Hoppa till sidans innehåll

Resultat från IDC i Hamar

30 APR 2018 08:41
  • Uppdaterad: 30 APR 2018 08:49

Øvelse 1. 25m bryst, damer
Heat 1
1
2 Adeleida Johannessen 09 Hamar IL 32,60
3 Maren Tuhus Fuglum 06 Kongsvinger SK 26,77
4 Ingrid Engelien 06 Kongsvinger SK 28,62
5
Heat 2
1 Martine Glomsvoll Røe 05 Tynset IF 25,85
2 Matilde Ishaug 08 Odal SK 33,32
3 Maren Hindahl 07 Tynset IF 33,12
4 Elvira Hagen Lyssand 08 Hamar IL 32,10
5 Andrea Vetås 08 Rena IL 37,10
Heat 3
1 Anne Sofie Dalen 07 Tynset IF 26,07
2 Karoline Hallum 08 Hamar IL 35,42
3 Elin Björkholz 08 Arvika Simselskap 28,02
4 Elina Dalbakk Dammen 09 Tynset IF 38,66
5
Heat 4
1 Martine Mellum Pettersen 08 Solør SK 29,05
2 Caroline Hagvin 06 Kongsvinger SK 28,64
3 Ovidia Bay 08 Tynset IF 43,07
4 Josefine Spjut 09 Arvika Simselskap 34,66
5 Ingrid Løvtjernet Engen 05 Kongsvinger SK 25,29
Heat 5
1 Maren Haugaard Eskevik 05 Odal SK 37,88
2 Janne Hugubakken Moen 06 Tynset IF 24,95
3 Leonora Jørgensen 09 Stange SK 36,11
4 Claire Slaatten 10 Kongsvinger SK 26,91
5 Aleksandra Sveen 07 Rena IL 27,13
Øvelse 2. 25m bryst, herrer
Heat 1
1 Kristian Flæte Gundersen 08 Rena IL 55,42
2 Viktor Karlsson Jensstad 09 Elverum IL Svømming 38,70
3 Christian Ankipov 10 Hamar IL 28,43
4 Gudbrand Moe 08 Elverum IL Svømming 29,47
5 Melwin Pihlgren 06 Arvika Simselskap 33,32
Heat 2
1 Mikael Sæter 07 Hamar IL 28,95
2
3 Magnus Hafslund 09 Elverum IL Svømming 46,67
4 Sebastian Nordfjeld 07 Kongsvinger SK 30,82
5 Neri Van Grieken 07 Stange SK 33,80
Heat 3
1 Johan Eggen Hauge 08 Tynset IF 32,08
2 Ravn Wang 08 Odal SK 31,76
3 Nils Haugaard Eskevik 08 Odal SK 32,21
4 Gjermund Bredalen 08 Elverum IL Svømming 43,59
5 Mihajlo Nicic 07 Hamar IL 32,95
Heat 4
1 Theo Pärlesson 08 Arvika Simselskap 33,67
2 Erling Jordet 06 Tynset IF 31,07
3 Erik Løken Simensen 07 Kongsvinger SK 28,81
4 Eirik Skumsnes 06 Hamar IL 27,10
5 Sindre Dal 09 Solør SK 42,20
Heat 5
1 Ole Andre Olsen 06 Tynset IF 36,76
2 Max Tjugum Amundsen 10 Elverum IL Svømming 40,51
3
4 Viktor Nilsson 07 Arvika Simselskap 29,07
5 Even Jordet 09 Tynset IF 38,51
Øvelse 3. 25m fri, damer
Heat 1
1 Amalie Tønnes Graneng 09 Tynset 45,73
2 Andrea Vetås 08 Rena IL 30,14
3 Tuva Skancke 08 Tynset IF 31,09
4 Andrine Juliane Sveen 04 Rena IL 20,88
5
Heat 2
1 Elin Björkholz 08 Arvika Simselskap 21,27
2 Elina Dalbakk Dammen 09 Tynset IF 31,86
3 Sunniva K. Ødegaard 05 Stange SK 19,41
4 Marie K. Stensåsen 12 Stange SK 31,66
5 Maren Haugaard Eskevik 05 Odal SK 19,92
Heat 3
1 Julie Smerud 04 Odal SK 17,72
2 Emilie Vestad Nilsen 09 Tynset IF 32,51
