Hoppa till sidans innehåll

Höstsimiaden 2014


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  H
Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden Tävl omr 3 2014.    Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    35.17  1:14.59  1:54.62    2:33.97   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    35.28  1:15.09  1:56.52    2:37.79   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    39.13  1:25.32  2:13.09    2:57.08   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    40.80  1:27.39  2:15.67    3:02.01   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    43.29  1:37.68  2:34.81    3:31.47   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            39.90   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            40.18   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            41.88   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            48.67   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            17.54   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            19.50   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            20.51   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            20.67   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            22.26   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            22.54   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            23.26   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            23.64   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            27.84   
10  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            31.33   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            16.24   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            17.70   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            18.20   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            19.66   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            20.72   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            22.65   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            22.77   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            23.52   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            23.61   
10  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            23.86   
11  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            24.91   
12  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            26.26   
13  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            28.77   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:15.46  2:36.90  3:58.78    5:17.00   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    2:08.11  3:38.58      5:50.74   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:21.85  2:53.34  4:24.34    5:51.33   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:23.82  2:53.69  4:24.47    5:52.26   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    1:22.05  2:56.88  4:30.21    6:05.67   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    1:22.00  2:57.49  4:34.69    6:12.02   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    1:27.75  3:09.64  4:53.86    6:37.29   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    35.13        1:13.35   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    35.23        1:13.72   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    40.08        1:23.63   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    39.54        1:23.72   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    40.76        1:25.78   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    44.80        1:35.87   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    45.19        1:37.21   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    46.17        1:39.13   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap    48.12        1:43.70   
10  Diana Johnsson  2003  Karlstads Simsällskap    53.24        1:56.14   
11  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    55.23        2:01.89   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.96        1:04.85   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    33.07        1:08.00   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.44        1:08.13   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    32.94        1:08.29   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    33.85        1:11.70   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    34.37        1:12.43   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.32        1:13.36   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.06        1:13.37   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    35.69        1:14.84   
10  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.76        1:18.27   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    37.72        1:18.53   
12  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    38.13        1:19.00   
13  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    38.52        1:20.20   
14  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    38.12        1:20.52   
15  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    39.43        1:22.30   
16  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    38.63        1:22.85   
17  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    39.97        1:23.91   
18  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    41.85        1:32.52   
19  Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.02        1:34.22   
20  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.85        1:37.35   
21  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.47        1:41.26   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    44.11        1:33.88   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    50.64        1:44.76   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    57.14        2:00.72   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    47.01        1:42.63   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    49.78        1:43.11   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    49.91        1:47.34   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    39.76        1:24.81   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.41        1:27.33   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    45.60        1:36.13   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    50.11        1:51.94   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.47   
Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.96   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            20.33   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            20.33   
Maram Louati  2005  Säffle Simsällskap            21.09   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            21.75   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            22.13   
Signe Westerlind  2005  Säffle Simsällskap            25.46   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            25.64   
10  Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            26.46   
11  Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            27.03   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            38.40   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            39.39   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            40.31   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            41.10   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            41.59   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            43.42   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            43.50   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            44.17   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            48.13   
10  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            50.65   
11  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            54.29   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:00.18   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.89   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            35.79   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            38.20   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            40.40   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.52   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            40.93   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            43.38   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            43.43   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            43.73   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            44.30   
11  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            44.35   
12  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            46.55   
13  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            46.89   
14  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            47.39   
15  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap            47.87   
16  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            49.08   
17  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            50.76   
18  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            54.83   
19  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            57.18   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.74        1:23.11   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    42.77        1:26.47   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    44.83        1:31.11   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    47.15        1:34.59   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    38.37        1:18.86   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    40.59        1:23.10   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    40.21        1:23.96   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    41.83        1:25.45   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    45.19        1:34.95   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    46.21        1:36.52   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    45.67        1:36.25   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.94        1:41.89   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    51.42        1:48.66   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    51.99        1:51.50   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    52.94        1:51.86   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    53.39        1:56.67   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    55.31        1:59.34   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    56.97        2:02.22   
Mirna Louati  2003  Säffle Simsällskap    58.01        2:03.94   
10  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap    57.90        2:04.55   
11  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    1:03.54        2:20.28   
12  Kajsa Agerhem  2003  Karlskoga Simförening    1:10.56        2:23.84   
Diana Johnsson  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    42.28        1:26.95   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.84        1:28.79   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.27        1:31.44   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.48        1:31.81   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    43.88        1:33.35   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.25        1:34.13   
Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    45.59        1:36.42   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.03        1:40.87   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    47.47        1:41.19   
10  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    49.73        1:42.98   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    49.14        1:43.30   
12  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    49.77        1:44.34   
13  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    51.02        1:49.52   
14  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    51.01        1:49.56   
15  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    48.93        1:51.48   
16  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    56.89        2:01.97   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            28.89   
Milton Hedelin  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            52.20   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            56.37   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            56.43   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            51.51   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            51.54   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            51.94   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            53.38   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            53.58   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            56.02   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            56.40   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            57.31   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            57.40   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            22.29   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            23.37   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            24.50   
Maram Louati  2005  Säffle Simsällskap            25.50   
Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.22   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            26.43   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            27.81   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            27.84   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            29.04   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            29.04   
11  Signe Westerlind  2005  Säffle Simsällskap            31.16   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            42.44   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            45.90   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            47.95   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            48.83   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            49.01   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            50.62   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            51.08   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            56.01   
Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            58.51   
10  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            58.54   
11  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            1:01.37   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:05.73   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            38.18   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            41.49   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            47.36   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            48.56   
Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap            50.03   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            50.86   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            51.59   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            52.03   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            53.47   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            54.91   
11  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            56.39   
12  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            57.06   
13  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            57.71   
14  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            58.63   
15  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            59.08   
16  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            1:00.59   
17  Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:00.88   
18  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            1:05.68   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.44  1:19.69  2:14.44    2:50.74   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    37.64  1:24.37  2:12.84    2:51.24   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    44.12  1:31.82  2:26.43    3:05.91   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.14  1:31.72  2:28.51    3:11.99   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    42.99  1:34.59  2:32.78    3:17.09   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    43.60  1:33.79  2:37.56    3:24.17   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    33.25        1:12.09   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.61        1:14.70   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    36.64        1:20.32   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    38.03        1:22.67   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.44        1:24.93   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.35        1:28.24   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    41.81        1:31.63   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    43.44        1:33.01   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.95        1:33.96   
10  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.26        1:38.17   
11  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.29        1:38.43   
12  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    47.35        1:45.28   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    53.57        1:52.08   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Herrar [2004]  2004  Säffle Simsällskap            2:50.15   
  Daniel Thörner  2004                 
  Adam Feki  2005                 
  Erik Mulikov  2005                 
  Jesper Andersson  2004      2:50.15        2:50.15   
                     
