Hoppa till sidans innehåll

Statistik Damer


OCTO Statistik alla DAMER 25&50m Bassäng

 
  25m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:13.97
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 00:14.22
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:14.58
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Picasso Cup 2004-10-17 Kristinehamn 00:14.65
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 00:14.67
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 00:14.86
Filippa Plate 1990 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:15.59
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:15.67
Anna Persson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:15.89
10  Lina Eriksson 1992 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:16.17
 
  50m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:23.25
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Picasso Cup 2007-10-14 Kristinehamn 00:28.98 516
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:30.08 461
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 00:30.18 457
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Höstsimiaden 2005-11-26 Kumla 00:30.73 433
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:30.92 425
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Wasasimmet 2007-12-02 Filipstad 00:31.03 420
  Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Picasso Cup 2011-09-25 Kristinehamn 00:31.03 420
Jessica Elofsson 1989 ARVIKA SS HöstSimiaden 2003-11-22 Karlstad 00:31.47 403
Anna Walderot 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:31.90 387
10  Kristina Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Lilla VM 2006-06-04 Karlstad 00:32.18 377
 
  100m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:51.01
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Gruvön Cup 2008-02-10 Grums 01:04.62 491
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 25 m 2012 2012-11-03 Kristinehamn 01:05.07 481
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 01:06.59 449
Jessica Elofsson 1989 ARVIKA SS HöstSimiaden 2003-11-22 Karlstad 01:08.37 415
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:08.75 408
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS VUM-SIM 2008 2008-09-28 Arvika 01:09.52 395
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Mora Cup 2007 2007-04-22 Mora 01:09.88 388
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Skomakardoppet 2010-03-06 Kumla 01:10.29 382
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS G-Sport Cup 2010 2010-06-05 Askim 01:11.24 367
10  Anna Walderot 1987 ARVIKA SS VUM-SIM 2001-10-13 KARLSTAD 01:11.69 360
 
  200m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=01:51.17
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS SUM-SIM Region 2012 (25m) 2012-11-10 Örebro 02:20.85 491
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 02:24.04 459
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS SUM-SIM 2009 Region 5 2009-11-14 Södertälje 02:35.65 364
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Åmålsdoppet 2005-01-23 Åmål 02:36.65 357
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 02:36.84 356
Anna Persson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 02:46.29 298
Elin Skoog 1991 ARVIKA SS G-Sport Cup 2005 - pent Stevn 2005-06-04 Askim 02:47.36 293
Marie Persson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 02:55.19 255
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Vårsimiad Försök Kristinehamn 2013-04-20 Kristinehamn 02:59.40 237
10  Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-07 Vargön 03:01.23 230
 
  400m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=03:54.92
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS NUSS Äldre (25m) 2012 2012-01-27 Örebro 05:00.44 478
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 05:02.46 468
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Höstsimiaden 2005-11-27 Kumla 05:35.82 342
Elin Skoog 1991 ARVIKA SS G-Sport Cup 2005 - pent Stevn 2005-06-04 Askim 05:44.88 316
Marie Persson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 06:00.48 276
Viktoria Schützer 1999 ARVIKA SS Ungdoms GP 2 MSSF 2013 2013-03-09 Eskilstuna 06:12.96 249
Elin Bohman 2000 ARVIKA SS Vårsimiad Försök Kristinehamn 2013-04-20 Kristinehamn 06:25.21 226
Anna Bohman 2000 ARVIKA SS Vårsimiad Försök Kristinehamn 2013-04-20 Kristinehamn 06:52.21 185
 
  800m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
/td>
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=08:04.53
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 10:15.63 487
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Ungdoms GP 2 MSSF 2013 2013-03-09 Eskilstuna 10:18.04 481
Natalie Brever 1990 ARVIKA SS VUM SIM 2003-09-20 Arvika 14:35.39 169
 
  1500m Frisim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=15:28.65
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 20:01.06 462
 
