Hoppa till sidans innehåll

Resultat från DM i Kristinehamn 2012


dm2012_2Dm2012_1

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/UDM/KDM 25 m 2012    Utskriftsdatum  05 november 2012   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Wermlands SF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 november 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            1:56.17   
        29.78        29.78   
        30.24        1:00.02   
        27.32        1:27.34   
        28.83        1:56.17   
                     
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap            1:56.54   
        29.16        29.16   
        28.79        57.95   
        28.82        1:26.77   
        29.77        1:56.54   
                     
Karlskoga Sf Damer 1  Karlskoga Simförening            2:02.01   
        30.72        30.72   
        29.73        1:00.45   
        31.06        1:31.51   
        30.50        2:02.01   
                     
Karlstads SS Damer Lag 2  Karlstads Simsällskap            2:02.96   
        1:01.76        1:01.76   
        30.94        1:32.70   
        30.43        2:03.13   
                2:02.96   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            2:03.96   
  Petra Johansson  1997      1:02.57        1:02.57   
  Elin Thörner  1998      29.76        1:32.33   
  Maja Palmqvist  1998      31.52        2:03.85   
  Julia Mulikova  1998      11        2:03.96   
                     
Grums SS Damer  Grums Simsällskap            2:06.86   
        31.12        31.12   
        32.70        1:03.82   
        30.61        1:34.43   
        32.43        2:06.86   
                     
Karlstads SS Damer Lag 3  Karlstads Simsällskap            2:12.36   
        1:38.65        1:38.65   
        33.77        2:12.42   
                   
        2:12.36        2:12.36   
                     
Karlskoga Sf Damer 2  Karlskoga Simförening            2:15.43   
                   
                   
                   
                2:15.43   
                     
Säffle SS Damer 1999  1999  Säffle Simsällskap            2:17.34   
  Emelie Johansson  2000      33.00        33.00   
  Nora Myrén  1999      36.82        1:09.82   
  Caroline Andersson  2001      34.01        1:43.83   
  Therese Johansson  1999      33.51        2:17.34   
                     
10  Karlskoga Sf Damer 6  Karlskoga Simförening            2:26.77   
        35.80        35.80   
        40.73        1:16.53   
        33.07        1:49.60   
        37.17        2:26.77   
                     
11  Karlskoga Sf Damer 5  Karlskoga Simförening            2:30.33   
        36.58        36.58   
        36.55        1:13.13   
        37.54        1:50.67   
        39.66        2:30.33   
                     
12  Karlstads SS Damer Lag 4  Karlstads Simsällskap            2:32.09   
        36.53        36.53   
        39.27        1:15.80   
        39.18        1:54.98   
        37.11        2:32.09   
                     
13  Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            2:35.90   
  Anna Bohman  2000      40.93        40.93   
  Clara Hedling  2001      35.64        1:16.57   
  Miranda Kristiansson  2001      40.15        1:56.72   
  Matilda Kristiansson  2001      39.18        2:35.90   
                     
14  Karlskoga Sf Damer 3  Karlskoga Simförening            2:38.36   
        41.54        41.54   
        35.16        1:16.70   
        41.42        1:58.12   
        40.24        2:38.36   
                     
15  Karlstads SS Damer Lag 5  Karlstads Simsällskap            2:57.83   
        39.52        39.52   
        43.77        1:23.29   
        49.93        2:13.22   
        44.61        2:57.83   
                     
                     
 
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap            1:44.61   
        25.71        25.71   
        26.48        52.19   
        25.99        1:18.18   
        26.43        1:44.61   
                     
Karlskoga Sf Herrar 1  Karlskoga Simförening            1:50.19   
        27.71        27.71   
        27.65        55.36   
        27.61        1:22.97   
        27.22        1:50.19   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 2  Karlstads Simsällskap            1:50.99   
        27.84        27.84   
        25.82        53.66   
        27.97        1:21.63   
        29.36        1:50.99   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 3  Karlstads Simsällskap            1:53.77   
        30.00        30.00   
        27.98        57.98   
        27.87        1:25.85   
        27.92        1:53.77   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 4  Karlstads Simsällskap            2:14.21   
        30.23        30.23   
        33.07        1:03.30   
        36.05        1:39.35   
        34.86        2:14.21   
                     