3 Caroline Hagvin 06 Kongsvinger SK 18,66
4 Leonora Jørgensen 09 Stange SK 27,57
5 Ingrid Løvtjernet Engen 05 Kongsvinger SK 21,70
Heat 4
1 Elin Karlsson 08 Arvika Simselskap 22,86
2 Lydia Risanger Røsland 11 Hamar IL 31,60
3 Anastasija Trajkovic 07 Hamar IL 22,25
4 Freya-Kari Schauer 09 Stange SK 30,41
5 Elvira Hagen Lyssand 08 Hamar IL 24,73
Heat 5
1 Maren Tuhus Fuglum 06 Kongsvinger SK 20,87
2 Erika B. Korst 09 Stange SK 34,86
3 Anne Sofie Dalen 07 Tynset IF 22,72
4 Martine Glomsvoll Røe 05 Tynset IF 18,94
5 Frida Risan 09 Tynset IF 47,57
Heat 6
1 Mone-Marie Skaar Larsen 09 Hamar IL 31,59
2 Ingrid Arneberg 09 Stange SK 19,73
3 Ellen Hjelvik Rodahl 08 Rena IL 34,65
4 Josefine Spjut 09 Arvika Simselskap 30,85
5 Saga Emilie L. Enger 08 Elverum IL Svømming IKKE STARTET
Heat 7
1 Delise Narusbek 10 Elverum IL Svømming 23,29
2 Anneli Larsen Sørum 10 Hamar IL 39,10
3 Claire Slaatten 10 Kongsvinger SK 20,71
4 Matilde Ishaug 08 Odal SK 22,47
5 Nora Syversen 10 Elverum IL Svømming 40,42
Øvelse 4. 25m fri, herrer
Heat 1
1
2 Andreas Bertelsen Wedvik 06 Hamar IL 21,48
3 Trym Bjørke 08 Stange SK 25,78
4 Sindre Dal 09 Solør SK 30,28
5
Heat 2
1
2
3 Rasmus Kampmann-Jensen 09 Stange SK 28,39
4 Elias Aleksander S. Wadahl 09 Elverum IL Svømming 36,59
5 Sander Distad 09 Tynset IF 38,10
Heat 3
1 Nils Haugaard Eskevik 08 Odal SK 25,07
2 Tobias Ravnberg Sætre 09 Elverum IL Svømming 36,36
3 Esten Bakken Tronslien 08 Tynset IF 25,13
4 William K. Sletner 07 Hamar IL 24,34
5 Max Tjugum Amundsen 10 Elverum IL Svømming 33,82
Heat 4
1 Gjermund Bredalen 08 Elverum IL Svømming 41,59
2 Kristian Flæte Gundersen 08 Rena IL 37,23
3 Sondre Nygårdsæter 07 Stange SK 22,23
4 Ole Andre Olsen 06 Tynset IF 24,59
5 Viktor Karlsson Jensstad 09 Elverum IL Svømming 25,02
Heat 5
1 Sigurd Aurel Solvang 10 Tynset IF 41,22
2 Neri Van Grieken 07 Stange SK 32,86
3 Fredrik Lundal 07 Elverum IL Svømming 23,96
4 Alvin Bjørnstad 07 Stange SK 20,62
5 Lucas Korsnes Røsland 12 Hamar IL 47,04
Heat 6
1 Mihajlo Nicic 07 Hamar IL 22,99
2 Ola K. Johnsen 10 Stange SK 46,13
3 Fredrik Sommervold Stubberud 07 Hamar IL IKKE STARTET
4 Robin Berg Emilsen 10 Stange SK 41,18
5 Hans Axel Brodshaug 07 Stange SK 21,57
Heat 7
1 Morgan Finstad 05 Odal SK 23,64
2 Jonas Ravnberg Sætre 11 Elverum IL Svømming 42,86
3 Johan Eggen Hauge 08 Tynset IF 25,68
4 Emil Vetås 10 Rena IL 24,10
5 Gudbrand Moe 08 Elverum IL Svømming 20,82
Heat 8
1 Magnus Hafslund 09 Elverum IL Svømming 35,89
2 Morten Eggen Hauge 03 Tynset IF IKKE STARTET
3
4 Mikael Sæter 07 Hamar IL 20,28
5 Eirik Skumsnes 06 Hamar IL 19,02
