Hoppa till sidans innehåll

IDC Arvika


Resultat Totalt - Officiell

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  14 februari 2016   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 februari 2016         
 
 
Gren 1, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Köning  2005  Rena IL            24.12   
Wilma Lundberg  2006  Arvika Simsällskap            26.63   
Mathilde R. Nörup  2005  Stange SK            27.19   
Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            27.27   
Maia Vikström  2004  Arvika Simsällskap            27.44   
Sunniva Katinka Ödegaard  2005  Stange SK            28.09   
Martine Glomsvoll-Röe  2005  Tynset IF            29.25   
Tonje Takle-Hagen  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            29.27   
Ine Lönstad Halvorsen  2005  Elverum Svømming            30.28   
10  Moa Eriksson  2005  Arvika Simsällskap            30.75   
11  Lowa Fredriksson  2007  Arvika Simsällskap            31.13   
12  Caroline Hagvin  2006  Kongsvinger Svømmeklubb            31.19   
13  Sara Lönstad Halvorsen  2007  Elverum Svømming            33.24   
14  Julia Ljunggren  2007  Arvika Simsällskap            34.29   
15  Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            35.56   
16  Oline Brokke  2007  Elverum Svømming            35.67   
17  Maria F. Bryhni  2007  Stange SK            35.88   
18  Astrid Hegrum  2008  Stange SK            39.00   
19  Milla Granqvist  2007  Arvika Simsällskap            39.31   
20  Inez Ekstedt  2007  Arvika Simsällskap            40.47   
21  Elin Björkholtz  2008  Arvika Simsällskap            41.03   
22  Ella Eriksson  2007  Arvika Simsällskap            41.37   
23  Elin Eklund-Karlsson  2008  Arvika Simsällskap            43.46   
24  Emma Lykkeslett Bakken  2007  Elverum Svømming            43.86   
25  Linn Emilie Sörlie  2007  Solør Svømmeklubb            44.14   
26  Silje Korsmo  2008  Solør Svømmeklubb            44.18   
27  Thea K Myrvang  2006  Solør Svømmeklubb            53.69   
28  Linnea Andersen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            59.34   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Schöyen  2002  Odal Svømmeklubb            21.62   
Kristoffer Fraams Hagen  2003  Odal Svømmeklubb            25.47   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            26.41   
Sakarin Kaewmanee  2002  Odal Svømmeklubb            26.75   
Morten Eggen-Hauge  2003  Tynset IF            26.78   
Sander Elias Hytjan  2003  Kongsvinger Svømmeklubb            27.00   
Benjamin Vespestad  2005  Elverum Svømming            28.00   
Hjalte Kjer  2006  Arvika Simsällskap            28.13   
Erik Löken-Simensen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            28.42   
10  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            28.44   
11  Oliver L. Aarborg  2007  Hamar IL            30.91   
12  Sebastian Aspetorp  2008  Arvika Simsällskap            31.03   
13  Albin Nilsson-Wikman  2006  Arvika Simsällskap            31.61   
14  Torjus Johansen  2006  Tynset IF            32.44   
15  Sebastian Avila  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            32.50   
16  Alvin Björnstad  2007  Stange SK            32.53   
17  Mikael Skaare-Rekdal  2007  Stange SK            32.54   
18  Jesper Stampen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            32.93   
19  Tobias Berg  2007  Stange SK            34.20   
20  Elias Johannesson  2007  Arvika Simsällskap            34.82   
21  Elias Eklund-Karlsson  2006  Arvika Simsällskap            38.19   
22  Viktor Nilsson  2007  Arvika Simsällskap            38.28   
23  Hein Knudsen  2005  Tynset IF            39.75   
24  Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            40.66   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Åste Högstedt  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            23.65   
Susanne Lillehagen Grönseth  2004  Hamar IL            25.50   
