Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Veteran Ol den 23/11 2010


A      Bana 4,4 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-200 2-162 3-158 4-157 5-200 6-164 7-168 8-166 9-167 10-163 11-200 12-170 13-172 14-171 15-169 16-156 M-2
 
1 Sven Roy Fransson 34.15 10:21:11 3.05 4.18 7.09 9.18 10.31 12.02 14.14 15.29 17.17 20.12 22.19 24.28 26.00 27.28 29.56 32.27 34.15
Ärla IF 3.05 1.13 2.51 2.09 1.13 1.31 2.12 1.15 1.48 2.55 2.07 2.09 1.32 1.28 2.28 2.31 1.48
 
2 Sandra Karlsson Bierfeldt 34.20 09:23:53 2.40 3.52 6.27 8.39 9.50 11.30 13.46 15.06 17.10 20.26 22.31 24.33 26.25 28.09 30.11 32.38 34.20
ÄIF 2.40 1.12 2.35 2.12 1.11 1.40 2.16 1.20 2.04 3.16 2.05 2.02 1.52 1.44 2.02 2.27 1.42
 
3 Tomas Norlén 42.46 10:01:18 3.35 4.59 8.13 11.16 12.41 14.52 17.19 18.55 21.35 25.06 28.08 30.32 32.23 34.05 36.31 40.30 42.46
SNO 3.35 1.24 3.14 3.03 1.25 2.11 2.27 1.36 2.40 3.31 3.02 2.24 1.51 1.42 2.26 3.59 2.16
 
4 Pelle Höök 43.44 10:08:50 3.38 5.44 8.22 11.24 12.41 14.23 16.53 20.32 22.42 26.24 28.46 31.55 33.33 35.13 38.35 41.34 43.44
Köping-Kolsva OK 3.38 2.06 2.38 3.02 1.17 1.42 2.30 3.39 2.10 3.42 2.22 3.09 1.38 1.40 3.22 2.59 2.10
 
5 Lennart Lundquist 46.36 09:56:53 3.20 9.59 13.00 15.52 17.22 19.20 22.20 23.49 26.13 29.54 32.17 35.12 36.59 38.57 41.23 44.29 46.36
OK Nalle 3.20 6.39 3.01 2.52 1.30 1.58 3.00 1.29 2.24 3.41 2.23 2.55 1.47 1.58 2.26 3.06 2.07
 
6 Gunnar Carlén 49.07 09:47:55 4.54 6.15 9.03 12.30 14.01 16.09 19.14 20.57 23.25 27.58 33.50 36.45 38.46 41.06 43.48 47.11 49.07
OK Måsen 4.54 1.21 2.48 3.27 1.31 2.08 3.05 1.43 2.28 4.33 5.52 2.55 2.01 2.20 2.42 3.23 1.56
 
7 Per Jacobsson 53.07 09:54:25 3.46 5.27 9.31 13.11 14.39 17.12 20.44 26.43 29.12 32.20 34.48 39.26 41.41 43.43 47.02 50.37 53.07
AOK 3.46 1.41 4.04 3.40 1.28 2.33 3.32 5.59 2.29 3.08 2.28 4.38 2.15 2.02 3.19 3.35 2.30
 
8 Curt Carlsson 56.55 09:35:17 10.39 12.57 17.54 21.30 23.04 24.33 27.06 32.49 35.27 38.25 40.34 44.24 46.26 48.50 51.32 54.41 56.55
NOK 10.39 2.18 4.57 3.36 1.34 1.29 2.33 5.43 2.38 2.58 2.09 3.50 2.02 2.24 2.42 3.09 2.14
 
9 Lars Nord 57.54 09:40:45 3.57 5.55 9.22 13.26 15.25 17.48 23.10 29.28 32.19 37.07 40.43 43.57 46.09 48.41 51.37 55.11 57.54
Södertälje IF 3.57 1.58 3.27 4.04 1.59 2.23 5.22 6.18 2.51 4.48 3.36 3.14 2.12 2.32 2.56 3.34 2.43
 
