Hoppa till sidans innehåll

DM/UDM/KDM, Älvdalen 2012


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/UDM/KDM    Utskriftsdatum  17 juni 2012   
  Tävlingsort  Älvdalen    Utskriftstid  22:17   
  Arrangör  Wermlands SF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  16 juni 2012         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.29        1:07.84   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.76        1:18.91   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    37.67        1:20.39   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.40        1:21.41   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    40.61        1:21.55   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    41.91        1:26.02   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    42.52        1:29.19   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    43.60        1:31.74   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:39.52   
10  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    50.63        1:43.31   
11  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    49.60        1:45.31   
12  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    49.28        1:48.92   
13  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    50.28        1:55.19   
14  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    55.81        1:56.84   
15  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    53.94        2:02.76   
16  Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    45.49        2:03.83   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    30.77        1:04.66   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    31.29        1:04.71   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    33.24        1:07.79   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.98        1:07.83   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.29        1:07.84   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    34.53        1:10.29   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    32.54        1:10.55   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    33.59        1:11.20   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.76        1:18.91   
10  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    37.67        1:20.39   
11  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.40        1:21.41   
12  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    40.61        1:21.55   
13  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    38.69        1:21.60   
14  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    41.91        1:26.02   
15  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    42.52        1:29.19   
16  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    42.37        1:30.18   
17  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    43.60        1:31.74   
18  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:39.52   
19  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    50.63        1:43.31   
20  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    49.60        1:45.31   
21  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    49.28        1:48.92   
22  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    50.28        1:55.19   
23  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    55.81        1:56.84   
24  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    53.94        2:02.76   
25  Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    45.49        2:03.83   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    28.07        56.93   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    27.91        57.35   
Victor Westerlund  1992  Karlstads Simsällskap    27.35        57.88   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    28.42        58.88   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    28.33        59.19   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    29.70        1:01.28   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    29.68        1:01.93   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap    30.42        1:03.03   
Jonathan Ahlbäck  1995  Karlstads Simsällskap    30.37        1:03.80   
10  Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    31.38        1:04.53   
11  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    30.77        1:04.66   
12  Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    31.29        1:04.71   
13  Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    30.69        1:04.93   
14  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    33.24        1:07.79   
15  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.98        1:07.83   
16  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    32.29        1:07.84   
17  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    33.30        1:09.67   
18  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    34.53        1:10.29   
19  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    32.54        1:10.55   
20  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    33.59        1:11.20   
21  Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap    33.97        1:14.06   
22  Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap    37.45        1:17.38   
23  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.76        1:18.91   
24  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    37.67        1:20.39   
25  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.40        1:21.41   
26  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    40.61        1:21.55   
27  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    38.69        1:21.60   
28  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    41.91        1:26.02   
29  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    42.52        1:29.19   
30  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    42.37        1:30.18   
31  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    43.60        1:31.74   
32  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:39.52   
33  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    50.63        1:43.31   
34  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    49.60        1:45.31   
35  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    49.28        1:48.92   
36  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    50.28        1:55.19   
37  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    55.81        1:56.84   
38  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    53.94        2:02.76   
39  Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    45.49        2:03.83   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:24.19        2:51.31   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    1:24.51        2:51.98   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:27.20        2:55.27   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:27.86        2:56.03   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:28.79        3:03.88   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    1:33.60        3:13.92   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:34.48        3:17.52   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    33.22  1:50.78      2:28.14   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    35.44  1:55.57      2:33.40   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    35.34  1:56.81      2:36.23   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    36.49  1:58.50      2:38.07   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    1:19.47        2:43.66   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:24.19        2:51.31   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    1:24.51        2:51.98   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:27.20        2:55.27   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:27.86        2:56.03   
10  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    1:29.45        3:03.85   
11  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:28.79        3:03.88   
12  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    2:17.63        3:06.73   
13  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    1:32.82        3:09.08   
14  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    1:33.60        3:13.92   
15  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:34.48        3:17.52   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    33.75  1:48.60      2:24.79   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    33.22  1:50.78      2:28.14   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    35.73  1:54.00      2:32.47   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    34.25  1:54.12      2:33.22   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    35.44  1:55.57      2:33.40   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    35.34  1:56.81      2:36.23   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    36.49  1:58.50      2:38.07   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    36.20  1:59.85      2:42.82   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    1:19.47        2:43.66   
10  Hanna Derring  1997  Karlskoga Simförening    1:21.04        2:44.81   
11  Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap    1:21.71        2:50.31   
12  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:24.19        2:51.31   
13  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    1:24.51        2:51.98   
14  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    1:25.32        2:54.94   
15  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:27.20        2:55.27   
16  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:27.86        2:56.03   
17  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    1:29.45        3:03.85   
18  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:28.79        3:03.88   
19  Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap    1:28.25        3:04.89   
20  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    2:17.63        3:06.73   
21  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    1:32.82        3:09.08   
22  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    1:33.60        3:13.92   
23  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:34.48        3:17.52   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            45.48   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            48.40   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            52.45   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            54.36   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            57.41   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            59.03   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            59.38   
Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:01.21   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:02.82   
10  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:04.04   
11  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:05.51   
12  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:07.52   
13  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:13.21   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            37.65   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            42.33   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            42.41   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            44.76   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            45.48   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            47.53   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            48.31   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            48.40   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            52.45   
10  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            52.92   
11  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            54.36   
12  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            57.41   
13  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            59.03   
14  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            59.38   
15  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:01.21   
16  William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:02.82   
17  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:04.04   
18  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:05.51   
19  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:07.52   
20  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:13.21   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap            32.70   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap            35.07   
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap            35.09   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            37.22   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            37.65   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            39.33   
Jonathan Ahlbäck  1995  Karlstads Simsällskap            40.09   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            40.95   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            41.24   
10  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            42.33   
11  Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            42.41   
12  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            42.43   
13  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            44.76   
14  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            45.48   
15  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            47.53   
16  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            48.31   
17  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            48.40   