Karlstad Herrar [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lindesberg Damer [2004]  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:18.47   
  Lina Hjerpe  2005                 
  Nea Nilsson  2005      43.32        43.32   
  Elise Tegin  2004                 
  Elin Eriksson  2004      1:18.47        1:18.47   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            1:24.58   
  Clara Berner  2004                 
  Minea Dautbegovic  2004      43.26        43.26   
  Vilma Duelien  2004                 
  Agnes Rönnquist  2004      1:24.58        1:24.58   
                     
Säffle Ss Damer [2005]  2005  Säffle Simsällskap            1:51.76   
  Filippa Blixt  2006                 
  Hanna Widing  2006      55.50        55.50   
  Ebba Locken  2006                 
  Signe Westerlind  2005      1:51.76        1:51.76   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Damer Lag2  2004  Säffle Simsällskap            2:45.31   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      44.04        44.04   
  Nathalie Myrén  2004      44.29        1:28.33   
  Ida Lithner  2004      33.11        2:01.44   
  Tilde Halldan  2005      43.87        2:45.31   
                     
Karlskoga Sf Lag 2  2004  Karlskoga Simförening            3:24.59   
  Isabelle Johansson  2005      49.11        49.11   
  Smilla Löthgren  2004      54.24        1:43.35   
  Alva Andersson  2005      44.54        2:27.89   
  Paula Johansson  2004      56.70        3:24.59   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2004  Karlskoga Simförening            3:44.73   
  Thea Lekberg  2004      55.53        55.53   
  Nathalie Johansson  2006      1:01.44        1:56.97   
  Frida Jonsson  2005      1:00.29        2:57.26   
  Alice Bergström  2004      47.47        3:44.73   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar  2002  Örebro Simallians            2:27.98   
  Melvin Larsson  2002      39.16        39.16   
  Simon Baastad  2002      42.41        1:21.57   
  Michal Laszewski  2002      33.05        1:54.62   
  Oscar Wilhelmsson  2002      33.36        2:27.98   
                     
