Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Picasso Cup    Utskriftsdatum  25 september 2011   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  19:01   
  Arrangör  Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2011         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            37.08   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            37.13   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            37.35   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            37.83   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            38.63   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            38.72   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            38.95   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            39.95   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            41.27   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            43.28   
11  Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            43.63   
12  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            45.68   
13  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            46.15   
14  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            46.36   
15  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            46.62   
16  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            47.00   
17  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.03   
18  Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            47.06   
19  Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            47.23   
20  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            47.41   
21  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            48.03   
22  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            48.20   
23  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            48.46   
24  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            49.04   
25  Felicia Thorén  2001  Kristinehamns Simsällskap            50.21   
26  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            52.23   
27  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            52.30   
28  Mira Andrews  2001  Kristinehamns Simsällskap            52.37   
29  Hanna C Johansson  2001  Kristinehamns Simsällskap            54.67   
30  Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            55.69   
31  Josefin Andersson  2002  Arvika Simsällskap            55.96   
32  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            56.04   
33  Alice Wall Uutela  2002  Filipstads Simklubb            56.49   
34  Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            58.22   
35  Nova Johansson  2003  Filipstads Simklubb            58.26   
36  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            58.64   
37  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            59.16   
38  Tyra Danielsson  2002  Filipstads Simklubb            1:01.82   
39  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:02.73   
40  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:05.80   
41  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            1:06.53   
42  Alva Danielsson  2004  Filipstads Simklubb            1:10.05   
43  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:13.08   
44  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:13.21   
Ida Sjöqvist  2002  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            DSQ   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            31.83   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            33.00   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            33.66   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            33.96   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            35.62   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            36.58   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            36.91   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            37.08   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            37.25   
10  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            39.70   
11  Alexandra Forsberg  1998  Karlstads Simsällskap            43.94   
12  Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            45.18   
13  Karin Johansson  1998  Finspångs Simklubb            46.17   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            31.51   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            32.63   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            33.03   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            34.41   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            38.82   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            39.22   
Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            41.36   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            30.36   
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            31.03   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            38.18   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            38.56   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            40.93   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            41.61   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            43.84   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            48.00   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            48.45   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            50.75   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            59.24   
10  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:00.35   
11  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:00.53   
12  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            1:15.52   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            30.47   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            33.19   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            34.51   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap            36.58   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            38.10   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            38.76   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            38.80   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            39.73   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            40.86   
10  Daniel Blomberg  1999  Filipstads Simklubb            40.91   
11  Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            41.29   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            27.43   
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            28.31   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            32.73   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            35.98   
Sebastian Johansson  1996  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            26.56   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            27.43   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            27.72   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            28.84   
Anton Gelin  1995  Köpings Simsällskap            29.13   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            44.36   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            46.01   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            46.25   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            55.76   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            1:01.07   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            35.10   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            38.70   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            39.62   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            41.18   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            47.98   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            35.16   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            38.45   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            40.50   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            48.34   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            51.87   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            34.05   
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            35.06   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            39.81   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.12   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            42.91   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            45.54   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap            51.21   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            31.75   
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            32.11   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            40.94   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            42.23   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            27.93   
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            29.43   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            29.55   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap            30.57   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            31.55   
Anton Gelin  1995  Köpings Simsällskap            32.77   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            44.43   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.69   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            48.44   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            49.15   
Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            49.20   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            50.26   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            51.32   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            51.47   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            51.62   
10  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            53.93   
11  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            54.59   
12  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            56.48   
13  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            57.71   
14  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            58.39   
15  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            1:00.05   
16  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            1:00.58   
17  Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            1:01.27   
18  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            1:01.48   
19  Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            1:01.57   
20  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:01.88   
21  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:02.96   
22  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            1:03.24   
23  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            1:05.97   
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            DSQ   
Mira Andrews  2001  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            38.95   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            40.12   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            40.40   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            44.43   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            45.26   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            45.76   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            46.83   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            56.00   
Alexandra Forsberg  1998  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Karin Johansson  1998  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            37.52   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            39.08   
