Hoppa till sidans innehåll

Deje Cup 2015


Resultat Totalt - Officiell

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dejecupen    Utskriftsdatum  18 maj 2015   
  Tävlingsort  Deje    Utskriftstid  14:16   
  Arrangör  Deje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim FL 13 år oä, Finaler 
Sponsor: Cad Q 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            2:09.24   
  Clara Hedling  2001      31.04        31.04   
  Majken Pettersson  2001      32.58        1:03.62   
  Matilda Kristiansson  2001      33.49        1:37.11   
  Miranda Kristiansson  2001      32.13        2:09.24   
                     
Filipstad Damer [1994]  1994  Filipstads Simklubb            2:14.33   
  Victoria Lundqvist  2001      34.16        34.16   
  Ajla Omic  1999      29.30        1:03.46   
  Nellie Höök  2001      34.48        1:37.94   
  Emelie Höök  2003      36.39        2:14.33   
                     
Deje SS Damer [1916]  Deje Simsällskap            2:16.07   
  Cecilia Rudqvist  2001      31.41        31.41   
  Pernilla Johansson  1975      37.49        1:08.90   
  Isabelle Asp  2001      35.51        1:44.41   
  Alva Nykvist  1999      31.66        2:16.07   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Uveco 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    34.22  1:17.06  2:15.70    2:52.76   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    34.91  1:20.47  2:15.14    3:00.27   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    39.63  1:27.73  2:21.21    3:03.33   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    44.28  1:31.73  2:27.12    3:08.45   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    45.27  1:34.86  2:28.11    3:10.10   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    47.82  1:40.11  2:37.80    3:23.78   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: CW Lundberg 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    37.91  1:20.88  2:14.36    2:52.42   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    39.06  1:23.25  2:15.26    2:53.82   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    38.77  1:22.01  2:19.12    2:56.00   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    37.08  1:22.36  2:15.82    2:56.46   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    40.54  1:27.34  2:21.37    3:03.70   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    42.71  1:32.66  2:26.82    3:07.82   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    46.30  1:36.91  2:28.28    3:08.18   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    45.22  1:35.14  2:33.33    3:12.31   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    42.76  1:33.07  2:30.79    3:15.30   
10  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    42.39  1:32.04  2:28.31    3:15.35   
11  Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap    45.28  1:37.26  2:35.25    3:24.51   
12  Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    49.95  1:44.38  2:40.93    3:29.48   
13  Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    54.18  1:55.97  2:53.62    3:47.65   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim H 13-14, Finaler 
Sponsor: All Coating 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    39.51        1:26.02   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim D 13-14, Finaler 
Sponsor: Hallströms Verkstäder 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    37.66        1:22.26   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    43.14        1:37.18   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim H 11-12, Finaler 
Sponsor: Weland Stål 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            41.74   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            42.44   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            44.86   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            44.86   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            45.58   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            50.07   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            51.69   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            53.70   
                     
