Hoppa till sidans innehåll

Vårsimiaden 2013, Kristinehamn


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiad Försök Kristinehamn    Utskriftsdatum  21 april 2013   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  Filipstads SK/Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 april 2013         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    40.22  1:30.62  2:26.01    3:09.44   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    45.65  1:34.27  2:31.00    3:16.67   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    47.51  1:34.15  2:32.00    3:16.86   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            3:24.43   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    50.22  1:44.63  2:46.04    3:30.73   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    47.31  1:40.30  2:45.39    3:33.39   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            DNS   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    36.31  1:23.43  2:15.15    2:55.10   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    37.60  1:22.90  2:17.52    2:59.18   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    43.79  1:31.06  2:25.51    3:06.13   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    40.22  2:25.51  3:10.30    3:10.53   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    48.15  1:35.75  2:38.02    3:24.44   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    50.12  1:40.18  2:38.12    3:26.24   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            3:40.43   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            3:43.83   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    31.20  1:11.22  1:58.66    2:33.12   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    43.12  1:31.96  2:24.88    3:05.53   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    43.83  1:33.07  2:32.42    3:19.41   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    43.76  1:41.35  2:37.21    3:23.23   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    40.22  1:27.57  2:21.43    3:03.83   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    40.46  1:28.73  2:23.66    3:07.46   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    41.27  1:31.86  2:27.36    3:13.87   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    43.28  1:31.93  2:32.15    3:14.33   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    41.00        1:24.48   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    44.25        1:30.84   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    50.20        1:46.87   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.32        1:30.83   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    44.27        1:33.17   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    43.42        1:36.37   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    45.39        1:39.42   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    48.63        1:44.25   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    52.53        1:49.48   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    54.70        1:50.21   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    52.38        1:56.03   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    56.51        1:59.26   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    46.78        1:39.88   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    53.29        1:45.90   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    50.45        1:49.15   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    53.93        1:49.65   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    52.44        1:49.88   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    40.43        1:27.55   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    43.48        1:34.36   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    46.14        1:37.05   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    50.01        1:45.22   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    50.23        1:43.01   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    49.18        1:43.39   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    52.85        1:50.58   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    54.98        1:52.17   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    53.92        1:54.78   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    55.28        1:55.93   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    55.87        1:55.95   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    57.26        1:57.90   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    58.53        2:01.70   
10  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    1:00.88        2:04.89   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    43.96        1:33.53   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    48.23        1:40.26   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    47.45        1:40.33   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    48.49        1:42.25   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    49.25        1:45.21   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    52.11        1:45.48   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    49.55        1:45.88   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    50.77        1:46.49   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    51.93        1:50.62   
10  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    54.67        1:53.67   
11  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    53.26        1:53.81   
12  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    53.66        1:57.54   
13  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    52.41        1:58.21   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.46        1:28.61   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    43.70        1:33.37   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    45.84        1:35.40   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    47.10        1:38.59   
Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap    51.54        1:50.66   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    54.21        1:53.03   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    54.07        1:54.71   
Emelie Lundqvist  2000  Karlstads Simsällskap    1:03.87        2:19.25   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    46.29        1:37.76   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    54.04        1:55.27   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    55.83        2:00.28   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    39.99        1:25.10   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    43.04        1:30.15   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    46.07        1:35.78   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    48.87        1:43.40   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    53.38        1:50.41   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    55.45        1:56.77   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb    55.36        2:02.22   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    56.61        2:04.26   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.17        2:13.28   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    44.88        1:36.29   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    51.40        1:49.61   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            44.13   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            49.25   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            52.02   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            53.64   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            53.77   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            58.80   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            59.07   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:04.93   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            1:05.77   