Karlskoga Sf Herrar 3  Karlskoga Simförening            2:15.17   
        35.78        35.78   
        29.20        1:04.98   
        38.19        1:43.17   
        32.00        2:15.17   
                     
Karlskoga Sf Herrar 2  Karlskoga Simförening            2:19.36   
        31.56        31.56   
        30.19        1:01.75   
        32.40        1:34.15   
        45.21        2:19.36   
                     
Säffle SS Herrar  Säffle Simsällskap            2:34.90   
  Carl Rogne  1996      27.66        27.66   
  Erik Mulikov  2005      43.79        1:11.45   
  Jonathan Andersson  2003      42.00        1:53.45   
  Jacob Edberg  2003      41.45        2:34.90   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 5  Karlstads Simsällskap            2:42.91   
        35.80        35.80   
        39.27        1:15.07   
        41.98        1:57.05   
        45.86        2:42.91   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            41.52   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            41.85   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            43.85   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            44.66   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            45.24   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            46.00   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            46.18   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            46.20   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            46.52   
10  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.63   
11  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            48.34   
12  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            48.52   
13  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.62   
14  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            49.16   
15  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            50.28   
16  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            50.29   
17  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            50.72   
18  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            50.92   
19  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            51.13   
20  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            52.03   
21  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            52.13   
22  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            52.36   
23  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            52.66   
24  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            55.36   
25  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.99   
26  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            56.37   
27  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            56.53   
28  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            56.78   
29  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            56.92   
30  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            59.62   
Emily Magnusson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.64   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            40.46   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            41.02   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            41.52   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            41.85   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            42.84   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            43.30   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            43.85   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            44.36   
10  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            44.49   
11  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            44.66   
12  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            45.24   
13  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            46.00   
14  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            46.18   
15  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            46.20   
16  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            46.52   
17  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.63   
18  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            48.34   
19  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            48.52   
20  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.62   
21  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            48.78   
22  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            49.16   
23  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            50.28   
24  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            50.29   
25  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            50.72   
26  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            50.92   
27  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            51.13   
28  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            51.80   
29  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            52.03   
30  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            52.13   
31  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            52.36   
32  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            52.66   
33  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            55.36   
34  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.99   
35  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            56.37   
36  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening            56.44   
37  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            56.53   
38  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            56.78   
39  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            56.92   
40  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            59.61   
41  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            59.62   
Emily Magnusson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            35.06   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            36.10   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            36.15   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening            36.65   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            38.61   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            38.64   
Sofi Marklew  1995  Karlstads Simsällskap            39.53   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening            39.91   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap            40.46   
10  Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            41.02   
11  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            41.52   
12  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            41.85   
13  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            42.84   
14  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            43.30   
15  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            43.85   
16  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            44.36   
17  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            44.49   
18  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            44.66   
19  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            45.24   
20  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening            46.00   
21  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            46.18   
22  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            46.20   
23  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            46.52   
24  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            46.63   
25  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            48.34   
26  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            48.52   
27  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.62   
28  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            48.78   
29  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            49.16   
30  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            50.28   
31  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            50.29   
32  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            50.72   
33  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            50.92   
34  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            51.13   
35  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            51.80   
36  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            52.03   
37  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            52.13   
38  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            52.36   
39  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            52.66   
40  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            55.36   
41  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            55.99   
42  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            56.37   
43  Alma Ålskog  1999  Karlskoga Simförening            56.44   
44  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            56.53   
45  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            56.78   
46  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            56.92   
47  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            59.61   
48  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            59.62   
Emily Magnusson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            37.65   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            38.00   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.94   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            43.66   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            43.95   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            45.92   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            49.75   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            58.52   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:01.55   
10  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:03.77   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            37.65   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            38.00   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            40.31   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.94   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            43.66   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            43.95   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            45.92   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            49.75   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            58.52   
10  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:01.55   
11  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:03.77   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            27.38   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap            28.12   
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap            28.44   
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            28.87   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap            29.48   
Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening            30.66   
Drago Blagojevic  1995  Karlskoga Simförening            30.81   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            30.91   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            33.12   
10  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            37.65   
11  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            38.00   
12  Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            40.31   
13  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            40.94   
14  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            43.66   
15  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            43.95   
16  Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            45.92   
17  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            49.75   
18  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            58.52   
19  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:01.55   
20  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            1:03.77   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    41.42        1:28.90   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    42.14        1:31.60   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.19        1:37.27   