10 Ronny Andersson 64.42 09:16:54 5.01 7.52 12.09 16.11 18.11 21.58 25.39 29.48 32.40 36.48 40.10 50.06 52.48 55.19 58.34 62.16 64.42
IF Rune 5.01 2.51 4.17 4.02 2.00 3.47 3.41 4.09 2.52 4.08 3.22 9.56 2.42 2.31 3.15 3.42 2.26
 

A      Bana 4,4 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-200 2-164 3-168 4-166 5-167 6-163 7-200 8-162 9-158 10-157 11-200 12-170 13-172 14-171 15-169 16-156 M-2
 
1 Alf Lindberg 37.11 10:15:41 2.55 4.18 6.28 7.44 9.24 13.19 15.20 16.42 18.52 21.13 22.39 25.07 26.35 27.57 30.59 35.24 37.11
KKOK 2.55 1.23 2.10 1.16 1.40 3.55 2.01 1.22 2.10 2.21 1.26 2.28 1.28 1.22 3.02 4.25 1.47
 
2 Rolf Skoglund 38.26 09:55:14 3.04 4.46 7.06 11.02 12.52 15.49 17.47 19.01 21.01 23.24 24.43 27.12 28.55 30.36 32.48 35.44 38.26
Hellas 3.04 1.42 2.20 3.56 1.50 2.57 1.58 1.14 2.00 2.23 1.19 2.29 1.43 1.41 2.12 2.56 2.42
 
3 Per-Ivar Möllberg 39.44 09:57:59 3.03 5.12 7.28 10.09 12.51 15.48 17.48 19.17 21.40 24.52 26.09 28.59 31.00 32.40 35.06 37.44 39.44
Arboga OK 3.03 2.09 2.16 2.41 2.42 2.57 2.00 1.29 2.23 3.12 1.17 2.50 2.01 1.40 2.26 2.38 2.00
 
4 Stig Landstorp 43.15 09:46:21 3.50 5.35 8.22 10.12 12.31 15.19 17.28 20.34 23.15 26.16 27.42 30.01 31.33 33.09 35.35 41.05 43.15
OKT 3.50 1.45 2.47 1.50 2.19 2.48 2.09 3.06 2.41 3.01 1.26 2.19 1.32 1.36 2.26 5.30 2.10
 
5 Jerry Holm 44.02 09:38:00 3.24 5.22 8.40 10.20 12.53 16.14 18.37 20.16 23.12 26.19 27.54 31.47 33.39 35.34 38.50 41.54 44.02
EOL 3.24 1.58 3.18 1.40 2.33 3.21 2.23 1.39 2.56 3.07 1.35 3.53 1.52 1.55 3.16 3.04 2.08
 
6 Kjell Blomberg 48.03 09:48:57 3.50 6.20 9.17 10.57 13.25 17.06 20.11 22.00 24.47 28.32 30.11 36.02 37.53 40.00 42.43 46.05 48.03
IKS 3.50 2.30 2.57 1.40 2.28 3.41 3.05 1.49 2.47 3.45 1.39 5.51 1.51 2.07 2.43 3.22 1.58
 
7 Rolf Johansson 57.53 09:25:01 4.14 7.44 11.11 13.08 16.12 22.35 25.48 29.02 32.37 36.57 38.51 42.25 44.33 46.52 50.05 55.18 57.53
OKT 4.14 3.30 3.27 1.57 3.04 6.23 3.13 3.14 3.35 4.20 1.54 3.34 2.08 2.19 3.13 5.13 2.35
 
8 Åke Granstam 58.53 09:20:48 4.03 6.29 9.34 19.53 22.34 26.53 30.04 31.57 35.27 39.40 41.26 44.38 47.03 49.23 52.43 56.39 58.53
OKT 4.03 2.26 3.05 10.19 2.41 4.19 3.11 1.53 3.30 4.13 1.46 3.12 2.25 2.20 3.20 3.56 2.14
 

B      Bana 3,4 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-156 2-100 3-158 4-162 5-100 6-163 7-167 8-166 9-165 10-164 11-100 12-169 13-172 M-2
 
1 Karl-Gustav Klemets 34.58 09:50:58 2.35 4.40 7.47 10.48 12.19 15.10 18.28 20.52 23.54 25.56 28.11 31.39 34.07 34.58
Hallstahammars OK 2.35 2.05 3.07 3.01 1.31 2.51 3.18 2.24 3.02 2.02 2.15 3.28 2.28 0.51
 
