Hoppa till sidans innehåll

Älgadoppet 2013


Resultat Totalt - Officiell

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Älgadoppet 2013    Utskriftsdatum  07 april 2013   
  Tävlingsort  Vargön    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  SK Vänersborg         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 april 2013         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            33.68   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            35.05   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            35.45   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            35.62   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            37.11   
Agnes Johansson  1996  Svenljunga Simklubb            37.31   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            38.94   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            39.01   
Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            40.16   
10  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            41.19   
11  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            42.24   
12  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            43.50   
13  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            44.93   
14  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            45.40   
15  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna            46.01   
16  Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg            47.68   
17  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            47.88   
18  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            49.09   
19  Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            51.35   
20  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            51.82   
21  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            52.35   
22  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            57.81   
23  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            59.71   
Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 

TR>

Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            31.20   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            31.73   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            36.51   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            36.80   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            36.90   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            38.18   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            42.81   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            49.41   
Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            50.24   
10  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            50.37   
11  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            50.62   
12  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            51.63   
13  Melker Sennelöv  2000  Simklubben Götene            52.47   
14  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            58.64   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            DSQ   
William Lundvall  1998  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            40.12   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            41.87   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            42.09   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            42.10   
Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            42.89   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            43.03   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            43.17   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            44.29   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            44.71   
10  Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            45.27   
11  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            45.39   
12  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg            46.13   
13  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            46.48   
14  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            46.53   
15  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            47.46   
16  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            48.20   
17  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna            48.51   
18  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            48.58   
19  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            49.05   
20  Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            49.22   
21  Signe Nilsson  2001  Mellerud Simklubb            49.34   
22  Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            49.54   
23  Ida Lund  2001  Varabygdens Simsällskap            51.00   
24  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            51.08   
25  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna            51.30   
26  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            51.66   
27  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            51.95   
28  Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            52.39   
29  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            52.42   
30  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            52.85   
31  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            52.87   
32  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            53.42   
33  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            54.72   
34  Alva Jörneberg  2001  Simklubben Vänersborg            55.30   
35  Annie Dahlberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            55.63   
36  Alva Lundgren  2001  Mellerud Simklubb            55.73   
37  Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg            56.33   
38  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            56.55   
39  Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            56.77   
40  Josefin Olsson  2003  Föreningen Ale Simmarna            57.81   
41  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            58.03   
42  Sofie Lundvall  2000  Simklubben 1970            58.22   
43  Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            58.38   
44  Ida Nilsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            58.45   
45  Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene            58.60   
46  Emma Hallgren  2001  Mellerud Simklubb            59.32   
46  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            59.32   
48  Emmy Johansson  2001  Föreningen Ale Simmarna            1:00.46   
49  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            1:01.03   
50  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            1:01.47   
51  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            1:03.30   
52  Klara Hagström  2001  Mellerud Simklubb            1:03.41   
53  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            1:04.26   
54  Emilia Gripestam  2000  Föreningen Ale Simmarna            1:06.19   
55  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:06.20   
56  Emmy Hansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:10.64   
Josefine Martinsson  2001  Simklubben Vänersborg            DNS   
Emma Palmér  2002  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            33.43   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            38.16   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            43.49   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            44.25   
Melker Sennelöv  2000  Simklubben Götene            46.36   
Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            48.05   
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            48.97   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            50.42   
Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            50.50   
10  Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            52.20   
11  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            54.97   
12  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            55.36   
13  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            56.37   
14  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            57.78   
15  Eric Bågenholm  2002  Simklubben Vänersborg            58.92   
16  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            59.31   
17  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            1:05.10   
18  Erik Erving  2002  Mellerud Simklubb            1:06.46   
19  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:07.12   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Vilgot Christensen  2004  Simklubben Vänersborg            DNS   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Alfred Jonsson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap    37.27        1:18.59   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap    37.29        1:19.16   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    36.80        1:20.08   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    38.83        1:23.44   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap    40.85        1:23.98   
Agnes Johansson  1996  Svenljunga Simklubb    40.09        1:25.42   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    41.18        1:25.64   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    40.08        1:28.25   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    43.53        1:28.96   
10  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap    44.31        1:32.26   
11  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap    42.99        1:34.14   
12  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    46.96        1:37.90   
13  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    46.44        1:38.18   
14  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    44.79        1:38.29   
15  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    51.13        1:39.82   
16  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    49.31        1:40.18   
17  Signe Nilsson  2001  Mellerud Simklubb    52.23        1:46.29   
18  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb    48.77        1:48.28   
19  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb    51.36        1:48.50   
20  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap    53.54        1:54.28   
21  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    1:02.20        1:57.46   
22  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    55.73        1:58.91   
Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    33.39        1:10.75   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    37.78        1:20.66   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    36.78        1:20.76   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap    38.95        1:22.46   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap    38.94        1:22.61   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    39.57        1:23.18   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    40.49        1:27.93   
Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg    46.27        1:35.49   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    47.70        1:36.98   
10  Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    48.15        1:38.77   
11  Melker Sennelöv  2000  Simklubben Götene    51.42        1:41.22   
12  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    46.64        1:43.28   
13  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg    52.63        1:48.32   
14  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap    52.62        1:48.42   
15  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap    52.49        1:51.86   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            36.61   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            36.82   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            36.84   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            36.97   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            37.45   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            37.57   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            38.63   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            40.21   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            40.52   
10  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            41.22   
11  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            42.72   
12  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            43.69   
13  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna            43.78   
14  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            43.93   
15  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg            44.24   
16  Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg            44.51   
17  Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            45.45   
18  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            47.35   
19  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            47.92   
20  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            48.31   
21  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            49.63   
22  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            49.94   
23  Sofie Lundvall  2000  Simklubben 1970            50.78   
24  Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            51.03   
25  Signe Nilsson  2001  Mellerud Simklubb            51.22   
26  Josefin Olsson  2003  Föreningen Ale Simmarna            51.23   
27  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            51.32   
28  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            51.76   
29  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            52.42   
30  Ida Nilsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            52.86   
31  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            53.41   
32  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            53.67   
33  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            53.99   
34  Ida Lund  2001  Varabygdens Simsällskap            54.02   
35  Annie Dahlberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            54.23   
36  Klara Hagström  2001  Mellerud Simklubb            54.85   
37  Emmy Hansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            56.26   
38  Emmy Johansson  2001  Föreningen Ale Simmarna            56.38   
39  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            57.03   
40  Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            57.23   
41  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            58.47   
42  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            1:00.02   
43  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            1:00.44   
44  Alva Lundgren  2001  Mellerud Simklubb            1:01.15   
45  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            1:01.43   
46  Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene            1:03.28   
47  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            1:03.31   
Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            31.93   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            35.25   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            36.56   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            38.52   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            40.26   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            41.63   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            42.49   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            43.43   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            45.69   
10  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            45.83   
11  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            46.24   
12  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            46.39   
13  Melker Sennelöv  2000  Simklubben Götene            49.85   
14  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            54.06   
15  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            55.03   
16  Eric Bågenholm  2002  Simklubben Vänersborg            55.38   
17  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:00.95   
18  Kasper Bergman  2003  Trollhättans Simsällskap            1:02.14   
19  Erik Erving  2002  Mellerud Simklubb            1:06.38   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Alfred Jonsson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            30.56   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            31.35   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            31.69   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            32.07   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            32.56   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            33.10   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            33.19   
Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            33.85   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            34.21   
10  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            34.22   
11  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            35.27   
12  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            35.41   
13  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            35.52   
14  Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            35.92   
15  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            35.98   
16  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg            36.08   
17  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna            36.31   
18  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            36.81   
19  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            37.19   
20  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            37.43   
21  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            37.52   
22  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            37.53   
23  Molly Stranne  2002  Föreningen Ale Simmarna            38.41   
24  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            39.50   
25  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            39.80   
26  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            40.00   
27  Signe Nilsson  2001  Mellerud Simklubb            40.18   
28  Elsa Odd  2002  Åsundens Simsällskap            40.26   
29  Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg            40.58   
30  Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            41.26   
31  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap            41.42   
32  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            42.83   
33  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            42.95   
34  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            43.05   
35  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            43.43   
36  Annie Dahlberg  2003  Föreningen Ale Simmarna            43.87   
37  Josefin Olsson  2003  Föreningen Ale Simmarna            44.17   
38  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            44.42   
39  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            44.72   
40  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            44.73   
41  Chloé Laatikainen-Potts  2002  Trollhättans Simsällskap            45.05   
42  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            45.16   
43  Emilia Gripestam  2000  Föreningen Ale Simmarna            45.20   
44  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            47.25   
45  Celina Skåås  2004  Lysekils Simsällskap            47.28   
46  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            47.29   
47  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            47.30   
48  Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            47.37   
49  Agnes Hagström  2004  Mellerud Simklubb            48.63   
50  Alva Jörneberg  2001  Simklubben Vänersborg            48.91   
51  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            49.01   
52  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            49.27   
53  Ida Nilsson  2002  Föreningen Ale Simmarna            50.19   
54  Emma Palmér  2002  Föreningen Ale Simmarna            50.33   
55  Emmy Johansson  2001  Föreningen Ale Simmarna            50.41   
56  Alva Lundgren  2001  Mellerud Simklubb            50.61   
57  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            51.49   
58  Ida Lund  2001  Varabygdens Simsällskap            52.87   
59  Sofie Lundvall  2000  Simklubben 1970            53.26   
60  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            53.42   
61  Emmy Hansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            54.99   
62  Klara Hagström  2001  Mellerud Simklubb            55.08   
63  Julia Eklund  2002  Trollhättans Simsällskap            57.25   
64  Nora Johansson  2004  Föreningen Ale Simmarna            57.79   
65  Tuva Bodebring  2003  Trollhättans Simsällskap            58.05   
66  Sandra Löfgren  2002  Simklubben Götene            59.05   
67  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            1:00.95   
Aida Flensner  2003  Simklubben Vänersborg            DNS   
Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg            DNS   
Tilda Nilsson  2001  Lysekils Simsällskap            DNS   
Agnes Johansson  1996  Svenljunga Simklubb            DSQ   
Emma Hallgren  2001  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Pojkar, Finaler 
 