Karlsko Sf Herrar [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:40.70   
  Philip Löfbom  2003      39.61        39.61   
  Noel Hodberg  2002      47.91        1:27.52   
  Oscar Björstam  2003      36.62        2:04.14   
  Viktor Lübeck  2002      36.56        2:40.70   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Damer Lag 1  2002  Örebro Simallians            2:21.17   
  Miriam Langarap  2002      36.33        36.33   
  Julia Månsson  2002      39.06        1:15.39   
  Emma Cullberg  2002      30.15        1:45.54   
  Josefine Åhlund  2002      35.63        2:21.17   
                     
Hk Sim Damer [2002]  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:23.63   
  Emma Sibelius  2002      36.92        36.92   
  Josefine Stenman  2002      41.00        1:17.92   
  Elsa Jansson  2002      32.74        1:50.66   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      32.97        2:23.63   
                     
Ösa Damer [2002] Lag 2  2002  Örebro Simallians            2:44.94   
  Smilla Holgersson Eliasson  2003      45.28        45.28   
  Jennifer Titus  2002      42.11        1:27.39   
  Cornelia Johansson  2003      34.99        2:02.38   
  Emma Järlström  2003      42.56        2:44.94   
                     
Karlsko Sf Damer [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:45.35   
  Stina Andersson  2002      40.60        40.60   
  Matilda Ek  2002      47.87        1:28.47   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      35.10        2:03.57   
  Thea Lekberg  2004      41.78        2:45.35   
                     
Karlstad Damer [2002]  2002  Karlstads Simsällskap            2:46.29   
  Michelle Träff  2002      38.93        38.93   
  Elsa Bergsten  2002      48.59        1:27.52   
  Klara Gustavson  2003      42.60        2:10.12   
  Ingrid Hellgren  2003      36.17        2:46.29   
                     
Hk Sim Damer Lag 2  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:56.55   
  Majja Brattström  2004      46.76        46.76   
  Frida Lundström  2002      49.83        1:36.59   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      38.40        2:14.99   
  Julia Nyrén  2002      41.56        2:56.55   
                     
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Mix [2002]  2002  Karlstads Simsällskap            2:15.13   
  Ludvig Mathisen  2003      35.23        35.23   
  Michelle Träff  2002      32.79        1:08.02   
  Victor Krohn  2002      32.19        1:40.21   
  Elsa Bergsten  2002      34.92        2:15.13   
                     
Säffle Ss Mix  2002  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 24, 4X25m Frisim Mixed 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Mix Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            1:10.94   
  Erik Mulikov  2005                 
  Linnéa Bruce-Holm  2005      36.83        36.83   
  Ida Lithner  2004                 
  Daniel Thörner  2004      1:10.94        1:10.94   
                     
Karlstad Mix [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            1:11.94   
  Lazar Jovancic  2004                 
  Alexander Henningsson  2004      36.22        36.22   
  Miranda Wahlstedt  2006                 
  Sofia Mattsson  2004      1:11.94        1:11.94   
                     
Säffle Ss Mix Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            1:19.94   
  Adam Feki  2005                 
  Tilde Halldan  2005      38.45        38.45   
  Jesper Andersson  2004                 
  Nathalie Myrén  2004      1:19.94        1:19.94   
                     
Säffle Ss Mix Lag 3  2004  Säffle Simsällskap            1:29.06   
  Sofie Leander  2005                 
  Alexander Orban  2004      43.19        43.19   
  Tim Weghammar  2005                 
  Maram Louati  2005      1:29.06        1:29.06   
                     
                     
 
