Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 1, HT2011


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 1 Hösten 2011    Utskriftsdatum  23 oktober 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  Arvika simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 oktober 2011         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            22.94   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            25.24   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            25.98   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            26.63   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            26.78   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            27.23   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            27.86   
Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            28.03   
Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            28.39   
10  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            29.52   
11  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            31.04   
12  Natalja Pere  2002  Arvika Simsällskap            32.96   
13  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            33.43   
14  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            33.63   
15  Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            34.62   
16  Emma Gren  2002  Arvika Simsällskap            39.80   
17  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            42.33   
18  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            46.47   
19  Emil Zetterberg  2005  Arvika Simsällskap            1:12.46   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            46.50   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            48.06   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            49.88   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            50.81   
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            54.59   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            55.40   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:06.37   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:42.35   
Rebecca Lind  1997  Arvika Simsällskap            1:51.16   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            24.04   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            26.12   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            26.50   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            26.52   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            27.02   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            27.14   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            28.02   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            28.08   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            28.94   
10  Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            29.04   
11  Nadja Otterström  2002  Arvika Simsällskap            30.78   
12  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            32.19   
13  Matilda Larsson  2002  Arvika Simsällskap            33.23   
14  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            33.87   
15  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            34.65   
16  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            34.92   
17  Trine Fransson  2002  Arvika Simsällskap            35.93   
18  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            36.00   
19  Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            36.75   
20  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            36.97   
21  Tilda Andersson  2002  Arvika Simsällskap            37.62   
22  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            38.53   
23  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            38.87   
24  Ida Olsson  2002  Arvika Simsällskap            38.97   
25  Natalja Pere  2002  Arvika Simsällskap            39.85   
26  Frida Olausson  2004  Arvika Simsällskap            40.33   
27  Johannes Fors  2003  Arvika Simsällskap            40.50   
28  Ebbe Slertman  2005  Arvika Simsällskap            40.83   
29  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            41.74   
30  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            47.19   
31  Fredrik Nylén  2004  Arvika Simsällskap            47.23   
32  Julia Persson  2003  Arvika Simsällskap            48.60   
33  Sondre Fransson  2004  Arvika Simsällskap            49.97   
34  Matilda Dahlén  2002  Arvika Simsällskap            50.39   
35  Rebecca Årström-Relte  2004  Arvika Simsällskap            51.04   
36  Samuel Hurtig  2004  Arvika Simsällskap            52.37   
37  Emil Zetterberg  2005  Arvika Simsällskap            54.72   
38  Erik Persson  2006  Arvika Simsällskap            55.83   
39  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            58.33   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            50.63   
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            51.07   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            52.63   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            52.74   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            52.84   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            53.33   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            54.84   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            55.67   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:06.33   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            1:40.09   
Rebecca Lind  1997  Arvika Simsällskap            1:45.65   
Alfred Petersson  1999  Arvika Simsällskap            1:50.19   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            17.59   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            21.10   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            25.18   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            25.18   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            26.13   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            26.22   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            26.29   
Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            26.34   
Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            26.73   
10  Nadja Otterström  2002  Arvika Simsällskap            28.47   
11  Natalja Pere  2002  Arvika Simsällskap            28.48   
12  Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            30.37   
13  Matilda Larsson  2002  Arvika Simsällskap            31.63   
14  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            32.41   
15  Matilda Larsson  2002  Arvika Simsällskap            32.62   
16  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            32.63   
17  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            34.62   
18  Julia Persson  2003  Arvika Simsällskap            34.91   
19  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            34.97   
20  Ebbe Slertman  2005  Arvika Simsällskap            35.17   
21  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            35.67   
22  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            36.71   
23  Fredrik Nylén  2004  Arvika Simsällskap            38.54   
24  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            39.03   
25  Frida Olausson  2004  Arvika Simsällskap            39.89   
26  Sondre Fransson  2004  Arvika Simsällskap            40.59   
27  Johannes Fors  2003  Arvika Simsällskap            44.78   
28  Rebecca Årström-Relte  2004  Arvika Simsällskap            45.67   
29  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            49.42   
30  Erik Persson  2006  Arvika Simsällskap            55.03   
31  Matilda Dahlén  2002  Arvika Simsällskap            55.19   
32  Samuel Hurtig  2004  Arvika Simsällskap            56.13   
33  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            1:00.93   
34  Emil Zetterberg  2005  Arvika Simsällskap            1:00.97   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            40.38   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            41.69   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            41.82   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            42.71   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            47.19   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            48.33   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            48.54   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            48.65   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:27.84   
Alfred Petersson  1999  Arvika Simsällskap            1:28.02   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            1:29.83   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:31.13   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            1:31.26   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            20.09   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            20.42   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            22.07   
Alfred Petersson  1999  Arvika Simsällskap            23.11   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            23.11   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            23.73   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            24.74   
Emilia Segolsson  2000  Arvika Simsällskap            24.84   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            24.84   
10  Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            25.76   
11  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            27.11   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            49.19   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            50.37   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            1:32.27   
Alfred Petersson  1999  Arvika Simsällskap            1:45.11   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:47.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  23 oktober 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  19:22 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info