Hoppa till sidans innehåll

Gruvön Cup 2011


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gruvön Cup    Utskriftsdatum  20 februari 2011   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Grums SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 februari 2011         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    44.51        1:41.66   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    48.52        1:49.29   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    37.69        1:24.77   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    41.21        1:27.63   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    41.17        1:30.54   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    52.25        1:55.81   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    40.41        1:24.80   
Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    30.68        1:06.12   
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    31.28        1:06.78   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    30.95        1:07.73   
Linus Andersson  1993  Simklubben Solsta    32.57        1:13.28   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    34.43        1:13.75   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    36.38        1:19.24   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DNS   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.03        1:26.13   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    40.71        1:29.03   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    41.36        1:34.11   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    43.36        1:36.77   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    48.70        1:54.15   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    36.04        1:17.92   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    36.70        1:19.44   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    35.58        1:13.33   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    37.08        1:19.59   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    39.47        1:28.24   
Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening    41.08        1:29.69   
Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    43.75        1:36.07   
Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening    45.84        1:39.47   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening    49.59        1:47.58   
Jenny Andersson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    37.03        1:18.61   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    35.41        1:19.19   
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap    35.51        1:19.52   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    36.71        1:21.40   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    39.73        1:26.10   
Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap    38.50        1:27.70   
Natalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    40.46        1:28.07   
Andrea Giulia Piercecchi  1994  Karlstads Simsällskap    40.49        1:30.10   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    44.02        1:34.87   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            43.38   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            47.56   
Hannes Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Dufva-Rydh  2001  Karlskoga Simförening            51.18   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            41.99   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            46.09   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            47.35   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            50.78   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            52.85   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Karolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Agnes Widström  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Moa Castro Grufman  2000  Åmåls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            31.70   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Thyberg  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap    42.72        1:28.43   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    44.25        1:30.33   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    47.03        1:35.18   
Gustav Persson  1999  Åmåls Simsällskap            DSQ   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            DSQ   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    42.95        1:25.76   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    42.00        1:26.98   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap    47.99        1:38.29   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    48.48        1:38.68   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    48.37        1:39.48   
Albin Adolfsson  1998  Karlskoga Simförening    49.04        1:43.04   
Joakim Sverdrup  1998  Grums Simsällskap    52.88        1:48.13   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    55.34        1:52.96   
Jarl Andersson  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    42.52        1:26.93   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    44.75        1:28.86   
Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening    46.31        1:34.54   
Ludvig Nyrén  1997  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    32.61        1:06.93   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    33.41        1:08.54   
André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    34.43        1:11.72   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    36.98        1:16.89   
Pavel Melnikov  1994  Säffle Simsällskap    41.11        1:28.07   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    47.58        1:42.12   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DNS   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    39.83        1:21.52   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    41.61        1:24.47   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    42.51        1:28.23   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    44.16        1:29.29   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    44.76        1:32.65   
Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap    50.55        1:43.86   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    54.72        1:53.01   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    55.13        1:54.99   
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    1:02.14        2:09.64   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            DSQ   
Irina Titova  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    41.13        1:23.41   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    40.90        1:25.48   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    41.00        1:25.61   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    42.74        1:27.87   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    47.47        1:39.31   
Elin Fromén  1998  Simklubben Solsta    50.16        1:47.16   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DNS   
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    37.95        1:17.23   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    39.07        1:19.15   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    39.15        1:19.88   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    41.15        1:24.07   
Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    43.24        1:29.14   
Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening    44.53        1:30.40   
Ronja Tjärnmoen  1997  Karlstads Simsällskap    47.18        1:35.27   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    48.01        1:38.55   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening    48.60        1:39.43   
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            DNS   
Jenny Andersson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    38.04        1:17.72   
Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap    40.45        1:23.52   
Natalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    41.80        1:26.90   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    41.96        1:27.04   
Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening    44.28        1:30.27   
Jennifer Sverdrup  1996  Grums Simsällskap    43.19        1:32.26   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Andrea Giulia Piercecchi  1994  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.71   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            53.93   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            56.54   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            42.32   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            44.75   
