Hoppa till sidans innehåll

Höstsimmiaden 2011, resultat


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Höstsimiaden WSF+KSF 20111127    Utskriftsdatum  27 november 2011   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  19:49   
  Arrangör  Wermland och Karlskoga SF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 november 2011         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.98  1:28.57  2:28.58    3:09.60   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    41.07  1:31.82  2:28.34    3:15.07   
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    46.52  1:37.89  2:37.94    3:22.13   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    42.56  1:29.14  2:26.53    3:03.65   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    41.54  1:30.20  2:26.19    3:04.28   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    40.67        1:29.05   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    43.35        1:33.03   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    46.49        1:36.47   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap    45.35        1:40.05   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    47.83        1:41.42   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    57.02        1:52.97   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    53.43        1:55.07   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:00.50        2:05.12   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    47.74        1:37.60   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    47.76        1:40.16   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap    50.26        1:49.17   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            19.88   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            20.00   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            23.19   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            24.99   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            25.41   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            25.57   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            16.28   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            19.25   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            19.25   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            20.82   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            22.16   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            25.40   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            25.47   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            26.10   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            28.31   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            23.41   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            24.18   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            30.00   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Richard Sjöholm  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    47.15        1:37.79   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    47.06        1:40.74   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    52.23        1:51.77   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    56.98        2:01.66   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    1:08.05        2:29.17   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    47.01        1:39.64   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    55.36        2:01.46   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    49.38        1:42.66   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    49.65        1:43.04   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    49.71        1:44.12   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    52.48        1:50.80   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    54.10        1:55.57   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    58.08        2:05.55   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:06.12        2:22.19   
Alexandra Brunzell  2000  Karlskoga Simförening    1:17.44        2:49.86   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    52.30        1:51.94   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    56.66        2:03.68   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap    59.80        2:03.73   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            49.01   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            50.40   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            53.02   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            54.18   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            58.47   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            58.95   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            1:01.56   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            1:03.62   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            1:04.63   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            44.90   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            46.67   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            50.94   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            53.37   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:01.97   
Anton Ingves  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            50.75   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            52.30   
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            59.54   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            1:00.56   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            1:00.80   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            1:00.95   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            1:01.23   
Johanna Palmqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:03.25   
Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            1:04.11   
10  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:05.48   
11  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            1:15.72   
12  Lusia Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:23.15   
13  Emma Wahlström  2003  Karlskoga Simförening            1:26.91   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Wilma Hellberg  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            54.88   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            1:00.81   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            1:01.47   
Richard Sjöholm  2002  Karlskoga Simförening            1:01.81   
Linus Lindberg  2002  Karlskoga Simförening            1:02.71   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            1:03.54   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:03.92   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            1:08.95   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            1:09.35   
10  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:09.80   
11  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            1:09.99   
Emil Svensson  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
Filip Landmark  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    34.92        1:13.77   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    38.94        1:19.69   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    39.95        1:22.95   
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    41.21        1:25.32   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    42.96        1:27.99   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    53.87        2:02.27   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    34.53        1:10.84   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    35.98        1:11.28   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    39.92        1:24.71   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    42.39        1:28.83   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    35.41        1:15.89   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    38.63        1:22.34   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap    42.22        1:30.42   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    43.55        1:32.53   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    44.18        1:34.18   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    46.21        1:37.59   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    50.31        1:44.08   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    53.56        1:56.94   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    57.27        1:57.46   
10  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    1:04.48        2:13.44   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    37.27        1:21.32   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    40.81        1:28.62   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    44.03        1:36.19   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap    47.03        1:37.51   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap    47.28        1:40.80   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    49.19        1:48.58   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            37.16   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            39.29   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            41.04   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            42.95   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            43.48   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            43.77   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            44.95   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            45.91   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            47.00   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            33.90   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            37.19   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            42.10   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            42.53   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            43.55   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            44.37   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            49.96   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            51.27   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            40.60   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            42.66   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            44.98   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            45.25   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            49.91   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            50.03   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            51.41   
Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            54.25   
Wilma Hellberg  2003  Karlskoga Simförening            59.33   
10  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:00.05   
11  Johanna Palmqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:02.90   
12  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            1:04.48   
13  Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            1:14.99   
14  Emma Wahlström  2003  Karlskoga Simförening            1:16.40   
15  Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            1:16.95   
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            42.20   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            43.84   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            46.82   
Linus Lindberg  2002  Karlskoga Simförening            47.50   
Richard Sjöholm  2002  Karlskoga Simförening            53.79   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            54.23   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            54.44   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            55.41   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            58.09   
10  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            58.13   
11  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            58.50   
12  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            1:00.09   
13  Oliver Fernandez  2002  Karlskoga Simförening            1:00.88   
14  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            1:06.91   
15  Filip Landmark  2002  Deje Simsällskap            1:28.62   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Solsta  2000  Simklubben Solsta            3:12.17   
  Felicia Lindahl  2001      47.78        47.78   
  Emelie Larsson  2000      51.09        1:38.87   
  Agnes Eklund Ramböl  2001      54.77        2:33.64   
  Tess Rangedahl  2000      38.53        3:12.17   
                     