Heat 9
1 Johannes Arnesen Strand 09 Solør SK 36,40
2 Ravn Wang 08 Odal SK 23,57
3 Gaute Skyrudsmoen 08 Kongsvinger SK 19,77
4 Melwin Pihlgren 06 Arvika Simselskap 25,03
5 Magnus Alhaug 09 Stange SK 25,18
Øvelse 5. 25m rygg, damer
Heat 1
1
2 Elin Björkholz 08 Arvika Simselskap 29,05
3 Amalie Trønnes Graneng 09 Tynset IF 37,40
4 Janne Hugubakken Moen 06 Tynset IF 27,41
5
Heat 2
1
2 Martine Glomsvoll Røe 05 Tynset IF 24,48
3 Marie K. Stensåsen 12 Stange SK 41,24
4 Ovidia Bay 08 Tynset IF IKKE STARTET
5 Frida Risan 09 Tynset IF 36,98
Heat 3
1 Caroline Hagvin 06 Kongsvinger SK 25,71
2 Anneli Larsen Sørum 10 Hamar IL 41,48
3 Josefine Spjut 09 Arvika Simselskap 32,59
4 Adeleida Johannessen 09 Hamar IL 24,16
5 Lydia Risanger Røsland 11 Hamar IL 37,45
Heat 4
1 Aleksandra Sveen 07 Rena IL 29,33
2 Nora Syversen 10 Elverum IL Svømming 44,16
3 Elin Karlsson 08 Arvika Simselskap 26,89
4 Matilde Ishaug 08 Odal SK 26,81
5 Ingrid Arneberg 09 Stange SK 29,16
Heat 5
1 Sunniva K. Ødegaard 05 Stange SK 22,34
2 Mali Vangen Jordet 07 Tynset IF 24,26
3 Freya-Kari Schauer 09 Stange SK 35,81
4 Emilie Vestad Nilsen 09 Tynset IF 36,97
5 Erika B. Korst 09 Stange SK 52,48
Heat 6
1 Leonora Jørgensen 09 Stange SK 31,33
2 Karoline Hallum 08 Hamar IL 27,45
3 Ellen Hjelvik Rodahl 08 Rena IL 43,00
4 Delise Narusbek 10 Elverum IL Svømming 24,84
5 Saga Emilie L. Enger 08 Elverum IL Svømming IKKE STARTET
Øvelse 6. 25m rygg, herrer
Heat 1
1
2 Magnus Alhaug 09 Stange SK 31,64
3 Fredrik Lundal 07 Elverum IL Svømming 27,57
4 Andreas Bertelsen Wedvik 06 Hamar IL 22,71
5 Rasmus Kampmann-Jensen 09 Stange SK 31,89
Heat 2
1 Esten Bakken Tronslien 08 Tynset IF 28,39
2 Mihajlo Nicic 07 Hamar IL 26,42
3 Torjus Johansen 06 Tynset IF 25,55
4 Sondre Nygårdsæter 07 Stange SK 31,07
5 Even Jordet 09 Tynset IF 41,95
Heat 3
1 Jonas Ravnberg Sætre 11 Elverum IL Svømming 43,34
2 Gjermund Bredalen 08 Elverum IL Svømming 40,95
3 Sebastian Nordfjeld 07 Kongsvinger SK 26,08
4 Magnus Hafslund 09 Elverum IL Svømming 44,18
5 Gudbrand Moe 08 Elverum IL Svømming 25,39
Heat 4
1 Elias Aleksander S. Wadahl 09 Elverum IL Svømming 35,39
2 Tobias Ravnberg Sætre 09 Elverum IL Svømming 36,54
3 Viktor Nilsson 07 Arvika Simselskap 26,09
4 Kasper Hansen Ødegård 09 Kongsvinger SK 34,75
5 Trym Bjørke 08 Stange SK IKKE STARTET
Heat 5
1 Mikael Sæter 07 Hamar IL 24,76
2 Sindre Dal 09 Solør SK 36,02
3 Emil Vetås 10 Rena IL 29,64
4 Kristian Flæte Gundersen 08 Rena IL 36,87
5 Gaute Skyrudsmoen 08 Kongsvinger SK 25,64
Heat 6
1 Viktor Karlsson Jensstad 09 Elverum IL Svømming 27,47
