Hoppa till sidans innehåll

Vårsimiaden Karlskoga Försök


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider

Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök Karlskoga    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  21:22   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 april 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    41.82  1:24.88  2:13.52    2:50.51   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.35  1:17.13  2:13.77    2:54.33   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    37.22  1:20.77  2:16.27    2:55.37   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    41.04  1:29.64  2:25.12    3:09.33   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.74  1:29.10  2:25.97    3:09.65   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    41.47  1:29.72  2:24.34    3:11.90   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    43.38  1:32.99  2:30.67    3:12.64   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    39.52  1:32.00  2:30.94    3:15.64   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.38  1:34.25  2:34.42    3:17.33   
10  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.30  1:39.92  2:32.76    3:17.48   
11  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    45.02  1:37.49  2:34.61    3:18.38   
12  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.67  1:39.55  2:38.32    3:22.91   
Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Tyra König  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    36.76  1:20.92  2:12.21    2:52.60   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    38.60  1:23.92  2:18.66    3:02.89   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.05  1:30.28  2:25.27    3:05.59   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    48.41  1:32.03  2:28.84    3:10.41   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    45.71  1:35.79  2:32.52    3:16.91   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.51        3:19.70   
Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    44.29        3:24.97   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            DSQ   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.72  1:28.91  2:24.13    3:04.44   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    39.09  1:28.55  2:26.77    3:07.85   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.74  1:29.95  2:27.44    3:09.93   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    47.24  1:40.40  2:36.18    3:21.64   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    46.01  1:38.08  2:37.64    3:23.97   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DNF   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    35.22  1:16.98  2:05.61    2:43.00   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    38.25  1:23.44  2:09.24    2:52.22   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    40.28  1:30.55  2:24.12    3:08.82   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    57.11  1:53.31  2:57.49    3:49.15   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    40.89        1:32.40   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta    49.04        1:41.60   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap    54.51        1:53.02   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DSQ   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley F-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    37.12        1:16.75   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    38.79        1:25.12   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    39.16        1:26.40   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    40.61        1:29.08   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    41.99        1:30.45   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    42.32        1:33.56   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap    43.49        1:34.00   
Elin Wallin  2003  Örebro Simallians    49.04        1:39.57   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    47.08        1:44.82   
10  Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.31        1:44.99   
11  Elina Brattström  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.62        1:45.33   
11  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    1:45.33        1:45.33   
13  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    57.54        1:55.86   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    45.46        1:40.51   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap    50.88        1:44.39   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    56.75        1:59.75   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley P-11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    42.50        1:27.87   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    40.75        1:28.17   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    43.57        1:33.48   
Viking Andersson  2003  Karlstads Simsällskap    51.05        1:48.61   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    50.47        1:51.18   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    1:51.18        1:51.18   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    42.06        1:26.47   
Elin Wallin  2003  Örebro Simallians    48.25        1:39.89   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    48.10        1:42.47   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    49.02        1:44.96   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    51.01        1:45.39   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    55.14        1:51.87   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    52.81        1:52.18   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    53.72        1:54.25   
Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    57.50        1:58.07   
10  Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta    55.22        2:00.81   
11  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    57.00        2:02.13   
12  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    57.63        2:05.66   
Elina Brattström  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Kajsa Agerhem  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    43.01        1:29.66   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    46.33        1:33.17   
Julia Månsson  2002  Örebro Simallians    44.28        1:34.14   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    44.10        1:35.79   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    44.97        1:36.50   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.42        1:39.63   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    47.99        1:39.80   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    47.73        1:39.90   
Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians    46.98        1:39.98   
10  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    48.18        1:40.24   
11  Maja Aldevik  2002  Örebro Simallians    49.88        1:45.33   
12  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    50.64        1:46.79   
13  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.04        1:46.85   
14  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    51.94        1:50.41   
15  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    54.43        1:51.43   
16  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap    52.49        1:51.48   
17  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    52.45        1:52.68   
18  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    55.99        1:59.81   
19  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    58.66        2:00.47   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    43.59        1:30.17   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    41.65        1:31.18   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    43.34        1:31.60   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    45.33        1:36.62   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    46.23        1:38.11   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    47.95        1:39.95   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    47.62        1:39.99   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    50.79        1:40.29   
Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    47.72        1:41.00   
10  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    48.14        1:42.79   
11  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    51.77        1:47.62   
12  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    52.38        1:52.50   
13  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    55.54        1:55.86   
14  Hannah Eriksson Sundin  2001  Karlskoga Simförening    55.53        1:57.84   
15  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    1:05.46        2:19.62   
Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    48.48        1:43.68   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    50.65        1:48.29   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    52.69        1:50.62   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    55.89        1:56.29   
Viking Andersson  2003  Karlstads Simsällskap    55.18        1:57.18   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    42.68        1:31.46   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.84        1:40.48   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    49.12        1:44.59   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    50.27        1:44.83   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    51.49        1:49.18   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    57.70        1:57.95   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    54.65        2:00.26   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    40.42        1:28.01   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    45.01        1:37.22   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    47.35        1:38.79   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    49.12        1:46.47   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    55.31        1:52.82   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap    52.94        1:53.04   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    57.50        2:00.96   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Wahlström  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            48.46   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            52.48   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            53.31   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            53.61   
Alexandra Jedrycha  2004  Karlstads Simsällskap            56.04   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            56.08   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            56.64   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            57.94   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            59.34   
10  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            1:00.57   
11  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            1:01.43   
