Hoppa till sidans innehåll

Dejecupen 2014 Resultat


Resultat Totalt - Officiell

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dejecupen    Utskriftsdatum  29 maj 2014   
  Tävlingsort  Deje    Utskriftstid  20:48   
  Arrangör  Deje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 maj 2014         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer 12 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hk Sim Flickor  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:14.53   
  Elsa Jansson  2002      32.75        32.75   
  Ellen Olsson  2002                 
  Josefine Stenman  2002                 
  Emma Sibelius  2002      2:14.53        2:14.53   
                     
Mariestads Damer  2002  Mariestads Simsällskap            2:39.82   
  Ellen Kampe  2003      40.13        40.13   
  Hilda Melin  2002                 
  Thyra Mellander  2003                 
  Wilma Zanderau  2003      2:39.82        2:39.82   
                     
Deje SS Flickor  2002  Deje Simsällskap            2:40.19   
  Joline Bakken  2005      39.94        39.94   
  Wilma Flood  2003                 
  Amanda Johansson  2005                 
  Linnéa Englund  2003      2:40.19        2:40.19   
                     
Karlstads SS  2003  Karlstads Simsällskap            2:48.37   
  Klara Gustavson  2003      38.48        38.48   
  Elin Andersson-Gärds  2002                 
  Miranda Wahlstedt  2006                 
  Ingrid Hellgren  2003      2:48.37        2:48.37   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            2:44.89   
Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            3:11.14   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            3:14.18   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            2:48.37   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap            2:56.42   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            3:03.82   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            2:44.31   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            3:30.49   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            3:59.16   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            3:03.61   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            3:08.79   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            3:11.45   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            3:11.76   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            3:28.60   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Herrar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:21.90   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            1:29.51   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            1:32.50   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            1:38.28   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            1:46.28   
Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            1:46.32   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            1:49.83   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Damer 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            1:18.01   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:21.67   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:28.74   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:29.35   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            1:31.03   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            1:32.30   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            1:41.27   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            1:42.34   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            1:42.71   
10  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            1:43.16   
11  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            1:44.00   
12  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            1:47.02   
13  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap            1:47.20   
14  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            1:48.36   
Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            20.51   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            20.67   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            21.52   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            22.60   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            23.92   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Damer 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            17.54   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            19.83   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            19.88   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            19.90   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            23.41   
Alexandra Jedrycha  2004  Karlstads Simsällskap            23.67   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            24.89   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            39.51   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            22.06   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar 15oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:30.58   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:36.60   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            1:46.32   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            2:29.32   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Pelle Bull  1992  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            1:29.04   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            1:31.58   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap            1:36.38   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:36.98   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herr 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap            1:39.44   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            1:53.47   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            1:55.54   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            2:05.41   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:34.68   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            1:38.70   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            1:40.42   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            1:41.04   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:41.73   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            1:43.94   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            1:50.26   
Michaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            2:01.57   
Anna Larsson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.88   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            44.19   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            48.22   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            53.64   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            56.76   
Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            1:00.96   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            1:02.25   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            39.00   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.47   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            44.54   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            45.49   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            46.72   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            47.35   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            49.23   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            49.48   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            49.89   
10  Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            50.08   
11  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            51.34   
12  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap            52.54   
13  Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            52.82   
14  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            54.91   
15  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            54.98   
16  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            58.33   
Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            52.48   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            53.41   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            54.43   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            57.82   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            59.63   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:00.55   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:03.16   
Jonatan Aronsson  2005  Grums Simsällskap            1:21.65   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            50.54   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            51.75   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            51.77   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            52.32   
Elin Peistorpet  2004  Grums Simsällskap            54.62   
Alexandra Jedrycha  2004  Karlstads Simsällskap            56.05   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            56.07   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            1:02.63   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            1:03.72   
10  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:07.18   
11  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            1:14.66   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            1:04.80   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Damer 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            53.04   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            54.95   
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Damer 13 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filipstads SK  Filipstads Simklubb            2:06.19   
  Ajla Omic  1999      30.72        30.72   
  Victoria Lundqvist  2001                 
  Amanda Persson  1996                 
  Nellie Höök  2001      2:06.19        2:06.19   
                     
Deje SS Flickor 2  2000  Deje Simsällskap            2:13.51   
  Isabelle Asp  2001      35.04        35.04   
  Moa Johansson  1999                 
  Alva Nyqvist  1999                 
  Cecilia Rudqvist  2001      2:13.51        2:13.51   
                     