2 Johannes Arnesen Strand 09 Solør SK 48,95
3 Sigurd Aurel Solvang 10 Tynset IF 33,07
4
5 Hans Axel Brodshaug 07 Stange SK IKKE STARTET
Heat 7
1 Christian Ankipov 10 Hamar IL 27,43
2 Ravn Wang 08 Odal SK 31,64
3 Lucas Korsnes Røsland 12 Hamar IL 1.11,19
4 Nils Haugaard Eskevik 08 Odal SK 26,87
5 Theo Pärlesson 08 Arvika Simselskap 30,98
Heat 8
1 Alvin Bjørnstad 07 Stange SK 27,24
2 Max Tjugum Amundsen 10 Elverum IL Svømming 36,03
3 Sander Distad 09 Tynset IF 43,13
4 William K. Sletner 07 Hamar IL 26,34
5 Sigurd Randsted-Johansen 09 Stange SK 49,86
Øvelse 7. 25m butterfly, damer
Heat 1
1
2 Elin Karlsson 08 Arvika Simselskap 33,28
3 Martine Mellum Pettersen 08 Solør SK 30,30
4 Mina Bergsten 03 Odal SK 19,90
5
Heat 2
1
2 Siw-Angelica Østad-Olsen 04 Kongsvinger SK 21,93
3 Julie Smerud 04 Odal SK 20,34
4 Delise Narusbek 10 Elverum IL Svømming 32,19
5
Øvelse 8. 25m butterfly, herrer
Heat 1
1
2 Eirik Skumsnes 06 Hamar IL 24,53
3 Erik Løken Simensen 07 Kongsvinger SK 24,73
4 Albert Aksetøy Fodnes 07 Hamar IL 45,15
5
Øvelse 9. 4*25m fri, mixed
Heat 1
1
2 Stange SK 4 UD Stange SK 1.18,16
3 Tynset IF UD Tynset IF 2.06,25
4 Elverum IL UD Elverum IL Svømming 2.11,97
5 Elverum IL 2 UD Elverum IL Svømming 2.09,76
Heat 2
1 Solør SK UD Solør SK 1.59,56
2 Tynset IF 4 UD Tynset IF 2.08,86
3 Stange SK 3 UD Stange SK 2.15,60
4 Rena IL UD Rena IL 2.23,50
5 Stange SK 2 UD Stange SK 1.53,07
Heat 3
1 Kongsvinger SK UD Kongsvinger SK 1.36,63
2 Stange SK 1 UD Stange SK 2.11,61
3 Hamar IL 4 UD Hamar IL 1.54,21
4 Stange SK 5 UD Stange SK 1.31,13
5 Hamar IL 3 UD Hamar IL 1.32,54
Heat 4
1 Tynset IF 2 UD Tynset IF 1.48,48
2 Odal SK UD Odal SK 1.36,16
3 Hamar IL JR Hamar IL 2.00,11
4 Arvika Simselskap 08 Arvika Simselskap 1.29,40
5
Heat 5
1 Kongsvinger SK 2 UD Kongsvinger SK 1.31,18
2 Arvika Simselskap 2 UD Arvika Simselskap 1.45,45
3 Tynset IF 3 UD Tynset IF 1.54,06
4 Elverum IL 3 UD Elverum IL Svømming 2.17,28
5 Hamar IL 2 UD Hamar IL 2.05,20
Øvelse 10. 50m bryst, damer
Heat 1
1 Allis Vernersson 07 Arvika Simselskap 1.08,15
2 Monica Karlsen-Skurdal 05 Hamar IL 1.04,16
3 Anastasija Trajkovic 07 Hamar IL 1.09,59
4 Felicia Spjut 06 Arvika Simselskap 1.03,38
5 Malin Dal 04 Solør SK 1.05,32
Heat 2
1 Kristin Vegum Reitan 05 Kongsvinger SK 56,08
2 Nora Tjugum Amundsen 06 Elverum IL Svømming 1.00,29
3 Maren Hindahl 07 Tynset IF 1.11,10
4 Anne Sofie Dalen 07 Tynset IF 57,47
5 Marthe Haug 06 Elverum IL Svømming 53,29
Heat 3
1 Elina Dalbakk Dammen 09 Tynset IF 1.26,71
2 Sunniva K. Ødegaard 05 Stange SK 48,86
3 Helena Naomi Evensen 07 Hamar IL 1.07,40
4 Hedda Heggelund 06 Solør SK 57,59