12  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            1:01.49   
13  Hannah Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            1:02.01   
14  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            1:02.63   
15  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            1:03.45   
16  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:04.91   
17  Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            1:05.06   
18  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            1:05.18   
19  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening            1:06.11   
20  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            1:07.30   
21  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            1:08.12   
22  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            1:10.07   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            52.92   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            53.67   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            54.57   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            55.50   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:02.98   
Sven Lanzer  2005  Karlstads Simsällskap            1:03.49   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            1:04.36   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    34.48        1:09.08   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    35.59        1:13.64   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    36.12        1:16.76   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            1:18.60   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    37.40        1:19.35   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    41.27        1:27.18   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    41.12        1:27.62   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap    43.33        1:31.38   
Elina Brattström  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    41.19        1:32.14   
10  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    45.06        1:36.30   
11  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    47.15        1:38.50   
12  Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    46.42        1:38.86   
13  Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    46.96        1:41.98   
14  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap    49.82        1:47.59   
15  Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta    50.00        1:50.62   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    33.74        1:08.51   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    33.01        1:08.88   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.99        1:10.48   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    35.17        1:11.11   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    36.07        1:15.35   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    36.65        1:16.06   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.76        1:16.22   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    36.58        1:16.26   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    37.97        1:18.07   
10  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.44        1:19.04   
11  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.18        1:20.24   
12  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    38.97        1:21.63   
13  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    38.50        1:22.82   
14  Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    39.44        1:23.37   
15  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    40.13        1:25.00   
16  Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians    40.84        1:28.11   
17  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    43.31        1:31.35   
18  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    45.57        1:35.29   
19  Tyra König  2002  Örebro Simallians    43.97        1:36.21   
20  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.28        1:39.29   
21  Maja Aldevik  2002  Örebro Simallians    47.32        1:42.80   
22  Elin Andersson-Gärds  2002  Karlstads Simsällskap    48.29        1:43.47   
23  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    50.16        1:52.35   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            DNS   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    34.28        1:11.29   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    34.36        1:11.98   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    34.38        1:12.43   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    34.74        1:12.47   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    34.50        1:13.95   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    35.30        1:14.06   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    37.61        1:15.23   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    36.79        1:16.33   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    36.53        1:16.70   
10  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    37.60        1:18.13   
11  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    38.15        1:18.98   
12  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    36.63        1:20.12   
13  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    38.54        1:20.83   
14  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    39.38        1:21.46   
15  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            1:22.23   
16  Emmy Hedin  2001  Karlstads Simsällskap    37.79        1:24.37   
17  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    41.61        1:26.83   
18  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    43.31        1:34.14   
19  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    44.75        1:35.35   
20  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    46.61        1:35.56   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    37.60        1:18.13   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    36.82        1:18.78   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    39.12        1:21.07   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    40.24        1:25.89   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap    42.90        1:27.94   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    42.05        1:29.63   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta    44.89        1:39.14   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    44.67        1:40.05   
Viking Andersson  2003  Karlstads Simsällskap    50.12        1:53.58   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.34        1:11.72   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    34.48        1:13.96   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    36.65        1:16.34   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap    38.07        1:18.75   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    38.10        1:21.30   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    39.20        1:24.00   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    39.13        1:24.36   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    40.00        1:25.12   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    40.14        1:25.82   
10  William Forsström  2002  Örebro Simallians    43.00        1:33.11   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DNF   
Noel Hodberg  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    32.67        1:06.70   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    32.54        1:07.48   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    34.29        1:13.67   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap    38.82        1:23.85   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    43.61        1:29.09   
Erik Wahlström  2001  Karlskoga Simförening    42.55        1:29.09   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    42.89        1:30.66   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    43.53        1:30.84   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    46.40        1:36.40   
10  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    47.58        1:42.56   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            36.33   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            41.63   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            41.81   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            42.53   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            44.97   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            45.64   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            45.83   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            47.63   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            49.67   
10  Alva Andersson  2005  Karlskoga Simförening            49.82   
11  Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            50.36   
12  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            52.03   
13  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            52.22   
14  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            52.55   
15  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            52.98   
16  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening            53.07   
17  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            53.60   
18  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            53.85   
19  Alexandra Jedrycha  2004  Karlstads Simsällskap            54.32   
20  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            54.41   
21  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            55.18   
22  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            56.03   
23  Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:00.73   
24  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            1:02.65   
25  Adela Cedermark  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            1:06.44   
26  Hannah Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            1:06.92   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DNS   
Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            39.38   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            43.66   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            43.93   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            44.25   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            49.11   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap            54.74   
Anas Rashiid  2004  Karlskoga Simförening            55.21   
Sven Lanzer  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa [2001]  2001  Örebro Simallians            2:27.87   
  Miriam Langarap  2002      37.40        37.40   
  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002      43.85        1:21.25   
  Emma Cullberg  2002      34.76        1:56.01   
  Josefine Åhlund  2002      31.86        2:27.87   
                     