10  Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            1:12.28   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            50.48   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            51.58   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            53.07   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            56.78   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            59.02   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            1:00.61   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            1:00.73   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:01.65   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:09.71   
Viking Andersson  2003  Karlstads Simsällskap            DNS   
Joar Flood  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    37.10        1:18.82   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    40.20        1:23.58   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    40.34        1:23.87   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    42.98        1:29.69   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    42.98        1:30.25   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    44.03        1:33.19   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    45.89        1:36.81   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    46.25        1:38.63   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    47.07        1:39.23   
10  Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    48.95        1:41.20   
11  Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap    51.12        1:46.74   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    37.95        1:18.99   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    38.63        1:19.25   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    37.89        1:19.27   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    37.48        1:19.49   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    39.01        1:21.81   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    41.15        1:25.31   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    41.76        1:28.32   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    40.69        1:28.61   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    43.77        1:30.03   
10  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    41.85        1:30.04   
11  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    42.87        1:30.55   
12  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    42.57        1:30.90   
13  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    45.81        1:32.27   
14  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    49.29        1:47.00   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    33.58        1:11.10   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    34.67        1:12.09   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.31        1:14.75   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    35.69        1:16.75   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    35.98        1:18.10   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    37.06        1:18.90   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    37.37        1:18.92   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    38.41        1:21.44   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    39.53        1:21.78   
10  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    42.19        1:26.59   
11  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    41.64        1:28.07   
12  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    45.50        1:35.01   
13  Emelie Lundqvist  2000  Karlstads Simsällskap    53.88        1:54.64   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    37.40        1:17.86   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    39.37        1:21.44   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    39.38        1:24.45   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    43.19        1:30.83   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    45.24        1:37.47   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.60        1:01.78   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    35.22        1:14.47   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    36.27        1:15.72   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    39.73        1:24.43   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    40.92        1:27.49   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    45.69        1:37.35   
Jesper Johansson  2001  Filipstads Simklubb    47.21        1:38.50   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    47.67        1:43.24   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    49.76        1:45.05   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    31.45        1:06.86   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    35.06        1:13.50   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    35.31        1:14.80   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    35.27        1:15.52   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    37.62        1:19.86   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    39.12        1:24.53   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            34.01   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            37.08   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            39.67   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            40.81   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            41.04   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            45.62   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            48.94   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            48.99   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            49.71   
10  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            51.47   
11  Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            52.59   
12  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            55.61   
13  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            59.80   
14  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:12.17   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            40.28   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            40.40   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            41.07   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            41.70   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            41.99   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            43.23   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            48.63   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            48.96   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            49.74   
10  Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            54.18   
11  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            58.96   
12  Joar Flood  2005  Deje Simsällskap            1:09.88   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            2:51.35   
  Majken Pettersson  2001      45.10        45.10   
  Clara Hedling  2001      41.45        1:26.55   
  Matilda Kristiansson  2001      48.92        2:15.47   
  Miranda Kristiansson  2001      35.88        2:51.35   
                     