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    50.82        1:54.32   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    34.53        1:12.52   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    1:20.23        1:20.23   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    1:21.66        1:21.66   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.47        1:25.78   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    41.62        1:27.70   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    41.42        1:28.90   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    39.70        1:29.08   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    42.14        1:31.60   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.19        1:37.27   
10  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    50.82        1:54.32   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.21        1:11.51   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    34.53        1:12.52   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    34.62        1:13.07   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    34.99        1:14.46   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    1:20.23        1:20.23   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    1:21.66        1:21.66   
Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    39.41        1:25.35   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    40.47        1:25.78   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    41.62        1:27.70   
10  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    41.42        1:28.90   
11  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    39.70        1:29.08   
12  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    42.14        1:31.60   
13  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.19        1:37.27   
14  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    50.82        1:54.32   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.52        1:12.24   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.92        1:19.75   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    36.99        1:20.35   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    38.43        1:21.05   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    40.83        1:27.02   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    42.86        1:34.74   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    44.33        1:34.82   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    44.36        1:35.70   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    45.12        1:37.99   
10  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    43.88        1:39.20   
11  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    48.09        1:39.53   
12  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    48.73        1:41.48   
13  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening    48.33        1:42.33   
14  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    47.97        1:42.45   
15  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    51.41        1:46.69   
16  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    50.49        1:47.59   
17  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    49.91        1:49.38   
18  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    51.20        1:50.01   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    29.31        1:00.63   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.98        1:00.90   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    29.18        1:01.79   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:05.06        1:05.06   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.52        1:12.24   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    34.95        1:15.13   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.92        1:19.75   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    36.99        1:20.35   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    38.43        1:21.05   
10  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    40.83        1:27.02   
11  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    42.86        1:34.74   
12  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    44.33        1:34.82   
13  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    44.36        1:35.70   
14  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    45.12        1:37.99   
15  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    43.88        1:39.20   
16  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    48.09        1:39.53   
17  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    48.73        1:41.48   
18  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening    48.33        1:42.33   
19  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    47.97        1:42.45   
20  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    51.41        1:46.69   
21  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    50.49        1:47.59   
22  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    49.91        1:49.38   
23  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    51.20        1:50.01   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    27.43        56.15   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    27.93        57.02   
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    27.98        57.52   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    28.65        58.74   
Jonas Karlsson-Thell  1998  Karlskoga Simförening    29.31        1:00.63   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.98        1:00.90   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    29.18        1:01.79   
Adam Ardinge  1996  Karlskoga Simförening    29.73        1:02.66   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    30.23        1:03.13   
10  Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:05.06        1:05.06   
11  Ognjen Blagojevic  1997  Karlskoga Simförening    31.11        1:05.56   
12  Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    1:05.71        1:05.71   
13  Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening    32.70        1:08.79   
14  Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    34.52        1:12.24   
15  Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    34.95        1:15.13   
16  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.92        1:19.75   
17  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    36.99        1:20.35   
18  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    38.43        1:21.05   
19  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    40.83        1:27.02   
20  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    42.86        1:34.74   
21  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    44.33        1:34.82   
22  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    44.36        1:35.70   
23  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    45.12        1:37.99   
24  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    43.88        1:39.20   
25  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    48.09        1:39.53   
26  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    48.73        1:41.48   
27  Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening    48.33        1:42.33   
28  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    47.97        1:42.45   
29  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    51.41        1:46.69   
30  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    50.49        1:47.59   
31  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    49.91        1:49.38   
32  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    51.20        1:50.01   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            2:48.50   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            2:50.52   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            3:14.69   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.18  1:35.80  2:28.03    3:16.66   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    47.15  1:39.97  2:34.26    3:23.61   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    32.40  1:08.51  1:46.36    2:20.07   
Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap    34.02  1:11.57  1:48.52    2:24.47   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    34.09  1:12.13  1:51.03    2:28.35   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    34.18  1:12.69  1:51.99    2:30.63   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            2:48.50   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    38.90  1:21.84  2:05.90    2:49.54   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            2:50.52   
Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            2:58.50   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            3:14.69   
10  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.18  1:35.80  2:28.03    3:16.66   
11  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    47.15  1:39.97  2:34.26    3:23.61   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    32.40  1:08.51  1:46.36    2:20.07   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    32.90  1:08.99  1:46.01    2:20.19   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    33.41  1:09.50  1:46.58    2:21.68   
Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap    34.02  1:11.57  1:48.52    2:24.47   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    33.64  1:10.11  1:47.04    2:24.53   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    34.09  1:12.13  1:51.03    2:28.35   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    34.18  1:12.69  1:51.99    2:30.63   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    33.69  1:11.73  1:51.58    2:32.36   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    35.47  1:14.29  1:54.38    2:34.27   
10  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening    35.40  1:14.69  1:55.26    2:35.12   
11  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening    35.09  1:14.41  1:55.02    2:35.46   
12  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            2:48.50   
13  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    38.90  1:21.84  2:05.90    2:49.54   
14  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            2:50.50   
15  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap            2:50.52   
16  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening            2:58.50   
17  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            3:14.69   
18  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.18  1:35.80  2:28.03    3:16.66   
19  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    47.15  1:39.97  2:34.26    3:23.61   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    41.38  1:28.37  2:15.85    3:00.86   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.63  1:37.92  2:29.11    3:16.75   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.25  1:39.01  2:31.54    3:21.47   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    34.65  1:13.30  1:55.05    2:38.46   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    38.81  1:21.42  2:04.67    2:48.20   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    41.38  1:28.37  2:15.85    3:00.86   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.63  1:37.92  2:29.11    3:16.75   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.25  1:39.01  2:31.54    3:21.47   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            DNF   
                     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    32.42  1:07.38  1:44.49    2:16.97   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    34.65  1:13.30  1:55.05    2:38.46   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    38.81  1:21.42  2:04.67    2:48.20   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    41.38  1:28.37  2:15.85    3:00.86   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.63  1:37.92  2:29.11    3:16.75   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.25  1:39.01  2:31.54    3:21.47   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            DNF   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    1:39.52  3:25.27  5:25.08    6:56.39   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    1:39.52  3:25.27  5:25.08    6:56.39   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:13.95  2:35.82  3:57.32  5:18.69  20:13.56   
          6:40.46  8:02.63  9:25.13  10:46.96     
          12:09.77  13:31.48  14:53.95  16:15.14     
          17:37.00  18:57.27         
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:14.09  2:36.16  3:57.94  5:20.54  20:26.21   
          6:43.44  8:05.99  9:28.16  10:50.01     
          12:12.23  13:34.14  14:56.02  16:18.53     
          17:42.16  19:05.19         
                     