Moa Eriksson  2005  Arvika Simsällskap            26.16   
Maia Vikström  2004  Arvika Simsällskap            26.19   
Natalie Sörlie  2004  Solør Svømmeklubb            26.25   
Mina Bergsten  2003  Odal Svømmeklubb            26.50   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            26.65   
Wilma Lundberg  2006  Arvika Simsällskap            27.00   
Martine Glomsvoll-Röe  2005  Tynset IF            27.72   
10  Caroline Hagvin  2006  Kongsvinger Svømmeklubb            28.60   
11  Helene Andrea Nordmoen  2005  Tynset IF            28.62   
12  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            28.76   
13  Nora Tjugum Amundsen  2006  Elverum Svømming            29.00   
14  Tonje Takle-Hagen  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            29.44   
15  Lovisa Fyhr  2006  Arvika Simsällskap            29.47   
16  Hedda Heggelund  2006  Solør Svømmeklubb            29.68   
17  Andrine Helander-Röset  2005  Tynset IF            29.87   
18  Anne Sofie Dalen  2007  Tynset IF            31.78   
19  Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            32.01   
20  Maria F. Bryhni  2007  Stange SK            32.31   
21  Lowa Fredriksson  2007  Arvika Simsällskap            33.16   
22  Linn Emilie Sörlie  2007  Solør Svømmeklubb            34.94   
23  Maja Linnea Strand  2006  Hamar IL            36.71   
24  Kaja Lund  2008  Stange SK            40.31   
25  Oline Brokke  2007  Elverum Svømming            40.71   
26  Elin Björkholtz  2008  Arvika Simsällskap            40.78   
27  Ella Eriksson  2007  Arvika Simsällskap            40.93   
28  Adrine Hauge  2006  Elverum Svømming            43.91   
29  Astrid Hegrum  2008  Stange SK            46.03   
30  Emma Lykkeslett Bakken  2007  Elverum Svømming            54.31   
31  Thea K Myrvang  2006  Solør Svømmeklubb            55.47   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Aleksander Ruud  2003  Kongsvinger Svømmeklubb            17.72   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            23.57   
Ole Einar Dalen  2003  Tynset IF            24.22   
Sebastian Avila  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            26.84   
Albin Nilsson-Wikman  2006  Arvika Simsällskap            27.44   
Jonathan Riberg-Christoffersen  2006  Tynset IF            27.78   
Elias Eklund-Karlsson  2006  Arvika Simsällskap            28.25   
Torjus Johansen  2006  Tynset IF            28.38   
Hjalte Kjer  2006  Arvika Simsällskap            28.88   
10  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            30.44   
11  Marcus Bergsten  2005  Odal Svømmeklubb            32.50   
12  Viktor Nilsson  2007  Arvika Simsällskap            33.41   
13  Tobias Berg  2007  Stange SK            33.84   
14  Philip von Essen  2007  Arvika Simsällskap            34.03   
15  Mikael Skaare-Rekdal  2007  Stange SK            36.93   
16  Sebastian Aspetorp  2008  Arvika Simsällskap            37.33   
17  Erik Löken-Simensen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            38.25   
18  Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            38.56   
19  Erik Lindh  2007  Elverum Svømming            39.27   
20  Jesper Stampen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            40.71   
21  Gjermund Bredalen  2008  Elverum Svømming            41.40   
22  Kristian Langseth  2007  Stange SK            46.03   
23  Hein Knudsen  2005  Tynset IF            46.55   
24  Magnus Sjöen  2008  Elverum Svømming            51.10   
25  Neri Björn van Grieken  2007  Stange SK            55.63   
26  Håkon Kjeilen Syversen  2008  Elverum Svømming            1:04.93   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karoline S. Paulsen  2003  Stange SK            18.28   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            19.70   
Oline Bay  2002  Tynset IF            21.69   
Frida Hagebakken  2006  Elverum Svømming            25.16   
Lara Mari Struperud  2002  Stange SK            25.94   