Evelina Karlsson  1997  Kristinehamns Simsällskap            42.78   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            42.97   
Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            37.82   
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            39.13   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            43.00   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            46.58   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            48.18   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            48.37   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            50.12   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            53.01   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            54.79   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            55.42   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            56.01   
10  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            59.76   
11  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            1:01.31   
12  Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:03.92   
Daniel Mithander  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Joel Björnemark  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Mattias Höckert  2003  Deje Simsällskap            DNS   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            39.01   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.77   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            42.67   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            42.85   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap            44.86   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            46.47   
Daniel Blomberg  1999  Filipstads Simklubb            46.56   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            52.25   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            33.68   
Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            37.57   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            40.60   
Sebastian Johansson  1996  Finspångs Simklubb            41.06   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            43.83   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            32.72   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            33.33   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            33.92   
                     
 
Gren 7, Picassostafetten 1000 m, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Köpings SS Mix  Köpings Simsällskap            11:08.04   
Arvika SS Mix 1  Arvika Simsällskap            11:10.34   
Solsta Mix  Simklubben Solsta            12:08.96   
Karlstads SS  Karlstads Simsällskap            14:00.97   
Kristineha Mix  Kristinehamns Simsällskap            15:27.96   
Arvika SS Mix 2  Arvika Simsällskap            15:29.25   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            1:34.91   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            1:36.90   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            1:37.72   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            1:38.11   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            1:38.91   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            1:43.45   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            1:43.98   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            1:58.84   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            1:58.93   
10  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            1:59.41   
Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            1:25.10   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            1:27.04   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            1:27.48   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            1:33.24   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            1:36.44   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            1:38.72   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            1:39.73   
Alexandra Forsberg  1998  Karlstads Simsällskap            1:56.89   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            1:21.40   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            1:24.18   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            1:33.42   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            1:43.58   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            1:20.98   
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            1:22.06   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            1:32.12   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            1:37.80   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:41.99   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            1:47.31   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            1:30.72   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            1:36.40   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap            1:38.00   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            1:45.78   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            1:50.69   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Daniel Blomberg  1999  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            1:11.93   
Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            1:12.87   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            1:10.52   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            1:16.94   
Anton Gelin  1995  Köpings Simsällskap            1:18.78   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            47.94   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            48.14   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            48.68   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            48.90   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            52.01   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            52.23   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            53.05   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            53.22   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.82   
10  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            54.44   
11  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            54.50   
12  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            56.51   
13  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            57.52   
14  Felicia Thorén  2001  Kristinehamns Simsällskap            59.33   
15  Anna Uddström  2001  Kristinehamns Simsällskap            59.49   
15  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            59.49   
17  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            59.76   
18  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            1:01.02   
19  Hanna C Johansson  2001  Kristinehamns Simsällskap            1:01.13   
20  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:01.60   
21  Josefin Andersson  2002  Arvika Simsällskap            1:01.90   
22  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:02.03   
23  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            1:02.49   
24  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:03.75   
25  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:05.68   
26  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:06.66   
27  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:08.01   
28  Mira Andrews  2001  Kristinehamns Simsällskap            1:08.09   
29  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:08.42   
30  Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            1:08.81   
31  Nova Johansson  2003  Filipstads Simklubb            1:09.50   
32  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            1:10.00   
33  Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            1:10.65   
34  Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            1:10.89   
35  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:11.45   
36  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            1:21.95   
Felicia Bergström  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            DNS   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            DSQ   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
Jozefin Westin  2002  Grums Simsällskap            DSQ   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            41.32   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            45.18   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            45.89   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            47.38   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            48.28   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            49.92   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            51.15   
Alexandra Forsberg  1998  Karlstads Simsällskap            51.57   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            55.62   
10  Karin Johansson  1998  Finspångs Simklubb            55.89   
11  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            57.13   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta            44.96   
Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            47.03   
Evelina Karlsson  1997  Kristinehamns Simsällskap            47.04   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap            47.29   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            50.61   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            52.18   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            41.65   
Jenny Karlsson  1995  Arvika Simsällskap            42.03   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            50.83   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            51.24   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            55.52   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            55.85   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            56.99   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            57.36   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb            1:00.86   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            1:00.96   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:06.64   
10  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            1:09.55   
11  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            1:10.42   
Daniel Mithander  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Andrej Rakitin  2004  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Mattias Höckert  2003  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            37.88   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            47.18   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            48.59   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            50.43   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            51.25   
Andreas Uddström  1998  Kristinehamns Simsällskap            51.40   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            53.24   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            55.63   
Erik Jaldell  1998  Karlstads Simsällskap            55.75   
Anton Nyström  1999  Karlstads Simsällskap            DNS   
Daniel Blomberg  1999  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            37.16   
Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            37.86   
Simon Rhöse  1997  Karlstads Simsällskap            41.98   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            33.51   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            39.78   
Anton Gelin  1995  Köpings Simsällskap            40.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.00  Utskriftsdatum  25 september 2011 
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap  Utskriftstid  19:01 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info