Gren 25, 200m Frisim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    37.34  1:18.32  2:00.81    2:43.38   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    40.50  1:24.61  2:08.12    2:47.88   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    39.13  1:22.48  2:07.53    2:48.63   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    41.85  1:30.51  2:18.95    3:02.92   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            35.33   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            37.77   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            42.85   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            43.34   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            55.14   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            18.60   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            20.90   
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            22.38   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            18.32   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            19.03   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            21.02   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            23.08   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            23.36   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            23.60   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 400m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:13.25  2:32.16  3:50.99    5:05.62   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:14.95  2:36.07  3:57.55    5:16.86   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    1:16.48  2:40.82  4:04.12    5:26.60   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:21.19  2:47.63  4:14.75    5:38.12   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:20.46  2:50.44  4:20.57    5:46.14   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    1:27.74  3:02.68  4:38.37    6:08.91   
Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    1:30.74  3:07.99  4:44.31    6:13.91   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:35.11  3:10.52  4:45.48    6:14.58   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    1:28.43  3:05.47  4:41.09    6:14.66   
10  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    1:29.05  3:05.20  4:42.89    6:15.31   
11  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    1:31.81  3:17.60  5:04.89    6:44.86   
12  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:48.77  3:51.96  5:56.34    7:51.46   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    36.18        1:13.75   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    36.90        1:15.17   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    39.49        1:22.30   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    40.74        1:27.15   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    50.57        1:53.79   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    33.16        1:08.86   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    34.80        1:12.11   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    36.12        1:13.95   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    36.75        1:14.31   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    36.68        1:14.44   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    35.79        1:15.71   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    36.65        1:17.99   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap    39.14        1:21.78   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    39.90        1:25.20   
10  Svante Wiktorsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.84        1:36.82   
11  Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    46.08        1:45.38   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap    43.32        1:34.15   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    48.07        1:43.41   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    50.62        1:44.87   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    50.39        1:46.45   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    53.05        1:50.75   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    52.35        1:54.91   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    55.68        1:55.82   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap    1:06.53        2:18.54   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    40.39        1:25.79   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    43.55        1:32.54   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    48.55        1:44.04   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.54        1:47.49   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    55.00        1:58.32   
Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians    55.37        1:58.65   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    1:00.30        2:04.24   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    1:03.66        2:06.85   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    39.68        1:24.28   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    39.91        1:26.10   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    43.84        1:36.24   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    43.90        1:38.26   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    49.67        1:40.85   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    49.76        1:46.70   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    2:33.14        1:47.55   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Mirna Louati  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            20.28   
Milton Hedelin  2006  Karlskoga Simförening            29.51   
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            37.29   
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            38.73   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            39.91   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            48.10   
                     
 
Gren 32, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            37.51   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            39.34   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            41.56   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            41.70   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            42.55   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians            42.61   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            44.39   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            45.47   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            49.35   
10  Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            50.29   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    40.08        1:22.16   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    41.90        1:25.24   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    47.57        1:36.41   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    48.51        1:38.66   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    51.81        1:47.56   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    53.10        1:48.02   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    54.07        1:53.33   
                     
 
Gren 33, 100m Ryggsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.39        1:14.34   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    39.08        1:19.80   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    39.49        1:21.19   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    40.29        1:22.68   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.24        1:26.08   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.90        1:26.38   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.19        1:26.95   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    44.83        1:31.39   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.41        1:32.63   
10  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    45.54        1:34.25   
11  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    45.48        1:35.91   
12  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.93        1:36.03   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    50.34        1:40.26   
14  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    49.93        1:43.22   
15  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:01.95        2:09.18   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            DNS   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    46.90        1:38.66   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    49.80        1:43.43   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    51.56        1:48.01   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    53.44        1:51.99   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    55.90        1:59.65   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    59.35        2:07.56   
Liam Fahlin  2003  Karlskoga Simförening    1:04.41        2:16.17   
                     
 
Gren 34, 100m Bröstsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    40.82        1:25.92   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    45.00        1:32.96   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    44.93        1:32.99   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    47.09        1:38.39   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    47.36        1:39.76   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    51.50        1:46.34   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap    49.43        1:47.79   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    51.16        1:49.75   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    54.95        1:56.65   
10  Svante Wiktorsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    58.93        2:07.12   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 25m Bröstsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            23.17   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            25.46   
Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.28   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            27.34   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            29.19   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            29.39   
Maram Louati  2005  Säffle Simsällskap            29.72   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            30.09   
Signe Westerlind  2005  Säffle Simsällskap            31.66   
10  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            39.59   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            49.98   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            50.89   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            52.06   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            54.09   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            56.51   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            1:01.80   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            1:02.12   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            1:02.78   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            1:05.12   
10  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:10.45   
11  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            1:12.76   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 36, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            46.88   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            49.54   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            50.14   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            50.85   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            51.61   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            53.63   
Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            55.98   
Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening            56.75   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            56.86   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            57.21   
11  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            57.67   
12  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap            57.78   
13  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            58.72   
14  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            59.66   
15  Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:00.74   
16  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            1:01.34   
17  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            1:01.48   
18  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            1:01.86   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 37, 25m Ryggsim P-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            21.44   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            23.81   
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            27.77   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            46.72   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            53.05   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            53.98   
                     