Säffle Ss Lag F1  Säffle Simsällskap            3:15.23   
  Amanda Isaksson  2000      45.98        45.98   
  Caroline Andersson  2001      54.34        1:40.32   
  Therese Johansson  1999      37.09        2:17.41   
  Ida Lithner  2004      57.82        3:15.23   
                     
ASS Flickor 1  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  1999  Karlskoga Simförening            3:09.52   
  Alexander Nylén  2000      47.32        47.32   
  Igor Blagojevic  2000      52.69        1:40.01   
  Emil Haakonsen  1999      39.77        2:19.78   
  Linus Lindberg  2002      49.74        3:09.52   
                     
                     
 
Gren 27, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  2001  Karlskoga Simförening            3:10.31   
  Saga Grandelius  2001      47.55        47.55   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      52.75        1:40.30   
  Inez Rydh-Dufva  2001      47.45        2:27.75   
  Sanna Lekberg  2001      42.56        3:10.31   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P 10 Lag 1  2001  Karlstads Simsällskap            2:56.93   
  David Albringer  2001      45.79        45.79   
  August Mathisen  2001      45.92        1:31.71   
  Johan Rydahl  2001      38.63        2:10.34   
  Milos Jovancic  2002      46.59        2:56.93   
                     
Säffle SS Lag P1  2001  Säffle Simsällskap            3:07.92   
  Anton Ingves  2001      41.79        41.79   
  Daniel Lithner  2001      51.89        1:33.68   
  Max Jansson-Bruce  2001      50.82        2:24.50   
  Wael Louati  2001      43.42        3:07.92   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
Solsta  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    1:18.33  2:46.99  4:15.16    5:40.75   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    1:21.56  2:48.79  4:16.73    5:45.83   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    1:30.84  3:08.97  4:49.53    6:28.37   
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    1:33.09  3:14.00  4:56.28    6:38.24   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:18.51  2:44.10  4:09.69    5:30.87   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:18.94  2:45.30  4:10.28    5:33.78   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    1:28.16  3:03.21  4:40.63    6:17.11   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    37.45  1:21.37  2:06.95    2:49.28   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    39.51  1:26.19  2:15.53    3:01.42   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    49.01  1:45.72  2:44.63    3:42.14   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    39.82  1:26.60  2:15.43    3:02.20   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap    47.59  1:44.60  2:41.83    3:30.36   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap    47.12  1:41.46  2:37.71    3:30.38   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    45.77        1:35.57   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    47.64        1:36.69   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    54.93        1:51.62   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    56.05        1:52.65   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    54.73        1:53.40   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    57.67        1:56.14   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    40.25        1:28.10   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    48.24        1:39.19   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    49.13        1:39.37   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap    51.04        1:47.40   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    49.72        1:43.24   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    54.08        1:54.79   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    56.56        1:57.18   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    54.06        1:54.85   
Richard Sjöholm  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            40.85   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            42.90   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            46.72   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            48.51   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            57.84   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:04.36   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            45.69   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            49.85   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Eerol  1999  Karlskoga Simförening    50.92        1:48.29   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    42.96        1:35.94   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            48.09   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            49.52   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            52.85   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.76   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            53.86   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            53.96   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            55.24   
Wilma Hellberg  2003  Karlskoga Simförening            57.08   
Ylva Johansson  2002  Karlskoga Simförening            1:01.20   
10  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:03.83   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            51.91   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            53.00   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            53.85   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            59.37   
Richard Sjöholm  2002  Karlskoga Simförening            1:00.90   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            1:03.37   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            1:04.64   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:04.72   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            1:05.85   
Emil Svensson  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            43.04   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            46.37   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            46.88   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            48.52   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            51.69   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening            53.81   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            54.77   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            58.96   
                     