18  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            52.45   
19  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            52.92   
20  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            54.36   
21  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            57.41   
22  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            59.03   
23  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            59.38   
24  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:01.21   
25  William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:02.82   
26  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:04.04   
27  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:05.51   
28  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:07.52   
29  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:13.21   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            DSQ   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    47.61        1:38.39   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    47.85        1:40.32   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    47.99        1:42.48   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    48.94        1:42.50   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    48.14        1:43.62   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    50.96        1:46.31   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    51.89        1:46.60   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    51.55        1:48.96   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    53.96        1:51.40   
10  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    53.54        1:52.29   
11  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb    55.15        1:53.30   
12  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    55.84        1:54.56   
13  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    55.52        1:54.71   
14  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    55.72        1:56.34   
15  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    57.47        2:00.31   
16  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    58.20        2:02.46   
17  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    56.28        2:03.32   
18  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:00.30        2:04.51   
19  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    1:02.25        2:11.85   
20  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.89        2:17.15   
21  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    1:06.06        2:17.67   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.21        1:26.85   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    40.80        1:30.38   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta    43.77        1:31.64   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    47.61        1:38.39   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    47.85        1:40.32   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    47.78        1:41.60   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    47.99        1:42.48   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    48.94        1:42.50   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    48.14        1:43.62   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    50.96        1:46.31   
11  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    51.89        1:46.60   
12  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    49.77        1:46.66   
13  Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    51.55        1:48.96   
14  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    53.96        1:51.40   
15  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap    54.48        1:51.59   
16  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    53.54        1:52.29   
17  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb    55.15        1:53.30   
18  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    55.84        1:54.56   
19  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    55.52        1:54.71   
20  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    55.72        1:56.34   
21  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    57.47        2:00.31   
22  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    55.76        2:00.32   
23  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    58.20        2:02.46   
24  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    56.28        2:03.32   
25  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:00.30        2:04.51   
26  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap    58.70        2:06.48   
27  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    1:02.25        2:11.85   
28  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.89        2:17.15   
29  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    1:06.06        2:17.67   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    37.71        1:18.19   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening    38.94        1:23.63   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    39.57        1:24.19   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.21        1:26.85   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    40.80        1:30.38   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta    43.77        1:31.64   
Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    43.82        1:33.45   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    46.70        1:36.30   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    47.61        1:38.39   
10  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    46.59        1:39.10   
11  Rebecca Finne  1995  Arvika Simsällskap    46.63        1:39.45   
12  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    47.85        1:40.32   
13  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    47.78        1:41.60   
14  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    47.99        1:42.48   
15  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    48.94        1:42.50   
16  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    48.14        1:43.62   
17  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    50.96        1:46.31   
18  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    51.89        1:46.60   
19  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    49.77        1:46.66   
20  Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    51.55        1:48.96   
21  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    53.96        1:51.40   
22  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap    54.48        1:51.59   
23  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    53.54        1:52.29   
24  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb    55.15        1:53.30   
25  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    55.84        1:54.56   
26  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    55.52        1:54.71   
27  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    55.72        1:56.34   
28  Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap    57.49        1:59.81   
29  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    57.47        2:00.31   
30  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    55.76        2:00.32   
31  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    58.20        2:02.46   
32  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    56.28        2:03.32   
33  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:00.30        2:04.51   
34  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap    58.70        2:06.48   
35  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    1:02.25        2:11.85   
36  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.89        2:17.15   
37  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    1:06.06        2:17.67   
Hanna Derring  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    1:06.10  2:28.80  4:06.80    5:18.48   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    43.75        1:36.32   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.42        1:16.41   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    38.97        1:24.15   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    36.08        1:24.97   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.64        1:25.30   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    39.80        1:26.92   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    39.86        1:27.78   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    43.37        1:32.79   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    43.75        1:36.32   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    46.84        1:37.92   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.57        1:12.31   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.42        1:16.41   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    36.00        1:16.70   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    38.97        1:24.15   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    36.08        1:24.97   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.64        1:25.30   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    39.80        1:26.92   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    39.86        1:27.78   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    43.37        1:32.79   
10  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    42.66        1:34.68   
11  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    43.75        1:36.32   
12  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    46.84        1:37.92   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    39.54        1:22.76   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.97        1:34.59   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    52.90        1:48.69   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.86        2:04.99   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:03.35        2:08.39   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    34.88        1:13.31   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    35.50        1:13.50   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    38.12        1:18.36   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    39.54        1:22.76   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    46.04        1:33.85   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.97        1:34.59   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    51.42        1:46.13   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    52.90        1:48.69   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.86        2:04.99   
10  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:03.35        2:08.39   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    32.34        1:06.69   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    33.71        1:06.90   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    34.88        1:13.31   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    35.50        1:13.50   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    38.12        1:18.36   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    38.49        1:19.13   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    38.88        1:19.69   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    39.03        1:21.81   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    39.54        1:22.76   
10  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    46.04        1:33.85   
11  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.97        1:34.59   
12  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    51.42        1:46.13   
13  Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    52.90        1:48.69   
14  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.86        2:04.99   
15  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    1:03.35        2:08.39   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            DNS   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            40.54   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            47.13   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            47.57   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.48   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            48.56   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            49.31   
Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            51.14   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            51.16   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            52.32   
10  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            53.26   
11  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            53.72   
12  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            54.14   
13  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            54.24   
14  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.28   
15  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            55.36   
16  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            55.47   
17  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            55.53   
18  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            55.73   
19  Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            56.33   
20  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            56.52   
21  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            56.86   
22  Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            57.66   
23  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            57.92   
24  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            58.48   
