Hoppa till sidans innehåll

Picasso Cup 2014


Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
Tävling  Picasso Cup  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Tävlingsort  Kristinehamn  Utskriftstid  20:36 
Arrangör  Kristinehamns SS 
Bassäng  25m 
Tävlingsdatum  21 september 2014 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Joline Bakken 2005  Deje Simsällskap  37.25 
Miranda Wahlstedt 2006  Karlstads Simsällskap  40.16 
Ella Sjöbom 2005  Grums Simsällskap  42.35 
Amanda Johansson 2005  Deje Simsällskap  43.93 
Tilde Halldan 2005  Säffle Simsällskap  43.98 
Linnéa Bruce-Holm 2005  Säffle Simsällskap  45.78 
Sara Sjölander 2006  Karlstads Simsällskap  46.00 
Sofie Engvall 2005  Karlstads Simsällskap  49.59 
Elvira Bergsten 2005  Karlstads Simsällskap  53.38 
10  Sally Wetterskog 2005  Filipstads Simklubb  53.80 
11  Hanna Dautbegovic 2005  Karlstads Simsällskap  55.75 
12  Emma Spångberg 2005  Deje Simsällskap  57.69 
13  Maram Louati 2005  Säffle Simsällskap  57.94 
14  Edith Cederholm 2006  Kristinehamns Simsällskap  1:17.37 
15  Amalia Pihri 2005  Kristinehamns Simsällskap  1:21.43 
16  Daisy Pihri 2007  Kristinehamns Simsällskap  1:29.72 
Jonna Källback 2005  Kristinehamns Simsällskap  DNS 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Klara Gustavson 2003  Karlstads Simsällskap  36.92 
Ingrid Hellgren 2003  Karlstads Simsällskap  37.15 
Lina Sagvik 2003  Arvika Simsällskap  37.53 
Erica Segerström 2004  Simklubben Solsta  38.46 
Cecilia Lindahl 2004  Simklubben Solsta  38.95 
Emelie Höök 2003  Filipstads Simklubb  39.29 
Sara Schmidt 2003  Karlstads Simsällskap  39.29 
Nova Johansson 2004  Filipstads Simklubb  39.79 
Sofia Mattsson 2004  Karlstads Simsällskap  40.61 
10  Sanna Axelsson 2004  Arvika Simsällskap  44.87 
11  Emma Skogman 2003  Arvika Simsällskap  45.47 
12  Mirna Louati 2003  Säffle Simsällskap  45.87 
13  Minea Dautbegovic 2004  Karlstads Simsällskap  46.06 
14  Elin Peistorpet 2004  Grums Simsällskap  47.38 
15  Nathalie Myrén 2004  Säffle Simsällskap  48.61 
16  Agnes Rönnquist 2004  Karlstads Simsällskap  49.90 
17  Anna Kumm 2004  Grums Simsällskap  49.97 
18  Fatima Vasim-Jasim 2004  Säffle Simsällskap  54.85 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Hedling 2001  Arvika Simsällskap  31.82 
Matilda Thorsén 2001  Köpings Simsällskap  32.86 
Nora Laine 2000  Köpings Simsällskap  33.13 
Felicia Lindahl 2001  Simklubben Solsta  33.41 
Michelle Träff 2002  Karlstads Simsällskap  33.69 
Carolina Zinati 2000  Kristinehamns Simsällskap  34.25 
Majken Pettersson 2001  Arvika Simsällskap  34.33 
Lilla Weninger 2001  Arvika Simsällskap  34.38 
Miranda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  34.95 
10  Elsa Bergsten 2002  Karlstads Simsällskap  35.20 
11  Emmy Hedin 2001  Karlstads Simsällskap  35.37 
12  Matilda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  35.40 
13  Maja Jonsson 2002  Simklubben Solsta  35.42 
14  Nellie Höök 2001  Filipstads Simklubb  35.46 
15  Victoria Lundqvist 2001  Filipstads Simklubb  35.79 
16  Matilda Block 2001  Karlstads Simsällskap  35.93 
17  Lisa Andersson 2002  Arvika Simsällskap  36.02 
18  Saga Berglund 2001  Deje Simsällskap  37.46 
19  Julia Thorstensson 2001  Karlstads Simsällskap  37.94 
20  Louise Olsson 2002  Säffle Simsällskap  38.41 
21  Linnéa Westberg 2002  Säffle Simsällskap  40.22 
22  Elin Wahlgren 2002  Kristinehamns Simsällskap  45.48 
Cecilia Rudqvist 2001  Deje Simsällskap  DSQ 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ive Johansson 1998  Filipstads Simklubb  29.42 