Johan Fromén  2001  Simklubben Solsta            46.88   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            51.11   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            48.97   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            49.37   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            DSQ   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            45.54   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            58.63   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            1:01.17   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            1:01.87   
Ronja Thyberg  2002  Deje Simsällskap            1:03.30   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Dufva-Rydh  2001  Karlskoga Simförening            46.81   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            48.10   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            52.34   
Miriam Nygren  2001  Simklubben Solsta            52.73   
Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap            56.42   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            59.05   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            DNS   
Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            41.60   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            43.23   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            45.22   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            46.26   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            46.62   
Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            48.63   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            49.19   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            50.40   
Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            55.17   
10  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            1:00.17   
11  Filippa Arvidsson  2000  Deje Simsällskap            1:01.57   
12  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            1:06.03   
13  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:18.15   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Lauren Jones  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            DNS   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
Karolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    49.30        1:47.05   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    52.08        1:52.54   
Gustav Persson  1999  Åmåls Simsällskap    56.95        2:04.10   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    1:07.48        2:09.12   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    45.81        1:36.86   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    45.15        1:37.76   
Linus Elvin  1998  Grums Simsällskap    46.28        1:38.66   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    47.59        1:39.56   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    47.94        1:42.63   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap    55.38        1:57.78   
Joakim Sverdrup  1998  Grums Simsällskap    56.56        1:58.83   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    57.14        2:01.61   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    57.12        2:05.98   
Erik Hjort  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Jarl Andersson  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    43.44        1:32.83   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    46.61        1:34.47   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    33.87        1:11.83   
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap    33.70        1:12.80   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    34.94        1:14.59   
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    37.10        1:16.58   
Linus Andersson  1993  Simklubben Solsta    37.88        1:22.76   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    39.88        1:24.74   
Kristoffer Wikström  1993  Simklubben Solsta    41.74        1:28.86   
Pavel Melnikov  1994  Säffle Simsällskap    43.51        1:34.97   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DNS   
Måns Odhammer  1995  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    44.28        1:32.05   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    48.12        1:41.60   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    48.96        1:42.38   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    48.24        1:43.61   
Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap    54.66        1:57.80   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    56.20        2:00.97   
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    1:01.04        2:08.56   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    1:02.73        2:09.07   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    2:13.56        2:13.56   
10  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    1:03.73        2:13.74   
Anna Berggren  1999  Karlskoga Simförening            DNS   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    41.95        1:27.24   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    41.91        1:28.98   
Elin Fromén  1998  Simklubben Solsta    46.37        1:41.14   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    50.49        1:45.56   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap    49.84        1:47.06   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DNS   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Alexandra Forsberg  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening    43.30        1:32.38   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    45.14        1:34.66   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    44.80        1:35.53   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    50.93        1:43.15   
Ronja Tjärnmoen  1997  Karlstads Simsällskap    1:43.58        1:43.58   
Jenny Andersson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    40.57        1:24.77   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    40.63        1:25.99   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    40.92        1:26.73   
Rebecca Finne  1995  Arvika Simsällskap    43.44        1:32.24   
Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    43.88        1:32.60   
Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening    46.78        1:36.36   
Andrea Giulia Piercecchi  1994  Karlstads Simsällskap    45.36        1:37.41   
Natalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    47.65        1:37.81   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    48.84        1:42.70   
Jennifer Sverdrup  1996  Grums Simsällskap            DNS   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            DNS   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            1:01.21   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            1:02.04   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            1:05.69   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            1:07.80   
Gustav Nygren  2003  Simklubben Solsta            1:11.36   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:11.93   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            45.99   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            52.91   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            53.60   
Johan Fromén  2001  Simklubben Solsta            54.96   
Simon Schmidt  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            56.05   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            56.05   
Hannes Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Sebastian Borstner  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            55.42   
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            1:02.64   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:04.25   
Josefin Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:09.61   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:11.75   
Rebecka Ahlbäck  2002  Deje Simsällskap            1:12.02   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            1:15.19   
Ronja Thyberg  2002  Deje Simsällskap            1:20.88   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            1:27.87   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            53.98   