Sunniva Margarethe Strand  2004  Hamar IL            26.28   
Ine Margerethe Bakke Hovden  2006  Elverum Svømming            27.67   
Tuva Söfting Svarstad  2007  Elverum Svømming            35.28   
Anne Sofie Dalen  2007  Tynset IF            37.16   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lasse A. Struperud  2004  Stange SK            27.07   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Katrine H Sorknes  2002  Solør Svømmeklubb            20.25   
Natalie Sörlie  2004  Solør Svømmeklubb            20.69   
Susanne Lillehagen Grönseth  2004  Hamar IL            21.31   
Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            21.34   
Edith Köning  2005  Rena IL            21.91   
Sunniva Katinka Ödegaard  2005  Stange SK            22.13   
Andrea Lundsbakken  2004  Stange SK            22.96   
Mathilde R. Nörup  2005  Stange SK            23.30   
Ine Lönstad Halvorsen  2005  Elverum Svømming            24.29   
10  Moa Eriksson  2005  Arvika Simsällskap            24.40   
11  Wilma Lundberg  2006  Arvika Simsällskap            24.72   
12  Martine Glomsvoll-Röe  2005  Tynset IF            24.78   
13  Andrine Helander-Röset  2005  Tynset IF            25.28   
14  Lowa Fredriksson  2007  Arvika Simsällskap            25.75   
15  Tonje Takle-Hagen  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            27.16   
16  Allis Vernersson  2007  Arvika Simsällskap            27.34   
17  Elin Eklund-Karlsson  2008  Arvika Simsällskap            27.87   
18  Caroline Hagvin  2006  Kongsvinger Svømmeklubb            27.97   
19  Lovisa Fyhr  2006  Arvika Simsällskap            28.81   
20  Maja Linnea Strand  2006  Hamar IL            30.41   
21  Inez Ekstedt  2007  Arvika Simsällskap            33.44   
22  Maria F. Bryhni  2007  Stange SK            33.97   
23  Kaja Lund  2008  Stange SK            34.88   
24  Julia Ljunggren  2007  Arvika Simsällskap            36.28   
25  Elin Björkholtz  2008  Arvika Simsällskap            39.10   
26  Adrine Hauge  2006  Elverum Svømming            44.68   
27  Emma Lykkeslett Bakken  2007  Elverum Svømming            45.15   
28  Astrid Hegrum  2008  Stange SK            46.19   
29  Thea K Myrvang  2006  Solør Svømmeklubb            46.50   
30  Linn Emilie Sörlie  2007  Solør Svømmeklubb            47.83   
31  Silje Korsmo  2008  Solør Svømmeklubb            49.54   
32  Lillian Wolday  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            1:00.44   
33  Linnea Andersen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            1:01.40   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Röe Sankey  2001  Tynset IF            16.25   
Yusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            16.75   
Embret Ellingsson  2003  Tynset IF            16.97   
Sander Elias Hytjan  2003  Kongsvinger Svømmeklubb            19.17   
Ole Einar Dalen  2003  Tynset IF            19.22   
Morten Eggen-Hauge  2003  Tynset IF            20.22   
Elis Norlin  2006  Arvika Simsällskap            21.58   
Kristoffer Fraams Hagen  2003  Odal Svømmeklubb            21.59   
Hjalte Kjer  2006  Arvika Simsällskap            21.94   
10  Olav Bay  2004  Tynset IF            22.81   
11  Benjamin Vespestad  2005  Elverum Svømming            23.37   
12  Elias Eklund-Karlsson  2006  Arvika Simsällskap            23.56   
13  Torjus Johansen  2006  Tynset IF            23.78   
14  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            24.62   
15  Alvin Björnstad  2007  Stange SK            24.87   
16  Morten Överby-Djupeng  2005  Tynset IF            25.44   
17  Sebastian Avila  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            26.43   
18  Oliver L. Aarborg  2007  Hamar IL            27.33   
19  Tobias Berg  2007  Stange SK            28.59   
20  Marcus Bergsten  2005  Odal Svømmeklubb            28.89   
21  Viktor Nilsson  2007  Arvika Simsällskap            30.17   
22  Jonathan Riberg-Christoffersen  2006  Tynset IF            30.33   