Julia Budde 1999  Köpings Simsällskap  29.60 
Solveig Ramallo 1993  Karlstads Simsällskap  29.95 
Sofia Bjälevik 1999  Köpings Simsällskap  30.41 
Alva Nyqvist 1999  Deje Simsällskap  30.79 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erik Mulikov 2005  Säffle Simsällskap  37.03 
Emil Gustafsson 2006  Grums Simsällskap  48.35 
Olle Thorsén 2006  Köpings Simsällskap  52.86 
Adam Feki 2005  Säffle Simsällskap  DSQ 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Axel Thorsén 2003  Köpings Simsällskap  35.54 
Elias Sjölander 2003  Karlstads Simsällskap  37.55 
Emil Kristiansson 2003  Arvika Simsällskap  37.57 
Alexander Henningsson 2004  Karlstads Simsällskap  40.43 
Emil Wåhlén 2004  Grums Simsällskap  40.77 
Daniel Thörner 2004  Säffle Simsällskap  41.27 
Lazar Jovancic 2004  Karlstads Simsällskap  41.84 
Gustav Thorsén 2004  Köpings Simsällskap  45.68 
Axel Hedberg 2004  Karlstads Simsällskap  46.69 
10  Filip Hedin 2003  Karlstads Simsällskap  48.03 
11  Edvin Axelsson 2004  Grums Simsällskap  50.98 
12  Emil Axelsson 2004  Grums Simsällskap  52.44 
Jesper Andersson 2004  Säffle Simsällskap  DNS 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ludwig Larsson 2000  Karlstads Simsällskap  30.82 
Willy Färemyr Orréll 2000  Köpings Simsällskap  32.83 
Simon Clarito 2002  Simklubben Solsta  33.33 
Filip Myringby 2001  Karlstads Simsällskap  33.78 
Victor Krohn 2002  Karlstads Simsällskap  34.21 
Jesper Svensson 2002  Arvika Simsällskap  34.24 
Andras Weninger 2001  Arvika Simsällskap  35.91 
Viktor Svärd-Johansson 2001  Karlstads Simsällskap  37.69 
Alexander Hörnquist 2001  Filipstads Simklubb  40.47 
Peter Khabarov 2002  Köpings Simsällskap  DNS 
Melker Lövgren 2002  Köpings Simsällskap  DSQ 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Vilhelm Lovén 1999  Karlstads Simsällskap  28.69 
Max Hollsten 1999  Kristinehamns Simsällskap  32.39 
Niklas Johansson 1996  Deje Simsällskap  33.62 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Joline Bakken 2005  Deje Simsällskap  42.07 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erica Segerström 2004  Simklubben Solsta  43.90 
Lina Sagvik 2003  Arvika Simsällskap  44.11 
Ingrid Hellgren 2003  Karlstads Simsällskap  44.38 
Klara Gustavson 2003  Karlstads Simsällskap  44.88 
Sofia Mattsson 2004  Karlstads Simsällskap  47.39 
Nova Johansson 2004  Filipstads Simklubb  48.58 
Alexandra Jedrycha 2004  Karlstads Simsällskap  53.01 
Minea Dautbegovic 2004  Karlstads Simsällskap  58.27 
Emma Skogman 2003  Arvika Simsällskap  DSQ 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Felicia Lindahl 2001  Simklubben Solsta  36.83 
Nora Laine 2000  Köpings Simsällskap  37.77 
Cecilia Rudqvist 2001  Deje Simsällskap  39.35 
Michelle Träff 2002  Karlstads Simsällskap  39.36 
Matilda Thorsén 2001  Köpings Simsällskap  40.96 
Matilda Block 2001  Karlstads Simsällskap  41.07 
Victoria Lundqvist 2001  Filipstads Simklubb  41.42 
Miranda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  42.11 
Majken Pettersson 2001  Arvika Simsällskap  42.57 
10  Elsa Bergsten 2002  Karlstads Simsällskap  43.64 
11  Matilda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  43.71 
12  Emmy Hedin 2001  Karlstads Simsällskap  44.56 
13  Linnéa Westberg 2002  Säffle Simsällskap  45.96 
14  Lisa Andersson 2002  Arvika Simsällskap  46.05 
15  Julia Thorstensson 2001  Karlstads Simsällskap  47.04 
16  Maja Jonsson 2002  Simklubben Solsta  49.90 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ive Johansson 1998  Filipstads Simklubb  32.47 