25  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            58.58   
26  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            59.00   
27  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            59.09   
28  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            59.82   
29  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:01.10   
30  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            1:01.26   
31  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            1:01.85   
32  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:02.78   
33  Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            1:06.07   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            36.86   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            37.13   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.83   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            39.01   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            39.51   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            40.54   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            40.68   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta            40.72   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            41.25   
10  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            41.60   
11  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            46.27   
12  Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            47.13   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            47.57   
14  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.48   
15  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            48.56   
16  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            48.81   
17  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            49.31   
18  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening            49.54   
19  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            50.28   
20  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            51.14   
21  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            51.16   
22  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            52.32   
23  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            53.26   
24  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            53.72   
25  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            54.14   
26  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            54.24   
27  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap            54.74   
28  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.28   
29  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            55.36   
30  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            55.47   
31  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            55.53   
32  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            55.73   
33  Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            56.33   
34  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            56.52   
35  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            56.86   
36  Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            57.66   
37  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            57.92   
38  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            58.48   
39  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            58.58   
40  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            59.00   
41  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            59.09   
42  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            59.82   
43  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:01.10   
44  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            1:01.26   
45  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            1:01.85   
46  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:02.78   
47  Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            1:06.07   
48  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            1:07.17   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            DNS   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            34.77   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            36.56   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            36.86   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            37.13   
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            37.32   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.83   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            39.01   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            39.51   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            40.54   
10  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb            40.59   
11  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            40.68   
12  Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta            40.72   
13  Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap            40.94   
14  Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            41.25   
15  Ellinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening            41.34   
16  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap            41.55   
17  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            41.60   
18  Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            44.14   
19  Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            44.16   
20  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            46.27   
21  Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            47.13   
22  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            47.57   
23  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.48   
24  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            48.56   
25  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            48.81   
26  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            49.31   
27  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening            49.54   
28  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            50.28   
29  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            51.14   
30  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            51.16   
31  Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            51.61   
32  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            52.32   
33  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            53.26   
34  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            53.72   
35  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            54.14   
36  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            54.24   
37  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap            54.74   
38  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.28   
39  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            55.36   
40  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            55.47   
41  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            55.53   
42  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            55.73   
43  Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            56.33   
44  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            56.52   
45  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            56.86   
46  Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            57.66   
47  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            57.92   
48  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            58.48   
49  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            58.58   
50  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            59.00   
51  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            59.09   
52  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            59.82   
53  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:01.10   
54  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            1:01.26   
55  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            1:01.85   
56  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:02.78   
57  Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            1:06.07   
58  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            1:07.17   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            DNS   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    49.00  1:47.26  2:48.14    3:47.15   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    36.29  1:18.38  2:01.28    2:44.36   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    49.00  1:47.26  2:48.14    3:47.15   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    31.39  1:05.47  1:40.22    2:14.89   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    33.11  1:13.02  1:51.50    2:30.14   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    33.17  1:11.56  1:52.29    2:34.63   
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    33.61  1:14.32  1:55.79    2:35.84   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap    36.29  1:18.38  2:01.28    2:44.36   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    38.15  1:20.52  2:05.64    2:49.03   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    49.00  1:47.26  2:48.14    3:47.15   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    44.24  1:34.25  2:30.49    3:13.03   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.50  1:36.02  2:32.89    3:13.84   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    44.66  1:38.84  2:35.29    3:17.19   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    48.55  1:44.71  2:41.47    3:25.06   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    50.21  1:45.71  2:39.62    3:26.46   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    50.12  1:44.50  2:43.26    3:28.74   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    51.10  1:48.40  2:47.58    3:34.10   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    53.52  1:53.17  2:48.74    3:37.80   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.46  1:20.31  2:13.36    2:51.59   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    40.54  1:26.80  2:20.78    3:00.69   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    41.89  1:32.34  2:24.68    3:07.87   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    43.57  1:33.89  2:28.16    3:09.47   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    44.24  1:34.25  2:30.49    3:13.03   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.50  1:36.02  2:32.89    3:13.84   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    42.05  1:34.00  2:31.14    3:14.37   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    42.67  1:33.41  2:35.91    3:15.67   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    44.66  1:38.84  2:35.29    3:17.19   
10  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    48.55  1:44.71  2:41.47    3:25.06   
11  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    50.21  1:45.71  2:39.62    3:26.46   
12  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    50.12  1:44.50  2:43.26    3:28.74   
13  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    48.24  1:47.56  2:49.67    3:33.36   
14  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    51.10  1:48.40  2:47.58    3:34.10   
15  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    53.52  1:53.17  2:48.74    3:37.80   
16  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    49.21  1:47.38  2:53.06    3:43.34   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.99  1:15.05  1:58.67    2:34.80   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    35.63  1:20.68  2:05.45    2:44.76   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.46  1:20.31  2:13.36    2:51.59   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    40.54  1:26.80  2:20.78    3:00.69   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    41.89  1:32.34  2:24.68    3:07.87   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    43.57  1:33.89  2:28.16    3:09.47   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    44.24  1:34.25  2:30.49    3:13.03   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.50  1:36.02  2:32.89    3:13.84   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    42.05  1:34.00  2:31.14    3:14.37   
10  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    42.67  1:33.41  2:35.91    3:15.67   
11  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    44.66  1:38.84  2:35.29    3:17.19   
12  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    45.79  1:40.81  2:38.38    3:22.26   
13  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    48.55  1:44.71  2:41.47    3:25.06   
14  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    50.21  1:45.71  2:39.62    3:26.46   
15  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    50.12  1:44.50  2:43.26    3:28.74   
16  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    48.24  1:47.56  2:49.67    3:33.36   
17  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    51.10  1:48.40  2:47.58    3:34.10   
18  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    53.52  1:53.17  2:48.74    3:37.80   
19  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    49.21  1:47.38  2:53.06    3:43.34   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:24.28  2:54.89  4:27.41  6:00.65  23:46.76   
          7:33.38  9:08.47  10:44.93  12:22.39     
          13:59.79  15:36.94  17:15.57  18:55.57     
          20:34.17  22:11.55         
                     
