Hoppa till sidans innehåll

Statistik Herrar


OCTO Statistik alla HERRAR 25&50m Bassäng

 
  25m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Picasso Cup 2004-10-17 Kristinehamn 00:12.04
Eivind Bache Blix 1988 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:12.46
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 00:12.58
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:12.68
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Wadköpingsdoppet 2010 2010-09-25 Örebro 00:13.59
Johan Westerberg 1991 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:14.21
Oskar Westerberg 1992 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:14.28
Per Ed 1989 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:14.52
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:15.64
10  Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:16.04
 
  50m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:20.30
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Junior-DM 2004-11-06 Katrineholm 00:25.89 482
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 00:26.02 474
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS JDM 2001-11-10 Katrineholm 00:26.23 463
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Picasso Cup 2008-10-12 Kristinehamn 00:26.29 460
Magnus Olsson 1990 ARVIKA SS G-Sport Cup 2008 2008-06-08 Askim 00:27.41 406
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 00:27.72 392
Eivind Bache Blix 1988 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:28.04 379
Pär Ljunggren 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2002-12-08 Filipstad 00:28.54 359
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:28.69 354
10  Johan Westerberg 1991 ARVIKA SS Mora Cup 2006 2006-04-01 Mora 00:30.58 292
 
  100m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:44.94
Berne Strand 1985 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2004-01-25 ÅMÅL 00:57.17 485
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS NUSS Äldre (25m) 2012 2012-01-27 Örebro 00:57.51 477
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS G-Sport Cup 2008 2008-06-07 Askim 00:58.44 454
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 01:00.09 418
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS Senior RM/DM 2002 (25m) 2002-02-16 Strängnäs 01:00.14 417
Johan Danielsson 1985 ARVIKA SS JDM 2002-11-09 Karlstad 01:01.80 384
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2001 2001-01-21 ÅMÅL 01:08.57 281
Måns Odhammer 1995 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 01:08.78 278
Johan Westerberg 1991 ARVIKA SS Åmålsdoppet 2006-01-22 Åmål 01:09.14 274
10  Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 01:11.40 249
 
  200m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=01:39.37
Berne Strand 1985 ARVIKA SS LILLA VM 2001-06-04 KARLSTAD 02:11.10 435
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS SUM-SIM Regionsfinaler 2010 2010-11-13 Örebro 02:12.02 426
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Lilla VM 2008-06-01 Karlstad 02:13.38 413
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 02:14.76 400
Pär Ljunggren 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2002 2002-01-20 ÅMÅL 02:36.05 258
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 02:46.40 212
    [50 M]       1000=01:42.00
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Värmland DM/UDM/KDM 2012-06-17 Älvdalen 02:54.19 200
    [25 M]       1000=01:39.37
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-22 Vänersborg 03:05.20 154
Patrik Magnusson 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-22 Vänersborg 03:21.77 119
10  Emil Kristiansson 2003 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-07 Vargön 03:24.36 114
 
  400m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=03:32.77
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 25 m 2011 2011-11-06 Kristinehamn 04:36.36 456
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Höstsimiaden 2005-11-27 Kumla 04:40.29 437
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-15 Filipstad 04:49.60 396
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 05:51.17 222
    [50 M]       1000=03:40.07
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Värmland DM/UDM/KDM 2012-06-17 Älvdalen 06:27.23 183
 
  800m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=07:23.42
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS UGP4 2012-10-13 Karlskoga 10:09.82 384
 
  1500m Frisim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=14:10.10
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS NUSS Äldre (25m) 2012 2012-01-27 Örebro 17:55.70 493
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS VUM-SIM 2008 2008-09-27 Arvika 21:10.45 299
 
  25m Bröstsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Emil Lindberg 1990 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:21.43
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:21.70
Emil Kristiansson 2003 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:25.06
Filip Westby 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:27.22
Jan Sjöholm 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:27.30
Marko Ravlic 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:28.56
Anton Groth 1993 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:28.59
Erik Groth 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:30.02
 