Sofia Bjälevik 1999  Köpings Simsällskap  32.91 
Alva Nyqvist 1999  Deje Simsällskap  35.94 
Julia Budde 1999  Köpings Simsällskap  36.52 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erik Mulikov 2005  Säffle Simsällskap  45.19 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Axel Thorsén 2003  Köpings Simsällskap  39.50 
Daniel Thörner 2004  Säffle Simsällskap  44.73 
Axel Hedberg 2004  Karlstads Simsällskap  48.12 
Alexander Henningsson 2004  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ludwig Larsson 2000  Karlstads Simsällskap  32.63 
Simon Clarito 2002  Simklubben Solsta  38.67 
Willy Färemyr Orréll 2000  Köpings Simsällskap  38.82 
Victor Krohn 2002  Karlstads Simsällskap  40.43 
Filip Myringby 2001  Karlstads Simsällskap  42.29 
Jesper Svensson 2002  Arvika Simsällskap  44.96 
Viktor Svärd-Johansson 2001  Karlstads Simsällskap  48.85 
Alexander Hörnquist 2001  Filipstads Simklubb  56.32 
Peter Khabarov 2002  Köpings Simsällskap  DNS 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Vilhelm Lovén 1999  Karlstads Simsällskap  32.24 
Max Hollsten 1999  Kristinehamns Simsällskap  37.88 
Niklas Johansson 1996  Deje Simsällskap  42.29 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Joline Bakken 2005  Deje Simsällskap  44.90 
Miranda Wahlstedt 2006  Karlstads Simsällskap  47.62 
Linnéa Bruce-Holm 2005  Säffle Simsällskap  52.43 
Amanda Johansson 2005  Deje Simsällskap  52.88 
Ella Sjöbom 2005  Grums Simsällskap  52.94 
Tilde Halldan 2005  Säffle Simsällskap  53.24 
Sara Sjölander 2006  Karlstads Simsällskap  57.44 
Maram Louati 2005  Säffle Simsällskap  59.21 
Hanna Dautbegovic 2005  Karlstads Simsällskap  1:07.13 
10  Amalia Pihri 2005  Kristinehamns Simsällskap  1:12.75 
11  Daisy Pihri 2007  Kristinehamns Simsällskap  1:35.69 
Jonna Källback 2005  Kristinehamns Simsällskap  DNS 
Elvira Bergsten 2005  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Sally Wetterskog 2005  Filipstads Simklubb  DSQ 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erica Segerström 2004  Simklubben Solsta  43.46 
Klara Gustavson 2003  Karlstads Simsällskap  44.56 
Emelie Höök 2003  Filipstads Simklubb  46.96 
Cecilia Lindahl 2004  Simklubben Solsta  47.62 
Nova Johansson 2004  Filipstads Simklubb  52.64 
Sanna Axelsson 2004  Arvika Simsällskap  56.06 
Minea Dautbegovic 2004  Karlstads Simsällskap  56.19 
Emma Skogman 2003  Arvika Simsällskap  56.68 
Elin Peistorpet 2004  Grums Simsällskap  56.74 
10  Anna Kumm 2004  Grums Simsällskap  56.89 
11  Nathalie Myrén 2004  Säffle Simsällskap  59.76 
12  Fatima Vasim-Jasim 2004  Säffle Simsällskap  1:00.43 
13  Mirna Louati 2003  Säffle Simsällskap  1:01.92 
14  Agnes Rönnquist 2004  Karlstads Simsällskap  1:03.29 
Sara Schmidt 2003  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Cecilia Rudqvist 2001  Deje Simsällskap  36.75 
Michelle Träff 2002  Karlstads Simsällskap  39.17 
Nellie Höök 2001  Filipstads Simklubb  39.27 
Felicia Lindahl 2001  Simklubben Solsta  39.52 
Nora Laine 2000  Köpings Simsällskap  40.52 
Miranda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  40.91 
Matilda Thorsén 2001  Köpings Simsällskap  41.43 
Majken Pettersson 2001  Arvika Simsällskap  42.10 
Julia Thorstensson 2001  Karlstads Simsällskap  42.97 
10  Victoria Lundqvist 2001  Filipstads Simklubb  43.24 
11  Saga Berglund 2001  Deje Simsällskap  45.03 
12  Maja Jonsson 2002  Simklubben Solsta  45.18 
13  Emmy Hedin 2001  Karlstads Simsällskap  45.64 
14  Linnéa Westberg 2002  Säffle Simsällskap  46.81 
15  Elsa Bergsten 2002  Karlstads Simsällskap  47.15 