  25m Bröstsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:19.82
Maja Salomonsson 1998 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:20.38
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:21.52
Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:21.62
Matilda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:22.54
Lina Sagvik 2003 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:23.61
Sofia Fors 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:24.09
Elin Skoog 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:24.16
Natalie Brever 1990 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:24.81
10  Josefine Andersson 2002 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:24.88
 
  50m Bröstsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:28.80
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Junior-DM 4 D 2005 2005-10-29 Kristinehamn 00:38.10 431
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS G-Sport Cup 2009 2009-06-07 Askim 00:40.71 354
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:41.02 346
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-30 Hagfors 00:41.61 331
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 00:41.65 330
Emmy Didriksson 1993 ARVIKA SS G-Sport Cup 2008 2008-06-08 Askim 00:42.56 309
Filippa Plate 1990 ARVIKA SS G-Sport Cup 2005 - pent Stevn 2005-06-04 Askim 00:43.31 294
Maja Salomonsson 1998 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:43.47 290
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Wasasimmet 2003-12-07 Filipstad 00:43.52 289
10  Kristina Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:43.64 287
 
  100m Bröstsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=01:02.70
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS VUM-SIM 2008 2008-09-28 Arvika 01:24.10 414
Anna Walderot 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2002 2002-01-20 ÅMÅL 01:27.82 363
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Skomakardoppet 2010-03-06 Kumla 01:28.81 351
Emmy Didriksson 1993 ARVIKA SS Höstsimiaden 2008-11-22 Hallsberg 01:29.34 345
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS SUM-SIM Regionsfinaler 2010 2010-11-13 Örebro 01:30.37 333
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-31 Hagfors 01:31.18 325
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-07 Vargön 01:32.44 312
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:34.09 295
Kristina Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Höstsimiaden 2005-11-27 Kumla 01:34.45 292
10  Elin Skoog 1991 ARVIKA SS VUM SIM 2004-09-19 Arvika 01:36.06 278
 
  200m Bröstsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=02:14.57
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS SUM-SIM 2009 Region 5 2009-11-14 Södertälje 03:10.23 354
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS SUM-SIM Regionsfinaler 2010 2010-11-13 Örebro 03:14.89 329
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Skomakardoppet 2010-03-07 Kumla 03:16.93 319
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-07 Vargön 03:28.54 268
Filippa Plate 1990 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2004-01-25 ÅMÅL 03:31.79 256
Matilda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-07 Vargön 03:40.39 227
Anna Bohman 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-22 Vänersborg 04:24.62 131
 
  25m Ryggsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Anna Persson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:19.66
Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:21.20
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:21.24
Ida Lindahl 2002 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:21.47
Elin Skoog 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:21.60
Lina Sagvik 2003 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:22.58
Sofia Fors 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:24.32
Josefine Andersson 2002 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:24.42
Anna Bohman 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:27.22
10  Frida Andersson-Rosenkvist 2001 ARVIKA SS Höstdoppet 2010-11-07 GRUMS 00:27.99
 
  50m Ryggsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:25.70
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Höstsimiaden 2007-11-25 Karlstad 00:34.11 427
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Solstadoppet 2007-03-31 Karlstad 00:36.08 361
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:36.90 337
    [50 M]       1000=00:27.06
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Värmland DM/UDM/KDM 2012-06-16 Älvdalen 00:37.32 381
    [25 M]       1000=00:25.70
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS EK Kyl Cup 2013 2013-03-09 Eskilstuna 00:38.49 297
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Höstsimiaden 2008-11-22 Hallsberg 00:38.75 291
Jessica Elofsson 1989 ARVIKA SS HöstSimiaden 2003-11-22 Karlstad 00:38.91 288
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Deje Cup 2001-05-24 Deje 00:39.59 273
Anna Persson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:40.23 260
10  Marja Fors 1989 ARVIKA SS Wasasimmet 2002-12-08 Filipstad 00:41.34 240
 