 
Gren 38, 50m RyggsimP-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            43.01   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            46.90   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            47.61   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            48.88   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            55.92   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:06.53   
                     
 
Gren 39, 200m Medley F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    32.44  1:15.78  2:09.63    2:46.01   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.85  1:18.25  2:10.64    2:48.49   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    37.37  1:23.15  2:13.56    2:52.97   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    39.44  1:24.73  2:18.27    2:54.02   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    38.02  1:22.51  2:17.93    2:58.99   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.02  1:28.41  2:20.81    3:01.57   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    43.81  1:30.65  2:25.65    3:05.51   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    42.88  1:33.76  2:23.06    3:07.11   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.01  1:32.74  2:28.31    3:10.15   
10  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.22  1:35.60  2:29.62    3:13.24   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    44.92  1:34.75  2:31.34    3:14.59   
12  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    42.92  1:37.79  2:35.07    3:21.59   
13  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    48.70  1:39.68  2:41.09    3:23.85   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    36.47        1:21.47   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.77        1:27.50   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    43.62        1:36.64   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    43.64        1:39.45   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 41, 4X25m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lindesberg Damer [2004]  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:29.64   
  Rebecka Blomberg  2004                 
  Lovisa Hodell  2004      51.96        51.96   
  Elise Tegin  2004                 
  Elin Eriksson  2004      1:29.64        1:29.64   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            1:30.47   
  Sofia Mattsson  2004                 
  Agnes Rönnquist  2004      46.84        46.84   
  Clara Berner  2004                 
  Miranda Wahlstedt  2006      1:30.47        1:30.47   
                     
Säffle SS Damer Lag1  2004  Säffle Simsällskap            1:44.23   
  Hanna Widing  2006                 
  Fatima Vasim-Jasim  2004      55.82        55.82   
  Tilde Halldan  2005                 
  Maram Louati  2005      1:44.23        1:44.23   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2004  Karlskoga Simförening            1:46.95   
  Paula Johansson  2004                 
  Mira Lübeck  2006      58.27        58.27   
  Thea Lekberg  2004                 
  Frida Jonsson  2005      1:46.95        1:46.95   
                     
Karlskoga Sf Lag 2  2004  Karlskoga Simförening            1:52.26   
  Alice Bergström  2004                 
  Alva Andersson  2005      58.58        58.58   
  Smilla Löthgren  2004                 
  Nathalie Johansson  2006      1:52.26        1:52.26   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Medley F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Damer Lag2  2004  Säffle Simsällskap            3:12.45   
  Sofie Leander  2005      55.07        55.07   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      54.44        1:49.51   
  Ida Lithner  2004      38.96        2:28.47   
  Nathalie Myrén  2004      43.98        3:12.45   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 44, 4X50m Medley P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Herrar [2004]  2004  Säffle Simsällskap            3:13.68   
  Jesper Andersson  2004      3:12.45        3:12.45   
  Daniel Thörner  2004      1.23        3:13.68   
  Erik Mulikov  2005                 
  Adam Feki  2005      3:13.68        3:13.68   
                     
                     
 
Gren 45, 4X50m Frisim F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Damer Lag 1  2002  Örebro Simallians            2:08.53   
  Miriam Langarap  2002      32.03        32.03   
  Emma Cullberg  2002      29.93        1:01.96   
  Cornelia Johansson  2003      34.03        1:35.99   
  Josefine Åhlund  2002      32.54        2:08.53   
                     
Hk Sim Damer  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:10.94   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      33.58        33.58   
  Emma Sibelius  2002      32.47        1:06.05   
  Ellen Olsson  2002      33.68        1:39.73   
  Elsa Jansson  2002      31.21        2:10.94   
                     