TD width="3%" class="WG7">- 

Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            28.36   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            29.10   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            30.36   
William Lundvall  1998  Simklubben 1970            30.95   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            32.60   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            34.07   
Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            34.91   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            35.09   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            35.16   
10  Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            35.39   
11  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            38.09   
12  Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            38.46   
13  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            39.27   
14  Melker Sennelöv  2000  Simklubben Götene            39.38   
15  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            39.84   
16  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            40.85   
17  Eskil Hansson  2003  Föreningen Ale Simmarna            41.01   
18  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            42.36   
19  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            42.66   
20  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            42.84   
21  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            43.52   
22  Kasper Bergman  2003  Trollhättans Simsällskap            46.85   
23  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            47.34   
24  Oskar Åberg  2004  Lysekils Simsällskap            48.21   
25  Eric Bågenholm  2002  Simklubben Vänersborg            52.08   
26  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            53.34   
27  Erik Erving  2002  Mellerud Simklubb            54.45   
28  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            55.29   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Sigge Larsson  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Vilgot Christensen  2004  Simklubben Vänersborg            DNS   
William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Alfred Jonsson  2000  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 11, 4X50m Fr Mix 13år o äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vänersborg Mix 1  Simklubben Vänersborg            2:05.21   
  Alexander Assor  2000      32.01        32.01   
  Isak Malm  1998      30.36        1:02.37   
  Rebecca Nolin  1995      30.13        1:32.50   
  Klara Bennehed  1997      32.71        2:05.21   
                     
Vänersborg Mix 2  Simklubben Vänersborg            2:12.45   
  Viktor Creutz  1999      32.86        32.86   
  Edwin Larsson  2001      34.45        1:07.31   
  Ada Gillberg  2000      34.05        1:41.36   
  Jennifer Ask  1995      31.09        2:12.45   
                     
Varabygdens SS  Varabygdens Simsällskap            2:12.63   
  Wilma Lindberg  1999      32.48        32.48   
  Ludwig Hansen  2003      35.48        1:07.96   
  Emilia Bengtsson  1999      32.83        1:40.79   
  Carl Lund  1999      31.84        2:12.63   
                     
Vänersborg Mix  Simklubben Vänersborg            2:29.77   
  Filip Dahlqvist  1997      33.90        33.90   
  Villiam Creutz  2002      43.22        1:17.12   
  Moa Gillberg  1998      35.95        1:53.07   
  Vilma Creutz  2001      36.70        2:29.77   
                     
                     
 