5 Siw-Angelica Østad-Olsen 04 Kongsvinger SK 55,39
Heat 4
1 Camilla Grøntvedt 02 Tynset IF 52,41
2 Hedda Johansen 02 Tynset IF 52,07
3 Mali Vangen Jordet 07 Tynset IF 56,90
4 Andrine Juliane Sveen 04 Rena IL 53,22
5 Ingerid Hafslund 06 Elverum IL Svømming 52,26
Øvelse 11. 50m bryst, herrer
Heat 1
1
2 Olav Bay 04 Tynset IF 1.02,73
3 Kristoffer Eide 06 Hamar IL 1.04,67
4 Fredrik Sommervold Stubberud 07 Hamar IL IKKE STARTET
5 Christian Lundal 05 Elverum IL Svømming 59,07
Heat 2
1 Morten Eggen Hauge 03 Tynset IF IKKE STARTET
2 Eirik Skumsnes 06 Hamar IL 1.01,26
3 Henrik Holmlund-Hensvold 06 Stange SK 52,50
4 Torjus Johansen 06 Tynset IF 56,96
5 Emil Sætre 05 Solør SK 51,54
Heat 3
1 John Aleksander Støholen 04 Tynset IF 52,29
2 Oliver L Aarborg 07 Hamar IL 1.03,74
3 Kamil Erik Sevik 05 Elverum IL Svømming 43,90
4 Klass Jansons 05 Hamar IL 40,16
5
Øvelse 12. 50m fri, damer
Heat 1
1
2 Helena Naomi Evensen 07 Hamar IL 53,16
3 Mali Vangen Jordet 07 Tynset IF 52,15
4 Emilie Vestad Nilsen 09 Tynset IF 1.20,78
5
Heat 2
1 Marthe Haug 06 Elverum IL Svømming 39,66
2 Amalie Trønnes Graneng 09 Tynset IF 1.30,70
3 Adeleida Johannessen 09 Hamar IL 53,86
4 Monica Karlsen-Skurdal 05 Hamar IL 52,19
5 Janne Hugubakken Moen 06 Tynset IF 44,45
Heat 3
1 Tuva Skancke 08 Tynset IF 1.09,41
2 Allis Vernersson 07 Arvika Simselskap 47,36
3 Line Anett S. Vestby 04 Odal SK 43,90
4 Ingrid Arneberg 09 Stange SK 47,88
5 Sara Lønstad Halvorsen 07 Elverum IL Svømming 39,86
Heat 4
1 Emilie Margrethe S. Wadahl 06 Elverum IL Svømming 45,51
2
3 Ovidia Bay 08 Tynset IF 1.15,96
4 Felicia Spjut 06 Arvika Simselskap 49,97
5 Hedda Johansen 02 Tynset IF 43,64
Heat 5
1 Lydia Risanger Røsland 11 Hamar IL 1.16,54
2 Camilla Grøntvedt 02 Tynset IF 38,60
3 Ada Edvardsen 07 Hamar IL 42,82
4 Karoline Hallum 08 Hamar IL 54,75
5 Siw-Angelica Østad-Olsen 04 Kongsvinger SK 42,80
Heat 6
1 Kristin Vegum Reitan 05 Kongsvinger SK 43,14
2 Thea Bjørndal-Riis 07 Solør SK 47,64
3 Frida Risan 09 Tynset IF 1.15,07
4 Tuva W. Lillehagen 03 Stange SK 43,66
5 Julie Smerud 04 Odal SK 42,20
Heat 7
1 Martine Mellum Pettersen 08 Solør SK 52,09
2 Anastasija Trajkovic 07 Hamar IL 57,16
3 Maren Haugaard Eskevik 05 Odal SK 44,20
4 Malin Dal 04 Solør SK 57,03
5 Ingrid Løvtjernet Engen 05 Kongsvinger SK 51,18
Øvelse 13. 50m fri, herrer
Heat 1
1
2 Endre Stenbakken 04 Elverum IL Svømming 36,45
3 Torjus Johansen 06 Tynset IF 44,87
4 John Aleksander Støholen 04 Tynset IF 35,44
5 Mikael Sæter 07 Hamar IL 47,51
Heat 2
1
2 Hans Axel Brodshaug 07 Stange SK 51,67
