4.14 5.29 13.35 7.05 3.21
 
26 Inger Albinsson 66.09 09:48:59 6.43 11.45 27.31 31.15 34.32 39.34 48.55 61.41 66.09
Vandrarringen 6.43 5.02 15.46 3.44 3.17 5.02 9.21 12.46 4.28
 
27 Monica Andreasson 66.25 09:08:57 2.50 7.48 25.47 37.16 41.25 47.00 57.27 63.33 66.25
OK Tor 2.50 4.58 17.59 11.29 4.09 5.35 10.27 6.06 2.52
 
28 Bengt Öst 68.16 10:12:57 5.22 9.47 29.31 31.55 35.38 41.07 49.31 65.12 68.16
EOL 5.22 4.25 19.44 2.24 3.43 5.29 8.24 15.41 3.04
 
29 Tage Johansson 68.25 09:24:54 3.16 11.03 24.45 28.00 32.23 39.03 60.06 65.05 68.25
Västerås SOK 3.16 7.47 13.42 3.15 4.23 6.40 21.03 4.59 3.20
 
30 Märta Svensson 68.44 09:29:06 4.07 10.31 33.31 36.14 39.48 46.17 52.41 65.39 68.44
Västerås SOK 4.07 6.24 23.00 2.43 3.34 6.29 6.24 12.58 3.05
 
Jonny Andersson 68.44 10:29:56 4.03 17.24 30.26 33.55 37.31 43.57 59.50 64.56 68.44
IKS 4.03 13.21 13.02 3.29 3.36 6.26 15.53 5.06 3.48
 
32 Berit Edengren 69.59 09:27:56 4.21 9.15 31.56 35.43 39.47 48.04 57.37 65.50 69.59
NOK 4.21 4.54 22.41 3.47 4.04 8.17 9.33 8.13 4.09
 
33 Kjell Hanning 70.42 09:54:57 2.12 5.33 47.17 49.40 52.52 57.02 63.31 68.03 70.42
IKS 2.12 3.21 41.44 2.23 3.12 4.10 6.29 4.32 2.39
 
34 Ragnhild Olsson 72.34 09:40:56 6.46 12.45 35.49 39.28 43.28 50.17 60.29 68.52 72.34
OK Tor 6.46 5.59 23.04 3.39 4.00 6.49 10.12 8.23 3.42
 
35 Ewa Liljekvist 75.15 08:51:57 6.03 12.48 27.28 32.18 38.32 47.30 61.22 70.55 75.15
IF Rune 6.03 6.45 14.40 4.50 6.14 8.58 13.52 9.33 4.20
 
36 Ing-Maj Grenell 76.09 09:12:57 13.31 17.49 29.19 50.57 55.44 62.24 68.34 73.24 76.09
SMOL 13.31 4.18 11.30 21.38 4.47 6.40 6.10 4.50 2.45
 
37 Martin Bergstrand 78.13 10:00:59 3.46 8.17 28.30 31.45 35.14 50.02 57.48 75.28 78.13
Vandrarringen 3.46 4.31 20.13 3.15 3.29 14.48 7.46 17.40 2.45
 
38 Gun Holmqvist 90.11 09:32:57 8.47 17.14 45.48 49.19 54.30 61.40 76.20 85.41 90.11
Arboga ok 8.47 8.27 28.34 3.31 5.11 7.10 14.40 9.21 4.30
 
EjG Gudrun Smeds 59.14 3.27 30.30 56.03 59.14
SK Trim/Virsbo 3.27 27.03 25.33 3.11
 
EjG Arvid Imark 62.27 3.40 8.45 26.50 32.00 36.52 62.27
Arboga OK 3.40 5.05 18.05 5.10 4.52 25.35
 
EjG Lennart Pettersson 69.35 4.28 9.31 36.40 40.51 46.47 55.48 65.50 69.35
SMOL 4.28 5.03 27.09 4.11 5.56 9.01 10.02 3.45
 
EjG Ingrid Lundin 80.42 3.46 7.47 19.26 42.32 45.55 52.29 60.19 80.42
EOL 3.46 4.01 11.39 23.06 3.23 6.34 7.50 20.23
 
EjG Ragnar Hasselquist 87.53 2.34 6.04 26.23 31.53 34.16 57.23 87.53
HOK 2.34 3.30 20.19 5.30 2.23 23.07 30.30
 
EjG Inger Jäder 95.22 3.36 9.44 51.28 63.07 66.54 83.06 91.41 95.22
Vandrarringen 3.36 6.08 41.44 11.39 3.47 16.12 8.35 3.41
 