Gren 12, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            15.33   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            15.37   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            15.37   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            16.15   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            16.48   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            16.97   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap            17.41   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            17.77   
Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            17.88   
10  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            17.90   
11  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            17.97   
12  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            17.99   
13  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            18.06   
14  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            18.26   
15  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            18.27   
16  Tilda Nilsson  2001  Lysekils Simsällskap            18.44   
17  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            18.50   
18  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            19.00   
19  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg            19.09   
20  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            19.28   
21  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            19.65   
22  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap            19.68   
23  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            19.75   
24  Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            19.91   
25  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            21.17   
26  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            21.34   
27  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            21.75   
28  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            21.87   
29  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            22.25   
30  Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970            23.03   
31  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            23.52   
32  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            23.66   
33  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            23.67   
34  Celina Skåås  2004  Lysekils Simsällskap            24.47   
35  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            24.57   
36  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            25.24   
37  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            26.40   
38  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            26.61   
39  Cornelia Ek  2000  Simklubben 1970            26.95   
40  Emmie Höög  2003  Trollhättans Simsällskap            28.63   
41  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            29.27   
42  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            30.61   
43  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            32.11   
44  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            34.62   
Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            DSQ   
Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            14.10   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            14.22   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            16.14   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            16.92   
William Lundvall  1998  Simklubben 1970            17.16   
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            18.90   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            20.26   
Markus Svensson  2001  Åsundens Simsällskap            21.12   
Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            21.78   
10  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            22.05   
11  Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            22.29   
12  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            22.39   
13  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            22.82   
14  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            23.02   
15  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            23.35   
16  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            26.58   
17  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            30.77   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            18.50   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            18.89   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            18.98   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            19.04   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            19.66   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            19.82   
Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            19.95   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap            20.22   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            20.32   
10  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            20.56   
11  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            20.96   
12  Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            21.17   
13  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            21.41   
14  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            21.44   
15  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            21.62   
16  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            22.01   
17  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            22.38   
18  Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            22.48   
19  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            22.54   
20  Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            22.88   
21  Ida Lund  2001  Varabygdens Simsällskap            22.99   
22  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            23.04   
23  Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970            23.16   
24  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            23.19   
25  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            23.61   
26  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            23.70   
27  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            24.00   
28  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            24.15   
29  Agnes Hagström  2004  Mellerud Simklubb            24.37   
30  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            24.59   
31  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            24.88   
32  Tilda Nilsson  2001  Lysekils Simsällskap            24.93   
33  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            26.21   
34  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            26.44   
35  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            26.47   
36  Elin Eriksson  2004  Mellerud Simklubb            26.54   
37  Linn Lundvall  2002  Lysekils Simsällskap            26.72   
38  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            26.77   
39  Emma Hallgren  2001  Mellerud Simklubb            27.09   
40  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            27.39   
41  Celina Skåås  2004  Lysekils Simsällskap            27.82   
42  Sofie Lundvall  2000  Simklubben 1970            27.85   
43  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            28.03   
44  Emmie Höög  2003  Trollhättans Simsällskap            28.17   
44  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            28.17   
46  Amanda Aronsson  2003  Simklubben Vänersborg            28.30   
47  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            29.30   
48  Cornelia Ek  2000  Simklubben 1970            29.43   
49  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            30.11   
50  Zia Rådmark-Wahlman  2000  Simklubben Vänersborg            30.78   
51  Nathalie Brinkemo  2004  Föreningen Ale Simmarna            30.84   
52  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            30.85   
53  Linella Pettersson  2005  Simklubben Vänersborg            31.40   
Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 25m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            16.28   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            17.74   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            20.33   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            21.51   
Markus Svensson  2001  Åsundens Simsällskap            22.65   
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            22.84   
Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            23.41   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            23.84   
Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            24.54   
10  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            25.06   
11  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            26.74   
12  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            26.86   
13  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            27.58   
14  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            28.80   
15  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            29.34   
16  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            31.57   
17  Oskar Åberg  2004  Lysekils Simsällskap            34.59   
17  Ted Olander  2004  Simklubben Vänersborg            34.59   
19  Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            44.69   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Simon Niska  2004  Simklubben Vänersborg            DNS   
Tim Niklasson  2003  Mellerud Simklubb            DSQ   
Tobias Nilsson  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Vilgot Christensen  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            17.01   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            17.30   
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            17.38   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            17.60   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            18.76   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            19.00   
Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            19.01   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            19.10   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap            19.36   
10  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            19.37   
10  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            19.37   
12  Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            19.40   
13  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            19.69   
14  Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            19.78   
15  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            20.10   
16  Tilda Nilsson  2001  Lysekils Simsällskap            20.26   
17  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            20.30   
