Hoppa till sidans innehåll

Tolurent Cup 2013, Grums


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 Grums 1302
  Tävling  ToLuRent cup    Utskriftsdatum  17 februari 2013   
  Tävlingsort  Grums    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Grums SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 februari 2013         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    37.38        1:25.33   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    39.53        1:26.23   
                     
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    29.66        1:06.02   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    33.53        1:15.14   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    39.45        1:26.08   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    48.52        1:48.58   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    45.31        1:34.74   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    46.03        1:38.06   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    38.28        1:22.75   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    41.94        1:35.06   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    39.74        1:24.36   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    33.10        1:13.04   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    35.81        1:17.10   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    34.83        1:18.60   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    42.40        1:35.88   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    43.45        1:37.70   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            36.89   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            44.75   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            41.17   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            45.50   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            58.18   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            22.43   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            20.55   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            21.68   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            22.50   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.75        1:20.56   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    45.62        1:38.38   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    50.59        1:42.04   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    53.83        1:50.47   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    54.40        1:53.58   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    55.04        2:00.55   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    45.15        1:34.85   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    45.56        1:36.35   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    44.45        1:38.76   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    38.31        1:20.33   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    41.86        1:26.91   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    33.47        1:09.49   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    44.18        1:29.97   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            DSQ   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    43.10        1:28.93   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    45.30        1:34.58   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    45.93        1:35.43   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    47.67        1:38.99   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    48.52        1:41.13   
Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap    48.04        1:43.20   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    50.79        1:45.93   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    51.41        1:46.93   
Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    54.97        1:55.94   
10  Maja Kindberg  2001  Karlstads Simsällskap    56.66        2:02.92   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    42.73        1:26.24   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.08        1:27.07   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    42.55        1:29.89   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    49.06        1:40.72   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    51.84        1:45.67   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    55.79        1:50.85   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Svensson-Bergkv  1999  Karlstads Simsällskap    45.38        1:33.77   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    37.33        1:17.74   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    39.36        1:22.98   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    43.08        1:29.77   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            48.18   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            59.01   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:00.67   
Robin Fredriksson  2006  Grums Simsällskap            1:11.37   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            1:25.93   
Jonatan Aronsson  2005  Grums Simsällskap            1:25.93   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            1:37.75   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            51.47   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            1:05.84   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            DSQ   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            45.77   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            51.43   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            1:04.93   
Ellen Grindenäs  2005  Grums Simsällskap            1:14.19   
Wilma Damberg  2005  Grums Simsällskap            1:14.62   
Joline Stark  2006  Grums Simsällskap            1:23.01   
Wilma Löwenhamn  2004  Grums Simsällskap            1:31.37   
Ella Björlin  2004  Grums Simsällskap            DNS   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            DNS   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            42.24   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            49.00   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            49.58   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            56.75   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Ida Nordqvist  2003  Grums Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            50.30   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta            51.18   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            52.47   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            53.85   
Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            54.58   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            55.27   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    44.70        1:38.04   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    49.35        1:43.19   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    51.28        1:46.19   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb    57.13        2:03.33   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    1:03.75        2:16.79   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap            DSQ   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    51.70        1:47.68   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap    54.38        1:57.30   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    58.69        2:05.28   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    39.00        1:24.07   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    41.97        1:29.50   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    40.12        1:26.68   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    52.50        1:54.49   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    53.62        1:57.20   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Majken Petersson  2001  Arvika Simsällskap    50.57        1:46.92   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    51.15        1:49.30   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    52.24        1:49.77   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    52.97        1:49.83   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    53.80        1:51.47   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    52.23        1:52.23   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    55.85        1:58.75   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    54.96        1:59.52   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    59.59        2:02.52   
Maja Kindberg  2001  Karlstads Simsällskap    55.59        2:02.52   
11  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    59.14        2:06.42   
12  Anna Isemo  2001  Hagfors Simsällskap    1:03.42        2:19.22   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    43.73        1:31.70   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap            1:33.25   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            1:34.11   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            1:38.17   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    46.92        1:38.47   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    47.56        1:38.93   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    48.35        1:42.75   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    54.83        1:56.36   
Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Svensson-Bergkv  1999  Karlstads Simsällskap    55.02        1:56.16   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    38.86        1:24.20   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    41.44        1:28.23   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    43.11        1:31.80   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    47.02        1:39.32   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            58.56   
Markus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            1:01.30   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            1:03.98   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:07.62   
Daniel Emtfeldt  2004  Deje Simsällskap            DSQ   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            55.75   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            57.42   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            1:00.93   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            44.23   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            50.12   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            52.89   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            56.81   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            58.17   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            52.98   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            1:01.32   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            1:11.44   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            1:12.97   
Wilma Damberg  2005  Grums Simsällskap            1:18.20   
Ella Björlin  2004  Grums Simsällskap            DNS   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            DNS   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
Wilma Löwenhamn  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            46.50   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            49.14   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            50.04   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            53.36   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            51.57   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            54.61   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            54.97   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta            59.76   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            1:00.35   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    39.36        1:22.83   
Douglas Hagell  2001  Hagfors Simsällskap    43.37        1:36.44   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb    47.78        1:40.86   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    48.03        1:43.66   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    50.22        1:48.35   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    49.75        1:48.67   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    1:50.31        1:50.31   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    35.96        1:16.65   
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap    39.80        1:26.11   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    41.69        1:28.13   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap    42.31        1:29.55   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    32.49        1:09.69   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    33.86        1:10.17   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    33.77        1:10.29   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    33.69        1:12.11   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    29.60        1:01.86   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    34.15        1:13.67   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    40.99        1:27.34   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    38.34        1:18.29   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    39.75        1:21.41   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    39.69        1:24.31   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    42.29        1:28.68   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    41.73        1:29.09   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    42.39        1:31.92   
Majken Petersson  2001  Arvika Simsällskap    44.41        1:33.78   
Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    44.53        1:35.37   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    47.22        1:38.54   
10  Michelle Luthman  2001  Grums Simsällskap    45.46        1:39.58   
11  Maja Kindberg  2001  Karlstads Simsällskap    50.29        1:44.20   
12  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    51.61        1:46.45   
13  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    1:01.51        2:16.84   
14  Anna Isemo  2001  Hagfors Simsällskap    1:04.79        2:20.70   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    35.51        1:13.79   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.56        1:14.52   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    37.97        1:17.96   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    37.87        1:19.07   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    37.02        1:19.28   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    40.89        1:23.82   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    41.69        1:30.82   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    45.93        1:35.43   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap    48.49        1:41.05   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    34.17        1:11.28   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    36.09        1:14.00   
Magdalena Svensson-Bergkv  1999  Karlstads Simsällskap    41.40        1:24.68   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    30.88        1:04.92   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.18        1:05.03   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    31.41        1:06.38   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    32.91        1:07.57   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    34.40        1:11.86   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    34.40        1:12.42   
Rebecca Forsberg  1996  Karlstads Simsällskap    36.44        1:16.98   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap    37.44        1:17.48   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    37.28        1:19.36   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            44.27   
Markus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            48.37   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            55.83   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            55.97   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            41.27   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            44.25   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            45.42   
Alexander Aronsson  2003  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.37   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            38.95   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            40.90   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            41.83   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            45.89   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            41.36   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            48.74   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            52.40   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            1:01.21   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            1:10.74   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            36.00   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            36.30   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            42.76   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            42.93   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            45.89   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            48.04   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Ida Nordqvist  2003  Grums Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            43.25   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            43.67   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            45.21   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta            48.71   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            49.35   
Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            49.39   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            51.15   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    39.40  1:23.02  2:17.08    2:58.08   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    59.57  2:05.67  3:06.30    4:03.69   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    46.51  1:41.36  2:40.00    3:19.28   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    39.58  1:27.40  2:14.22    2:55.84   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    39.23  1:23.69  2:14.89    2:56.18   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 