 
Gren 10, 1500m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    1:06.69  2:16.35  3:26.66  4:35.94  17:12.47   
          5:44.56  6:53.48  8:02.47  9:11.87     
          10:21.09  11:29.90  12:38.23  13:47.91     
          14:57.10  16:06.06         
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    1:05.95  2:17.53  3:29.37  4:41.34  18:02.76   
          5:54.20  7:07.57  8:20.91  9:34.23     
          10:47.59  12:00.57  13:13.79  14:28.42     
          15:41.56  16:52.90         
Jonathan Ahlbäck  1995  Karlstads Simsällskap    1:11.95  2:30.77  3:50.69  5:10.08  20:07.17   
          6:29.83  7:48.61  9:08.84  10:30.31     
          11:52.62  13:15.47  14:38.54  16:01.64     
          17:24.97  18:46.68         
Emil Haakonsen  1999  Karlskoga Simförening    1:13.95  2:35.82  3:57.32  5:18.69  20:13.56   
          6:40.46  8:02.63  9:25.13  10:46.96     
          12:09.77  13:31.48  14:53.95  16:15.14     
          17:37.00  18:57.27         
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    1:14.09  2:36.16  3:57.94  5:20.54  20:26.21   
          6:43.44  8:05.99  9:28.16  10:50.01     
          12:12.23  13:34.14  14:56.02  16:18.53     
          17:42.16  19:05.19         
Mathias Wester  1997  Karlskoga Simförening    1:12.76  2:32.69  3:53.24  5:15.54  20:47.58   
          6:37.27  8:02.23  9:27.37  10:52.10     
          12:18.86  13:49.34  15:17.34  16:42.25     
          18:06.05  19:28.52         
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            37.54   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            41.65   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            42.26   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            43.82   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            44.03   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.79   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            46.29   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.46   
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            47.99   
10  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            48.47   
11  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            48.63   
12  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            48.94   
13  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            50.29   
14  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            50.86   
15  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            51.88   
16  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            54.02   
17  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            54.45   
18  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:10.06   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            33.58   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            33.90   
Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            35.18   
Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap            35.21   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            35.75   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            36.30   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            36.53   
Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap            37.12   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            37.45   
10  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            37.54   
11  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            38.35   
12  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            41.65   
13  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            42.26   
14  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            43.82   
15  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            44.03   
16  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            44.43   
17  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.79   
18  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            46.29   
19  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.46   
20  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            47.99   
21  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            48.47   
22  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            48.63   
23  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            48.94   
24  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            50.29   
25  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            50.86   
26  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            51.88   
27  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            54.02   
28  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            54.45   
29  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:10.06   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            30.74   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap            32.28   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap            32.93   
Lovisa Rasko-Nguyen  1995  Karlskoga Simförening            32.97   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            33.05   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap            33.08   
Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap            33.15   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            33.37   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap            33.58   
10  Amanda Hedin  1991  Karlstads Simsällskap            33.65   
11  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap            33.90   
12  Emelie Nilsson  1999  Karlskoga Simförening            35.18   
13  Linda Sköld  1998  Karlstads Simsällskap            35.21   
14  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap            35.47   
15  Nathalie Israelsson  1994  Karlskoga Simförening            35.74   
16  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap            35.75   
17  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            36.30   
18  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap            36.53   
19  Sofi Marklew  1995  Karlstads Simsällskap            36.88   
20  Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap            37.12   
21  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap            37.45   
22  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            37.54   
23  Elin Höglander  1997  Karlskoga Simförening            38.02   
24  Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            38.35   
25  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            41.65   
26  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            42.26   
27  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            43.82   
28  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            44.03   
29  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            44.43   
30  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.79   
31  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            46.29   
32  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            47.46   
33  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            47.99   
34  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            48.47   
35  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            48.63   
36  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            48.94   
37  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            50.29   
38  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            50.86   
39  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            51.88   
40  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening            54.02   
41  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            54.45   
42  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:10.06   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            33.20   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            33.99   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            34.46   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.52   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            36.03   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            37.80   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            39.11   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            40.62   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            41.71   