Karlstad Damer [2002]  2002  Karlstads Simsällskap            2:26.82   
  Michelle Träff  2002      32.91        32.91   
  Elsa Bergsten  2002      36.73        1:09.64   
  Klara Gustavson  2003      39.85        1:49.49   
  Ingrid Hellgren  2003      37.33        2:26.82   
                     
Karlsko Sf Damer [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:27.97   
  Isabelle Johansson  2005      47.17        47.17   
  Matilda Ek  2002      35.12        1:22.29   
  Stina Andersson  2002      34.57        1:56.86   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      31.11        2:27.97   
                     
Ösa Damer [2002] Lag 2  2002  Örebro Simallians            2:32.47   
  Anesa Gacic  2002      38.51        38.51   
  Jennifer Titus  2002      36.10        1:14.61   
  Julia Månsson  2002      37.24        1:51.85   
  Smilla Holgersson Eliasson  2003      40.62        2:32.47   
                     
Hk Sim Damer Lag 2  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            2:43.01   
  Josefine Stenman  2002      36.79        36.79   
  Frida Lundström  2002      40.07        1:16.86   
  Evelina Larsson  2002      43.89        2:00.75   
  Majja Brattström  2004      42.26        2:43.01   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Frisim P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar  2002  Örebro Simallians            2:11.30   
  Oscar Wilhelmsson  2002      33.36        33.36   
  Simon Baastad  2002      33.74        1:07.10   
  Melvin Larsson  2002      33.47        1:40.57   
  Michal Laszewski  2002      30.73        2:11.30   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2002  Karlskoga Simförening            2:27.52   
  Noel Hodberg  2002      37.80        37.80   
  Philip Löfbom  2003      36.83        1:14.63   
  Oscar Björstam  2003      39.25        1:53.88   
  Viktor Lübeck  2002      33.64        2:27.52   
                     
Karlskoga Sf Las 2  2002  Karlskoga Simförening            3:20.28   
  Oskar Högqvist  2003      49.72        49.72   
  Elias Jansson  2006      54.70        1:44.42   
  Liam Fahlin  2003      1:35.86        3:20.28   
  Gabriel Hökemyr  2002              3:20.28   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  23 november 2014 
Licensierad till: Säffle Simsällskap  Utskriftstid  20:02 
 