2 Erik Göran Wiig 36.09 09:48:53 2.50 4.42 8.00 10.46 12.25 15.22 18.55 21.15 24.25 26.54 28.56 32.32 34.56 36.09
Hallstahammars OK 2.50 1.52 3.18 2.46 1.39 2.57 3.33 2.20 3.10 2.29 2.02 3.36 2.24 1.13
 
3 Inga Johansson 38.15 09:30:09 3.56 5.58 8.54 12.36 14.14 17.00 20.26 22.41 25.38 28.15 30.35 34.35 37.02 38.15
NOK 3.56 2.02 2.56 3.42 1.38 2.46 3.26 2.15 2.57 2.37 2.20 4.00 2.27 1.13
 
4 Per Karlsson 40.08 09:35:19 3.32 5.37 9.01 12.03 13.37 17.12 21.00 23.27 26.41 29.41 32.15 36.07 39.06 40.08
NOK 3.32 2.05 3.24 3.02 1.34 3.35 3.48 2.27 3.14 3.00 2.34 3.52 2.59 1.02
 
5 Evy Nord 40.33 09:44:53 3.04 5.24 8.48 12.35 14.24 17.46 21.58 24.39 28.20 30.59 33.13 36.54 39.29 40.33
Södertälje IF 3.04 2.20 3.24 3.47 1.49 3.22 4.12 2.41 3.41 2.39 2.14 3.41 2.35 1.04
 
6 Anders Welén 41.06 09:42:53 2.46 6.41 13.17 16.29 18.50 21.53 25.07 27.10 30.07 32.18 34.25 37.47 40.10 41.06
HOK 2.46 3.55 6.36 3.12 2.21 3.03 3.14 2.03 2.57 2.11 2.07 3.22 2.23 0.56
 
7 Göran Larsson 41.32 09:46:54 2.55 5.12 8.20 12.11 14.20 17.41 21.32 24.00 28.01 30.44 33.14 37.40 40.31 41.32
SNO 2.55 2.17 3.08 3.51 2.09 3.21 3.51 2.28 4.01 2.43 2.30 4.26 2.51 1.01
 
8 Stig Karl Åke Törnkvist 41.33 10:18:22 2.45 5.17 8.05 12.06 13.27 16.16 19.55 22.11 25.10 27.35 29.52 37.28 40.06 41.33
Köping-Kolsva OK 2.45 2.32 2.48 4.01 1.21 2.49 3.39 2.16 2.59 2.25 2.17 7.36 2.38 1.27
 
9 Lars Olov Pettersson 42.24 10:02:47 3.13 5.25 8.40 12.00 14.02 17.15 21.17 24.05 27.39 30.41 33.51 37.42 41.02 42.24
Arboga OK 3.13 2.12 3.15 3.20 2.02 3.13 4.02 2.48 3.34 3.02 3.10 3.51 3.20 1.22
 
10 Jan Enesved 42.25 09:40:05 3.09 6.39 9.44 13.11 15.11 18.50 22.59 25.51 29.17 31.49 34.13 38.04 41.11 42.25
SIF 3.09 3.30 3.05 3.27 2.00 3.39 4.09 2.52 3.26 2.32 2.24 3.51 3.07 1.14
 
11 Kurt Nilsson 42.58 09:37:54 2.41 5.14 8.14 12.17 14.02 17.46 21.45 24.24 29.38 32.18 35.26 39.23 42.00 42.58
NOK 2.41 2.33 3.00 4.03 1.45 3.44 3.59 2.39 5.14 2.40 3.08 3.57 2.37 0.58
 
12 Ingemar Greis 43.43 09:54:12 3.16 5.30 12.24 16.49 18.11 21.47 25.41 28.16 31.33 34.16 36.28 40.04 42.46 43.43
OK Måsen 3.16 2.14 6.54 4.25 1.22 3.36 3.54 2.35 3.17 2.43 2.12 3.36 2.42 0.57
 