Inez Dufva-Rydh  2001  Karlskoga Simförening            54.20   
Miriam Nygren  2001  Simklubben Solsta            57.07   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            57.72   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            58.44   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            58.61   
Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            59.34   
Felicia Werme  2001  Grums Simsällskap            1:00.30   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            1:06.42   
10  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:10.01   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            DNS   
Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            47.73   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            48.01   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            51.27   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            51.77   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            54.25   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            54.66   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            55.93   
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            55.95   
Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            56.95   
10  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            58.87   
11  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            59.76   
12  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            1:00.14   
13  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:08.35   
14  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:12.09   
15  Filippa Arvidsson  2000  Deje Simsällskap            1:12.15   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Lauren Jones  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Agnes Widström  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Karolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Moa Castro Grufman  2000  Åmåls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    35.21        1:14.45   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap    37.86        1:18.56   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    38.83        1:20.53   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    45.36        1:33.38   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    44.66        1:33.64   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    45.96        1:35.28   
Gustav Persson  1999  Åmåls Simsällskap    49.04        1:49.77   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap    1:00.51        2:09.00   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    32.92        1:09.32   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    33.91        1:10.29   
Linus Elvin  1998  Grums Simsällskap    38.33        1:22.35   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening    39.36        1:23.88   
Albin Adolfsson  1998  Karlskoga Simförening    39.08        1:24.06   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap    40.57        1:26.27   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap    44.24        1:34.97   
Jarl Andersson  1998  Karlstads Simsällskap    45.91        1:36.21   
Joakim Sverdrup  1998  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    34.83        1:11.96   
Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening    36.38        1:14.83   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    37.17        1:15.19   
Ludvig Nyrén  1997  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap    28.10        58.09   
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    28.63        59.43   
André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    28.54        1:00.47   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    30.81        1:04.28   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    31.04        1:04.79   
Linus Andersson  1993  Simklubben Solsta    31.58        1:05.81   
Erik Olsson  1984  Simklubben Solsta    31.81        1:08.09   
Kristoffer Wikström  1993  Simklubben Solsta    32.50        1:08.28   
Måns Odhammer  1995  Arvika Simsällskap    32.59        1:09.48   
10  Pavel Melnikov  1994  Säffle Simsällskap    33.19        1:12.16   
11  Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    37.18        1:19.29   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DNS   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    35.79        1:13.85   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    36.61        1:14.74   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    38.62        1:19.19   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    40.67        1:25.42   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    41.08        1:25.62   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap    45.17        1:35.02   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    46.40        1:35.95   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    45.61        1:36.30   
Valentina Titova  1999  Säffle Simsällskap    47.09        1:40.45   
10  Irina Titova  1999  Säffle Simsällskap    48.01        1:40.93   
11  Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    52.91        1:48.76   
Anna Berggren  1999  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    32.57        1:07.91   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    32.73        1:09.52   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    34.91        1:12.65   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    36.00        1:14.29   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    38.54        1:21.22   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    41.08        1:24.08   
Elin Fromén  1998  Simklubben Solsta    42.39        1:32.50   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap    44.13        1:36.03   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.67        1:06.59   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    33.47        1:07.83   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    34.78        1:11.82   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    36.20        1:14.38   
Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening    37.35        1:15.78   
Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening    36.58        1:17.11   
Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    38.61        1:18.80   
Ronja Tjärnmoen  1997  Karlstads Simsällskap    38.78        1:20.72   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.05        1:23.27   
10  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening    40.05        1:24.23   
Hanna Dering  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    32.39        1:05.80   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening    34.11        1:10.69   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    34.06        1:11.04   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    34.56        1:11.18   
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap    34.06        1:11.26   
Rebecca Finne  1995  Arvika Simsällskap    35.49        1:13.74   
Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap    34.04        1:14.10   
Jennifer Sverdrup  1996  Grums Simsällskap    35.88        1:15.01   
Natalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    35.79        1:15.87   
10  Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening    37.98        1:19.28   
11  Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    38.65        1:19.78   
12  Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    39.92        1:21.61   
13  Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap    40.92        1:26.29   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            42.66   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            47.09   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            48.15   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            1:03.20   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:03.64   
Gustav Nygren  2003  Simklubben Solsta            1:06.58   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            35.58   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            40.78   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            42.25   
Johan Fromén  2001  Simklubben Solsta            43.20   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            41.46   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap            42.54   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            43.28   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            44.00   