östsimiaden Tävl omr 3 2014. 
  Utskriftsdatum  23 november 2014   
  Tävlingsort  Säffle    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  Säffle Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 november 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim F-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    35.17  1:14.59  1:54.62    2:33.97   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    35.28  1:15.09  1:56.52    2:37.79   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    39.13  1:25.32  2:13.09    2:57.08   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    40.80  1:27.39  2:15.67    3:02.01   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    43.29  1:37.68  2:34.81    3:31.47   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim P-11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            39.90   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            40.18   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            41.88   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            48.67   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            17.54   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            19.50   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            20.51   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            20.67   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            22.26   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            22.54   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            23.26   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            23.64   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            27.84   
10  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            31.33   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            16.24   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            17.70   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            18.20   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            19.66   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            20.72   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            22.65   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            22.77   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            23.52   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            23.61   
10  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            23.86   
11  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            24.91   
12  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            26.26   
13  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            28.77   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    1:15.46  2:36.90  3:58.78    5:17.00   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    2:08.11  3:38.58      5:50.74   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    1:21.85  2:53.34  4:24.34    5:51.33   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:23.82  2:53.69  4:24.47    5:52.26   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    1:22.05  2:56.88  4:30.21    6:05.67   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    1:22.00  2:57.49  4:34.69    6:12.02   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening    1:27.75  3:09.64  4:53.86    6:37.29   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    35.13        1:13.35   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    35.23        1:13.72   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    40.08        1:23.63   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    39.54        1:23.72   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    40.76        1:25.78   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    44.80        1:35.87   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    45.19        1:37.21   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    46.17        1:39.13   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap    48.12        1:43.70   
10  Diana Johnsson  2003  Karlstads Simsällskap    53.24        1:56.14   
11  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    55.23        2:01.89   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    30.96        1:04.85   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    33.07        1:08.00   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.44        1:08.13   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    32.94        1:08.29   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    33.85        1:11.70   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    34.37        1:12.43   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.32        1:13.36   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.06        1:13.37   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    35.69        1:14.84   
10  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.76        1:18.27   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    37.72        1:18.53   
12  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    38.13        1:19.00   
13  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    38.52        1:20.20   
14  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    38.12        1:20.52   
15  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    39.43        1:22.30   
16  Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    38.63        1:22.85   
17  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    39.97        1:23.91   
18  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    41.85        1:32.52   
19  Julia Nyrén  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.02        1:34.22   
20  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.85        1:37.35   
21  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.47        1:41.26   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    44.11        1:33.88   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    50.64        1:44.76   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    57.14        2:00.72   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    47.01        1:42.63   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    49.78        1:43.11   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    49.91        1:47.34   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    39.76        1:24.81   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.41        1:27.33   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    45.60        1:36.13   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    50.11        1:51.94   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.47   
Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            19.96   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            20.33   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            20.33   
Maram Louati  2005  Säffle Simsällskap            21.09   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            21.75   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            22.13   
Signe Westerlind  2005  Säffle Simsällskap            25.46   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            25.64   
10  Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            26.46   
11  Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            27.03   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            38.40   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            39.39   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            40.31   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            41.10   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            41.59   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            43.42   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            43.50   
Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            44.17   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            48.13   
10  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            50.65   
11  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            54.29   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:00.18   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            33.89   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            35.79   
Sofia Mattsson  2004  Karlstads Simsällskap            38.20   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            40.40   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.52   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            40.93   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            43.38   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            43.43   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            43.73   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            44.30   
11  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            44.35   
12  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            46.55   
13  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            46.89   
14  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            47.39   
15  Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap            47.87   
16  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            49.08   
17  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            50.76   
18  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            54.83   
19  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            57.18   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.74        1:23.11   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    42.77        1:26.47   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    44.83        1:31.11   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    47.15        1:34.59   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    38.37        1:18.86   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    40.59        1:23.10   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    40.21        1:23.96   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    41.83        1:25.45   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    45.19        1:34.95   
Adrijan Danqi  2002  Örebro Simallians    46.21        1:36.52   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    45.67        1:36.25   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.94        1:41.89   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    51.42        1:48.66   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    51.99        1:51.50   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    52.94        1:51.86   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    53.39        1:56.67   
Emma Järlström  2003  Örebro Simallians    55.31        1:59.34   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    56.97        2:02.22   
Mirna Louati  2003  Säffle Simsällskap    58.01        2:03.94   
10  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap    57.90        2:04.55   
11  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    1:03.54        2:20.28   
12  Kajsa Agerhem  2003  Karlskoga Simförening    1:10.56        2:23.84   
Diana Johnsson  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    42.28        1:26.95   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.84        1:28.79   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.27        1:31.44   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.48        1:31.81   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    43.88        1:33.35   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.25        1:34.13   
Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap    45.59        1:36.42   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.03        1:40.87   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    47.47        1:41.19   
10  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    49.73        1:42.98   
11  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    49.14        1:43.30   
12  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    49.77        1:44.34   
13  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    51.02        1:49.52   
14  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    51.01        1:49.56   
15  Anesa Gacic  2002  Örebro Simallians    48.93        1:51.48   
16  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    56.89        2:01.97   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Bröstsim P-09 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gustafsson  2006  Grums Simsällskap            28.89   
Milton Hedelin  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            52.20   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            56.37   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            56.43   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 12, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            51.51   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            51.54   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            51.94   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            53.38   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            53.58   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            56.02   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            56.40   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            57.31   
Alexander Orban  2004  Säffle Simsällskap            57.40   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim F-9 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            22.29   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            23.37   
Emma Spångberg  2005  Deje Simsällskap            24.50   
Maram Louati  2005  Säffle Simsällskap            25.50   
Lina Hjerpe  2005  Lindesbergs Simsällskap            26.22   
Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            26.43   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            27.81   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            27.84   
Filippa Blixt  2006  Säffle Simsällskap            29.04   
Mira Lübeck  2006  Karlskoga Simförening            29.04   
11  Signe Westerlind  2005  Säffle Simsällskap            31.16   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            42.44   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            45.90   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            47.95   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians            48.83   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            49.01   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            50.62   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            51.08   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            56.01   
Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            58.51   
10  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            58.54   
11  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            1:01.37   
12  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:05.73   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            38.18   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            41.49   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            47.36   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            48.56   
Vilma Duelien  2004  Karlstads Simsällskap            50.03   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            50.86   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            51.59   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            52.03   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            53.47   
10  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            54.91   
11  Tyra Solalv  2004  Örebro Simallians            56.39   
12  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            57.06   
13  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            57.71   
14  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            58.63   
15  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            59.08   
16  Fatima Vasim-Jasim  2004  Säffle Simsällskap            1:00.59   
17  Rebecka Blomberg  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:00.88   
18  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            1:05.68   
                     