 
Gren 7, 50m Fjärilsim D 11-12, Finaler 
Sponsor: Svensk Mediakonsult 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            33.06   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            38.64   
Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            41.77   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            41.84   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            45.45   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            46.01   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            46.36   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta            48.09   
Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta            51.91   
10  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            52.93   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            54.30   
12  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            54.39   
13  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            56.48   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim H 9-10, Finaler 
Sponsor: Salong Adam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            18.52   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            18.89   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            22.15   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            26.41   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim D 9-10, Finaler 
Sponsor: Deje Verkstad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            17.80   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            18.08   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            18.72   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            21.05   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            22.07   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            22.32   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            23.75   
Viktoria Andersson  2005  Töreboda Simförening            23.80   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            23.90   
10  Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            25.10   
11  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            27.18   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            29.44   
13  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            30.08   
14  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            31.64   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim H 0-8, Finaler 
Sponsor: ICA Nära Deje 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            26.50   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim D 0-8, Finaler 
Sponsor: Deje Rörtjänst HB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Henningsson  2007  Karlstads Simsällskap            29.49   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim H 15-99, Finaler 
Sponsor: Deje Trä AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap    41.78        1:31.57   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    46.04        1:36.06   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    48.87        1:45.54   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim D 15-99, Finaler 
Sponsor: Hudvårdssalongen i Forsha 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    39.93        1:23.80   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    42.25        1:27.59   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    43.75        1:33.56   
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    46.51        1:40.61   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim H 13-14, Finaler 
Sponsor: Däckmäster 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    45.01        1:33.39   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    45.71        1:34.33   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    50.76        1:46.01   
Henrik Nguyen  2002  Karlskoga Simförening    54.83        1:53.65   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim D 13-14, Finaler 
Sponsor: Landmarks Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    42.14        1:27.50   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    43.63        1:27.86   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    42.22        1:34.18   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.82        1:34.99   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    44.99        1:35.15   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    45.22        1:36.01   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    47.46        1:39.11   
Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    47.04        1:39.43   
Hannah Eriksson Sundin  2001  Karlskoga Simförening    47.57        1:40.39   
10  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    47.29        1:40.76   
11  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    47.11        1:41.72   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim H 11-12, Finaler 
Sponsor: Nordea i Forshaga 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            42.44   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            48.86   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            49.09   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            49.79   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            50.53   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            50.86   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            51.24   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            53.89   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            53.95   
10  Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            53.98   
11  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            56.66   
12  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            57.22   
13  Victor Ståhlberg  2004  Töreboda Simförening            58.75   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim D 11-12, Finaler 
Sponsor: Forshaga Fibernät 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            34.54   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            43.34   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            44.90   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            45.01   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            45.19   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta            47.45   
Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta            50.07   
Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            50.31   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            50.89   
10  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            51.15   
11  Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            51.59   
12  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            52.13   
13  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            52.14   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            54.55   
15  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            55.59   
16  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            56.74   
17  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            56.78   
18  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening            57.86   
19  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            1:00.10   
20  Josefin Nilsson  2004  Simklubben Solsta            1:02.48   
21  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:03.76   
22  Maya Lanfer  2004  Simklubben Solsta            1:04.66   
23  Kajsa Svensson  2004  Simklubben Solsta            1:05.44   
Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            DNS   
Elicia Vehkajärvi  2003  Simklubben Solsta            DNS   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim H 9-10, Finaler 
Sponsor: Stora Enso Skoghall AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            52.09   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            53.72   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            58.22   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            1:02.48   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            DNS   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim D 9-10, Finaler 
Sponsor: Boutique Duo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap    43.84        43.84   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    45.99        45.99   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    48.81        48.81   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    49.82        49.82   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    51.00        51.00   
Viktoria Andersson  2005  Töreboda Simförening    52.25        52.25   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    52.65        52.65   
Alina Umbaeva  2005  Karlskoga Simförening    54.75        54.75   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    56.05        56.05   
10  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    56.37        56.37   
11  Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening    57.88        57.88   
12  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    58.53        58.53   
13  Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    1:00.36        1:00.36   
14  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    1:00.87        1:00.87   
15  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening    1:04.34        1:04.34   
16  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    1:04.89        1:04.89   
17  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap    1:07.64        1:07.64   
18  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    1:08.29        1:08.29   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim H 0-8, Finaler 
Sponsor: ICA Supermarket Forshaga 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            1:09.44   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            1:10.76   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim D 0-8, Finaler 
Sponsor: Nyeds Bygdeblad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ella Henningsson  2007  Karlstads Simsällskap            1:13.92   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim H 15-99, Finaler 
Sponsor: Plåt och Takspecialisten 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    1:18.44  2:42.54  4:07.48    5:28.27   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    1:24.13  2:56.29  4:27.52    5:50.56   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    1:22.73  2:53.47  4:25.31    5:51.10   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim D 15-99, Finaler 
Sponsor: Glasjouren i Forshaga 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    1:13.59  2:33.75  3:56.07    5:14.58   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    1:16.04  2:41.07  4:09.10    5:34.53   
                     
 
Gren 24, 400m Frisim H 0-14, Finaler 
Sponsor: Frykåsens Plåt 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:21.91  2:51.20  4:21.62    5:48.40   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    1:26.47  2:59.74  4:32.74    6:00.35   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    1:30.59  3:07.03  4:42.86    6:09.24   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    1:28.10  3:05.00  4:43.16    6:18.10   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:28.89  3:07.29  4:45.83    6:19.29   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    1:37.00  3:25.32  5:16.73    6:59.34   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 400m Frisim D 0-14, Finaler 
Sponsor: Mormor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    1:20.43  2:45.19  4:10.60    5:30.68   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    1:20.08  2:45.36  4:10.83    5:32.71   
Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    1:31.17  3:09.38  4:45.93    6:09.58   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    1:28.05  3:03.17  4:40.72    6:10.00   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    1:28.83  3:04.91  4:41.68    6:13.69   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    1:36.17  3:19.47  5:02.29    6:39.31   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    1:33.91  3:18.75  5:04.95    6:46.34   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    1:47.53  3:44.42      7:40.81   
                     