13 Stig Gustavsson 45.06 09:23:49 3.05 5.59 10.31 14.13 15.54 19.47 24.17 27.38 31.41 34.43 37.02 41.05 43.46 45.06
SIF 3.05 2.54 4.32 3.42 1.41 3.53 4.30 3.21 4.03 3.02 2.19 4.03 2.41 1.20
 
14 Lennart Karlsson 48.41 09:18:26 4.24 7.33 10.56 14.08 15.48 19.16 23.31 26.16 30.40 33.18 36.01 44.42 47.33 48.41
OK Grip 4.24 3.09 3.23 3.12 1.40 3.28 4.15 2.45 4.24 2.38 2.43 8.41 2.51 1.08
 
15 Birgitta Eriksson 55.10 09:32:35 4.44 8.11 14.43 18.34 21.07 25.52 30.37 34.03 37.58 41.15 45.34 51.05 54.02 55.10
SMOL 4.44 3.27 6.32 3.51 2.33 4.45 4.45 3.26 3.55 3.17 4.19 5.31 2.57 1.08
 
16 Frank Nordahl 59.10 09:26:47 4.36 8.54 12.39 21.37 24.09 28.46 36.38 39.34 43.27 46.03 48.16 52.05 58.01 59.10
SMOL 4.36 4.18 3.45 8.58 2.32 4.37 7.52 2.56 3.53 2.36 2.13 3.49 5.56 1.09
 

B      Bana 3,4 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-156 2-100 3-163 4-167 5-166 6-165 7-164 8-100 9-158 10-162 11-100 12-169 13-172 M-2
 
1 Karl-Robert Moqvist 38.34 09:39:03 2.35 4.40 7.49 11.21 13.43 16.38 19.15 21.39 24.59 28.36 30.41 34.58 37.37 38.34
OKT 2.35 2.05 3.09 3.32 2.22 2.55 2.37 2.24 3.20 3.37 2.05 4.17 2.39 0.57
 
2 Leif Thorsson 39.02 09:17:12 2.44 5.31 9.01 12.53 15.33 19.52 22.13 24.50 27.37 30.25 31.48 35.16 37.55 39.02
OK Grip 2.44 2.47 3.30 3.52 2.40 4.19 2.21 2.37 2.47 2.48 1.23 3.28 2.39 1.07
 
3 Kjell Olov Johansson 42.56 09:49:51 2.59 5.12 8.38 12.34 15.01 18.54 21.35 24.14 27.14 30.42 32.14 39.06 41.57 42.56
NOK 2.59 2.13 3.26 3.56 2.27 3.53 2.41 2.39 3.00 3.28 1.32 6.52 2.51 0.59
 
4 Kurt Sander 43.28 09:41:54 3.16 6.12 9.56 14.18 16.59 20.21 22.55 25.27 30.32 34.34 36.17 39.59 42.30 43.28
VSK 3.16 2.56 3.44 4.22 2.41 3.22 2.34 2.32 5.05 4.02 1.43 3.42 2.31 0.58
 
5 Bo Gösta Norenvik 43.44 09:47:54 2.59 5.17 8.29 12.57 15.17 20.27 22.50 25.03 29.22 34.38 36.12 40.32 42.51 43.44
OK Tor 2.59 2.18 3.12 4.28 2.20 5.10 2.23 2.13 4.19 5.16 1.34 4.20 2.19 0.53
 
6 Britt Ericson 44.04 09:52:14 3.47 6.09 9.30 13.36 16.45 20.33 23.30 26.00 30.10 34.00 35.47 39.57 42.53 44.04
Hammarby IF OF 3.47 2.22 3.21 4.06 3.09 3.48 2.57 2.30 4.10 3.50 1.47 4.10 2.56 1.11
 
7 Solveig Dillman 44.06 09:52:15 3.48 6.11 9.30 13.37 16.46 20.34 23.31 26.01 30.06 33.52 35.48 39.52 42.49 44.06
Hammarby IF OF 3.48 2.23 3.19 4.07 3.09 3.48 2.57 2.30 4.05 3.46 1.56 4.04 2.57 1.17
 