16  Lisa Andersson 2002  Arvika Simsällskap  47.99 
17  Louise Olsson 2002  Säffle Simsällskap  50.09 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Solveig Ramallo 1993  Karlstads Simsällskap  34.02 
Sofia Bjälevik 1999  Köpings Simsällskap  34.92 
Alva Nyqvist 1999  Deje Simsällskap  36.11 
Julia Budde 1999  Köpings Simsällskap  37.14 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erik Mulikov 2005  Säffle Simsällskap  47.62 
Adam Feki 2005  Säffle Simsällskap  51.56 
Emil Gustafsson 2006  Grums Simsällskap  1:04.68 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Axel Thorsén 2003  Köpings Simsällskap  43.36 
Alexander Henningsson 2004  Karlstads Simsällskap  43.38 
Elias Sjölander 2003  Karlstads Simsällskap  46.12 
Daniel Thörner 2004  Säffle Simsällskap  46.49 
Emil Kristiansson 2003  Arvika Simsällskap  50.65 
Lazar Jovancic 2004  Karlstads Simsällskap  50.67 
Emil Wåhlén 2004  Grums Simsällskap  53.44 
Filip Hedin 2003  Karlstads Simsällskap  1:00.27 
Edvin Axelsson 2004  Grums Simsällskap  1:03.00 
Jesper Andersson 2004  Säffle Simsällskap  DNS 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ludwig Larsson 2000  Karlstads Simsällskap  36.79 
Willy Färemyr Orréll 2000  Köpings Simsällskap  38.95 
Simon Clarito 2002  Simklubben Solsta  39.51 
Andras Weninger 2001  Arvika Simsällskap  39.99 
Victor Krohn 2002  Karlstads Simsällskap  42.85 
Jesper Svensson 2002  Arvika Simsällskap  44.71 
Melker Lövgren 2002  Köpings Simsällskap  46.71 
Alexander Hörnquist 2001  Filipstads Simklubb  48.66 
Viktor Svärd-Johansson 2001  Karlstads Simsällskap  49.72 
Peter Khabarov 2002  Köpings Simsällskap  DNS 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Vilhelm Lovén 1999  Karlstads Simsällskap  34.37 
Max Hollsten 1999  Kristinehamns Simsällskap  42.03 
Niklas Johansson 1996  Deje Simsällskap  43.67 
Gren 7, Picassostafetten, Finaler 0 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Köpings SS Köpings Simsällskap  11:23.56 
Kss Lag 1 Karlstads Simsällskap  11:30.48 
Fsk Filipstads Simklubb  12:52.87 
Krss Lag Kristinehamns Simsällskap  13:22.31 
Kss Lag 2 Karlstads Simsällskap  14:51.13 
ASS Arvika Simsällskap  DSQ 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Joline Bakken 2005  Deje Simsällskap  1:39.16 
Amanda Johansson 2005  Deje Simsällskap  1:47.91 
Miranda Wahlstedt 2006  Karlstads Simsällskap  1:48.29 
Linnéa Bruce-Holm 2005  Säffle Simsällskap  1:54.87 
Tilde Halldan 2005  Säffle Simsällskap  1:58.51 
Emma Spångberg 2005  Deje Simsällskap  DSQ 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erica Segerström 2004  Simklubben Solsta  1:33.92 
Lina Sagvik 2003  Arvika Simsällskap  1:37.45 
Klara Gustavson 2003  Karlstads Simsällskap  1:38.94 
Cecilia Lindahl 2004  Simklubben Solsta  1:39.50 
Emelie Höök 2003  Filipstads Simklubb  1:40.57 
Ingrid Hellgren 2003  Karlstads Simsällskap  1:40.63 
Nova Johansson 2004  Filipstads Simklubb  1:49.01 
Alexandra Jedrycha 2004  Karlstads Simsällskap  1:51.29 
Nathalie Myrén 2004  Säffle Simsällskap  1:57.65 
10  Mirna Louati 2003  Säffle Simsällskap  2:08.74 
Agnes Rönnquist 2004  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Sara Schmidt 2003  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Felicia Lindahl 2001  Simklubben Solsta  1:22.53 
Nora Laine 2000  Köpings Simsällskap  1:22.57 
Cecilia Rudqvist 2001  Deje Simsällskap  1:24.09 
Michelle Träff 2002  Karlstads Simsällskap  1:26.09 
Nellie Höök 2001  Filipstads Simklubb  1:27.00 
Clara Hedling 2001  Arvika Simsällskap  1:27.41 