 
Gren 26, 4X50m Frisim D 0-12, Finaler 
Sponsor: Forshaga Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer Lag1 [03]  2003  Karlstads Simsällskap            2:19.28   
  Clara Gustavson  2003      34.91        34.91   
  Joline Bakken  2005      36.49        1:11.40   
  Sara Sjölander  2006      39.20        1:50.60   
  Linnéa Englund  2003      28.68        2:19.28   
                     
Karlsko Sf Damer 1 [2003]  2003  Karlskoga Simförening            2:36.82   
  Moa Hammarbäck  2003      37.35        37.35   
  Frida Medeskog  2003      35.96        1:13.31   
  Alva Jibbefors  2003      41.55        1:54.86   
  Thea Lekberg  2004      41.96        2:36.82   
                     
Säffle SS Damer [2004]  2004  Säffle Simsällskap            2:53.19   
  Nathalie Myrén  2004      41.23        41.23   
  Tilde Halldan  2005      44.14        1:25.37   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      45.93        2:11.30   
  Amanda Orban  2005      41.89        2:53.19   
                     
SK Solsta  1900  Simklubben Solsta            3:03.74   
  Alice Andersson  2003      42.02        42.02   
  Linnea Boström  2003      39.23        1:21.25   
  Maya Lanfer  2004      46.25        2:07.50   
  Kajsa Svensson  2004      56.24        3:03.74   
                     
Deje SS Damer [2003]  2003  Deje Simsällskap            3:04.76   
  Amanda Johansson  2005      39.16        39.16   
  Emma Spångberg  2005      43.51        1:22.67   
  Tilda Johansson  2006      1:05.76        2:28.43   
  Wilma Flood  2003      36.33        3:04.76   
                     
Karlsko Sf Damer 3 [2003]  2003  Karlskoga Simförening            3:14.47   
  Nathalie Johansson  2006      51.50        51.50   
  Alina Umbaeva  2005      46.15        1:37.65   
  Isabelle Johansson  2005      44.91        2:22.56   
  Mira Lübeck  2006      51.91        3:14.47   
                     
Karlsko Sf Damer 2 [2003]  2003  Karlskoga Simförening            DNS   
  Nathalie Johansson  2006                 
  Alina Umbaeva  2005                 
  Isabelle Johansson  2005                 
  Mira Lübeck  2006              DNS   
                     
Karlstad Damer Lag2 [03]  2003  Karlstads Simsällskap            DNS   
  Clara Gustavson  2003                 
  Joline Bakken  2005                 
  Sara Sjölander  2006                 
  Linnéa Englund  2003              DNS   
                     
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim H 0-12, Finaler 
Sponsor: Konsum Deje 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar Lag1 [03]  2003  Karlstads Simsällskap            2:23.67   
  Ludvig Mathisen  2003      33.38        33.38   
  Alexander Henningsson  2004      34.64        1:08.02   
  Elias Sjölander  2003      36.28        1:44.30   
  Filip Hedin  2003      39.37        2:23.67   
                     
Säffle SS Herrar  2004  Säffle Simsällskap            2:29.55   
  Daniel Thörner  2004      36.67        36.67   
  Adam Feki  2005      39.19        1:15.86   
  Erik Mulikov  2005      39.12        1:54.98   
  Jacob Edberg  2003      34.57        2:29.55   
                     