 
Gren 11, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    1:11.95  2:31.24  3:50.98  5:10.97  19:53.47   
          6:31.73  7:52.97  9:13.90  10:34.31     
          11:53.84  13:13.63  14:34.62  15:55.78     
          17:16.46  18:36.38         
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:19.67  2:49.00  4:19.07  5:50.61  22:19.87   
          7:22.67  8:53.42  10:25.23  11:55.95     
          13:28.66  14:59.00  16:29.85  18:00.47     
          19:30.62  20:58.28         
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:24.28  2:54.89  4:27.41  6:00.65  23:46.76   
          7:33.38  9:08.47  10:44.93  12:22.39     
          13:59.79  15:36.94  17:15.57  18:55.57     
          20:34.17  22:11.55         
                     
 
Gren 11, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    1:04.17  2:13.84  3:24.33  4:35.67  17:40.28   
          5:47.06  6:58.96  8:11.46  9:23.94     
          10:36.22  11:46.68  12:59.11  14:10.45     
          15:22.24  16:32.30         
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:08.40  2:23.79  3:40.13  4:57.72  19:11.47   
          6:15.60  7:34.37  8:53.50  10:12.90     
          11:29.41  12:48.10  14:06.00  15:24.30     
          16:43.02  17:58.76         
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    1:11.95  2:31.24  3:50.98  5:10.97  19:53.47   
          6:31.73  7:52.97  9:13.90  10:34.31     
          11:53.84  13:13.63  14:34.62  15:55.78     
          17:16.46  18:36.38         
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:19.67  2:49.00  4:19.07  5:50.61  22:19.87   
          7:22.67  8:53.42  10:25.23  11:55.95     
          13:28.66  14:59.00  16:29.85  18:00.47     
          19:30.62  20:58.28         
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:24.28  2:54.89  4:27.41  6:00.65  23:46.76   
          7:33.38  9:08.47  10:44.93  12:22.39     
          13:59.79  15:36.94  17:15.57  18:55.57     
          20:34.17  22:11.55         
                     