Solsta Damer [2000]  2000  Simklubben Solsta            2:52.22   
  Tess Rangedahl  2000      38.59        38.59   
  Sara Andersson  2000      50.26        1:28.85   
  Tilde Marjetta-Olsson  2002      48.29        2:17.14   
  Emelie Larsson  2000      35.08        2:52.22   
                     
Säffle SS Damer [2000]  2000  Säffle Simsällskap            2:52.63   
  Emelie Johansson  2000      41.49        41.49   
  Madeleine Olsson  2001      48.48        1:29.97   
  Caroline Andersson  2001      43.35        2:13.32   
  Andrea Ax  2001      39.31        2:52.63   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS F13 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            6:26.28   
  Rebecca Larsson-Tammi  2001      48.11  1:42.12      1:42.12   
  Kenza Bennani  2000      50.47  1:48.85      3:30.97   
  Michaela Thyberg  2000      42.59  1:34.46      5:05.43   
  Emma Hjort  2000      37.94  1:20.85      6:26.28   
                     
Karlskoga Sf Damer [2000]  2000  Karlskoga Simförening            DSQ   
  Inez Rydh-Dufva  2001      43.02  1:26.34      1:26.34   
  Saga Grandelius  2001              3:08.24   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko Sf Herrar [2000]  2000  Karlskoga Simförening            2:45.38   
  Alexander Nylén  2000      38.01        38.01   
  Igor Blagojevic  2000      45.07        1:23.08   
  Marcus Hellberg  2000      39.43        2:02.51   
  Philip Löfbom  2003      42.87        2:45.38   
                     
Karlstads SS P13 Lag 2  2000  Karlstads Simsällskap            3:13.07   
  Viktor Svärd-Johansson  2001      56.07        56.07   
  Filip Myringby  2001      57.24        1:53.31   
  Linus Andersson  2001      42.12        2:35.43   
  Ludwig Larsson  2000      37.64        3:13.07   
                     
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P13 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            5:32.17   
  David Albringer  2001      41.73  1:25.47      1:25.47   
  August Mathisen  2001      44.87  1:35.78      3:01.25   
  Johan Rydahl  2001      33.25  1:14.30      4:15.55   
  Uros Jovancic  2000      36.08  1:16.62      5:32.17   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko Sf Damer [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:53.20   
  Wilma Åhling  2002      41.68        41.68   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      46.60        1:28.28   
  Stina Andersson  2002      45.46        2:13.74   
  Matilda Ek  2002      39.46        2:53.20   
                     
Karlstads SS F11 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            3:16.20   
  Frida Hedin  2003      48.15        48.15   
  Miranda Wahlstedt  2006      1:01.14        1:49.29   
  Isabelle Rydahl  2003      44.00        2:33.29   
  Nellie Mattsson  2002      42.91        3:16.20   
                     
Säffle SS Damer [2002]  2002  Säffle Simsällskap            3:24.69   
  Linnéa Westberg  2002      59.94        59.94   
  Louise Olsson  2002      50.36        1:50.30   
  Fanny Solhemmer  2003      53.51        2:43.81   
  Ida Lithner  2004      40.88        3:24.69   
                     
Arvika SS Damer [2002]  2002  Arvika Simsällskap            3:30.15   
  Josefine Andersson  2002      51.04        51.04   
  Emma Skoglund  2003      1:53.43        2:44.47   
  Ida Lindahl  2002      45.68        3:30.15   
  Emily Magnusson  2002              3:30.15   
                     
Karlstads SS F11 Lag 2  2002  Karlstads Simsällskap            DNS   
        1:53.94        1:53.94   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P11 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            2:59.54   
  Samuel Vestin  2002      49.40        49.40   
  Ludvig Mathisen  2003      52.58        1:41.98   
  Milos Jovancic  2002      37.30        2:19.28   
  Victor Krohn  2002      40.26        2:59.54   
                     