10  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.49   
11  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            42.90   
12  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            42.95   
13  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            43.24   
14  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            44.20   
15  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.94   
16  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            46.29   
17  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            47.19   
18  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            47.36   
19  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            47.90   
20  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:04.02   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            28.58   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            30.63   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            32.56   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            33.20   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            33.99   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            34.46   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.52   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            36.03   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            37.80   
10  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            39.11   
11  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            40.62   
12  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            41.71   
13  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.49   
14  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            42.90   
15  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            42.95   
16  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            43.24   
17  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            44.20   
18  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.94   
19  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            46.29   
20  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            47.19   
21  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            47.36   
22  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            47.90   
23  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:04.02   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap            25.66   
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap            26.32   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            28.58   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap            29.07   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap            29.70   
Daniel Katana  1998  Karlskoga Simförening            30.63   
Axel Björstam  1997  Karlskoga Simförening            31.51   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            32.56   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            33.20   
10  David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            33.99   
11  Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            34.46   
12  Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.52   
13  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            36.03   
14  Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening            37.80   
15  Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            39.11   
16  Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            40.62   
17  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            41.71   
18  Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.49   
19  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            42.90   
20  Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            42.95   
21  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            43.24   
22  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            44.20   
23  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.94   
24  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            46.29   
25  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            47.19   
26  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            47.36   
27  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            47.90   
28  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:04.02   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oliver Fernandez-Granqvist  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.21        1:13.14   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    35.91        1:13.25   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    35.08        1:14.73   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.89        1:18.04   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    38.50        1:18.62   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    40.03        1:20.16   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    39.38        1:20.63   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.81        1:20.71   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    38.83        1:20.84   
10  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.90        1:22.05   
11  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    39.09        1:22.40   
12  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    38.96        1:23.29   
13  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    39.96        1:23.95   
14  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening    39.91        1:24.61   
15  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    41.75        1:24.76   
16  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    39.74        1:25.46   
17  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.23        1:26.16   
18  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.37        1:28.61   
19  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    42.15        1:28.88   
20  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    42.17        1:30.31   
21  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    42.55        1:30.94   
22  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    43.98        1:31.12   
23  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    44.29        1:32.74   
24  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    45.88        1:32.79   
25  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.31        1:33.05   
26  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    46.50        1:35.01   
27  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    45.99        1:36.67   
28  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    46.62        1:38.18   
29  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    44.90        1:38.84   
30  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    47.51        1:40.43   
31  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    45.82        1:41.07   
32  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    49.97        1:45.39   
33  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    49.37        1:49.67   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.20        1:05.59   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    32.03        1:07.11   
Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    33.71        1:09.80   
Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap    33.18        1:11.19   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    33.37        1:11.90   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.21        1:13.14   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    35.91        1:13.25   
Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    35.80        1:14.70   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    35.08        1:14.73   
10  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.89        1:18.04   
11  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    38.50        1:18.62   
12  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    40.03        1:20.16   
13  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    39.38        1:20.63   
14  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.81        1:20.71   
15  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    39.29        1:20.72   