 
Gren 15, 200m Medley P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.44  1:19.69  2:14.44    2:50.74   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    37.64  1:24.37  2:12.84    2:51.24   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    44.12  1:31.82  2:26.43    3:05.91   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.14  1:31.72  2:28.51    3:11.99   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    42.99  1:34.59  2:32.78    3:17.09   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    43.60  1:33.79  2:37.56    3:24.17   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    33.25        1:12.09   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.61        1:14.70   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    36.64        1:20.32   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    38.03        1:22.67   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.44        1:24.93   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.35        1:28.24   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    41.81        1:31.63   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    43.44        1:33.01   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.95        1:33.96   
10  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.26        1:38.17   
11  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.29        1:38.43   
12  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    47.35        1:45.28   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    53.57        1:52.08   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Herrar [2004]  2004  Säffle Simsällskap            2:50.15   
  Daniel Thörner  2004                 
  Adam Feki  2005                 
  Erik Mulikov  2005                 
  Jesper Andersson  2004      2:50.15        2:50.15   
                     
Karlstad Herrar [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 19, 4X25m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lindesberg Damer [2004]  2004  Lindesbergs Simsällskap            1:18.47   
  Lina Hjerpe  2005                 
  Nea Nilsson  2005      43.32        43.32   
  Elise Tegin  2004                 
  Elin Eriksson  2004      1:18.47        1:18.47   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            1:24.58   
  Clara Berner  2004                 
  Minea Dautbegovic  2004      43.26        43.26   
  Vilma Duelien  2004                 
  Agnes Rönnquist  2004      1:24.58        1:24.58   
                     
Säffle Ss Damer [2005]  2005  Säffle Simsällskap            1:51.76   
  Filippa Blixt  2006                 
  Hanna Widing  2006      55.50        55.50   
  Ebba Locken  2006                 
  Signe Westerlind  2005      1:51.76        1:51.76   
                     
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Damer Lag2  2004  Säffle Simsällskap            2:45.31   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      44.04        44.04   
  Nathalie Myrén  2004      44.29        1:28.33   
  Ida Lithner  2004      33.11        2:01.44   
  Tilde Halldan  2005      43.87        2:45.31   
                     
Karlskoga Sf Lag 2  2004  Karlskoga Simförening            3:24.59   
  Isabelle Johansson  2005      49.11        49.11   
  Smilla Löthgren  2004      54.24        1:43.35   
  Alva Andersson  2005      44.54        2:27.89   
  Paula Johansson  2004      56.70        3:24.59   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2004  Karlskoga Simförening            3:44.73   
  Thea Lekberg  2004      55.53        55.53   
  Nathalie Johansson  2006      1:01.44        1:56.97   
  Frida Jonsson  2005      1:00.29        2:57.26   
  Alice Bergström  2004      47.47        3:44.73   
                     
Karlstad Damer [2004]  2004  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 21, 4X50m Medley P 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar  2002  Örebro Simallians            2:27.98   
  Melvin Larsson  2002      39.16        39.16   
  Simon Baastad  2002      42.41        1:21.57   
  Michal Laszewski  2002      33.05        1:54.62   
  Oscar Wilhelmsson  2002      33.36        2:27.98   
                     
Karlsko Sf Herrar [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:40.70   
  Philip Löfbom  2003      39.61        39.61   
  Noel Hodberg  2002      47.91        1:27.52   
  Oscar Björstam  2003      36.62        2:04.14   
  Viktor Lübeck  2002      36.56        2:40.70   
                     
                     
 
Gren 22, 4X50m Medley F 11-12, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status