Hoppa till sidans innehåll

Resultat, Höstdoppet Grums 2011


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstdoppet    Utskriftsdatum  13 november 2011   
  Tävlingsort  GRUMS    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  GRUMS SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 november 2011         
 
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    55.28        1:53.04   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    53.34        1:55.95   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    41.36        1:28.52   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap    43.11        1:33.72   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    1:35.86        1:35.86   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    44.48        1:38.19   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    46.36        1:40.13   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap    47.44        1:42.26   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap    50.53        1:48.75   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    1:00.64        2:00.58   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap    1:07.33        2:18.22   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    40.70        1:24.56   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    39.81        1:25.00   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    40.64        1:27.51   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    42.93        1:33.41   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    43.93        1:39.07   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    40.03        1:27.58   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    48.00        1:38.89   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap    51.98        1:48.63   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    46.81        1:37.79   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap    56.56        1:51.35   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    35.80        1:17.37   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    45.43        1:33.52   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap    45.37        1:40.86   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            DSQ   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            55.49   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            58.77   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            59.11   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            59.93   
Alva Lundgren  2001  Mellerud Simklubb            1:00.24   
Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:03.48   
Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            1:09.13   
Felicia Thorén  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Hanna C Johansson  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            DSQ   
Tekla Lilja  2001  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            46.20   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            49.57   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            50.43   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            50.50   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            50.69   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            51.13   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            53.38   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            57.51   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            1:00.34   
10  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            1:03.68   
Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            44.36   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            44.66   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            45.13   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            51.90   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            54.31   
Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            56.16   
Magdalena Svensson  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            47.71   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            51.74   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            53.12   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            55.86   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:00.94   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:06.25   
Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            DSQ   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            54.23   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            55.24   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            56.07   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            36.87   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            41.49   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            45.37   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            49.34   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            51.14   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            51.71   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            23.82   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            25.45   
Josefin Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            27.67   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            28.03   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            28.44   
Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            29.04   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            29.06   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            29.28   
Rebecka Ahlbäck  2002  Deje Simsällskap            30.01   
10  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            30.84   
11  Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            31.59   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DNS   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            24.47   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            27.40   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            30.61   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            30.65   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            30.90   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            31.19   
Erik Erving  2002  Mellerud Simklubb            34.10   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oskar Larsson  2003  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            47.65   
Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap            52.92   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            53.56   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            54.59   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            57.45   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            59.26   
Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            1:00.17   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            1:02.19   
Tilde Stridsberg  2001  Grums Simsällskap            1:03.63   
10  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:08.06   
11  Isabell Strömberg  2001  Grums Simsällskap            1:14.11   
Hanna C Johansson  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Mira Andrews  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            40.28   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            43.46   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            45.38   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.11   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            46.50   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            46.96   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            51.01   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            58.48   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            1:03.52   
Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            DNS   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            40.47   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            41.46   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            42.40   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            42.42   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            47.56   
Magdalena Svensson  1999  Karlstads Simsällskap            48.54   
Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            55.09   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            42.03   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            45.04   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            46.13   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            55.84   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            59.04   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            1:01.91   
Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            1:23.41   
Erik Johasson  2001  Grums Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            46.58   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            49.21   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            49.50   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            54.00   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            33.60   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            36.44   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            40.01   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            46.14   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            47.49   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            53.00   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            22.21   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            24.19   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            24.84   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            25.05   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            25.72   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            26.67   
Rebecka Ahlbäck  2002  Deje Simsällskap            27.07   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            27.29   
Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            27.39   
10  Kristina Grubor  2002  Säffle Simsällskap            27.43   
11  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            27.51   
12  Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            27.73   
13  Josefin Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            28.91   
14  Miranda Karlsson  2003  Grums Simsällskap            31.85   
15  Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            34.61   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            23.26   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            24.05   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            25.60   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            26.77   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            26.82   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            26.89   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            29.06   
Oskar Larsson  2003  Mellerud Simklubb            29.99   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            30.53   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            57.62   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            1:12.79   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            44.63   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            44.81   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            46.73   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            51.32   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            1:03.02   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            38.71   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            39.67   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            39.87   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            43.18   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            45.62   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            39.11   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            58.89   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            50.77   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            32.59   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            36.98   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            41.38   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            44.15   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            47.61   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            24.01   
Kristina Grubor  2002  Säffle Simsällskap            27.43   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            29.51   
Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            30.80   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            24.59   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            25.49   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            44.47   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.23   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.67   
Isabelle Asp  2001  Deje Simsällskap            51.18   
Tilde Stridsberg  2001  Grums Simsällskap            51.76   
Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap            53.44   
Molly Hedberg  2001  Kristinehamns Simsällskap            57.39   
Isabell Strömberg  2001  Grums Simsällskap            59.46   
Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:07.38   
Felicia Thorén  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Hanna C Johansson  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Mira Andrews  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            34.66   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            36.72   
Linnéa Jansson  2000  Säffle Simsällskap            37.08   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            37.11   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            38.10   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            40.85   
Amanda Isaksson  2000  Säffle Simsällskap            41.47   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            43.70   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            46.86   
10  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            47.05   
11  Tilde Apelgren  2000  Simklubben Solsta            51.48   
12  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            57.08   
Anna Ivarsson  2000  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            33.72   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            34.78   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            35.04   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            38.95   
Magdalena Svensson  1999  Karlstads Simsällskap            42.09   
Gunilla Larsson  1999  Mellerud Simklubb            48.50   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            33.25   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            38.58   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            41.09   
Max Jansson-Bruce  2001  Säffle Simsällskap            43.63   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap            43.89   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            44.24   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            50.84   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            53.99   
Axel Larsson  2001  Mellerud Simklubb            1:31.93   
Erik Johasson  2001  Grums Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            40.61   
Adam Svensson  2000  Säffle Simsällskap            40.98   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            41.24   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            41.81   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            52.42   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            29.49   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            32.59   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            36.37   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            36.41   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            36.83   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            41.17   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            51.27   
                     