16  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    38.83        1:20.84   
17  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.90        1:22.05   
18  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    39.09        1:22.40   
19  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    38.96        1:23.29   
20  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    39.96        1:23.95   
21  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening    39.91        1:24.61   
22  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    41.75        1:24.76   
23  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    39.74        1:25.46   
24  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.23        1:26.16   
25  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap    42.88        1:27.21   
26  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.37        1:28.61   
27  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    42.15        1:28.88   
28  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    42.17        1:30.31   
29  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    42.55        1:30.94   
30  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    43.98        1:31.12   
31  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    44.29        1:32.74   
32  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    45.88        1:32.79   
33  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.31        1:33.05   
34  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    46.50        1:35.01   
35  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    45.99        1:36.67   
36  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    46.62        1:38.18   
37  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    44.90        1:38.84   
38  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    47.51        1:40.43   
39  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    45.82        1:41.07   
40  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    48.54        1:44.69   
41  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    49.97        1:45.39   
42  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    49.37        1:49.67   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    30.71        1:03.38   
Linnéa Svärd  1995  Karlstads Simsällskap    31.74        1:05.00   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap    31.28        1:05.07   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.20        1:05.59   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    32.20        1:06.17   
Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    32.03        1:07.11   
Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    32.36        1:07.70   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    32.38        1:08.46   
Yvonne Katana  1994  Karlskoga Simförening    32.81        1:09.46   
10  Maja Palmqvist  1998  Säffle Simsällskap    33.71        1:09.80   
11  Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap    33.18        1:11.19   
12  Amanda Hedin  1991  Karlstads Simsällskap    34.46        1:11.30   
13  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    33.37        1:11.90   
14  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.21        1:13.14   
15  Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    35.91        1:13.25   
16  Amanda Chienh  1997  Karlskoga Simförening    35.02        1:14.02   
17  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    35.80        1:14.70   
18  Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    35.08        1:14.73   
19  Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.89        1:18.04   
20  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    38.50        1:18.62   
21  Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    40.03        1:20.16   
22  Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    39.38        1:20.63   
23  Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    38.81        1:20.71   
24  Mimmi Broström  1999  Karlskoga Simförening    39.29        1:20.72   
25  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    38.83        1:20.84   
26  Therese Wiik  1997  Karlskoga Simförening    39.10        1:21.47   
27  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.90        1:22.05   
28  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    39.09        1:22.40   
29  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    38.96        1:23.29   
30  Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    39.96        1:23.95   
31  Mathilda Sand  2000  Karlskoga Simförening    39.91        1:24.61   
32  Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    41.75        1:24.76   
33  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    39.74        1:25.46   
34  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.23        1:26.16   
35  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap    42.88        1:27.21   
36  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.37        1:28.61   
37  Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    42.15        1:28.88   
38  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    42.17        1:30.31   
39  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    42.55        1:30.94   
40  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    43.98        1:31.12   
41  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    44.29        1:32.74   
42  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    45.88        1:32.79   
43  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.31        1:33.05   
44  Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    46.50        1:35.01   
45  Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap    45.99        1:36.67   
46  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    46.62        1:38.18   
47  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    44.90        1:38.84   
48  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    47.51        1:40.43   
49  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    45.82        1:41.07   
50  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    48.54        1:44.69   
51  Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    49.97        1:45.39   
52  Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    49.37        1:49.67   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.21        1:35.14   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.26        1:37.08   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    53.72        1:48.89   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    51.87        1:50.61   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    57.59        1:57.30   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    58.89        2:00.17   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.22        1:06.34   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.21        1:35.14   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.26        1:37.08   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    53.72        1:48.89   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    51.87        1:50.61   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    57.59        1:57.30   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    58.89        2:00.17   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    31.99        1:04.89   
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    31.87        1:05.94   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.22        1:06.34   
Johan Karlsson  1994  Arvika Simsällskap    35.88        1:14.97   
Martin Ericson  1997  Karlstads Simsällskap    37.42        1:18.13   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    47.21        1:35.14   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.26        1:37.08   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    53.72        1:48.89   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    51.87        1:50.61   
10  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    57.59        1:57.30   
11  Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    58.89        2:00.17   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 15, 4X100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            4:49.23   
        38.85  1:19.76      1:19.76   
        35.03  1:14.22      2:33.98   
        33.17  1:11.78      3:45.76   
        31.17  1:03.47      4:49.23   
                     