  50m Bröstsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:25.25
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 00:32.29 478
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Höstsimiaden 2006 2006-11-25 Västerås 00:37.65 301
Berne Strand 1985 ARVIKA SS LILLA VM 2001-06-04 KARLSTAD 00:38.08 291
Eivind Bache Blix 1988 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:38.23 288
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Picasso Cup 2011-09-25 Kristinehamn 00:39.78 255
Per Ed 1989 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:40.34 245
Johan Westerberg 1991 ARVIKA SS Höstsimiaden 2005-11-26 Kumla 00:40.80 237
Måns Odhammer 1995 ARVIKA SS Solstadoppet 2009-04-04 Karlstad 00:43.17 200
Oskar Westerberg 1992 ARVIKA SS Wasasimmet 2005-12-04 Filipstad 00:43.30 198
10  Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:44.97 177
 
  100m Bröstsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:55.61
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Junior - DM 2011 2011-01-16 Filipstad 01:13.69 429
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 01:18.70 352
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Wasasimmet 2003-12-07 Filipstad 01:21.38 319
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Mora Cup 2006 2006-04-02 Mora 01:21.90 313
Måns Odhammer 1995 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 01:22.33 308
Per Ed 1989 ARVIKA SS Deje Cup 2005-05-05 Deje 01:24.84 281
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 01:26.26 267
Wesley de Vries 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2002-12-08 Filipstad 01:30.48 232
Alfred Peterson-Rehn 1999 ARVIKA SS Dejecupen 2013-05-09 Deje 01:32.59 216
10  Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS NUSS Yngre (25m) 2013-02-03 Västerås 01:34.19 205
 
  200m Bröstsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=02:00.67
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Vum-Sim 2009 2009-09-26 Säffle 02:48.07 370
Måns Odhammer 1995 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 03:02.07 291
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 03:24.96 204
 
  25m Ryggsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Jesper Svensson 2002 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:21.52
Filip Levin 2002 ARVIKA SS Höstdoppet 2011-11-13 GRUMS 00:23.26
Patrik Magnusson 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:23.28
Emil Lindberg 1990 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:23.30
Erik Groth 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:23.69
Emil Kristiansson 2003 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:25.20
Jan Sjöholm 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:25.72
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Höstdoppet 2009-11-08 GRUMS 00:27.41
Marko Ravlic 1991 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:27.47
10  Anton Groth 1993 ARVIKA SS Treklubbscupen 2002-11-02 Deje 00:29.33
 
  50m Ryggsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:22.61
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-15 Filipstad 00:29.68 442
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS NUSS äldre 2001-02-23 Västerås 00:30.37 412
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Picasso Cup 2008-10-12 Kristinehamn 00:30.66 401
Berne Strand 1985 ARVIKA SS NORDISKA UNGDOMSSIMSPELEN Ä 2004-03-19 ÖREBRO 00:31.99 353
Magnus Olsson 1990 ARVIKA SS G-Sport Cup 2008 2008-06-07 Askim 00:32.09 349
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 00:32.34 341
Oskar Westerberg 1992 ARVIKA SS Wasasimmet 2005-12-04 Filipstad 00:37.70 215
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:39.62 185
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:39.76 183
10  Johan Westerberg 1991 ARVIKA SS Picasso Cup 2005-10-16 Kristinehamn 00:40.80 170
 
  100m Ryggsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:48.94
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 01:06.80 393
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Deje Cupen 2004-05-20 Deje 01:07.49 381
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Åmålsdoppet 2008-01-20 Åmål 01:08.68 361
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS SUM-SIM Regionsfinaler 2010 2010-11-13 Örebro 01:12.48 307
Pär Ljunggren 1987 ARVIKA SS VUM-SIM 2001-10-13 KARLSTAD 01:12.66 305
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 01:19.17 236
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Dejecupen 2012-05-17 Deje 01:26.73 179
Jonathan Hultén 1989 ARVIKA SS Vårsimiaden 2000-05-07 Surahammar 01:39.80 117
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS ToLuRent cup 2012-02-19 Grums 01:42.15 109
    [50 M]       1000=00:51.94
10  Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 2011-06-18 Älvdalen 01:43.28 127
 