18  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            20.35   
19  Stina Ström  2001  Lysekils Simsällskap            20.62   
20  Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            20.72   
21  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            20.88   
22  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            21.20   
23  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            21.25   
24  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            21.49   
25  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            21.97   
26  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            22.58   
27  Sofie Lundvall  2000  Simklubben 1970            22.61   
28  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            23.22   
29  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            23.41   
30  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            23.44   
31  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            23.51   
32  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            23.84   
33  Cornelia Ek  2000  Simklubben 1970            23.91   
34  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            24.42   
35  Celina Skåås  2004  Lysekils Simsällskap            25.04   
36  Agnes Hagström  2004  Mellerud Simklubb            25.34   
37  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            25.51   
38  Elin Eriksson  2004  Mellerud Simklubb            25.67   
38  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            25.67   
40  Klara Hagström  2001  Mellerud Simklubb            25.72   
41  Ida Lund  2001  Varabygdens Simsällskap            26.28   
42  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            26.31   
43  Linella Pettersson  2005  Simklubben Vänersborg            26.92   
44  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            26.99   
45  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            27.34   
46  Hilma Bryntesson  2004  Simklubben Vänersborg            27.49   
47  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            27.87   
48  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            28.05   
49  Zia Rådmark-Wahlman  2000  Simklubben Vänersborg            28.12   
50  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            28.34   
51  Linn Lundvall  2002  Lysekils Simsällskap            28.45   
52  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            28.97   
53  Emmie Höög  2003  Trollhättans Simsällskap            29.29   
53  Nathalie Brinkemo  2004  Föreningen Ale Simmarna            29.29   
55  Emma Hallgren  2001  Mellerud Simklubb            29.97   
56  Amanda Aronsson  2003  Simklubben Vänersborg            31.51   
57  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            32.54   
Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            15.46   
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            16.51   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            18.85   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            19.12   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            19.87   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            21.52   
Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            21.53   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            22.09   
Markus Svensson  2001  Åsundens Simsällskap            22.55   
10  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            22.57   
11  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            22.92   
12  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            23.00   
13  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            23.88   
14  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            25.20   
14  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            25.20   
16  Oskar Åberg  2004  Lysekils Simsällskap            25.84   
17  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            26.08   
18  Tim Niklasson  2003  Mellerud Simklubb            28.71   
19  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            30.08   
20  Kasper Bergman  2003  Trollhättans Simsällskap            30.50   
21  Vilgot Christensen  2004  Simklubben Vänersborg            31.74   
22  Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            31.82   
23  Tobias Nilsson  2004  Simklubben Vänersborg            33.54   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Simon Niska  2004  Simklubben Vänersborg            DNS   
Ted Olander  2004  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Larsson  1998  Åsundens Simsällskap            14.52   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            14.58   
Wilma Lindberg  1999  Varabygdens Simsällskap            14.86   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            14.96   
Emilia Bengtsson  1999  Varabygdens Simsällskap            15.21   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            15.67   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap            15.67   
Amanda Wallgren  1999  Åsundens Simsällskap            15.69   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg            15.74   
10  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            15.76   
11  Cajsa Söderberg  2000  Åsundens Simsällskap            16.15   
12  Filippa Skåås  2001  Lysekils Simsällskap            16.21   
13  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap            16.39   
14  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg            16.43   
15  Lovisa Fremäng  1999  Varabygdens Simsällskap            16.54   
16  Lovisa Alsop  2001  Lysekils Simsällskap            16.60   
17  Tilda Nilsson  2001  Lysekils Simsällskap            16.73   
18  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            16.75   
19  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap            16.88   
20  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg            16.99   
21  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            17.23   
22  Alice Hansen  1999  Varabygdens Simsällskap            17.27   
23  Linnea Sandin  1999  Åsundens Simsällskap            17.45   
24  Annie Jansson  2001  Varabygdens Simsällskap            17.62   
25  Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            18.00   
26  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            18.07   
27  Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            18.31   
28  Hilda Meissner  2002  Simklubben 1970            18.66   
29  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            19.01   
30  Matilda Törnblad  2002  Simklubben Götene            19.10   
31  Stina Ström  2001  Lysekils Simsällskap            19.18   
32  Arieta Halilaj  2002  Svenljunga Simklubb            19.46   
33  Sara Lundqvist Jenc  2002  Trollhättans Simsällskap            19.48   
34  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            19.55   
35  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            19.73   
36  Cornelia Ek  2000  Simklubben 1970            19.93   
37  Elin Eriksson  2004  Mellerud Simklubb            20.32   
38  Linnea Stenberg  2003  Simklubben 1970            20.41   
39  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            20.71   
40  Vilma Berglund  2003  Åsundens Simsällskap            20.75   
41  Mimmi Langer  2001  Trollhättans Simsällskap            21.01   
43  Ylva Borg  2001  Simklubben Götene            21.39   
44  Elin Svensson  2004  Åsundens Simsällskap            21.43   
45  Agnes Hagström  2004  Mellerud Simklubb            21.73   
46  Celina Skåås  2004  Lysekils Simsällskap            22.55   
47  Louise Lundqvist  2003  Svenljunga Simklubb            23.05   
48  Rebecka Söderberg  2004  Åsundens Simsällskap            23.34   
49  Emmie Höög  2003  Trollhättans Simsällskap            23.61   
50  Linn Lundvall  2002  Lysekils Simsällskap            25.19   
51  Ida Hildebrand  2002  Trollhättans Simsällskap            25.27   
52  Emma Lundqvist  2005  Svenljunga Simklubb            25.47   
53  Nathalie Brinkemo  2004  Föreningen Ale Simmarna            27.14   
54  Emma Hallgren  2001  Mellerud Simklubb            27.15   
55  Sofia Tranberg  2006  Trollhättans Simsällskap            27.18   
56  Zia Rådmark-Wahlman  2000  Simklubben Vänersborg            27.23   
57  Olivia Thonander  2005  Föreningen Ale Simmarna            27.37   
58  Linella Pettersson  2005  Simklubben Vänersborg            27.75   
59  Amanda Aronsson  2003  Simklubben Vänersborg            30.01   
60  Hilma Bryntesson  2004  Simklubben Vänersborg            31.93   
61  Agnes Bennehed  2005  Simklubben Vänersborg            32.21   
Emma Hansson  1998  Åsundens Simsällskap            DSQ   
Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS            13.49   
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            13.65   
Dennis Hansson  2000  Åsundens Simsällskap            15.51   
Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg            15.69   
Carl Lund  1999  Varabygdens Simsällskap            15.77   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            16.19   
Ludwig Hansen  2003  Varabygdens Simsällskap            16.84   
Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb            16.92   
Markus Svensson  2001  Åsundens Simsällskap            17.23   
10  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            17.66   
11  Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap            17.68   
12  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            17.93   
13  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            18.45   
14  Hugo Fransson  2005  Trollhättans Simsällskap            19.00   
15  Albin Westerlund-Karlsson  2001  Trollhättans Simsällskap            19.30   
16  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            20.22   
17  Adam Freeman  2001  Trollhättans Simsällskap            21.11   
18  Kasper Bergman  2003  Trollhättans Simsällskap            21.33   
19  Oskar Åberg  2004  Lysekils Simsällskap            22.78   
20  Olle Wising  2003  Trollhättans Simsällskap            23.82   
21  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            24.81   
22  Tim Niklasson  2003  Mellerud Simklubb            26.25   
23  Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            27.77   
24  Ted Olander  2004  Simklubben Vänersborg            28.37   
25  Tobias Nilsson  2004  Simklubben Vänersborg            28.97   
26  Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            33.72   
27  Vilgot Christensen  2004  Simklubben Vänersborg            36.82   
Simon Niska  2004  Simklubben Vänersborg            DNS   
Michael Matei  2001  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
William Lundvall  1998  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
Gren 20, 4X25m Fr Mix 12år o yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Trollhätta Mix Lag 1  2001  Trollhättans Simsällskap            1:16.58   
  Tilda Hellström  2002                 
  Sara Lundqvist Jenc  2002      39.94        39.94   
  Charlie Tranberg  2002                 
  Albin Westerlund-Karlsson  2001      1:16.58        1:16.58   
                     