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap            4:50.38   
        34.89  1:12.00      1:12.00   
        38.38  1:23.56      2:35.56   
        32.63  1:12.25      3:47.81   
        30.08  1:02.57      4:50.38   
                     
Karlskoga Sf Damer 1  Karlskoga Simförening            4:59.79   
        35.36  1:13.76      1:13.76   
        37.47  1:21.30      2:35.06   
        33.63  1:14.71      3:49.77   
        32.79  1:10.02      4:59.79   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            5:11.33   
  Elin Thörner  1998      37.08  1:16.90      1:16.90   
  Maja Palmqvist  1998      42.66  1:30.85      2:47.75   
  Petra Johansson  1997      34.02  1:13.27      4:01.02   
  Julia Mulikova  1998      33.24  1:10.31      5:11.33   
                     
Karlstads SS Damer Lag 2  Karlstads Simsällskap            5:12.43   
        37.63  1:17.60      1:17.60   
        41.62  1:29.57      2:47.17   
        34.33  1:16.50      4:03.67   
        32.53  1:08.76      5:12.43   
                     
Karlskoga Sf Damer 2  Karlskoga Simförening            5:50.10   
                   
                   
                   
                5:50.10   
                     
Karlstads SS Damer Lag 3  Karlstads Simsällskap            5:57.08   
        45.03  1:32.83      1:32.83   
        43.53  1:35.04      3:07.87   
        35.95  1:19.73      4:27.60   
        42.95  1:29.48      5:57.08   
                     
Karlskoga Sf Damer 4  Karlskoga Simförening            5:58.32   
        48.24  1:36.25      1:36.25   
        40.03  1:25.83      3:02.08   
        47.49  1:40.61      4:42.69   
        34.68  1:15.63      5:58.32   
                     
Säffle SS Damer 1999  1999  Säffle Simsällskap            6:09.19   
  Therese Johansson  1999      44.09  1:30.96      1:30.96   
  Caroline Andersson  2001      46.87  1:41.55      3:12.51   
  Nora Myrén  1999      39.81  1:26.47      4:38.98   
  Emelie Johansson  2000      41.42  1:30.21      6:09.19   
                     