Karlsko Sf Herrar [2003]  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim D 15-99, Finaler 
Sponsor: Deje Stålhallar AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    33.56        1:08.37   
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    38.55        1:19.20   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    37.95        1:20.74   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    45.83        1:33.40   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim H 15-99, Finaler 
Sponsor: Dejekrogen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    39.45        1:22.96   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    41.12        1:25.79   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap    41.68        1:26.01   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    42.61        1:27.29   
Pelle Bull  1992  Deje Simsällskap    1:03.64        2:13.63   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim D 0-14, Finaler 
Sponsor: Olsäters Oljeservice 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    36.37        1:14.40   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    37.75        1:18.07   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    41.04        1:23.77   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    42.25        1:24.50   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    42.91        1:27.95   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    44.13        1:30.01   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    43.45        1:30.21   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    43.22        1:32.15   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    46.52        1:35.36   
10  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    47.58        1:37.55   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim H 0-14, Finaler 
Sponsor: SWECO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    37.63        1:19.07   
Henrik Nguyen  2002  Karlskoga Simförening    53.25        1:50.94   
Andras Weninger  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim D 11-12, Finaler 
Sponsor: Bevego 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            42.01   
Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            44.84   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            44.97   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            45.25   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            47.09   
Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta            48.25   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            49.24   
Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            50.23   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            50.87   
10  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            51.39   
11  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            51.89   
12  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening            51.92   
13  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            51.97   
14  Maya Lanfer  2004  Simklubben Solsta            56.87   
15  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            58.58   
16  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:02.80   
17  Josefin Nilsson  2004  Simklubben Solsta            1:02.86   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
Kajsa Svensson  2004  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim H 11-12, Finaler 
Sponsor: Leica Geosystems 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            40.00   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            41.38   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            41.59   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            42.59   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            42.76   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            42.86   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            44.19   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            44.38   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            46.06   
10  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            52.74   
11  Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            58.71   
12  Erik Heinrici  2004  Hagfors Simsällskap            1:09.46   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Victor Ståhlberg  2004  Töreboda Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Ryggsim D 9-10, Finaler 
Sponsor: Prevas AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            39.78   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            45.72   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            47.27   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            48.36   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            49.70   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            50.25   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            51.33   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            52.31   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            52.78   
10  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            54.07   
11  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            55.14   
12  Viktoria Andersson  2005  Töreboda Simförening            55.20   
13  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            55.43   
14  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            56.43   
15  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            1:04.25   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 50m Ryggsim H 9-10, Finaler 
Sponsor: Valmet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            45.01   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            47.37   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            49.67   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            52.21   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            57.85   
                     
 
Gren 36, 50m Ryggsim D 0-8, Finaler 
Sponsor: Boltic 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ella Henningsson  2007  Karlstads Simsällskap    1:08.40        1:08.40   
Tindra Emilsson  2007  Hagfors Simsällskap    1:10.82        1:10.82   
                     
 
Gren 37, 50m Ryggsim H 0-8, Finaler 
Sponsor: Farmor 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            59.80   
                     
 
Gren 38, 100m Frisim D 15-99, Finaler 
Sponsor: Forshaga Bostäder AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    30.73        1:04.21   
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    32.62        1:08.20   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    33.41        1:10.01   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    34.57        1:10.69   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    36.44        1:14.52   
                     
 
Gren 39, 100m Frisim H 15-99, Finaler 
Sponsor: Faveo Projektledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    31.95        1:07.78   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap    33.45        1:09.20   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    35.85        1:14.55   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap    37.12        1:17.25   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap    35.67        1:18.96   
Pelle Bull  1992  Deje Simsällskap    51.08        1:55.14   
                     