Matilda Thorsén 2001  Köpings Simsällskap  1:28.68 
Carolina Zinati 2000  Kristinehamns Simsällskap  1:29.37 
Victoria Lundqvist 2001  Filipstads Simklubb  1:31.83 
10  Majken Pettersson 2001  Arvika Simsällskap  1:31.94 
11  Matilda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  1:32.19 
12  Miranda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  1:32.33 
13  Matilda Block 2001  Karlstads Simsällskap  1:33.20 
14  Emmy Hedin 2001  Karlstads Simsällskap  1:33.50 
15  Elsa Bergsten 2002  Karlstads Simsällskap  1:34.23 
16  Linnéa Westberg 2002  Säffle Simsällskap  1:38.52 
17  Julia Thorstensson 2001  Karlstads Simsällskap  1:41.20 
Maja Jonsson 2002  Simklubben Solsta  DNF 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Sofia Bjälevik 1999  Köpings Simsällskap  1:14.45 
Ive Johansson 1998  Filipstads Simklubb  1:16.15 
Alva Nyqvist 1999  Deje Simsällskap  1:18.01 
Solveig Ramallo 1993  Karlstads Simsällskap  1:18.98 
Julia Budde 1999  Köpings Simsällskap  1:20.55 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erik Mulikov 2005  Säffle Simsällskap  1:39.63 
Adam Feki 2005  Säffle Simsällskap  1:56.91 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Axel Thorsén 2003  Köpings Simsällskap  1:30.57 
Daniel Thörner 2004  Säffle Simsällskap  1:39.83 
Emil Kristiansson 2003  Arvika Simsällskap  1:41.29 
Elias Sjölander 2003  Karlstads Simsällskap  1:43.66 
Alexander Henningsson 2004  Karlstads Simsällskap  1:44.82 
Lazar Jovancic 2004  Karlstads Simsällskap  1:47.15 
Jesper Andersson 2004  Säffle Simsällskap  DNS 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Ludwig Larsson 2000  Karlstads Simsällskap  1:22.44 
Simon Clarito 2002  Simklubben Solsta  1:22.65 
Victor Krohn 2002  Karlstads Simsällskap  1:29.03 
Filip Myringby 2001  Karlstads Simsällskap  1:30.83 
Willy Färemyr Orréll 2000  Köpings Simsällskap  1:31.64 
Jesper Svensson 2002  Arvika Simsällskap  1:38.56 
Alexander Hörnquist 2001  Filipstads Simklubb  1:53.41 
Peter Khabarov 2002  Köpings Simsällskap  DNS 
Viktor Svärd-Johansson 2001  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Vilhelm Lovén 1999  Karlstads Simsällskap  1:15.37 
Niklas Johansson 1996  Deje Simsällskap  1:29.90 
Max Hollsten 1999  Kristinehamns Simsällskap  DSQ 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Amanda Johansson 2005  Deje Simsällskap  51.93 
Miranda Wahlstedt 2006  Karlstads Simsällskap  54.95 
Linnéa Bruce-Holm 2005  Säffle Simsällskap  55.82 
Joline Bakken 2005  Deje Simsällskap  58.63 
Emma Spångberg 2005  Deje Simsällskap  1:05.80 
Maram Louati 2005  Säffle Simsällskap  1:07.30 
Tilde Halldan 2005  Säffle Simsällskap  1:08.06 
Sofie Engvall 2005  Karlstads Simsällskap  1:11.07 
Elvira Bergsten 2005  Karlstads Simsällskap  DNS 
Amalia Pihri 2005  Kristinehamns Simsällskap  DSQ 
Daisy Pihri 2007  Kristinehamns Simsällskap  DSQ 
Ella Sjöbom 2005  Grums Simsällskap  DSQ 
Hanna Dautbegovic 2005  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Sara Sjölander 2006  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Lina Sagvik 2003  Arvika Simsällskap  48.39 
Ingrid Hellgren 2003  Karlstads Simsällskap  50.76 
Erica Segerström 2004  Simklubben Solsta  50.83 
Emelie Höök 2003  Filipstads Simklubb  52.78 
Cecilia Lindahl 2004  Simklubben Solsta  53.28 
Elin Peistorpet 2004  Grums Simsällskap  53.78 
Agnes Rönnquist 2004  Karlstads Simsällskap  55.06 
Sanna Axelsson 2004  Arvika Simsällskap  56.63 
Nova Johansson 2004  Filipstads Simklubb  57.44 
10  Anna Kumm 2004  Grums Simsällskap  58.38 