Arvika SS Mix  Arvika Simsällskap            1:17.01   
  Clara Hedling  2001                 
  Matilda Kristiansson  2001      40.81        40.81   
  Miranda Kristiansson  2001                 
  Josefine Andersson  2002      1:17.01        1:17.01   
                     
Trollhätta Mix Lag 3  2001  Trollhättans Simsällskap            1:23.12   
  Emmie Höög  2003                 
  Lithea Kottusch  2003      44.37        44.37   
  Balint Kis  2001                 
  Kasper Bergman  2003      1:23.12        1:23.12   
                     
Trollhätta Mix Lag 2  2001  Trollhättans Simsällskap            1:27.82   
  Mimmi Langer  2001                 
  Ida Hildebrand  2002      47.68        47.68   
  Hugo Fransson  2005                 
  Adam Freeman  2001      1:27.82        1:27.82   
                     
Mellerud Mix  Mellerud Simklubb            1:40.30   
  Axel Larsson  2001                 
  Oskar Larsson  2003      55.31        55.31   
  Emma Hallgren  2001                 
  Elin Eriksson  2004      1:40.30        1:40.30   
                     
Vänersborg Mix  Simklubben Vänersborg            1:45.27   
  Alexander Lundberg  2002                 
  Linella Pettersson  2005      46.22        46.22   
  Amanda Aronsson  2003                 
  Tommy Lundberg  2005      1:45.27        1:45.27   
                     
Vänersborg Mix 2  Simklubben Vänersborg            2:02.13   
  Ted Olander  2004                 
  Alina Karlsson  2004      1:02.19        1:02.19   
  Tobias Nilsson  2004                 
  Hilma Bryntesson  2004      2:02.13        2:02.13   
                     
                     
 
Gren 21, 50m Fr Flickor Öppen kl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Johansson  1997  Falköpings Simsällskap            30.48   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap            30.60   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg            31.49   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap            31.51   
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap            32.27   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap            32.92   
                     
 
Gren 22, 50m Fr Pojkar Öppen kl, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap            27.75   
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            27.83   
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap            28.21   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap            28.94   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg            29.56   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap            30.50   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    36.20        1:18.58   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    37.34        1:22.31   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    38.11        1:23.07   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap    39.19        1:24.44   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap    41.52        1:28.00   
Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    49.12        1:43.51   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    48.03        1:43.89   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    47.31        1:47.11   
Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    50.29        1:49.36   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    32.84        1:11.24   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    35.36        1:19.61   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    40.02        1:29.15   
                     
 
Gren 25, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    32.81        1:07.24   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    32.05        1:07.95   
Rebecca Nolin  1995  Simklubben Vänersborg    30.25        1:08.48   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    34.27        1:11.92   
Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    34.26        1:12.36   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    35.23        1:13.07   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    35.62        1:13.51   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.56        1:15.00   
Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    35.67        1:15.15   
10  Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    35.71        1:15.77   
11  Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap    36.63        1:16.20   
12  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    36.90        1:17.42   
13  Agnes Johansson  1996  Svenljunga Simklubb    37.35        1:17.60   
14  Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    36.09        1:17.88   
15  Julia Svendberg  1998  Föreningen Ale Simmarna    36.06        1:18.58   
16  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    37.59        1:18.93   
17  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    38.25        1:19.05   
18  Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg    38.06        1:20.27   
19  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    38.04        1:20.56   
20  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    37.93        1:20.77   
21  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    39.14        1:21.82   
22  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    38.79        1:23.00   
23  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg    38.36        1:23.06   
24  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg    38.70        1:23.50   
25  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    41.20        1:23.56   
26  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    39.04        1:24.08   
27  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg    38.67        1:24.30   
28  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    41.38        1:24.41   
29  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    41.16        1:28.22   
30  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    42.45        1:28.44   
31  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    41.20        1:29.18   
32  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    42.42        1:29.81   
33  Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    41.85        1:31.18   
34  Cassandra Klinth  2001  Simklubben Vänersborg    41.81        1:31.89   
35  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb    43.80        1:35.40   
36  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    47.17        1:36.44   
37  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    49.67        1:45.72   
38  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap    52.02        1:49.44   
Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    30.02        1:01.89   
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    29.86        1:02.19   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    30.45        1:04.74   
William Wensing  1997  Föreningen Ale Simmarna    30.72        1:07.12   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    32.84        1:08.91   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    33.59        1:10.26   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    34.68        1:12.08   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    35.16        1:13.51   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    36.25        1:15.50   
10  Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS    36.40        1:15.88   
11  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    35.21        1:16.82   
12  Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg    36.74        1:18.51   
13  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    39.28        1:21.77   
14  Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    39.91        1:24.54   
15  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg    42.39        1:29.98   
16  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    45.41        1:35.63   
17  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    45.72        1:39.69   
Rickard Thillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    36.65  1:23.81  2:15.88    2:55.44   
Hanna Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    39.02  1:27.64  2:17.83    2:56.29   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    40.86  1:27.66  2:19.44    3:00.35   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    50.62  1:43.02  2:45.29    3:27.19   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    47.82  1:40.27  2:45.15    3:29.32   
Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    48.97  1:42.09  2:44.66    3:29.80   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    50.07  1:47.79  2:48.67    3:34.14   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Medley Pojkar, Finaler 
 

TD> 

Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    33.11  1:13.10  1:59.43    2:34.85   
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    34.14  1:20.28  2:07.24    2:50.22   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    36.58  1:22.28  2:14.02    2:50.51   
                     
Gren 29, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    36.97  1:15.49  1:55.70    2:35.53   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    40.11  1:23.27  2:06.19    2:49.04   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    40.31  1:24.03  2:08.61    2:51.47   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    41.04  1:26.69  2:13.82    2:57.86   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap    42.76  1:27.97  2:14.18    2:58.88   
Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    44.29  1:31.04  2:16.64    3:00.77   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    42.73  1:30.17  2:19.08    3:06.74   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    46.30  1:37.31  2:29.05    3:19.28   
Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    49.30  1:45.37  2:43.83    3:38.39   
10  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    55.00  1:55.69  2:54.76    3:50.96   
                     