 
Gren 12, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    2:03.40  3:27.72  4:52.53  6:18.39  21:17.14   
          7:42.36  9:08.15  10:33.84  11:59.47     
          13:25.55  14:52.03  16:18.49  17:45.56     
          19:12.82  20:37.42         
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    1:22.08  2:51.24  4:20.94  5:53.26  22:49.24   
          7:26.62  9:01.29  10:34.57  12:07.37     
          13:40.51  15:14.58  16:47.93  18:21.83     
          19:53.37  21:24.08         
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    1:24.04  2:59.49  4:36.64  7:02.16  24:04.37   
          10:17.21  13:31.70  16:48.39  20:06.47     
          23:18.33           
                     
                     
 
Gren 12, 1500m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:15.95  2:37.04  3:59.86  5:23.33  20:12.61   
          6:45.08  8:06.68  9:27.75  10:49.35     
          12:10.11  13:31.75  14:53.01  16:13.98     
          17:34.16  18:54.93         
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    2:03.40  3:27.72  4:52.53  6:18.39  21:17.14   
          7:42.36  9:08.15  10:33.84  11:59.47     
          13:25.55  14:52.03  16:18.49  17:45.56     
          19:12.82  20:37.42         
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:22.25  2:50.68  4:18.29  5:46.65  22:17.47   
          7:16.50  8:46.33  10:16.50  11:46.02     
          13:16.21  14:47.12  16:17.29  17:48.24     
          19:19.78  20:49.58         
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    1:22.08  2:51.24  4:20.94  5:53.26  22:49.24   
          7:26.62  9:01.29  10:34.57  12:07.37     
          13:40.51  15:14.58  16:47.93  18:21.83     
          19:53.37  21:24.08         
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    1:24.04  2:59.49  4:36.64  7:02.16  24:04.37   
          10:17.21  13:31.70  16:48.39  20:06.47     
          23:18.33           
                     
                     
 
Gren 13, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap            4:24.43   
  Oskar Olsson  1995      33.79  1:09.65      1:09.65   
  Nils Ivars  1993      34.79  1:15.61      2:25.26   
  Axel Rebner  1994      28.20  1:02.33      3:27.59   
  Victor Westerlund  1992      27.42  56.84      4:24.43   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 2  Karlstads Simsällskap            4:30.81   
  Elias Haglund  1996      35.45  1:14.60      1:14.60   
  Anton Björck-Teuscher  1993      35.49  1:14.57      2:29.17   
  Oskar Holm  1993      29.10  1:01.29      3:30.46   
  Philip Abrahamsson  1994      28.32  1:00.35      4:30.81   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 3  Karlstads Simsällskap            4:43.68   
  Daniel Vålvik  1999      35.05  1:12.45      1:12.45   
  Johan Rebner  1992      35.63  1:17.59      2:30.04   
  Alexander Vestin  1996      29.46  1:05.30      3:35.34   
  Martin Ericson  1997      32.48  1:08.34      4:43.68   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 4  Karlstads Simsällskap            5:10.45   
  Axel Widström  1998      34.79  1:13.15      1:13.15   
  Jonathan Ahlbäck  1995      39.97  1:25.79      2:38.94   
  Adam Albringer  1999      35.37  1:18.06      3:57.00   
  Niclas Lindow  1999      35.48  1:13.45      5:10.45   
                     