8 Billy Jakobsson 45.47 09:45:53 4.04 6.15 9.34 13.39 16.19 24.25 27.06 29.12 32.16 36.44 38.04 42.18 44.56 45.47
ÅIF 4.04 2.11 3.19 4.05 2.40 8.06 2.41 2.06 3.04 4.28 1.20 4.14 2.38 0.51
 
9 Sixten Westerlund 48.23 09:43:55 4.09 6.13 9.34 13.30 16.30 20.07 22.46 27.25 34.28 38.45 40.29 44.40 47.13 48.23
OKGrip 4.09 2.04 3.21 3.56 3.00 3.37 2.39 4.39 7.03 4.17 1.44 4.11 2.33 1.10
 
10 Stig Hellberg 49.18 09:36:53 4.42 6.43 10.00 13.47 16.10 23.26 26.05 28.57 35.31 40.02 41.52 45.39 48.18 49.18
EOL 4.42 2.01 3.17 3.47 2.23 7.16 2.39 2.52 6.34 4.31 1.50 3.47 2.39 1.00
 
11 Anders Johansson 49.50 09:34:11 3.16 6.30 9.53 14.20 17.36 21.34 24.16 27.17 35.27 39.36 41.30 45.39 48.40 49.50
NOK 3.16 3.14 3.23 4.27 3.16 3.58 2.42 3.01 8.10 4.09 1.54 4.09 3.01 1.10
 
12 Berit Gustavsson 50.32 09:24:57 3.48 6.31 10.50 16.11 19.55 24.54 27.55 31.01 34.12 38.35 40.59 45.32 49.10 50.32
SIF 3.48 2.43 4.19 5.21 3.44 4.59 3.01 3.06 3.11 4.23 2.24 4.33 3.38 1.22
 
13 Wincent Liljekvist 56.00 09:20:41 8.00 11.06 14.47 22.15 25.24 29.15 31.57 35.08 40.02 45.33 47.26 51.32 54.50 56.00
IF Rune 8.00 3.06 3.41 7.28 3.09 3.51 2.42 3.11 4.54 5.31 1.53 4.06 3.18 1.10
 
14 Lars Gustafsson 62.55 09:28:53 3.32 6.07 10.12 15.54 18.57 27.05 30.03 33.04 46.15 51.04 53.00 58.17 61.45 62.55
SMOL 3.32 2.35 4.05 5.42 3.03 8.08 2.58 3.01 13.11 4.49 1.56 5.17 3.28 1.10
 
15 Stig Olof Lundin 65.07 09:31:15 6.30 9.28 13.26 19.36 23.07 28.18 31.52 34.53 40.01 46.45 51.23 59.48 63.42 65.07
EOL 6.30 2.58 3.58 6.10 3.31 5.11 3.34 3.01 5.08 6.44 4.38 8.25 3.54 1.25
 
EjG Stig Thorsson 38.22 2.24 12.24 15.39 19.36 22.41 27.25 29.44 31.52 35.08 37.28 38.22
SNO 2.24 10.00 3.15 3.57 3.05 4.44 2.19 2.08 3.16 2.20 0.54
 
EjG Arne Gustafsson 43.29 2.48 23.37 35.47 39.29 42.28 43.29
Hagaby GoIF 2.48 20.49 12.10 3.42 2.59 1.01
 

C      Bana 2,5 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-170 2-100 3-159 4-157 5-100 6-164 7-165 8-163 9-100 10-156 M-2
 
1 Stig Karlsson 35.59 09:54:03 6.38 10.34 14.20 17.37 19.34 22.26 25.23 27.13 30.26 32.56 35.59
SMOL 6.38 3.56 3.46 3.17 1.57 2.52 2.57 1.50 3.13 2.30 3.03
 
2 Wiwi-Anne Nilsson 38.39 09:25:02 3.52 7.39 13.53 20.09 22.04 25.12 28.38 30.17 33.41 36.11 38.39
NOK 3.52 3.47 6.14 6.16 1.55 3.08 3.26 1.39 3.24 2.30 2.28
 
3 Anders Johansson 41.09 09:14:50 4.46 9.26 13.49 18.00 20.15 23.42 27.34 29.53 34.20 37.07 41.09
KIF 4.46 4.40 4.23 4.11 2.15 3.27 3.52 2.19 4.27 2.47 4.02
 