11  Emma Skogman 2003  Arvika Simsällskap  58.66 
12  Mirna Louati 2003  Säffle Simsällskap  1:00.32 
13  Fatima Vasim-Jasim 2004  Säffle Simsällskap  1:00.48 
14  Nathalie Myrén 2004  Säffle Simsällskap  1:00.99 
15  Minea Dautbegovic 2004  Karlstads Simsällskap  1:02.00 
Alexandra Jedrycha 2004  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Sara Schmidt 2003  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Clara Hedling 2001  Arvika Simsällskap  40.99 
Nora Laine 2000  Köpings Simsällskap  41.80 
Felicia Lindahl 2001  Simklubben Solsta  43.13 
Cecilia Rudqvist 2001  Deje Simsällskap  43.60 
Lilla Weninger 2001  Arvika Simsällskap  43.98 
Majken Pettersson 2001  Arvika Simsällskap  44.59 
Matilda Thorsén 2001  Köpings Simsällskap  44.61 
Matilda Block 2001  Karlstads Simsällskap  44.71 
Nellie Höök 2001  Filipstads Simklubb  45.06 
10  Saga Berglund 2001  Deje Simsällskap  45.37 
11  Louise Olsson 2002  Säffle Simsällskap  45.93 
12  Michelle Träff 2002  Karlstads Simsällskap  46.55 
13  Matilda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  46.56 
14  Emmy Hedin 2001  Karlstads Simsällskap  47.32 
15  Victoria Lundqvist 2001  Filipstads Simklubb  47.84 
16  Elsa Bergsten 2002  Karlstads Simsällskap  48.42 
17  Lisa Andersson 2002  Arvika Simsällskap  48.98 
18  Linnéa Westberg 2002  Säffle Simsällskap  49.39 
19  Maja Jonsson 2002  Simklubben Solsta  56.81 
20  Elin Wahlgren 2002  Kristinehamns Simsällskap  1:02.37 
Carolina Zinati 2000  Kristinehamns Simsällskap  DSQ 
Miranda Kristiansson 2001  Arvika Simsällskap  DSQ 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Julia Budde 1999  Köpings Simsällskap  38.25 
Sofia Bjälevik 1999  Köpings Simsällskap  39.08 
Alva Nyqvist 1999  Deje Simsällskap  43.94 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Erik Mulikov 2005  Säffle Simsällskap  54.33 
Adam Feki 2005  Säffle Simsällskap  56.34 
Olle Thorsén 2006  Köpings Simsällskap  1:01.34 
Emil Gustafsson 2006  Grums Simsällskap  1:06.15 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Axel Thorsén 2003  Köpings Simsällskap  47.23 
Emil Kristiansson 2003  Arvika Simsällskap  50.12 
Alexander Henningsson 2004  Karlstads Simsällskap  53.35 
Lazar Jovancic 2004  Karlstads Simsällskap  54.09 
Daniel Thörner 2004  Säffle Simsällskap  54.30 
Emil Wåhlén 2004  Grums Simsällskap  55.42 
Gustav Thorsén 2004  Köpings Simsällskap  56.19 
Edvin Axelsson 2004  Grums Simsällskap  1:00.44 
Emil Axelsson 2004  Grums Simsällskap  1:04.57 
Jesper Andersson 2004  Säffle Simsällskap  DNS 
Elias Sjölander 2003  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 14 år 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Simon Clarito 2002  Simklubben Solsta  39.83 
Victor Krohn 2002  Karlstads Simsällskap  43.65 
Melker Lövgren 2002  Köpings Simsällskap  53.41 
Jesper Svensson 2002  Arvika Simsällskap  55.02 
Willy Färemyr Orréll 2000  Köpings Simsällskap  56.71 
Alexander Hörnquist 2001  Filipstads Simklubb  59.75 
Peter Khabarov 2002  Köpings Simsällskap  DNS 
Filip Myringby 2001  Karlstads Simsällskap  DSQ 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
Plac.  Namn  Född  Förening  Tid  Status 











Vilhelm Lovén 1999  Karlstads Simsällskap  38.13 
Max Hollsten 1999  Kristinehamns Simsällskap  43.80 
Niklas Johansson 1996  Deje Simsällskap  47.51 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  21 september 2014 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  20:36 
 
Uppdaterad: 22 SEP 2014 20:25 Skribent: Henrik

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info