Hannes Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Sebastian Borstner  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            42.63   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            48.77   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            57.84   
Rebecka Ahlbäck  2002  Deje Simsällskap            59.23   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            1:01.14   
Josefin Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:08.10   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:08.50   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Dufva-Rydh  2001  Karlskoga Simförening            40.93   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            44.82   
Miriam Nygren  2001  Simklubben Solsta            45.98   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            46.05   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            46.36   
Felicia Werme  2001  Grums Simsällskap            46.45   
Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            48.42   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            48.89   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            57.81   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            DNS   
Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            36.33   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            36.54   
Malin Elvin  2000  Grums Simsällskap            36.95   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            37.65   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            38.45   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            39.02   
Karolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            39.37   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            41.79   
Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            42.24   
10  Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            42.92   
11  Moa Castro Grufman  2000  Åmåls Simsällskap            45.93   
12  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            48.73   
13  Agnes Widström  2000  Karlstads Simsällskap            52.13   
14  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            53.28   
15  Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            53.57   
16  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            56.41   
17  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:01.79   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Filippa Arvidsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Lauren Jones  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap    45.25  1:33.21  2:28.70    3:12.10   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    44.96  1:33.84  2:35.17    3:15.77   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    51.68  1:46.12  2:49.08    3:30.45   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    39.85  1:23.75  2:16.11    2:55.41   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    41.45  1:26.46  2:19.44    2:57.93   
Axel Widström  1998  Karlstads Simsällskap    42.55  1:28.13  2:21.33    3:04.50   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap    51.23  1:44.67  2:46.25    3:34.11   
Albin Adolfsson  1998  Karlskoga Simförening    53.79  1:51.11  3:01.32    3:45.96   
Jarl Andersson  1998  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    40.77  1:26.56  2:17.82    2:58.00   
Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening    42.67  1:33.98  2:28.77    3:11.24   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap    32.90  1:10.19  1:52.21    2:25.28   
André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    31.69  1:10.54  1:52.16    2:26.48   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    37.22  1:19.37  2:07.41    2:44.54   
Adam Larsson  1996  Karlskoga Simförening            DNS   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.23  1:21.56  2:13.22    2:52.76   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    44.49  1:30.95  2:29.88    3:08.33   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening    46.85  1:34.28  2:31.87    3:12.63   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    44.66  1:35.88  2:33.69    3:19.52   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    51.13  1:43.00  2:53.60    3:41.59   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening    37.24  1:23.48  2:13.47    2:50.82   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    38.80  1:24.15  2:16.70    2:54.10   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    40.08  1:26.76  2:16.08    2:54.34   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    44.08  1:32.00  2:26.24    3:07.67   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    45.20  1:32.60  2:29.78    3:17.31   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    50.28  1:44.91  2:45.49    3:32.49   
Kristin Wiklund  1998  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    37.25  1:21.39  2:12.68    2:48.44   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    40.50  1:27.81  2:20.04    3:01.38   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    39.06  1:25.29  2:19.66    3:01.72   
Cecilia Winqvist  1997  Karlskoga Simförening    42.58  1:34.49  2:28.49    3:10.72   
Ronja Tjärnmoen  1997  Karlstads Simsällskap    46.50  1:35.44  2:34.84    3:18.58   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    51.44  1:43.29  2:34.50    3:19.49   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening    49.48  1:41.01  2:40.16    3:26.32   
Elinor Kihlström  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Hanna Dering  1997  Karlskoga Simförening            DNS   
Jenny Andersson  1997  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    38.23  1:21.54  2:08.19    2:44.93   
Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap    40.85  1:26.60  2:16.14    2:53.81   
Natalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    40.71  1:27.65  2:20.40    3:02.38   
Malin Wärn  1996  Karlskoga Simförening    46.31  1:36.92  2:29.81    3:10.51   
Frida Forsberg  1994  Deje Simsällskap    44.17  1:35.30  2:26.81    3:11.11   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    45.59  1:37.86  2:36.75    3:20.96   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Malin Waern  1994  Åmåls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap    42.09        1:31.90   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    46.90        1:37.67   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap    53.61        1:50.56   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    53.05        1:48.05   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    49.84        1:49.05   
Kianoosh Mohammadali  2000  Säffle Simsällskap    56.09        1:56.39   
Sebastian Borstner  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Dufva-Rydh  2001  Karlskoga Simförening    49.48        1:43.18   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    54.05        1:54.61   
Miriam Nygren  2001  Simklubben Solsta    1:58.70        1:58.70   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    44.22        1:33.31   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    44.00        1:33.48   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    45.77        1:39.13   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap    49.28        1:40.07   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:46.80        1:46.80   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap    48.71        1:47.96   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    51.55        1:50.38   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 1000 m lagkapp, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
ASS Lag 2  1998  Arvika Simsällskap    27.41  55.87  1:25.12    10:10.90   
Solsta  1993  Simklubben Solsta    30.78  58.75  1:28.61    10:18.34   
Lag 1 Karlskoga Sf  1997  Karlskoga Simförening    27.35  59.86  1:34.22    10:52.80   
Grums SS  1998  Grums Simsällskap    31.28  56.95  1:28.82    11:13.11   
Karlstads SS  1998  Karlstads Simsällskap    33.41  1:06.12  1:40.81    12:13.46   
Säffle SS Lag1000  1998  Säffle Simsällskap    32.33  1:04.16  1:38.17    12:13.54   
Deje SS Lag  1995  Deje Simsällskap    29.62  1:53.93  3:23.62    12:19.74   
Lag 2 Karlskoga Sf  1997  Karlskoga Simförening    34.90  1:12.47  1:51.99    13:42.72   
ASS Lag 1  1998  Arvika Simsällskap    44.18  1:26.76  2:07.42    16:23.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  20 februari 2011 
Licensierad till: Grums Simsällskap  Utskriftstid  18:51 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info