4 Bengt- Olof Blidström 46.21 09:22:16 5.32 10.18 16.26 23.26 25.44 29.37 33.32 35.46 39.56 42.49 46.21
OKT 5.32 4.46 6.08 7.00 2.18 3.53 3.55 2.14 4.10 2.53 3.32
 
5 Stig Westerberg 50.44 09:39:02 4.45 9.12 24.12 28.16 30.13 33.13 36.50 39.08 43.01 45.44 50.44
OKT 4.45 4.27 15.00 4.04 1.57 3.00 3.37 2.18 3.53 2.43 5.00
 
6 Jonny Andersson 55.01 09:51:36 4.23 9.32 13.13 17.09 19.30 36.49 40.54 43.06 47.17 50.53 55.01
IKS 4.23 5.09 3.41 3.56 2.21 17.19 4.05 2.12 4.11 3.36 4.08
 
7 Thorolf Olson 59.26 09:32:37 4.04 7.51 35.30 38.58 41.06 43.47 47.25 49.04 52.13 54.44 59.26
OKT 4.04 3.47 27.39 3.28 2.08 2.41 3.38 1.39 3.09 2.31 4.42
 
8 Kjell Karlsson 62.11 09:18:28 7.14 12.10 31.54 35.48 38.45 43.02 46.48 49.01 53.37 58.48 62.11
OK Tjärnen 7.14 4.56 19.44 3.54 2.57 4.17 3.46 2.13 4.36 5.11 3.23
 

C      Bana 2,5 km   


Plac Löpare Sluttid Starttid 1-170 2-100 3-164 4-165 5-163 6-100 7-159 8-157 9-100 10-156 M-2
 
1 Tomas Andersson 35.16 09:27:46 6.02 9.26 12.09 15.08 17.01 20.22 23.26 26.26 28.36 31.54 35.16
NOK 6.02 3.24 2.43 2.59 1.53 3.21 3.04 3.00 2.10 3.18 3.22
 
2 Göran Karlsson 41.26 09:20:00 3.54 7.48 12.21 15.49 18.17 22.05 30.17 34.01 35.46 38.28 41.26
OK Grip 3.54 3.54 4.33 3.28 2.28 3.48 8.12 3.44 1.45 2.42 2.58
 
3 Lennart Stenberg 43.00 09:52:59 4.07 7.58 11.06 14.56 16.48 20.53 30.30 34.38 36.52 40.00 43.00
Stigfinnarna 4.07 3.51 3.08 3.50 1.52 4.05 9.37 4.08 2.14 3.08 3.00
 
4 Ingrid Lundin 44.16 09:40:02 7.08 11.03 15.52 20.04 22.35 27.51 31.20 35.51 38.18 41.01 44.16
EOL 7.08 3.55 4.49 4.12 2.31 5.16 3.29 4.31 2.27 2.43 3.15
 
5 Rolf Johansson 45.40 09:36:08 3.38 10.42 14.13 17.48 20.07 25.58 33.21 37.09 39.30 42.30 45.40
Södertälje IF 3.38 7.04 3.31 3.35 2.19 5.51 7.23 3.48 2.21 3.00 3.10
 
6 John Af Sandeberg 58.36 09:23:44 5.28 9.44 22.59 27.27 34.37 39.03 45.12 49.51 52.16 55.18 58.36
EOL 5.28 4.16 13.15 4.28 7.10 4.26 6.09 4.39 2.25 3.02 3.18
 
7 Stig Olby 61.53 09:48:56 6.16 11.27 23.02 26.48 29.18 34.04 38.08 50.55 53.52 57.35 61.53
ÅIF 6.16 5.11 11.35 3.46 2.30 4.46 4.04 12.47 2.57 3.43 4.18
 
8 Rolf Jansson 64.03 09:16:29 4.48 9.33 15.55 20.48 23.31 30.51 43.01 47.16 49.35 60.40 64.03
IF Rune 4.48 4.45 6.22 4.53 2.43 7.20 12.10 4.15 2.19 11.05 3.23
 
EjG Nils Tjernberg 64.35 15.24 21.48 39.44 48.35 55.26 59.09 64.35
SIF 15.24 6.24 17.56 8.51 6.51 3.43 5.26
 