23  Christian Ljödal  2006  Kongsvinger Svømmeklubb            30.83   
24  Erik Löken-Simensen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            31.34   
25  Mikael Skaare-Rekdal  2007  Stange SK            33.25   
26  Erik Lindh  2007  Elverum Svømming            34.68   
27  Hans Axel Brodshaug  2007  Stange SK            35.53   
28  Sebastian Aspetorp  2008  Arvika Simsällskap            36.37   
29  Jesper Stampen  2007  Kongsvinger Svømmeklubb            36.66   
30  Kristian Langseth  2007  Stange SK            37.54   
31  Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            40.44   
32  Hein Knudsen  2005  Tynset IF            41.91   
33  Gjermund Bredalen  2008  Elverum Svømming            46.44   
34  Magnus Sjöen  2008  Elverum Svømming            49.06   
35  Håkon Kjeilen Syversen  2008  Elverum Svømming            54.16   
36  Aron Haveland  2008  Kongsvinger Svømmeklubb            1:19.87   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Ödegård  2001  Solør Svømmeklubb            44.87   
Sigrun Högstedt  2001  Kongsvinger Svømmeklubb            47.62   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            48.53   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            51.53   
Sofia Jansson  2003  Arvika Simsällskap            52.34   
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            52.94   
Åste Högstedt  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            53.62   
Hedda Johansen  2002  Tynset IF            54.97   
Edith Köning  2005  Rena IL            56.31   
10  Katrine H Sorknes  2002  Solør Svømmeklubb            57.60   
11  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            58.66   
12  Sunniva Margarethe Strand  2004  Hamar IL            58.69   
13  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            1:02.16   
14  Natalie Sörlie  2004  Solør Svømmeklubb            1:04.72   
15  Ine Margerethe Bakke Hovden  2006  Elverum Svømming            1:07.87   
16  Mira Pärlesson  2005  Arvika Simsällskap            1:09.21   
17  Maja Linnea Strand  2006  Hamar IL            1:14.29   
18  Helene Andrea Nordmoen  2005  Tynset IF            1:15.07   
19  Anne Sofie Dalen  2007  Tynset IF            1:16.62   
20  Ada Edvardsen  2007  Hamar IL            1:18.93   
21  Hedda Heggelund  2006  Solør Svømmeklubb            1:18.97   
22  Emma Mathea Kulmala  2007  Elverum Svømming            1:21.50   
23  Nora Tjugum Amundsen  2006  Elverum Svømming            1:22.03   
24  Silje Korsmo  2008  Solør Svømmeklubb            1:43.36   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Röe Sankey  2001  Tynset IF            46.62   
Ole Melvin Korsmo  2000  Solør Svømmeklubb            48.18   
Simen Gjelten  2003  Tynset IF            50.10   
Kristian H Sorknes  2001  Solør Svømmeklubb            56.10   
Embret Ellingsson  2003  Tynset IF            57.47   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            57.81   
Morten Eggen-Hauge  2003  Tynset IF            57.89   
Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap            1:07.71   
John Aleksander Stöholen  2004  Tynset IF            1:08.07   
10  Olav Bay  2004  Tynset IF            1:09.40   
11  Elias Johannesson  2007  Arvika Simsällskap            1:25.40   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            49.81   
Svea-Iselin Börgersen  2003  Solør Svømmeklubb            52.18   
Frida Hagebakken  2006  Elverum Svømming            55.34   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            56.09   
Andrea Lundsbakken  2004  Stange SK            56.49   
Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            57.84   
Mira Pärlesson  2005  Arvika Simsällskap            58.44   
Sara Lönstad Halvorsen  2007  Elverum Svømming            1:03.91   
Emma Mathea Kulmala  2007  Elverum Svømming            1:05.57   
10  Ada Edvardsen  2007  Hamar IL            1:05.62   