 
Gren 17, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            18.93   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            19.26   
Rebecka Ahlbäck  2002  Deje Simsällskap            21.49   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            22.12   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            22.14   
Cornelia Wågberg  2002  Deje Simsällskap            22.43   
Kristina Grubor  2002  Säffle Simsällskap            22.64   
Elin Johansson  2002  Mellerud Simklubb            23.89   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            24.08   
10  Josefin Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            24.28   
11  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            24.99   
12  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            25.17   
13  Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            25.59   
14  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            26.76   
15  Miranda Karlsson  2003  Grums Simsällskap            28.75   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            19.41   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            19.48   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            20.67   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            20.74   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            21.56   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            22.69   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            25.16   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            25.52   
Theo Jansson-Bruce  2004  Säffle Simsällskap            27.49   
10  Oskar Larsson  2003  Mellerud Simklubb            30.34   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DNS   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS Lag 1  1999  Karlstads Simsällskap            2:15.75   
  Daniel Vålvik  1999      31.77        31.77   
  Julia Wahlund  1999      35.06        1:06.83   
  Emma Hjort  2000      40.21        1:47.04   
  Adam Albringer  1999      28.71        2:15.75   
                     
Grums SS  1999  Grums Simsällskap            2:24.60   
  Filippa Strömberg  1999      34.84        34.84   
  Tobias Klasson  2000      41.46        1:16.30   
  Lovisa Grubb  2000      34.44        1:50.74   
  Kajsa Björck-Teuscher  1999      33.86        2:24.60   
                     
Säffle SS Lag M1  1999  Säffle Simsällskap            2:31.65   
  Emelie Johansson  2000      37.72        37.72   
  Max Jansson-Bruce  2001      43.46        1:21.18   
  Linnéa Jansson  2000      36.32        1:57.50   
  Nora Myrén  1999      34.15        2:31.65   
                     
Karlstads SS Lag 2  1999  Karlstads Simsällskap            2:34.94   
  Johan Rydahl  2001      33.07        33.07   
  Magdalena Svensson  1999      41.19        1:14.26   
  Isabelle Rydahl  2003      47.21        2:01.47   
  Niclas Lindow  1999      33.47        2:34.94   
                     
Lag 1 Arvika SS  2001  Arvika Simsällskap            2:36.29   
  Alfred Peterson  1999      37.33        37.33   
  Sandra Olausson  2000      43.81        1:21.14   
  Johannes Finne  1999      37.07        1:58.21   
  Emil Lundgren  2000      38.08        2:36.29   
                     
Solsta Lag2  2000  Simklubben Solsta            2:39.32   
  Johan Karlsson  1999      37.07        37.07   
  Tess Rangedahl  2000      38.64        1:15.71   
  Agnes Eklund Ramböl  2001      41.83        1:57.54   
  Felicia Lindahl  2001      41.78        2:39.32   
                     
Säffle SS Lag M2  1999  Säffle Simsällskap            2:55.57   
  Amanda Isaksson  2000      42.51        42.51   
  Adam Svensson  2000      42.29        1:24.80   
  Daniel Lithner  2001      44.52        2:09.32   
  Caroline Andersson  2001      46.25        2:55.57   
                     
Solsta Lag3  2001  Simklubben Solsta            3:07.90   
  Tilde Olsson  2002      44.94        44.94   
  Emelie Larsson  2000      47.32        1:32.26   
  Tilde Apelgren  2000      49.98        2:22.24   
  Gabriel Blomquist  2002      45.66        3:07.90   
                     
Lag 3 Arvika SS  1999  Arvika Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Karlstads SS Lag 3  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Deje SS Flickor Lag1  2002  Deje Simsällskap            3:14.54   
  Rebecka Ahlbäck  2002      50.09        50.09   
  Linnéa Englund  2003      48.77        1:38.86   
  Cornelia Wågberg  2002      52.34        2:31.20   
  Julia Hedling  2002      43.34        3:14.54   
                     
Säffle SS Lag M3  2002  Säffle Simsällskap            3:28.47   
  Erik Mulikov  2005      54.76        54.76   
  Kristina Grubor  2002      53.51        1:48.27   
  Jonathan Andersson  2003      50.68        2:38.95   
  Jacob Edberg  2003      49.52        3:28.47   
                     
Lag 2 Arvika SS  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Solsta Lag1  2002  Simklubben Solsta            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  13 november 2011 
Licensierad till: Grums Simsällskap  Utskriftstid  18:35 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info