Hk Sim Damer  1997  Hallsberg Kumla Simklubb            2:17.10   
  Ellen Eriksson  2001      34.90        34.90   
  Michaela Thungren  2000                 
  Jennie Lundgren  2001                 
  Linnéa Ärlegård  1999      2:17.10        2:17.10   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            2:41.71   
  Julia Mulikova  1998      31.20        31.20   
  Linnéa Westberg  2002                 
  Linnéa Bruce-Holm  2005                 
  Tilde Halldan  2005      2:41.71        2:41.71   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herr 12 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad  2005  Karlstads Simsällskap            2:31.52   
  Elias Sjölander  2003      40.71        40.71   
  Samuel Vestin  2002                 
  Lazar Jovancic  2004                 
  Victor Krohn  2002      2:31.52        2:31.52   
                     
Säffle SS Herrar [2003]  2003  Säffle Simsällskap            2:41.10   
  Erik Mulikov  2005      39.55        39.55   
  Adam Feki  2005                 
  Jesper Andersson  2004                 
  Jacob Edberg  2003      2:41.10        2:41.10   
                     
Grums SS  2002  Grums Simsällskap            3:19.46   
        43.08        43.08   
  Edvin Axelsson  2004                 
  Emil Axelsson  2004                 
  Emil Wåhlén  2004      3:19.46        3:19.46   
                     
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            1:15.23   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            1:16.17   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap            1:21.91   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            1:25.73   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:33.79   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Herr 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:11.34   
Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:20.04   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            1:27.60   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            1:30.10   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            1:34.17   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            2:35.95   
Pelle Bull  1992  Deje Simsällskap            2:50.62   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            36.33   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            37.13   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            38.92   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            41.22   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            43.80   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            44.92   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            46.83   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap            35.93   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            36.60   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            40.69   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            43.20   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            51.06   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Damer 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            34.51   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            39.23   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.19   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            45.05   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            45.70   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            45.80   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            46.72   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            49.35   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            49.50   
10  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            49.71   
11  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            49.98   
12  Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            50.27   
13  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            58.88   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            36.97   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            44.78   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.82   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            46.55   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            47.30   
Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            51.96   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            46.33   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            48.14   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            51.38   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            52.41   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            53.70   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            54.81   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            57.39   
Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:11.67   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            DSQ   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            45.62   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            47.02   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            51.40   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            53.64   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            54.41   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            55.73   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:10.02   
Jonatan Aronsson  2005  Grums Simsällskap            1:17.96   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            49.84   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            55.80   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Herrar 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            48.46   
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            1:05.54   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Damer 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            1:06.38   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            1:06.65   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap            1:10.81   
Linnéa Ärlegård  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:13.54   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar 15 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:01.26   
Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:06.11   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            1:08.75   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            1:13.44   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            1:16.90   
Gustav Swensson  1999  Deje Simsällskap            2:08.47   
Pelle Bull  1992  Deje Simsällskap            3:23.47   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:12.77   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            1:14.77   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            1:17.10   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            1:17.31   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            1:17.57   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            1:18.33   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            1:20.25   
Michaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            1:27.79   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:34.63   
                     
 
Gren 37, 100m Frisim Herrar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            1:03.58   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap            1:15.90   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            1:23.16   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            1:24.97   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            1:39.72   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Damer 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.25   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.90   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            34.95   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            35.89   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            36.52   
Wilma Zanderau  2003  Mariestads Simsällskap            37.22   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            38.12   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            38.46   
Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            40.15   
10  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            40.44   
11  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            40.46   
12  Hilda Melin  2002  Mariestads Simsällskap            40.94   
13  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            41.20   
14  Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            43.94   
15  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            44.20   
16  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            49.40   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Herrar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            30.44   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            34.65   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            36.25   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            36.83   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            41.60   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            42.40   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            42.79   
Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Damer 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            41.10   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            41.62   
Tilde Zanderau  2005  Mariestads Simsällskap            41.62   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            41.78   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            45.41   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            46.03   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            47.52   
Elin Peistorpet  2004  Grums Simsällskap            50.41   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            55.58   
10  Theresa Melin  2005  Mariestads Simsällskap            1:01.35   
11  Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            1:14.15   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Herrar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            39.39   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            40.96   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            42.69   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            42.95   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            43.97   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            44.86   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            56.31   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:01.90   
Jonatan Aronsson  2005  Grums Simsällskap            1:24.74   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Damer 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            44.43   
                     
 
Gren 43, 50m Frisim Herrar 8 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            41.28   
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            52.32   
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Herr 13 o ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hk Sim Herrar  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            1:57.51   
  Vilmer Jansson  2000      29.70        29.70   
  Andreas Thungren  2002                 
  Dennis Tillquist  1999                 
  Daniel Thungren  1999      1:57.51        1:57.51   
                     
Dejess Pojkar  2001  Deje Simsällskap            3:07.40   
  Gustav Swensson  1999      53.59        53.59   
  Pelle Bull  1992                 
  Niklas Johansson  1996                 
  Jesper Andersson  1996      3:07.40        3:07.40   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  29 maj 2014 
Licensierad till: Deje Simsällskap  Utskriftstid  20:48 
 
Uppdaterad: 12 JUN 2014 19:08
Skribent: Henrik Sagvik

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info