 
 
Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-05-01IFK Lidingö, medeldistansIFK Lidingö SOK12031Klubbresultatlista
2019-05-01GötaälvdalsträffenOK Gipen4781Klubbresultatlista
2019-05-01SilverjaktenSala OK3032Klubbresultatlista
2019-05-02 - 2019-05-02Vet-OLEskilstuna OL1376Klubbresultatlista
2019-05-03 - 2019-05-03Swedish League, #4, sprint (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering9977Klubbresultatlista
2019-05-04Swedish League, #5, medeldistans (WRE) + nationell tävlingJärla Orientering189525Klubbresultatlista
2019-05-04Dolkampen, dag 1, förlängd medelDalaportens OL7002Klubbresultatlista
2019-05-04Roslagshelg, långOK Roslagen4281Klubbresultatlista
2019-05-05Dolkampen, dag 2, medelDalaportens OL7573Klubbresultatlista
2019-05-05Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävlingTullinge SK188626Klubbresultatlista
2019-05-05Skärmenträffen OK Skärmen3351Klubbresultatlista
2019-05-07Veteran-OLNyköpings OK1086Klubbresultatlista
2019-05-07Eskilstuna Sprint CUP #1Ärla IF11323Klubbresultatlista
2019-05-09Råby-Racet 2019Västerås SOK1756Klubbresultatlista
2019-05-09 - 2019-05-09Dalaoffensivens spetsträning SundbornKarlsbyhedens OK201Klubbanmälningslista
2019-05-11Närkekvartetten, #1, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
8512Klubbresultatlista
2019-05-11Fäbodloppet, dag 1Domnarvets GOIF8604Klubbresultatlista
2019-05-12Närkekvartetten, #2, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
8315Klubbresultatlista
2019-05-12Fäbodloppet, dag 2Domnarvets GOIF7374Klubbresultatlista
2019-05-14Eskilstuna Sprint Cup #2Eskilstuna OL13527Klubbresultatlista
2019-05-14 - 2019-05-14OK Nalle/OK Tjärnen Veteran-OLOK Nalle
OK Tjärnen
1876Klubbresultatlista
2019-05-15 - 2019-05-15Stockholm City Cup, #1Sundbybergs IK
OK Södertörn
13404Klubbresultatlista
2019-05-16VR Veteran DingtunaVandrarringen2037Klubbresultatlista
2019-05-18Faxeträffen, dag 1, medelLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
3251Klubbresultatlista
2019-05-18OL-touren Falun, långOK Kåre9434Klubbresultatlista
2019-05-18FilipstadsträffenFilipstads OK3351Klubbresultatlista
2019-05-18 - 2019-05-18Närkekvartetten, #3, medelKFUM Örebro OK68813Klubbresultatlista
2019-05-18MTBO, Svenska Cupen, #1, medelOK Kåre2722Klubbresultatlista
2019-05-19Faxeträffen, dag 2, långLjusne-Ala OK
Söderhamns OK
2581Klubbresultatlista
2019-05-19MTBO, Svenska Cupen, #2, masstart (övriga lång)OK Kåre2672Klubbresultatlista
2019-05-19OL-touren Falun, medelOK Kåre8082Klubbresultatlista
2019-05-19 - 2019-05-19Närkekvartetten, #4, långKFUM Örebro OK5756Klubbresultatlista
2019-05-21 - 2019-05-21Dala Veteran Korsnäs IF OKKorsnäs IF OK2181Klubbresultatlista
2019-05-21NAIS - Ungdomsserien+NOKNAIS Orienteringsklubb1711Klubbresultatlista
2019-05-21Östgötaserien i MTBO, #1NAIS Orienteringsklubb401Klubbresultatlista
2019-05-21Eskilstuna Sprint CUP #3Kjula IF12625Klubbresultatlista
2019-05-22 - 2019-05-22Stockholm City Cup, #2Sundbybergs IK
OK Södertörn
12404Klubbresultatlista
2019-05-25Tour de Medelpad, dag 1, långSundsvalls OK2821Klubbstartlista
2019-05-25NässjösprintenNässjö OK1252Klubbstartlista
2019-05-26Örebro City Sprint / DM, sprint, Örebro LänÖrebro Läns Orienteringsförbund
Almby IK
3261Klubbstartlista
2019-05-28 - 2019-05-28Eskilstuna Sprint CUP #4Stora Sundby GoIF342Klubbanmälningslista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Ärla IF - Orientering
Orienteringssektionen, Ärla-Nytorp, Åsborgen
64043 Ärla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info