Karlskoga Sf Herrar 1  Karlskoga Simförening            5:29.83   
  Emil Haakonsen  1999      40.50  1:25.40      1:25.40   
  Daniel Katana  1998      46.50  1:38.44      3:03.84   
  Axel Björstam  1997      35.29  1:17.85      4:21.69   
  Jonas Karlsson-Thell  1998      32.08  1:08.14      5:29.83   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 5  Karlstads Simsällskap            6:03.39   
  David Albringer  2001      46.11  1:35.34      1:35.34   
  August Mathisen  2001      48.57  1:42.71      3:18.05   
  Johan Rydahl  2001      37.83  1:29.35      4:47.40   
  Simon Rhöse  1997      33.69  1:15.99      6:03.39   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Damer 1  Karlskoga Simförening            5:05.86   
  Elin Håkansson  1997      36.64  1:16.60      1:16.60   
  Yvonne Katana  1994      40.25  1:25.80      2:42.40   
  Mikaela Jarlemark  1998      34.57  1:17.30      3:59.70   
  Linnea Almqvist  1991      30.05  1:06.16      5:05.86   
                     
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap            5:07.93   
  Maja Linderholm  1996      37.61  1:17.13      1:17.13   
  Josefin Ericson  1999      39.21  1:25.81      2:42.94   
  Linnéa Svärd  1995      33.48  1:13.48      3:56.42   
  Emelie Burstedt  1995      33.89  1:11.51      5:07.93   
                     
Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            5:24.52   
  Ajla Omic  1999      40.84  1:25.06      1:25.06   
  Amanda Persson  1996      37.20  1:18.06      2:43.12   
  Ive Johansson  1998      36.26  1:26.86      4:09.98   
  Elin Höjd  1996      35.88  1:14.54      5:24.52   
                     
Säffle SS Damer [1996]  1996  Säffle Simsällskap            5:25.37   
  Elin Thörner  1998      40.62  1:21.54      1:21.54   
  Maja Palmqvist  1998      44.48  1:35.98      2:57.52   
  Petra Johansson  1997      36.48  1:16.70      4:14.22   
  Julia Mulikova  1998      34.66  1:11.15      5:25.37   
                     
Grums SS Damer  Grums Simsällskap            5:57.62   
  Emilia Grubb  1997      40.43  1:25.61      1:25.61   
  Lovisa Grubb  2000      48.37  1:45.24      3:10.85   
  Kajsa Björck-Teuscher  1999      42.48  1:34.45      4:45.30   
  Sanna Sköld  1993      34.41  1:12.32      5:57.62   
                     
Karlskoga Sf Damer 2  Karlskoga Simförening            6:03.57   
  Emelie Nilsson  1999      43.11  1:27.69      1:27.69   
  Hanna Derring  1997      47.25  1:42.29      3:09.98   
  Amanda Chienh  1997      41.79  1:32.56      4:42.54   
  Alexandra Kinell  2000      37.12  1:21.03      6:03.57   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            6:25.19   
  Nora Myrén  1999      45.81  1:33.74      1:33.74   
  Emelie Johansson  2000      53.04  1:52.68      3:26.42   
  Therese Johansson  1999      40.52  1:30.35      4:56.77   
  Hanna Jakobsson  1998      40.96  1:28.42      6:25.19   
                     
Deje SS Damer  Deje Simsällskap            DSQ   
  Moa Johansson  1999      50.13        1:46.01   
                     
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    36.79  1:24.05  2:18.47    2:58.41   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    44.61  1:42.29  2:38.26    3:20.18   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    44.30  1:38.90  2:36.66    3:23.88   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    35.13  1:14.05  2:03.90    2:46.86   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    37.45  1:20.31  2:13.49    2:54.32   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    36.79  1:24.05  2:18.47    2:58.41   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    42.25  1:29.91  2:26.55    3:05.57   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    44.61  1:42.29  2:38.26    3:20.18   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    44.30  1:38.90  2:36.66    3:23.88   
                     