11  Tuva Söfting Svarstad  2007  Elverum Svømming            1:09.60   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap            55.11   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            55.70   
Benjamin Vespestad  2005  Elverum Svømming            1:00.38   
John Aleksander Stöholen  2004  Tynset IF            1:00.44   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karoline S. Paulsen  2003  Stange SK            49.06   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nils Lyngbö  2002  Stange SK            42.03   
Kamil Sevik  2005  Elverum Svømming            48.01   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Ödegård  2001  Solør Svømmeklubb            34.59   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            37.82   
Karoline S. Paulsen  2003  Stange SK            38.76   
Selin Edvardsen  2005  Hamar IL            39.00   
Sigrun Högstedt  2001  Kongsvinger Svømmeklubb            40.86   
Lara Mari Struperud  2002  Stange SK            43.13   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            44.25   
Oline Bay  2002  Tynset IF            45.30   
Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            45.40   
10  Katrine H Sorknes  2002  Solør Svømmeklubb            46.63   
11  Sofia Jansson  2003  Arvika Simsällskap            47.08   
12  Åste Högstedt  2004  Kongsvinger Svømmeklubb            47.97   
13  Andrea Lundsbakken  2004  Stange SK            48.13   
14  Svea-Iselin Börgersen  2003  Solør Svømmeklubb            48.87   
15  Hedda Johansen  2002  Tynset IF            50.09   
15  Susanne Lillehagen Grönseth  2004  Hamar IL            50.09   
17  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            51.61   
18  Mira Pärlesson  2005  Arvika Simsällskap            53.47   
19  Ine Lönstad Halvorsen  2005  Elverum Svømming            53.75   
20  Frida Hagebakken  2006  Elverum Svømming            55.35   
21  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            55.56   
22  Ine Margerethe Bakke Hovden  2006  Elverum Svømming            55.90   
23  Andrine Helander-Röset  2005  Tynset IF            1:00.18   
24  Ada Edvardsen  2007  Hamar IL            1:00.83   
25  Emma Mathea Kulmala  2007  Elverum Svømming            1:01.02   
26  Sara Lönstad Halvorsen  2007  Elverum Svømming            1:01.07   
27  Nora Tjugum Amundsen  2006  Elverum Svømming            1:03.02   
28  Hedda Heggelund  2006  Solør Svømmeklubb            1:05.98   
29  Helene Andrea Nordmoen  2005  Tynset IF            1:06.03   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Aleksander Ruud  2003  Kongsvinger Svømmeklubb            33.62   
Nils Lyngbö  2002  Stange SK            33.68   
Björn K Myrvang  2000  Solør Svømmeklubb            33.89   
Simen Gjelten  2003  Tynset IF            38.46   
Ruben Röe Sankey  2001  Tynset IF            38.50   
Yusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            38.56   
Kamil Sevik  2005  Elverum Svømming            39.31   
Sakarin Kaewmanee  2002  Odal Svømmeklubb            39.69   
Nicolai Schöyen  2002  Odal Svømmeklubb            39.85   
10  Kristian H Sorknes  2001  Solør Svømmeklubb            43.66   
11  Ole Melvin Korsmo  2000  Solør Svømmeklubb            44.31   
12  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            46.23   
13  Albin Nilsson-Wikman  2006  Arvika Simsällskap            46.82   
14  Lasse A. Struperud  2004  Stange SK            49.97   
15  Olav Bay  2004  Tynset IF            52.19   
16  John Aleksander Stöholen  2004  Tynset IF            53.16   
17  Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap            56.97   
18  Morten Överby-Djupeng  2005  Tynset IF            58.81   
19  Oliver L. Aarborg  2007  Hamar IL            1:01.16   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Lyngbö  2002  Stange SK            1:28.22   
Robin Aleksander Ruud  2003  Kongsvinger Svømmeklubb            1:29.02   
Björn K Myrvang  2000  Solør Svømmeklubb            1:29.60   
                     