 
 Klass:   A    Bana: 4,4 km
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.15 Sven Roy Fransson Ärla IF
2 34.20 Sandra Karlsson Bierfeldt ÄIF
3 37.11 Alf Lindberg KKOK
4 38.26 Rolf Skoglund Hellas
5 39.44 Per-Ivar Möllberg Arboga OK
6 42.46 Tomas Norlén SNO
7 43.15 Stig Landstorp OKT
8 43.44 Pelle Höök Köping-Kolsva OK
9 44.02 Jerry Holm EOL
10 46.36 Lennart Lundquist OK Nalle
11 48.03 Kjell Blomberg IKS
12 49.07 Gunnar Carlén OK Måsen
13 53.07 Per Jacobsson AOK
14 56.55 Curt Carlsson NOK
15 57.53 Rolf Johansson OKT
16 57.54 Lars Nord Södertälje IF
17 58.53 Åke Granstam OKT
18 64.42 Ronny Andersson IF Rune
 Klass:   C    Bana: 2,5 km
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 35.16 Tomas Andersson NOK
2 35.59 Stig Karlsson SMOL
3 38.39 Wiwi-Anne Nilsson NOK
4 41.09 Anders Johansson KIF
5 41.26 Göran Karlsson OK Grip
6 43.00 Lennart Stenberg Stigfinnarna
7 44.16 Ingrid Lundin EOL
8 45.40 Rolf Johansson Södertälje IF
9 46.21 Bengt- Olof Blidström OKT
10 50.44 Stig Westerberg OKT
11 55.01 Jonny Andersson IKS
12 58.36 John Af Sandeberg EOL
13 59.26 Thorolf Olson OKT
14 61.53 Stig Olby ÅIF
15 62.11 Kjell Karlsson OK Tjärnen
16 64.03 Rolf Jansson IF Rune
EjG 64.35 Nils Tjernberg SIF
 

Klass:   B    Bana: 3,4 km
Plac Sluttid Löpare Klubb
1 34.58 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK
2 36.09 Erik Göran Wiig Hallstahammars OK
3 38.15 Inga Johansson NOK
4 38.34 Karl-Robert Moqvist OKT
5 39.02 Leif Thorsson OK Grip
6 40.08 Per Karlsson NOK
7 40.33 Evy Nord Södertälje IF
8 41.06 Anders Welén HOK
9 41.32 Göran Larsson SNO
10 41.33 Stig Karl Åke Törnkvist Köping-Kolsva OK
11 42.24 Lars Olov Pettersson Arboga OK
12 42.25 Jan Enesved SIF
13 42.56 Kjell Olov Johansson NOK
14 42.58 Kurt Nilsson NOK
15 43.28 Kurt Sander VSK
16 43.43 Ingemar Greis OK Måsen
17 43.44 Bo Gösta Norenvik OK Tor
18 44.04 Britt Ericson Hammarby IF OF
19 44.06 Solveig Dillman Hammarby IF OF
20 45.06 Stig Gustavsson SIF
21 45.47 Billy Jakobsson ÅIF
22 48.23 Sixten Westerlund OKGrip
23 48.41 Lennart Karlsson OK Grip
24 49.18 Stig Hellberg EOL
25 49.50 Anders Johansson NOK
26 50.32 Berit Gustavsson SIF
27 55.10 Birgitta Eriksson SMOL
28 56.00 Wincent Liljekvist IF Rune
29 59.10 Frank Nordahl SMOL
30 62.55 Lars Gustafsson SMOL
31 65.07 Stig Olof Lundin EOL
EjG 38.22 Stig Thorsson SNO
EjG 43.29 Arne Gustafsson Hagaby GoIF
Uppdaterad: 23 NOV 2010 16:27 Skribent: Börje Karlsson

 

 

 

 

ärlam

 
  Sponsorer

 

logfarg2

 

Modern_Ekonomi

 

 

 VolvoCE

 

 

MVG Bud

 

 

o-boken

 

Ange alt-text här.

 

 

 

 

Postadress:
Ärla IF - Orientering
Orienteringssektionen, Ärla-Nytorp, Åsborgen
64043 Ärla

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info