3 Erik Løken Simensen 07 Kongsvinger SK 43,39
4 Theo Pärlesson 08 Arvika Simselskap 54,69
5 Gaute Skyrudsmoen 08 Kongsvinger SK 46,48
Heat 3
1 Alvin Bjørnstad 07 Stange SK 47,54
2 Viktor Nilsson 07 Arvika Simselskap 51,16
3 Morgan Finstad 05 Odal SK IKKE STARTET
4 Oliver L Aarborg 07 Hamar IL 48,19
5 Melwin Pihlgren 06 Arvika Simselskap 55,80
Heat 4
1 Henrik Holmlund-Hensvold 06 Stange SK 38,08
2 Even Jordet 09 Tynset IF 1.17,80
3 Sander Svendsberget 05 Elverum IL Svømming 52,58
4 Ole Andre Olsen 06 Tynset IF 53,25
5 Sondre Nygårdsæter 07 Stange SK 53,67
Heat 5
1 Olav Bay 04 Tynset IF 48,15
2 Kamil Erik Sevik 05 Elverum IL Svømming 33,73
3 Albert Aksetøy Fodnes 07 Hamar IL 1.18,35
4 Sebastian Nordfjeld 07 Kongsvinger SK 43,56
5 Christian Lundal 05 Elverum IL Svømming 48,26
Heat 6
1 Erling Jordet 06 Tynset IF 1.03,32
2 Morten Eggen Hauge 03 Tynset IF IKKE STARTET
3
4 Esten Bakken Tronslien 08 Tynset IF 55,41
5 Kristoffer Eide 06 Hamar IL 43,57
Heat 7
1 Magnus Alhaug 09 Stange SK 1.10,33
2 William K. Sletner 07 Hamar IL 58,36
3 Sander Distad 09 Tynset IF 1.25,27
4 Klass Jansons 05 Hamar IL 31,38
5 Christian Ankipov 10 Hamar IL 58,45
Øvelse 14. 50m rygg, damer
Heat 1
1
2 Emilie Margrethe S. Wadahl 06 Elverum IL Svømming 57,23
3
4 Mina Bergsten 03 Odal SK 48,69
5 Malin Dal 04 Solør SK 1.01,51
Heat 2
1 Ada Edvardsen 07 Hamar IL 51,77
2 Allis Vernersson 07 Arvika Simselskap 57,57
3 Felicia Spjut 06 Arvika Simselskap 1.02,96
4 Thea Bjørndal-Riis 07 Solør SK 59,04
5 Tuva W. Lillehagen 03 Stange SK 51,42
Øvelse 15. 50m rygg, herrer
Heat 1
1
2 Kristoffer Eide 06 Hamar IL 54,36
3 Andreas Bertelsen Wedvik 06 Hamar IL 53,19
4 Mihajlo Nicic 07 Hamar IL 1.08,53
5
Heat 2
1
2 Fredrik Sommervold Stubberud 07 Hamar IL IKKE STARTET
3 Kamil Erik Sevik 05 Elverum IL Svømming 42,48
4
5 John Aleksander Støholen 04 Tynset IF 42,80
Heat 3
1 Fredrik Lundal 07 Elverum IL Svømming 1.10,63
2 Erling Jordet 06 Tynset IF IKKE STARTET
3 Olav Bay 04 Tynset IF 1.06,45
4 Oliver L Aarborg 07 Hamar IL 1.00,69
5 Jonathan Riberg Christoffersen 06 Tynset IF 43,83
Øvelse 16. 50m butterfly, damer
Heat 1
1 Camilla Grøntvedt 02 Tynset IF 49,61
2 Mira Pärlesson 05 Arvika Simselskap 47,36
3 Hedda Heggelund 06 Solør SK 54,26
4 Emilie Margrethe S. Wadahl 06 Elverum IL Svømming 1.05,90
5 Emma Mathea Kulmala 07 Elverum IL Svømming 45,45
Heat 2
1
2 Marthe Haug 06 Elverum IL Svømming 48,57
3
4
5
Øvelse 17. 50m butterfly, herrer
Heat 1
1
2
3 Albert Aksetøy Fodnes 07 Hamar IL 1.15,74
4 Sander Svendsberget 05 Elverum IL Svømming 1.04,66
5
Øvelse 18. 100m individuell medley, damer
Heat 1