Karlskoga Sf Damer 3  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap            4:17.10   
        32.77  1:06.56      1:06.56   
        33.68  1:12.30      2:18.86   
        27.44  59.98      3:18.84   
        27.85  58.26      4:17.10   
                     
Karlskoga Sf Herrar 1  Karlskoga Simförening            4:34.60   
        32.89  1:10.04      1:10.04   
        32.87  1:09.93      2:19.97   
        34.20  1:13.97      3:33.94   
        28.52  1:00.66      4:34.60   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 2  Karlstads Simsällskap            4:38.65   
        33.34  1:07.82      1:07.82   
        38.14  1:22.44      2:30.26   
        30.01  1:06.20      3:36.46   
        29.34  1:02.19      4:38.65   
                     
Karlskoga Sf Herrar 3  Karlskoga Simförening            5:21.64   
        41.32  1:26.09      1:26.09   
        42.83  1:32.28      2:58.37   
        35.01  1:22.45      4:20.82   
        28.66  1:00.82      5:21.64   
                     
Karlskoga Sf Herrar 2  Karlskoga Simförening            5:33.93   
        35.15  1:14.61      1:14.61   
        44.83  1:40.18      2:54.79   
        42.04  1:30.67      4:25.46   
        32.47  1:08.47      5:33.93   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 3  Karlstads Simsällskap            5:39.29   
        41.13  1:26.73      1:26.73   
        43.24  1:30.76      2:57.49   
        36.28  1:23.19      4:20.68   
        36.51  1:18.61      5:39.29   
                     
Karlstads SS Herrar Lag 4  Karlstads Simsällskap            6:59.89   
        46.47  1:36.86      1:36.86   
        54.11  1:55.15      3:32.01   
        44.29  1:41.70      5:13.71   
        49.88  1:46.18      6:59.89   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            2:10.72   
                   
                   
                   
        2:10.72        2:10.72   
                     
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap            2:12.13   
                   
                   
                   
        2:12.13        2:12.13   
                     
Karlstads SS Damer Lag 2  Karlstads Simsällskap            2:18.10   
                   
                   
                   
        2:18.10        2:18.10   
                     
Säffle SS Damer  Säffle Simsällskap            2:21.44   
  Elin Thörner  1998                 
  Maja Palmqvist  1998                 
  Petra Johansson  1997                 
  Julia Mulikova  1998      2:21.44        2:21.44   
                     
Karlskoga Sf Damer 2  Karlskoga Simförening            2:37.82   
                   
                   
                   
                2:37.82   
                     
Karlskoga Sf Damer 4  Karlskoga Simförening            2:38.16   
        38.92        38.92   
        46.04        1:24.96   
        38.27        2:03.23   
        34.93        2:38.16   
                     
Karlstads SS Damer Lag 3  Karlstads Simsällskap            2:40.52   
                   
                   
                   
        2:40.52        2:40.52   
                     
Karlskoga Sf Damer 6  Karlskoga Simförening            2:50.49   
        39.55        39.55   
        52.10        1:31.65   
        36.98        2:08.63   
        41.86        2:50.49   
                     
Karlskoga Sf Damer 5  Karlskoga Simförening            2:52.88   
        43.17        43.17   
        44.49        1:27.66   
        45.61        2:13.27   
        39.61        2:52.88   
                     
10  Filipstad Damer Lag 2  Filipstads Simklubb            2:58.55   
        47.30        47.30   
        55.19        1:42.49   
        34.94        2:17.43   
        41.12        2:58.55   
                     
11  Karlskoga Sf Damer 3  Karlskoga Simförening            2:58.84   
        48.15        48.15   
        53.42        1:41.57   
        41.03        2:22.60   
        36.24        2:58.84   
                     
12  Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            2:59.36   
  Matilda Kristiansson  2001      47.93        47.93   
  Clara Hedling  2001      41.38        1:29.31   
  Anna Bohman  2000      50.70        2:20.01   
  Miranda Kristiansson  2001      39.35        2:59.36   
                     
Karlstads SS Damer Lag 4  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap            1:55.37   
        29.73        29.73   
        33.25        1:02.98   
        27.60        1:30.58   
        24.79        1:55.37   
                     
Karlskoga Sf Herrar 1  Karlskoga Simförening            2:00.89   
        32.00        32.00