 
Gren 40, 100m Frisim D 0-14, Finaler 
Sponsor: VHT Byggplåt 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    33.17        1:07.16   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    32.89        1:07.97   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    33.56        1:09.65   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    33.91        1:10.49   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    35.75        1:13.16   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    36.15        1:14.34   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    36.21        1:15.08   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    35.95        1:15.89   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    37.65        1:17.13   
10  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    37.64        1:17.98   
11  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    40.63        1:23.11   
12  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    39.25        1:24.18   
13  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap    39.20        1:24.87   
14  Hannah Eriksson Sundin  2001  Karlskoga Simförening    40.98        1:25.29   
15  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    41.56        1:29.39   
16  Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening    43.52        1:34.05   
17  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening    45.70        1:36.27   
18  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    45.30        1:36.64   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 41, 100m Frisim H 0-14, Finaler 
Sponsor: Solsta Byggplåt 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    32.12        1:07.44   
Andras Weninger  2001  Arvika Simsällskap    35.64        1:17.44   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    36.85        1:17.61   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    38.76        1:22.78   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    40.79        1:26.30   
Isak Silow  2002  Mariestads Simsällskap    42.65        1:36.35   
Henrik Nguyen  2002  Karlskoga Simförening    46.03        1:37.50   
Gabriel Raicu  2003  Karlskoga Simförening    47.78        1:42.77   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    53.98        1:54.42   
10  Ludvig Skoglund  2002  Deje Simsällskap    1:13.53        2:41.27   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim D11-12, Finaler 
Sponsor: Forshaga Kommun 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Karlstads Simsällskap            28.98   
Frida Medeskog  2003  Karlskoga Simförening            35.58   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            36.21   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            36.72   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            37.52   
Linnea Boström  2003  Simklubben Solsta            38.37   
Moa Hammarbäck  2003  Karlskoga Simförening            39.36   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            39.91   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            40.07   
10  Thea Källgren  2004  Töreboda Simförening            40.26   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            40.40   
12  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            40.76   
13  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            41.11   
14  Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta            42.02   
15  Alva Jibbefors  2003  Karlskoga Simförening            42.28   
16  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            43.52   
17  Maya Lanfer  2004  Simklubben Solsta            49.04   
18  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            50.94   
19  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            52.28   
20  Kajsa Svensson  2004  Simklubben Solsta            1:05.81   
21  Josefin Nilsson  2004  Simklubben Solsta            1:06.80   
Elicia Vehkajärvi  2003  Simklubben Solsta            DNS   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 43, 50m Frisim H 11-12, Finaler 
Sponsor: Nyeds Bygdeblad 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            33.51   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            35.12   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening            35.29   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            35.55   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            35.56   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            35.58   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            36.85   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            36.88   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            38.24   
10  Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            41.98   
11  Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            43.46   
12  Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening            46.17   
13  Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening            47.21   
14  Victor Ståhlberg  2004  Töreboda Simförening            48.65   
15  Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            49.32   
16  Erik Heinrici  2004  Hagfors Simsällskap            1:00.85   
                     
 
Gren 44, 50m Frisim D 9-10, Finaler 
Sponsor: Landmarks Entreprenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            35.80   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            36.71   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            39.74   
Viktoria Andersson  2005  Töreboda Simförening            40.17   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            42.39   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            42.50   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            42.92   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            42.97   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap            43.51   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            43.61   
11  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            43.92   
12  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            44.38   
13  Alina Umbaeva  2005  Karlskoga Simförening            46.03   
14  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            46.62   
15  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            48.73   
16  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            49.46   
17  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            52.29   
18  Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            52.37   
19  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            52.46   
20  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            59.51   
21  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            1:31.29   
                     
 
Gren 45, 50m Frisim H 9-10, Finaler 
Sponsor: SWECO 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    36.70        36.70   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    38.48        38.48   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap    41.88        41.88   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    43.87        43.87   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 46, 50m Frisim D 0-8, Finaler 
Sponsor: Bevego 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Emilsson  2007  Hagfors Simsällskap            1:06.00   
Ella Henningsson  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 50m Frisim H 0-8, Finaler 
Sponsor: Deje Rörtjänst HB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            53.35   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            1:23.14   
                     
 
Gren 48, 4X50m Frisim H 13-99, Finaler 
Sponsor: Noréns Åkeri Forshaga 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Deje SS Herrar [1916]  Deje Simsällskap            2:21.43   
  Jesper Andersson  1996      37.15        37.15   
  Per Johansson  1979      41.02        1:18.17   
  Fredrik Rudqvist  1967      34.21        1:52.38   
  Linus Lindkvist  2003      29.05        2:21.43   
                     
                     
 
Gren 49, 200m Fjärilsim H 0-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 50, 200m Fjärilsim D 0-99, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    37.90  1:24.37  2:14.02    3:00.43   
Alva Nykvist  1999  Deje Simsällskap    41.00  1:30.30  2:20.51    3:08.92   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    40.63  1:29.44  2:22.00    3:15.54   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    44.38  1:40.06  2:34.88    3:28.82   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    45.02  1:37.56  2:36.28    3:31.78   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    44.52  1:43.38  2:45.31    3:45.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  18 maj 2015 
Licensierad till: Deje Simsällskap  Utskriftstid  14:16 
 
Uppdaterad: 23 MAJ 2015 18:02
Skribent: Henrik Sagvik

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info