 
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    32.24  1:12.46  1:57.38    2:31.21   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    31.98  1:10.30  1:56.71    2:31.87   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    35.13  1:14.05  2:03.90    2:46.86   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    37.45  1:20.31  2:13.49    2:54.32   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    36.79  1:24.05  2:18.47    2:58.41   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap    38.28  1:24.52  2:20.04    3:04.31   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    42.25  1:29.91  2:26.55    3:05.57   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    44.61  1:42.29  2:38.26    3:20.18   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    44.30  1:38.90  2:36.66    3:23.88   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    43.81  1:31.81  2:20.95    3:07.25   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    40.51  1:24.49  2:08.32    2:51.56   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    43.38  1:30.33  2:15.89    3:01.51   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    44.60  1:31.48  2:21.07    3:06.18   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    43.81  1:31.81  2:20.95    3:07.25   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    43.61  1:32.14  2:22.13    3:10.91   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    38.86  1:20.85  2:02.35    2:43.31   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    38.77  1:21.76  2:04.87    2:47.20   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    40.51  1:24.49  2:08.32    2:51.56   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    43.38  1:30.33  2:15.89    3:01.51   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    43.08  1:29.89  2:18.18    3:04.25   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    44.60  1:31.48  2:21.07    3:06.18   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    43.81  1:31.81  2:20.95    3:07.25   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    43.61  1:32.14  2:22.13    3:10.91   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            34.96   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.89   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            41.01   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            41.47   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            41.60   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            43.41   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            56.15   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            56.63   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            33.82   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            34.96   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            35.46   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.89   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.00   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            41.01   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            41.47   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            41.60   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            43.41   
10  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            56.15   
11  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            56.63   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap            27.53   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            29.09   
Philip Abrahamsson  1994  Karlstads Simsällskap            30.02   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap            31.16   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            31.28   
Jonathan Ahlbäck  1995  Karlstads Simsällskap            33.20   
Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            33.23   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            33.82   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            34.70   
10  Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            34.96   
11  Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap            35.46   
12  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            35.76   
13  Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            37.69   
14  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.89   
15  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.00   
16  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            41.01   
17  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            41.47   
18  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            41.60   
19  Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            42.10   
20  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            43.41   
21  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            56.15   
22  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            56.63   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            DNS   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    38.20        1:17.38   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    36.71        1:19.79   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    37.39        1:21.09   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.88        1:25.13   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    42.31        1:27.19   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.58        1:29.07   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.11        1:29.49   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.91        1:30.06   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    43.49        1:30.72   
10  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.02        1:31.58   
11  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    46.94        1:34.24   
12  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    45.81        1:37.04   
13  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    46.54        1:38.90   
14  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    47.81        1:39.09   
15  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    47.78        1:39.30   
16  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta    45.56        1:41.29   
17  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    49.51        1:41.92   
18  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap    47.12        1:44.31   
19  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap    47.55        1:45.37   
20  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    47.03        1:45.56   
21  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    49.76        1:46.56   
22  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    51.38        1:49.24   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    32.94        1:07.70   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    33.72        1:11.46   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    34.50        1:11.47   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    35.14        1:12.32   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    35.64        1:13.06   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    35.29        1:13.53   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    38.20        1:17.38   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    36.71        1:19.79   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    41.06        1:20.84   
10  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    37.39        1:21.09   
11  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    38.36        1:21.28   
12  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    38.45        1:22.14   
13  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    39.33        1:24.66   
14  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.88        1:25.13   
15  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    42.31        1:27.19   
16  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    43.38        1:27.36   
17  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    41.88        1:28.12   
18  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap    43.24        1:29.00   
19  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.58        1:29.07   
20  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.11        1:29.49   
21  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.91        1:30.06   
22  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    43.49        1:30.72   
23  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.02        1:31.58   
24  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    46.94        1:34.24   
25  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    45.81        1:37.04   
26  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    46.54        1:38.90   
27  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    47.81        1:39.09   
28  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    47.78        1:39.30   
29  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta    45.56        1:41.29   
30  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    49.51        1:41.92   
31  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap    49.50        1:43.35   
32  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap    47.12        1:44.31   
33  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap    47.55        1:45.37   
34  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    47.03        1:45.56   
35  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    49.76        1:46.56   
36  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    51.38        1:49.24   