 
Gren 30, 200m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    36.82  1:16.40  1:58.35    2:36.81   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    37.93  1:19.66  2:02.64    2:42.76   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    39.42  1:22.71  2:07.12    2:51.24   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS    41.61  1:26.04  2:11.25    2:55.18   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    42.65  1:29.87  2:19.88    3:06.84   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    44.17  1:31.32  2:20.64    3:07.47   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 31, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    43.64  1:33.12  2:24.96    3:13.84   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    45.18  1:36.03  2:27.51    3:15.92   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap    45.27  1:36.26  2:27.61    3:16.66   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    44.99  1:37.67  2:30.29    3:21.65   
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    46.24  1:37.38  2:29.25    3:21.77   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    49.06  1:41.55  2:33.81    3:24.17   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    46.11  1:39.25  2:35.00    3:28.54   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    47.65  1:42.36  2:38.97    3:35.24   
Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    48.80  1:44.59  2:42.03    3:37.86   
10  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    50.03  1:47.29  2:44.09    3:40.39   
11  Emilia Eliaesson  2000  Varabygdens Simsällskap    49.38  1:47.02  2:46.29    3:42.87   
12  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna    51.17  1:49.26  2:49.25    3:45.83   
13  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    51.71  1:52.40  2:51.84    3:49.85   
14  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    55.35  1:57.03  3:00.75    4:01.24   
15  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap    58.63  2:04.39  3:09.85    4:14.09   
                     
 
Gren 32, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    37.69  1:21.62  2:06.68    2:50.41   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    42.30  1:30.83  2:20.63    3:08.39   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    42.35  1:31.66  2:23.44    3:11.38   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    43.99  1:36.06  2:30.68    3:22.10   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    46.01  1:38.44  2:31.98    3:23.55   
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    45.72  1:41.77  2:39.22    3:32.53   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    51.95  1:50.57  2:47.71    3:43.00   
                     
 
Gren 33, 400m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    1:12.22  2:29.80  3:48.23    5:06.37   
Rebecca Nolin  1995  Simklubben Vänersborg    1:10.20  2:29.77  3:50.77    5:09.76   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap    1:17.57  2:40.92  4:05.30    5:25.31   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    1:18.78  2:42.66  4:06.25    5:25.67   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    1:18.84  2:44.57  4:09.05    5:32.80   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:19.43  2:46.50  4:14.59    5:40.14   
Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    1:20.41  2:49.91  4:19.94    5:43.24   
Kajsa Wensing  1998  Föreningen Ale Simmarna    1:21.24  2:51.38  4:20.76    5:43.64   
Agnes Johansson  1996  Svenljunga Simklubb    1:24.29  2:54.81  4:26.99    5:54.58   
10  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    1:27.12  3:03.58  4:39.55    6:09.74   
11  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:36.88  3:22.75  5:11.58    6:44.93   
                     
 
Gren 34, 400m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    1:08.14  2:24.45  3:42.24    4:54.17   
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    1:08.20  2:24.45  3:42.32    4:54.99   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    1:12.27  2:33.36  3:55.88    5:14.71   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    1:14.38  2:39.30  4:04.57    5:28.26   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    1:21.24  2:49.64  4:18.09    5:43.43   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    1:22.09  2:52.08  4:23.46    5:49.02   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS    1:24.34  2:54.64  4:25.53    5:53.96   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    1:21.82  2:56.43  4:31.81    6:01.17   
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    1:22.90  2:56.78  4:34.15    6:06.81   
10  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    1:29.97  3:07.75  4:44.86    6:19.75   
11  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:43.71  3:39.23  5:34.14    7:19.66   
                     
 
Gren 35, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    36.79        1:15.50   
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    38.23        1:19.43   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    39.08        1:19.66   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    39.21        1:22.82   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    40.24        1:23.59   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap    41.27        1:25.14   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    41.67        1:25.87   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    41.96        1:26.89   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    42.78        1:27.97   
10  Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg    42.72        1:28.87   
11  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    42.46        1:29.00   
12  Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap    43.76        1:29.78   
13  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    44.47        1:30.56   
14  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    44.83        1:32.13   
15  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    45.98        1:34.58   
16  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    46.04        1:35.20   
17  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna    47.38        1:37.39   
18  Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    46.81        1:37.50   
19  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    49.33        1:43.70   
20  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    49.91        1:43.87   
21  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    53.84        1:51.47   
22  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    55.16        1:54.47   
                     
 
Gren 36, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    35.95        1:14.43   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    36.14        1:14.48   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    36.46        1:16.41   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    36.86        1:16.42   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    37.54        1:17.52   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    39.10        1:21.28   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS    39.34        1:21.94   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    40.28        1:22.99   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    42.51        1:25.64   
10  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    43.21        1:28.52   
11  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    43.08        1:29.00   
12  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    45.18        1:32.35   
13  Linus Pettersson  2002  Svenljunga Simklubb    46.03        1:35.21   
14  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    57.52        2:02.10   
                     