 
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            40.55   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            49.10   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            55.21   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            57.79   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    42.37        1:25.22   
Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening    52.56        1:46.16   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    54.84        1:49.80   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    1:04.53        2:16.80   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    43.28        1:28.88   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    47.71        1:41.43   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    52.27        1:43.46   
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    46.09        1:32.85   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    58.96        2:03.25   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:04.09        2:07.16   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    1:03.32        2:10.43   
Alexandra Brunzell  2000  Karlskoga Simförening    1:03.71        2:12.87   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            DSQ   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DSQ   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    48.22        1:38.65   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    48.18        1:39.51   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    49.67        1:43.41   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 49, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  2001  Karlskoga Simförening            2:45.49   
  Saga Grandelius  2001      40.51        40.51   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      42.76        1:23.27   
  Inez Rydh-Dufva  2001      38.11        2:01.38   
  Sanna Lekberg  2001      44.11        2:45.49   
                     
                     
 
Gren 50, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Lag P1  2001  Säffle Simsällskap            2:41.04   
  Anton Ingves  2001      34.17        34.17   
  Daniel Lithner  2001      45.07        1:19.24   
  Wael Louati  2001      43.28        2:02.52   
  Max Jansson-Bruce  2001      38.52        2:41.04   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2001  Karlskoga Simförening            3:46.20   
  Victor Lübeck  2002      57.43        57.43   
  Oliver Fernandez-Granqvis  2002      58.29        1:55.72   
  Richard Sjöholm  2002      52.88        2:48.60   
  Philip Löfbom  2003      57.60        3:46.20   
                     
Säffle SS Lag P2  2001  Säffle Simsällskap            3:50.55   
  Erik Mulikov  2005      59.93        59.93   
  Oliwer Hultfeldt  2002      58.64        1:58.57   
  Jonathan Andersson  2003      1:00.81        2:59.38   
  Jacob Edberg  2003      51.17        3:50.55   
                     
Solsta  2002  Simklubben Solsta            DNS   
  Thim Rangedahl  2002                 
  William Kihlman  2001                 
  Gabriel Blomquist  2002                 
  Nicolai Olsson  2002              DNS   
                     
Karlstads SS P 10 Lag 1  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  1999  Karlskoga Simförening            2:35.29   
  Mimmi Broström  1999      38.91        38.91   
  Emilia Eerol  1999      42.47        1:21.38   
  Alexandra Kinell  2000      34.71        1:56.09   
  Alma Ålskog  1999      39.20        2:35.29   
                     
Solsta  2000  Simklubben Solsta            2:50.49   
  Agnes Eklund Ramböl  2001      44.70        44.70   
  Tess Rangedahl  2000      39.97        1:24.67   
  Tilde Olsson  2002      45.49        2:10.16   
  Felicia Lindahl  2001      40.33        2:50.49   
                     
Deje SS Lag 1  Deje Simsällskap            2:51.54   
  Michaela Thyberg  2000      39.17        39.17   
  Cornelia Wågberg  2002      24.27        1:03.44   
  Julia Hedling  2002      27.76        1:31.20   
  Ebba Wiklund  2000      1:20.34        2:51.54   
                     
Säffle Ss Lag F1  Säffle Simsällskap            3:06.43   
  Therese Johansson  1999      34.42        34.42   
  Amanda Isaksson  2000      41.12        1:15.54   
  Caroline Andersson  2001      46.50        2:02.04   
  Ida Lithner  2004      1:04.39        3:06.43   
                     
ASS Flickor 1  Arvika Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  1999  Karlskoga Simförening            2:59.52   
  Benjamin Edenvik  2003      1:08.40        1:08.40   
  Igor Blagojevic  2000      40.80        1:49.20   
  Alexander Nylén  2000      38.27        2:27.47   
  Emil Haakonsen  1999      32.05        2:59.52   
                     
                     
 
Gren 99, Egen definierad Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    44.75  1:36.01      1:36.01   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    50.01  1:44.75      1:44.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  27 november 2011 
Licensierad till: Karlskoga Simförening  Utskriftstid  19:49 
 
Uppdaterad: 10 DEC 2011 17:09
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info