37  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    53.83        2:02.16   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    32.11        1:05.49   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    33.13        1:07.59   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    32.94        1:07.70   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    33.82        1:09.75   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    33.72        1:11.46   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    34.50        1:11.47   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    35.14        1:12.32   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    35.50        1:12.97   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    34.46        1:13.04   
10  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    35.64        1:13.06   
11  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    35.29        1:13.53   
12  Emelie Burstedt  1995  Karlstads Simsällskap    35.63        1:14.25   
13  Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap    35.58        1:16.25   
14  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    38.20        1:17.38   
15  Ellinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening    36.60        1:17.53   
16  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    38.20        1:19.18   
17  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    38.49        1:19.75   
18  Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    36.71        1:19.79   
19  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    41.06        1:20.84   
20  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    37.39        1:21.09   
21  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    38.36        1:21.28   
22  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    38.45        1:22.14   
23  Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    39.33        1:24.66   
24  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.88        1:25.13   
25  Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap    41.60        1:26.54   
26  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    42.31        1:27.19   
27  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    43.38        1:27.36   
28  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    41.88        1:28.12   
29  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap    43.24        1:29.00   
30  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.58        1:29.07   
31  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.11        1:29.49   
32  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.91        1:30.06   
33  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    43.49        1:30.72   
34  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.02        1:31.58   
35  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    46.94        1:34.24   
36  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    45.81        1:37.04   
37  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap    46.54        1:38.90   
38  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    47.81        1:39.09   
39  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta    47.78        1:39.30   
40  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta    45.56        1:41.29   
41  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    49.51        1:41.92   
42  Julia Björk  1999  Karlstads Simsällskap    49.50        1:43.35   
43  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap    47.12        1:44.31   
44  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap    47.55        1:45.37   
45  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap    47.03        1:45.56   
46  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap    49.76        1:46.56   
47  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    51.38        1:49.24   
48  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    53.83        2:02.16   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Hanna Derring  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.55  1:19.76  2:02.94    2:46.37   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    39.12  1:22.87  2:09.10    2:54.19   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    42.32  1:31.94  2:25.20    3:16.80   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    52.15  1:51.46  2:55.02    3:50.80   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    31.75  1:07.22  1:44.34    2:21.03   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    33.04  1:10.47  1:49.50    2:30.26   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    33.76  1:11.94  1:51.76    2:30.48   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    37.26  1:17.14  1:57.50    2:33.34   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    36.73  1:17.20  1:58.34    2:33.77   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    36.21  1:16.41  1:58.22    2:37.71   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.55  1:19.76  2:02.94    2:46.37   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    39.12  1:22.87  2:09.10    2:54.19   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    42.32  1:31.94  2:25.20    3:16.80   
10  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    44.08  1:36.60  2:30.43    3:23.66   
11  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    52.15  1:51.46  2:55.02    3:50.80   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    28.60  59.44  1:30.88    2:03.34   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    28.12  59.51  1:32.29    2:05.06   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    29.60  1:01.69  1:35.40    2:07.32   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    30.34  1:03.89  1:39.49    2:15.12   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    32.84  1:08.49  1:44.57    2:20.87   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    31.75  1:07.22  1:44.34    2:21.03   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    33.04  1:10.47  1:49.50    2:30.26   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    33.76  1:11.94  1:51.76    2:30.48   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    37.26  1:17.14  1:57.50    2:33.34   
10  Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    36.73  1:17.20  1:58.34    2:33.77   
11  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    36.21  1:16.41  1:58.22    2:37.71   
12  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    36.97  1:17.58  1:59.82    2:39.13   
13  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.55  1:19.76  2:02.94    2:46.37   
14  Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap    39.01  1:20.93  2:08.18    2:51.76   
15  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    39.12  1:22.87  2:09.10    2:54.19   
16  Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    42.32  1:31.94  2:25.20    3:16.80   
17  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    44.08  1:36.60  2:30.43    3:23.66   
18  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta    52.15  1:51.46  2:55.02    3:50.80   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            45.66   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            47.36   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            48.09   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            48.75   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            49.36   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            49.85   
Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            50.08   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            50.44   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            51.20   
10  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            51.43   
11  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            52.48   
12  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            52.60   
13  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.27   
14  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            53.41   
15  Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            57.09   
16  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            57.29   
16  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            57.29   
18  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            58.01   
19  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            58.11   
20  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            58.31   
21  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            58.52   
22  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            58.65   
23  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            58.93   
24  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            59.07   
25  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            1:00.28   
26  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            1:00.39   
27  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            1:00.98   
28  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            1:01.87   
29  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:02.72   
30  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            1:02.83   
31  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:04.21   
32  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            1:07.22   
33  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            1:09.61   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            37.89   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            40.00