Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 1, HT2013


Resultat Totalt - Officiell

Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 1 Hösten 2013    Utskriftsdatum  27 oktober 2013   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 oktober 2013         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            24.46   
Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            25.23   
Ebbe Slertman  2005  Arvika Simsällskap            25.49   
Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            25.76   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            26.56   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            26.84   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            27.89   
Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            28.06   
Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            28.82   
10  Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            29.17   
11  Signe Olsson-Fisk  2006  Arvika Simsällskap            29.59   
12  Emma Andersson  2005  Arvika Simsällskap            29.60   
13  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            29.87   
14  Ylva Lundgren  2003  Arvika Simsällskap            30.98   
15  Ludvig Andersson  2004  Arvika Simsällskap            31.08   
16  Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            31.56   
17  Jonathan Aspetorp  2005  Arvika Simsällskap            31.71   
18  Sanna Green  2004  Arvika Simsällskap            33.03   
19  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            33.22   
20  Hilda Andersson  2006  Arvika Simsällskap            33.25   
21  Filip Koppfeldt  2006  Arvika Simsällskap            33.91   
22  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            34.22   
23  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            34.27   
24  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            34.81   
25  Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            36.94   
26  Selma Carlsson  2003  Arvika Simsällskap            38.31   
27  Jesper Ekström  2006  Arvika Simsällskap            40.09   
28  Theo Magnusson  2004  Arvika Simsällskap            41.44   
29  Anton Bergmark  2006  Arvika Simsällskap            46.13   
30  Albin Nilsson-Wikman  2006  Arvika Simsällskap            48.80   
31  Elias Eklund-Karlsson  2006  Arvika Simsällskap            49.12   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andras Weninger  2001  Arvika Simsällskap            44.03   
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            44.92   
Lilla Weninger  2001  Arvika Simsällskap            45.82   
Josefin Andersson  2002  Arvika Simsällskap            49.03   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            50.07   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            52.03   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:29.59   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:36.11   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            1:37.78   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            25.77   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            26.39   
Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            27.04   
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            27.09   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            27.24   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            27.35   
Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            27.94   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            28.07   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            28.33   
10  Isak Johansson  2002  Arvika Simsällskap            28.55   
11  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            28.61   
12  Ebbe Slertman  2005  Arvika Simsällskap            28.66   
13  Selma Carlsson  2003  Arvika Simsällskap            29.35   
14  Ludvig Andersson  2004  Arvika Simsällskap            29.64   
15  Emma Andersson  2005  Arvika Simsällskap            30.37   
16  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            30.40   
17  Tanya Rosfeldt  2003  Arvika Simsällskap            31.03   
18  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            31.13   
19  Hjalte Kjer  2006  Arvika Simsällskap            32.65   
20  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            33.47   
21  Hilda Andersson  2006  Arvika Simsällskap            34.00   
22  Jonathan Aspetorp  2005  Arvika Simsällskap            37.69   
23  Ylva Lundgren  2003  Arvika Simsällskap            38.34   
24  Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            45.06   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lilla Weninger  2001  Arvika Simsällskap            46.54   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            50.79   
Josefin Andersson  2002  Arvika Simsällskap            53.25   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            56.09   
Andras Weninger  2001  Arvika Simsällskap            57.35   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Peterson Rehn  1999  Arvika Simsällskap            1:34.87   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:37.62   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            1:45.28   
Lina Sagvik  2002  Arvika Simsällskap            1:51.06   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            21.70   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            22.98   
Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            25.57   
Agnes Marte  2005  Arvika Simsällskap            25.61   
Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            25.89   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            26.09   
Isak Johansson  2002  Arvika Simsällskap            26.50   
Emma Andersson  2005  Arvika Simsällskap            27.09   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            28.09   
10  Jonathan Aspetorp  2005  Arvika Simsällskap            28.48   
11  Mira Pärlesson  2005  Arvika Simsällskap            28.57   
12  Fanny Hoffman  2005  Arvika Simsällskap            28.60   
13  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            30.27   
14  Filip Koppfeldt  2006  Arvika Simsällskap            31.38   
15  Ludvig Andersson  2004  Arvika Simsällskap            31.50   
16  Hilda Andersson  2006  Arvika Simsällskap            31.77   
17  Ian Rosfeldt  2004  Arvika Simsällskap            32.22   
18  Hjalte Kjer  2006  Arvika Simsällskap            33.65   
19  Selma Carlsson  2003  Arvika Simsällskap            33.93   
20  Alfred Skogman  2006  Arvika Simsällskap            34.68   
21  Meja Tjärnestig  2004  Arvika Simsällskap            34.84   
22  Selma Kuzey  2007  Arvika Simsällskap            39.11   
23  Elias Eklund-Karlsson  2006  Arvika Simsällskap            41.53   
24  Albin Nilsson-Wikman  2006  Arvika Simsällskap            42.21   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lilla Weninger  2001  Arvika Simsällskap            38.57   
Andras Weninger  2001  Arvika Simsällskap            42.34   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            42.37   
Josefin Andersson  2002  Arvika Simsällskap            43.97   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            48.00   
Elias Sagvik  2006  Arvika Simsällskap            49.22   
Ebbe Slertman  2005  Arvika Simsällskap            49.83   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            50.16   
Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            50.89   
10  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            53.28   
11  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            53.34   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Peterson Rehn  1999  Arvika Simsällskap            1:14.69   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:16.36   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:37.05   
Lina Sagvik  2002  Arvika Simsällskap            1:45.62   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            21.58   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            27.32   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            33.29   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sagvik  2002  Arvika Simsällskap            50.39   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            59.49   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Peterson Rehn  1999  Arvika Simsällskap            1:23.42   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:33.62   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            1:36.31   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            1:53.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  27 oktober 2013 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  16:29 
 
Uppdaterad: 27 OKT 2013 19:24
Skribent: Lars Finne
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info