TD width="7%" class="WG9">2:01.82 

Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    29.91  1:08.90  1:55.13    2:33.88   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    34.72  1:14.57    2:38.77   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    44.86  1:33.06  2:42.65    3:19.87   
Niklas Johansson  1996  Deje Simsällskap    53.21  1:51.86  2:58.41    3:48.74   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    46.41  1:35.02  2:33.73    3:16.81   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    47.36  1:39.44  2:38.38    3:22.23   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    53.36  1:49.85  2:53.16    3:40.44   
Maja Kindberg  2001  Karlstads Simsällskap    1:04.66  2:12.85  3:22.86    4:19.28   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    39.70  1:28.95  2:19.99    3:00.13   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    40.11  1:27.96  2:25.81    3:06.48   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    46.16  1:33.44  2:25.21    3:08.27   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    48.46  1:37.00  2:32.07    3:14.26   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    46.75  1:33.21  2:33.12    3:15.37   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    57.99  1:52.50  2:46.93    3:32.80   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    59.40  1:57.92  3:02.95    3:55.26   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    56.33  2:02.94  3:04.94    3:55.97   
Johanna Parsberg  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap    39.42  1:28.01  2:22.06    3:03.32   
Magdalena Svensson-Bergkv  1999  Karlstads Simsällskap    48.45  1:42.66  2:46.60    3:37.74   
                     
 
Gren 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    36.05  1:18.46  2:10.34    2:47.73   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    51.01        1:50.84   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    50.45        1:43.70   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    58.44        1:56.17   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    42.73        1:28.42   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    45.01        1:37.13   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    48.62        1:45.10   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    49.79        1:45.24   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    57.30        1:56.89   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    49.56        1:45.77   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap    55.21        2:10.94   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    43.00        1:29.72   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    47.34        1:40.70   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap    50.81        1:44.51   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    53.79        2:01.46   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    50.70        1:50.01   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    55.82        1:51.88   
Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap    55.25        1:55.74   
Emma Persson  2002  Simklubben Solsta    1:00.14        2:02.51   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 1000 m lagkapp, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Grums SS  1999  Grums Simsällskap    27.32  57.58  1:28.78    11:00.20   
Solsta  2000  Simklubben Solsta    27.87  1:01.62  1:35.23    12:23.79   
Säffle SS Lag Mixed  2000  Säffle Simsällskap    32.14  1:04.81  1:43.39    13:05.50   
Karlstads SS Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap    35.57  1:16.65  1:55.49    13:23.18   
Deje SS  2003  Deje Simsällskap    33.05  1:16.14  2:14.43    13:26.72   
Karlstads SS Lag 2  2001  Karlstads Simsällskap    44.90  1:33.10  2:19.59    14:40.41   
Filipstads SK  2000  Filipstads Simklubb            DSQ   
Kristinehamn  2001  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  17 februari 2013 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  15:02 
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:03 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info