Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 2, HT2011


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2 Hösten 2011    Utskriftsdatum  20 november 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  13:15   
  Arrangör  Arvika ss         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 november 2011         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            25.13   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            25.47   
Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            26.77   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            27.25   
Matilda Söderström  2002  Arvika Simsällskap            27.32   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            28.19   
Maja Pettersson  2002  Arvika Simsällskap            28.47   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            28.65   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            28.69   
10  Natalja Peré  2002  Arvika Simsällskap            30.47   
11  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            32.73   
12  Matilda Dahlén  2002  Arvika Simsällskap            34.65   
13  Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            35.48   
14  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            36.63   
15  Julia Persson  2003  Arvika Simsällskap            38.23   
16  Lindahl Rasmus  2005  Arvika Simsällskap            38.29   
17  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            41.19   
18  Emma Gren  2002  Arvika Simsällskap            43.00   
19  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            43.17   
20  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            43.89   
21  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            44.91   
22  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            1:07.27   
23  Emil Zetterberg  2004  Arvika Simsällskap            1:09.85   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            49.19   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            50.19   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            54.38   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            55.28   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:08.16   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:43.11   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:46.99   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            1:48.15   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            1:50.33   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            25.36   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            26.45   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            27.28   
Ronja Bångvall  1999  Arvika Simsällskap            27.99   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            29.36   
Maja Pettersson  2002  Arvika Simsällskap            29.76   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            30.47   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            31.23   
Nadja Otterström  2002  Arvika Simsällskap            31.61   
10  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            31.78   
11  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            32.24   
12  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            33.30   
13  Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            33.34   
14  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            34.04   
15  Ida Olsson  2002  Arvika Simsällskap            35.33   
16  Lindahl Rasmus  2005  Arvika Simsällskap            35.38   
17  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            35.95   
18  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            35.96   
19  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            36.02   
20  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            39.01   
20  Matilda Dahlén  2002  Arvika Simsällskap            39.01   
22  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            39.19   
23  Frida Olausson  2004  Arvika Simsällskap            39.39   
24  Natalja Peré  2002  Arvika Simsällskap            41.11   
25  Emil Zetterberg  2004  Arvika Simsällskap            45.39   
26  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            47.01   
27  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            47.05   
28  Julia Persson  2003  Arvika Simsällskap            48.17   
29  Rebecca Årsrtröm-Relte  2004  Arvika Simsällskap            50.25   
30  Fredrik Nyhlén  2004  Arvika Simsällskap            51.42   
31  Samuel Hurtig  2004  Arvika Simsällskap            54.30   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            52.57   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            53.03   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            55.26   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            56.40   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            56.97   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:08.69   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            1:44.72   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            1:47.83   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            1:53.92   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Bångvall  1999  Arvika Simsällskap            21.26   
Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            25.67   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            26.12   
Matilda Söderström  2002  Arvika Simsällskap            26.25   
Natalja Peré  2002  Arvika Simsällskap            27.52   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            28.36   
Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            29.26   
Nadja Otterström  2002  Arvika Simsällskap            29.57   
Julia Persson  2003  Arvika Simsällskap            30.44   
10  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            32.19   
11  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            32.56   
12  Lindahl Rasmus  2005  Arvika Simsällskap            32.83   
13  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            32.97   
14  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            33.96   
15  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            35.12   
16  Matilda Dahlén  2002  Arvika Simsällskap            38.77   
17  Frida Olausson  2004  Arvika Simsällskap            39.91   
18  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            44.19   
19  Emil Zetterberg  2004  Arvika Simsällskap            48.96   
20  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            49.03   
21  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            49.18   
22  Rebecca Årsrtröm-Relte  2004  Arvika Simsällskap            49.47   
23  Samuel Hurtig  2004  Arvika Simsällskap            52.79   
24  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            57.13   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            44.38   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            48.53   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            48.76   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            48.99   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            50.50   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            1:25.07   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            1:28.60   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:30.36   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:31.06   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            1:34.90   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:37.16   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            1:45.69   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            22.41   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            22.97   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            25.03   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            47.93   
Victoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            50.72   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            53.40   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            57.91   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            59.06   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:02.07   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:42.53   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            1:43.78   
Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            1:49.48   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            1:49.52   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:51.63   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            1:55.99   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:59.27   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            2:03.28   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            2:20.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  20 november 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  13:15 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16
Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info