 
Gren 37, 200m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Nolin  1995  Simklubben Vänersborg    29.98  1:09.57  1:50.31    2:28.86   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    34.59  1:13.26  1:52.21    2:29.29   
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap    37.28  1:17.50  1:57.88    2:35.68   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    36.67  1:16.93  1:57.66    2:35.74   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    35.69  1:16.01  1:57.57    2:36.60   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    36.84  1:17.81  1:59.18    2:39.27   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    38.15  1:19.48  2:01.92    2:39.57   
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    36.20  1:17.37  1:59.67    2:40.14   
Hanna Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    35.77  1:16.69  1:59.56    2:41.28   
10  Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    37.74  1:21.23  2:05.76    2:45.85   
11  Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    39.55  1:22.82  2:06.65    2:47.38   
12  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    39.19  1:22.95  2:07.34    2:49.40   
13  Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    38.75  1:21.14  2:05.24    2:50.24   
14  Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    39.67  1:23.90  2:09.20    2:51.99   
15  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    40.50  1:25.53  2:10.55    2:53.13   
16  Sofia Olsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    40.63  1:26.66  2:12.65    2:54.24   
17  Hanna Malm  2001  Simklubben Vänersborg    37.95  1:24.16  2:12.02    2:58.80   
18  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    41.16  1:27.30  2:15.06    3:01.23   
19  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    40.78  1:29.77  2:22.31    3:12.24   
20  Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    44.06  1:37.02  2:31.14    3:21.66   
21  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    45.96  1:38.85  2:36.88    3:27.07   
22  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    50.89  1:49.08  2:46.01    3:36.67   
23  Isabelle Pettersson  1999  Trollhättans Simsällskap    51.02  1:50.90  2:51.19    3:49.07   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 38, 200m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    31.78  1:07.15  1:44.40    2:22.12   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    32.90  1:10.59  1:49.59    2:26.06   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    34.73  1:14.80  1:54.92    2:33.07   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    35.18  1:14.90  1:55.36    2:33.82   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    35.96  1:19.25  2:03.44    2:42.44   
Isak Malm  1998  Simklubben Vänersborg    34.50  1:16.24  2:00.33    2:42.48   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    35.92  1:18.78  2:02.73    2:42.67   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    37.20  1:18.84  2:02.40    2:43.77   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS    37.73  1:21.12  2:04.63    2:46.35   
10  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    35.92  1:19.78  2:04.34    2:47.68   
11  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    41.54  1:29.19  2:18.26    3:04.76   
12  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    45.68  1:38.18  2:32.35    3:24.36   
                     
 
Gren 39, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    39.32        1:24.86   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    43.30        1:30.08   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    44.23        1:32.44   
Fanny Johansson  1999  Åsundens Simsällskap    43.65        1:33.08   
Nora Samuelsson  1997  Falköpings Simsällskap    44.51        1:33.79   
Ada Gillberg  2000  Simklubben Vänersborg    44.74        1:34.71   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    45.75        1:36.23   
Moa Gillberg  1998  Simklubben Vänersborg    44.72        1:36.46   
Felicia Thonander  2001  Föreningen Ale Simmarna    46.26        1:38.89   
10  Vendela Borg  1998  Simklubben Götene    48.01        1:40.76   
11  Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    47.97        1:41.98   
12  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    50.21        1:42.33   
13  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    50.05        1:43.23   
14  Therese Carlsson  2000  Föreningen Ale Simmarna    49.14        1:43.41   
15  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    49.25        1:43.58   
16  Sofia Tholin  1999  Simklubben Vänersborg    49.90        1:44.96   
17  Vilma Creutz  2001  Simklubben Vänersborg    48.15        1:45.15   
18  Isa Johansson  2000  Föreningen Ale Simmarna    50.06        1:45.56   
19  Julia Fridell  1999  Simklubben Götene    51.33        1:46.18   
20  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    50.69        1:46.81   
21  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    54.27        1:51.47   
22  Lithea Kottusch  2003  Trollhättans Simsällskap    54.17        1:52.05   
23  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    54.08        1:52.39   
24  Melina Robertsson  2001  Trollhättans Simsällskap    55.91        1:56.30   
25  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    55.68        1:56.88   
Alva Jörneberg  2001  Simklubben Vänersborg            DSQ   
Linn Kramer  2001  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Björkman  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    34.38        1:13.58   
David Bolin  1998  Mariestads Simsällskap    42.12        1:30.26   
Lucas Johansson  1997  Falköpings Simsällskap    42.41        1:31.15   
Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    42.07        1:31.72   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    45.04        1:34.71   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    45.70        1:36.07   
Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    45.46        1:36.98   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    51.89        1:48.09   
Filip Dahlqvist  1997  Simklubben Vänersborg    51.57        1:49.34   
10  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg    53.97        1:53.66   
11  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    59.39        2:05.36   
Robin Pettersson  1999  Lidköpings Gymnastik o SS            DNS   
                     
 
Gren 41, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg    39.25  1:27.54  2:15.95    3:03.03   
Thilda Larsson  1999  Simklubben Vänersborg    40.43  1:27.77  2:15.94    3:04.93   
Nina Rajovic  1998  Föreningen Ale Simmarna    42.51  1:29.93  2:22.51    3:10.08   
Rebecca Nolin  1995  Simklubben Vänersborg    42.32  1:32.35  2:28.30    3:23.38   
                     
 
Gren 42, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    35.95  1:20.96  2:06.23    2:51.75   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    42.68  1:32.34  2:25.02    3:12.19   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    42.68  1:33.70  2:24.74    3:15.53   
Edwin Larsson  2001  Simklubben Vänersborg    49.37  1:49.05  2:48.00    3:46.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  07 april 2013 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  15:24 
 
Uppdaterad: 08 APR 2013 19:52
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info