  100m Ryggsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:55.23
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Gruvön Cup 2008-02-10 Grums 01:13.55 423
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:20.48 323
  Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Solstadoppet 2006-04-09 Karlstad 01:20.48 323
Jessica Elofsson 1989 ARVIKA SS HöstSimiaden 2003-11-22 Karlstad 01:21.78 308
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2002-12-08 Filipstad 01:23.03 294
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 01:24.23 281
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Höstsimiaden 2008-11-22 Hallsberg 01:24.53 278
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 01:24.77 276
Anna Walderot 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 01:26.76 257
10  Elin Skoog 1991 ARVIKA SS VårSimiaden WSF 2004-03-28 Säffle 01:28.39 243
 
  25m Fjärilsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Anna Persson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:17.28
Ida Lindahl 2002 ARVIKA SS Höstsimiaden i Arvika 2012 2012-11-25 Arvika 00:17.79
Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:17.99
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Wasasimmet 2003-12-07 Filipstad 00:18.72
Lina Sagvik 2003 ARVIKA SS Höstsimiaden i Arvika 2012 2012-11-25 Arvika 00:20.15
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Wasasimmet 2002-12-08 Filipstad 00:20.22
Viktoria Schützer 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:20.77
Zeyneb Berzig 1991 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:21.13
Miranda Kristiansson 2001 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:21.34
10  Elin Bohman 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:21.64
 
  50m Fjärilsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:24.38
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Dejecupen 2008-05-01 Deje 00:33.31 392
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS EK Kyl Cup 2013 2013-03-09 Eskilstuna 00:34.04 367
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Picasso Cup 2011-09-25 Kristinehamn 00:34.05 367
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Picasso Cup 2006-10-15 Kristinehamn 00:34.33 358
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2005-12-04 Filipstad 00:34.60 349
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-30 Hagfors 00:34.83 342
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 00:35.72 317
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS LANDSKAPSMATCH 2005 2005-02-12 Fagersta 00:36.48 298
Lina Eriksson 1992 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:36.53 297
10  Anna Persson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:36.81 290
 
  100m Fjärilsim [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:55.05
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 01:17.57 357
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS SUM-SIM Regionsfinaler 2010 2010-11-13 Örebro 01:17.65 356
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Gruvön Cup 2011-02-20 Grums 01:18.61 343
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:20.13 324
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS G-Sport Cup 2005 - pent Stevn 2005-06-04 Askim 01:20.60 318
Lina Eriksson 1992 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:28.20 243
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Mora Cup 2005 2005-04-16 Mora 01:35.27 192
 
  100m Medley [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:57.74
Nikolina Plate 1992 ARVIKA SS Åmålsdoppet 2006-01-22 Åmål 01:17.10 420
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Picasso Cup 2007-10-14 Kristinehamn 01:17.29 416
Lena Wilhelmsson 1989 ARVIKA SS Solstadoppet 2006-04-09 Karlstad 01:17.37 415
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-31 Hagfors 01:19.60 381
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-31 Hagfors 01:20.13 374
Anna Walderot 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2001 2001-01-21 ÅMÅL 01:22.10 347
Rebecca Finne 1995 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2010-10-31 Hagfors 01:23.28 333
Johanna Nilsson 1996 ARVIKA SS Picasso Cup 2011-09-25 Kristinehamn 01:24.18 322
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS LILLA VM 2001-06-04 KARLSTAD 01:24.46 319
10  Clara Hedling 2001 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 01:25.86 304
 
  200m Medley [25&50m] damer,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=02:04.60
Jenny Karlsson 1995 ARVIKA SS Skomakardoppet 2010-03-07 Kumla 02:53.23 372
Karin Wilhelmsson 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2002 2002-01-20 ÅMÅL 02:57.60 345
Johanna Karlsson 1995 ARVIKA SS Solstadoppet - 2010 2010-04-18 Karlstad 03:00.37 329
Ylva Sortelius 1991 ARVIKA SS Mora Cup 2004 2004-04-03 Mora 03:11.84 273
Viktoria Schützer 1999 ARVIKA SS Vårsimiaden 2012 2012-05-07 Karlskoga 03:31.13 205
Elin Bohman 2000 ARVIKA SS Höstsimiaden i Arvika 2012 2012-11-25 Arvika 03:41.46 178
Uppdaterad: 08 MAR 2018 11:50 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info