 
Gren 19, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sigrun Högstedt  2001  Kongsvinger Svømmeklubb            1:42.94   
Hedda Johansen  2002  Tynset IF            1:58.93   
Selin Edvardsen  2005  Hamar IL            1:59.35   
Tuva Söfting Svarstad  2007  Elverum Svømming            2:43.76   
                     
 
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ole Melvin Korsmo  2000  Solør Svømmeklubb            1:37.60   
Kamil Sevik  2005  Elverum Svømming            1:47.45   
Ole Einar Dalen  2003  Tynset IF            1:50.28   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Selin Edvardsen  2005  Hamar IL            1:29.50   
Oline Bay  2002  Tynset IF            1:44.00   
Sunniva Margarethe Strand  2004  Hamar IL            1:53.15   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn K Myrvang  2000  Solør Svømmeklubb            1:25.06   
Embret Ellingsson  2003  Tynset IF            1:29.34   
Simen Gjelten  2003  Tynset IF            1:29.86   
Kristian H Sorknes  2001  Solør Svømmeklubb            1:43.32   
                     
 
Gren 23, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Stange 4  Stange SK            1:14.95   
                   
                   
                   
        1:14.95        1:14.95   
                     
Odal SK  Odal Svømmeklubb            1:32.56   
                   
                   
                   
        1:32.56        1:32.56   
                     
Tynset 3  Tynset IF            1:33.68   
                   
                   
                   
        1:33.68        1:33.68   
                     
Stange 3  Stange SK            1:36.90   
                   
                   
                   
        1:36.90        1:36.90   
                     
Kongsvinger 3  Kongsvinger Svømmeklubb            1:38.37   
                   
                   
                   
        1:38.37        1:38.37   
                     
Hamar  Hamar IL            1:39.50   
                   
                   
                   
        1:39.50        1:39.50   
                     
Arvika SS 6  Arvika Simsällskap            1:45.84   
                   
                   
                   
        1:45.84        1:45.84   
                     
Arvika SS 7  Arvika Simsällskap            1:48.69   
                   
                   
                   
        1:48.69        1:48.69   
                     
Kongsvinger 2  Kongsvinger Svømmeklubb            1:53.54   
                   
                   
                   
        1:53.54        1:53.54   
                     
10  Tynset 4  Tynset IF            2:03.87   
                   
                   
                   
        2:03.87        2:03.87   
                     
11  Elverum 3  Elverum Svømming            2:10.78   
                   
                   
                   
        2:10.78        2:10.78   
                     
12  Stange 2  Stange SK            2:28.75   
                   
                   
                   
        2:28.75        2:28.75   
                     
13  Elverum 2  Elverum Svømming            2:29.50   
                   
                   
                   
        2:29.50        2:29.50   
                     
14  Elverum 1  Elverum Svømming            2:45.90   
                   
                   
                   
        2:45.90        2:45.90   
                     
15  Stange 1  Stange SK            2:47.19   
                   
                   
                   
        2:47.19        2:47.19   
                     
16  Solör 2  Solør Svømmeklubb            2:51.32   
                   
                   
                   
        2:51.32        2:51.32   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvika SS 8  Arvika Simsällskap            2:11.09   
                   
                   
                   
        2:11.09        2:11.09   
                     
Solör 1  Solør Svømmeklubb            2:50.22   
                   
                   
                   
        2:59.07        2:50.22   
                     
Solör 1  Solør Svømmeklubb            2:50.22   
                   
                   
                   
        2:50.22        2:50.22   
                     
Tynset 2  Tynset IF            2:58.82   
                   
                   
                   
        2:58.82        2:58.82   
                     
Solör 1  Solør Svømmeklubb            2:59.07   
                   
                   
                   
        2:59.07        2:59.07   
                     
Solör 1  Solør Svømmeklubb            2:59.07   
                   
                   
                   
        2:50.22        2:59.07   
                     
Kongsvinger 1  Kongsvinger Svømmeklubb            3:02.63   
                   
                   
                   
        3:02.63        3:02.63   
                     
Tynset 1  Tynset IF            3:02.63   
                   
                   
                   
        3:02.63        3:02.63   
                     
Arvika SS 3  Arvika Simsällskap            3:04.62   
                   
                   
                   
        3:04.62        3:04.62   
                     
Arvika SS 1  Arvika Simsällskap            3:12.72   
                   
                   
                   
        3:12.72        3:12.72   
                     
Odal SK  Odal Svømmeklubb            3:15.75   
                   
                   
                   
        3:15.75        3:15.75   
                     
10  Arvika SS 2  Arvika Simsällskap            3:22.66   
                   
                   
                   
        3:22.66        3:22.66   
                     
11  Elverum 1  Elverum Svømming            3:55.84   
                   
                   
                   
        3:55.84        3:55.84   
                     
12  Hamar  Hamar IL            3:58.68   
                   
                   
                   
        3:58.68        3:58.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  14 februari 2016 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:17 
 
Uppdaterad: 14 FEB 2016 19:24 Skribent: Henrik Sagvik

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info