Säffle SS Herrar [2002]  2002  Säffle Simsällskap            3:23.30   
  Jonathan Andersson  2003      47.40        47.40   
  Oscar Hultfeldt  2004      1:02.19        1:49.59   
  Erik Mulikov  2005      50.31        2:39.90   
  Jacob Edberg  2003      43.40        3:23.30   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:18.67  2:42.47  4:06.60    5:26.50   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    1:25.13  2:54.16  4:21.73    5:45.59   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:28.92  3:05.27  4:38.64    6:08.07   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    1:30.78  3:09.30  4:48.10    6:17.31   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:29.90  3:09.41  4:49.62    6:25.21   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    1:33.14  3:12.90  4:54.92    6:33.75   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    1:40.58  3:25.86  5:57.22    6:40.63   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:36.08  3:21.46  5:09.43    6:52.21   
Emelie Lundqvist  2000  Karlstads Simsällskap    1:58.59  4:07.63  6:21.62    8:30.06   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:11.02  2:28.28  3:45.86    5:00.52   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    1:19.27  2:51.79  4:23.05    5:50.99   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.94  1:24.73  2:11.08    2:55.19   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    40.43  1:26.00  2:13.14    2:58.60   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    42.38  1:27.82  2:14.35    2:59.27   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    41.46  1:27.56  2:15.16    2:59.40   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    45.01  1:35.49  2:26.88    3:11.08   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    46.05  1:37.06  2:29.27    3:15.33   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    44.02  1:35.65  2:27.21    3:18.84   
Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    48.28  1:45.17  2:41.30    3:32.76   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    31.53  1:08.17  1:44.70    2:17.11   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    36.96  1:18.53  2:00.32    2:40.65   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    40.17  1:25.90  2:11.94    2:53.28   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    41.23  1:29.03  2:15.23    2:58.54   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    41.09  1:30.10  2:19.27    3:05.35   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.96        1:31.33   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    37.49        1:21.49   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    44.17        1:35.22   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    41.74        1:31.94   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            41.09   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            43.03   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            44.43   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            44.83   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            49.13   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            50.09   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            59.89   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            43.31   
Agnes Stålhammar  2001  Karlstads Simsällskap            43.69   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            44.33   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            45.03   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            47.26   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            48.18   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            50.52   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            51.54   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            52.20   
10  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            52.40   
11  Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            53.30   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            37.53   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            45.19   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            45.41   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            48.92   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            53.51   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            31.79   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            37.69   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            40.30   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            42.96   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            44.17   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            54.71   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            16.72   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            18.21   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            20.84   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            21.25   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            22.55   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            25.20   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            27.14   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            27.29   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            21.14   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            22.18   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            23.24   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            23.29   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            28.04   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    44.02        1:28.46   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    46.01        1:35.52   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    48.83        1:39.22   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    49.10        1:40.10   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    49.14        1:41.08   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    51.23        1:44.66   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap    51.85        1:47.35   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    53.56        1:47.47   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    54.34        1:56.84   
10  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    1:00.33        2:05.82   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    42.00        1:23.00   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    44.23        1:31.42   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    45.14        1:32.63   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    46.75        1:33.37   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    45.54        1:33.51   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    49.00        1:43.45   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    51.23        1:45.34   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    52.89        1:48.70   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap    56.04        1:54.55   
10  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    54.27        1:55.27   
11  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    1:01.20        2:04.34   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    40.88        1:22.72   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    42.60        1:27.18   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    42.41        1:27.25   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    43.18        1:27.28   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    44.36        1:31.27   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    44.92        1:31.74   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    48.97        1:38.45   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    59.11        1:57.45   
Emelie Lundqvist  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    44.71        1:34.56   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    50.55        1:45.39   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    35.12        1:14.00   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    40.88        1:24.75   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    46.55        1:30.69   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    45.03        1:33.14   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.84        2:01.37   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    1:01.31        2:04.60   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    38.23        1:20.08   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    43.92        1:29.96   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    44.59        1:31.60   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    44.76        1:32.23   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    45.70        1:37.40   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            41.68   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            45.54   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            47.84   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            48.07   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            49.49   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            55.63   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            56.44   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            56.94   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            57.95   
10  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            59.95   
11  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:06.92   
12  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:10.20   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            47.26   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            49.99   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            50.14   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            50.22   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            52.66   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            52.92   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            53.66   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap            58.35   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            1:01.98   
10  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:08.29   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Damer [2000]  2000  Säffle Simsällskap            2:28.16   
  Madeleine Olsson  2001      38.63        38.63   
  Caroline Andersson  2001      35.58        1:14.21   
  Emelie Johansson  2000      33.29        1:47.50   
  Andrea Ax  2001      40.66        2:28.16   
                     
Solsta Damer [2000]  2000  Simklubben Solsta            2:30.31   
  Tilde Marjetta-Olsson  2002      36.97        36.97   
  Emelie Larsson  2000      36.10        1:13.07   
  Sara Andersson  2000      42.71        1:55.78   
  Tess Rangedahl  2000      34.53        2:30.31   
                     
Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            2:40.63   
  Anna Bohman  2000      39.04        39.04   
  Josefine Andersson  2002      43.94        1:22.98   
  Ida Lindahl  2002      42.34        2:05.32   
  Elin Bohman  2000      35.31        2:40.63   
                     
                     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Damer [2000]  2000  Karlskoga Simförening            5:12.77   
  Saga Grandelius  2001      39.24  1:23.29      1:23.29   
  Linn Granlund  2001      36.65  1:17.67      2:40.96   
  Inez Rydh-Dufva  2001      37.88  1:18.41      3:59.37   
  Alexandra Kinell  2000      34.82  1:13.40      5:12.77   
                     
Arvika SS Damer [2000]  2000  Arvika Simsällskap            5:51.38   
  Majken Pettersson  2001      43.38  1:33.28      1:33.28   
  Miranda Kristiansson  2001      42.07  1:29.25      3:02.53   
  Matilda Kristiansson  2001      42.43  1:29.47      4:32.00   
  Clara Hedling  2001      37.82  1:19.38      5:51.38   
                     
Karlstads SS F13 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            6:01.86   
  Michaela Thyberg  2000      39.27  1:22.37      1:22.37   
  Emma Hjort  2000      37.74  1:20.17      2:42.54   
  Rebecca Larsson-Tammi  2001      40.10  1:30.12      4:12.66   
  Julia Thorstensson  2001      50.71  1:49.20      6:01.86   
                     
                     
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko Sf Herrar [2000]  2000  Karlskoga Simförening            2:29.10   
  Philip Löfbom  2003      45.61        45.61   
  Marcus Hellberg  2000      26.15        1:11.76   
  Igor Blagojevic  2000      46.13        1:57.89   
  Alexander Nylén  2000      31.21        2:29.10   
                     
                     
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P13 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            5:02.55   
  Johan Rydahl  2001      30.35  1:03.82      1:03.82   
  David Albringer  2001      35.84  1:16.29      2:20.11   
  August Mathisen  2001      39.95  1:22.62      3:42.73   
  Uros Jovancic  2000      37.01  1:19.82      5:02.55   
                     
                     
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlsko Sf Damer [2002]  2002  Karlskoga Simförening            2:30.12   
  Wilma Åhling  2002      2:30.12        2:30.12   
  Matilda Ek  2002                 
  Stina Andersson  2002                 
  Agnes Rydh-Dufva  2002      2:30.12        2:30.12   
                     
Karlstads SS F11 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            2:42.81   
  Isabelle Rydahl  2003      2:42.81        2:42.81   
  Frida Hedin  2003                 
  Nellie Mattsson  2002                 
  Elsa Bergsten  2002      2:42.81        2:42.81   
                     
Säffle SS Damer [2002]  2002  Säffle Simsällskap            2:56.32   
  Louise Olsson  2002      2:56.32        2:56.32   
  Fanny Solhemmer  2003                 
  Linnéa Westberg  2002                 
  Ida Lithner  2004      2:56.32        2:56.32   
                     
Arvika SS Damer [2002]  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
  Anna Bohman  2000                 
  Emily Magnusson  2002                 
  Lina Sagvik  2003                 
  Ida Lindahl  2002              DNS   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P11 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            2:41.79   
  Milos Jovancic  2002      35.94        35.94   
  Victor Krohn  2002      40.92        1:16.86   
  Samuel Vestin  2002      41.99        1:58.85   
  Ludvig Mathisen  2003      42.94        2:41.79   
                     
Säffle SS Herrar [2002]  2002  Säffle Simsällskap            3:14.14   
  Erik Mulikov  2005      46.69        46.69   
  Jesper Andersson  2004      57.69        1:44.38   
  Jonathan Andersson  2003      44.37        2:28.75   
  Jacob Edberg  2003      45.39        3:14.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  21 april 2013 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:55 
 
Uppdaterad: 29 APR 2013 14:16 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info