1
2 Emma Mathea Kulmala 07 Elverum IL Svømming 1.41,69
3 Mira Pärlesson 05 Arvika Simselskap 1.41,73
4 Helena Naomi Evensen 07 Hamar IL 2.03,96
5
Heat 2
1
2 Monica Karlsen-Skurdal 05 Hamar IL 2.22,79
3 Tuva W. Lillehagen 03 Stange SK 1.52,17
4 Elvira Hagen Lyssand 08 Hamar IL 2.28,84
5
Øvelse 19. 100m individuell medley, herrer
Heat 1
1
2 Emil Sætre 05 Solør SK 1.33,42
3 Jonathan Riberg Christoffersen 06 Tynset IF 1.44,08
4 Endre Stenbakken 04 Elverum IL Svømming 1.33,35
5
Øvelse 20. 100m bryst, damer
Heat 1
1
2 Ingerid Hafslund 06 Elverum IL Svømming 1.54,98
3
4 Sara Lønstad Halvorsen 07 Elverum IL Svømming 1.57,00
5 Hedda Johansen 02 Tynset IF 1.57,02
Øvelse 21. 100m bryst, herrer
Heat 1
1
2
3 Sander Svendsberget 05 Elverum IL Svømming 2.13,46
4 Christian Lundal 05 Elverum IL Svømming 2.12,13
5
Øvelse 22. 100m rygg, damer
Heat 1
1
2
3 Nora Tjugum Amundsen 06 Elverum IL Svømming 1.51,77
4
5
Øvelse 23. 100m rygg, herrer
Øvelse 24. 100m fri, damer
Heat 1
1 Nora Tjugum Amundsen 06 Elverum IL Svømming 1,43,37
2 Hedda Heggelund 06 Solør SK 1.38,92
3 Line Anett S. Vestby 04 Odal SK 1.39,00
4 Sara Lønstad Halvorsen 07 Elverum IL Svømming 1.34,40
5
Heat 2
1 Emma Mathea Kulmala 07 Elverum IL Svømming 1.31,93
2 Ingerid Hafslund 06 Elverum IL Svømming 1.39,80
3 Mira Pärlesson 05 Arvika Simselskap 1.30,44
4 Ada Edvardsen 07 Hamar IL 1.33,22
5 Camilla Grøntvedt 02 Tynset IF 1.30,26
Øvelse 25. 100m fri, herrer
Heat 1
1
2 Klass Jansons 05 Hamar IL 1.16,20
3 Jonathan Riberg Christoffersen 06 Tynset IF 1.22,95
4
5
Heat 2
1
2 Henrik Holmlund-Hensvold 06 Stange SK 1.29,86
3 Emil Sætre 05 Solør SK 1.29,89
4 Endre Stenbakken 04 Elverum IL Svømming 1.20,81
5
Øvelse 26. 4*50m fri, mixed
Heat 1
1
2 Stange SK 1 UD Stange SK IKKE STARTET
3 Kongsvinger SK UD Kongsvinger SK IKKE STARTET
4 Hamar IL 2 UD Hamar IL IKKE STARTET
5
Heat 2
1 Hamar IL JR Hamar IL 3.32,23
2 Arvika Simselskap 08 Arvika Simselskap 3.11,64
3 Hamar IL 3 UD Hamar IL 3.01,13
4 Tynset IF 3 UD Tynset IF 3.06,47
5 Odal SK UD Odal SK 2.53,92
Heat 3
1 Elverum IL 2 UD Elverum IL Svømming 3.21,89
2 Tynset IF 2 UD Tynset IF 3.17,95
3 Solør SK UD Solør SK 3.13,62
4 Elverum IL UD Elverum IL Svømming 2.39,10
5 Tynset IF UD Tynset IF 3.26,36

Skribent: Christer Andersson
Epost: Adressen Gömd

Arvika simsällskap i samarbete med

       

-------------------------------------

 

Vi är med och sponsrar 

   Arvika Simsällskap

vill du också vara med och sponsra 

Arvika simsällskap 

hör av dig till This is a mailto link

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info