  200m Ryggsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=01:46.11
Berne Strand 1985 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2004-01-25 ÅMÅL 02:32.86 334
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 02:44.60 267
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2004-01-25 ÅMÅL 02:51.65 236
 
  25m Fjärilsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=---
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:16.95
Filip Levin 2002 ARVIKA SS Höstsimiaden i Arvika 2012 2012-11-25 Arvika 00:17.59
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:18.45
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Älgadoppet 2012-04-21 Vänersborg 00:20.48
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Wasasimmet 2005-12-04 Filipstad 00:21.30
Jesper Svensson 2002 ARVIKA SS Älgadoppet 2013 2013-04-06 Vargön 00:23.35
Emil Kristiansson 2003 ARVIKA SS Dejecupen 2013-05-09 Deje 00:25.32
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:25.40
Tobias Gyllström 1990 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:25.50
10  Alfred Peterson-Rehn 1999 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-16 Vargön 00:26.80
 
  50m Fjärilsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:21.80
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Junior-DM 2004-11-06 Katrineholm 00:27.62 491
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-14 Filipstad 00:28.75 435
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS NUSS äldre 2001-02-23 Västerås 00:28.88 430
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Lilla VM 2008-06-01 Karlstad 00:28.99 425
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:29.61 399
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:32.99 288
Pär Ljunggren 1987 ARVIKA SS Wasasimmet 2001-12-02 Filipstad 00:33.73 269
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:36.60 211
Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:39.86 163
10  Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 00:40.10 160
 
  100m Fjärilsim [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:48.48
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Junior-DM 2004-11-06 Katrineholm 01:04.87 417
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Älgadoppet 2011 2011-04-17 Vargön 01:05.93 397
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 01:07.59 369
 
  100m Medley [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=00:50.76
Karl Ljunggren 1984 ARVIKA SS NUSS äldre 2001-02-23 Västerås 01:06.42 446
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS G-Sport Cup 2008 2008-06-08 Askim 01:07.16 431
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Kringelsim 2012 2012-03-31 Södertälje 01:07.42 426
Berne Strand 1985 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2004-01-25 ÅMÅL 01:08.23 411
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS DM/UDM/KDM 25 m 2012 2012-11-04 Kristinehamn 01:15.80 300
Pär Ljunggren 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2001 2001-01-21 ÅMÅL 01:18.83 266
Christian Skogström 1987 ARVIKA SS ÅMÅLSDOPPET 2001 2001-01-21 ÅMÅL 01:19.83 257
Måns Odhammer 1995 ARVIKA SS Skomakardoppet 2010-03-06 Kumla 01:22.54 232
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 01:26.91 199
10  Johannes Finne 1999 ARVIKA SS Kringelsim 2013 2013-02-16 Södertälje 01:31.93 168
 
  200m Medley [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=01:50.08
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS Junior-DM 2012-01-15 Filipstad 02:21.26 473
Berne Strand 1985 ARVIKA SS Mora Cup 2004 2004-04-03 Mora 02:31.95 380
Johan Kohlström 1990 ARVIKA SS Lilla VM 2008-06-01 Karlstad 02:33.04 372
Johan Karlsson 1994 ARVIKA SS UGP4 2012-10-13 Karlskoga 02:44.76 298
Emil Lundgren 2000 ARVIKA SS Vårsimiaden Final MSSF 2013 2013-05-04 Karlskoga 03:03.13 217
Andreas Magnusson 1997 ARVIKA SS Dejecupen 2012-05-17 Deje 03:17.72 172
 
  400m Medley [25&50m] herrar,   fr.o.m.: till      
  Simmare Född Förening Tävling Datum Tävlingsort Tid FINA-poäng
    [25 M]       1000=03:55.50
Erik Sortelius 1994 ARVIKA SS NUSS Äldre (25m) 2012 2012-01-27 Örebro 05:11.28 433
Uppdaterad: 08 MAR 2018 11:50
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info