Hk Sim Lag 1  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            2:28.08   
  Jennie Lundgren  2001      38.88        38.88   
  Ellen Eriksson  2001      42.83        1:21.71   
  Elsa Jansson  2002      34.13        1:55.84   
  Ellen Olsson  2002      32.24        2:28.08   
                     
Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            2:38.18   
  Stina Andersson  2002      41.12        41.12   
  Matilda Ek  2002      49.16        1:30.28   
  Wilma Åhling  2002      36.17        2:06.45   
  Sanna Lekberg  2001      31.73        2:38.18   
                     
Ösa Damer [2001] Lag 2  2001  Örebro Simallians            2:38.39   
  Salma Gabot  2001      40.16        40.16   
  Jennifer Titus  2002      44.42        1:24.58   
  Cornelia Johansson  2003      37.42        2:02.00   
  Lovisa Gustafsson  2002      36.39        2:38.39   
                     
Karlsko Sf Damer 2 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            3:04.04   
  Elin Nilsson  2001      43.92        43.92   
  Hannah Eriksson Sundin  2001      3.63        47.55   
  Emma Krantz  2001      52.26        1:39.81   
  Filippa Thyrman  2001      1:24.23        3:04.04   
                     
Hk Sim Lag 2  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            3:04.23   
  Emma Sibelius  2002      49.11        49.11   
  Frida Lundström  2002      44.92        1:34.03   
  Josefine Stenman  2002      43.19        2:17.22   
  Evelina Larsson  2002      47.01        3:04.23   
                     
Ösa Damer [2001] Lag 3  2001  Örebro Simallians            3:20.75   
  Maja Aldevik  2002      39.38        39.38   
  Julia Månsson  2002      10.33        49.71   
  Smilla Holgersson Eliasson  2003      43.75        1:33.46   
  Elin Wallin  2003      1:47.29        3:20.75   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            5:29.50   
  Inez Rydh-Dufva  2001      39.89  1:21.90      1:21.90   
  Saga Grandelius  2001      43.00  1:32.99      2:54.89   
  Linn Granlund  2001      38.37  1:25.47      4:20.36   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      33.25  1:09.14      5:29.50   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            6:04.05   
  Miranda Kristiansson  2001      44.65  1:32.23      1:32.23   
  Clara Hedling  2001      43.00  1:32.51      3:04.74   
  Ida Lindahl  2002      46.77  1:39.43      4:44.17   
  Majken Pettersson  2001      37.52  1:19.88      6:04.05   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar [2001]  2001  Örebro Simallians            2:42.21   
  Melvin Larsson  2002      41.05        41.05   
  Simon Baastad  2002      47.18        1:28.23   
  Michal Laszewski  2002      37.04        2:05.27   
  Oscar Wilhelmsson  2002      36.94        2:42.21   
                     
Säffle Ss Herrar  2002  Säffle Simsällskap            DSQ   
                    nbsp;
                     
 
Gren 16, 4X100m Medley P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P13 Lag 1  2001  Karlstads Simsällskap            5:43.64   
  David Albringer  2001      38.85  1:20.47      1:20.47   
  August Mathisen  2001      40.77  1:26.90      2:47.37   
  Milos Jovancic  2002      41.87  1:30.46      4:17.83   
  Samuel Vestin  2002      39.90  1:25.81      5:43.64   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS F11 Lag 1  2003  Karlstads Simsällskap            2:51.33   
  Elin Hedin  2003      41.99        41.99   
  Isabelle Rydahl  2003      45.24        1:27.23   
  Frida Hedin  2003      42.56        2:09.79   
  Klara Gustavson  2003      41.54        2:51.33   
                     
Hk Sim Flickor [2003]  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            3:11.78   
  Elina Brattström  2003      47.84        47.84   
  Erna Demo  2003      56.66        1:44.50   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      41.81        2:26.31   
  Majja Brattström  2004      45.47        3:11.78   
                     
Säffle Ss Damer [2003]  2003  Säffle Simsällskap            3:20.12   
  Sofie Leander  2005      55.66        55.66   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      58.08        1:53.74   
  Ida Lithner  2004      41.80        2:35.54   
  Nathalie Myrén  2004      44.58        3:20.12   
                     
Karlsko Sf Damer [2003]  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Medley P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Herrar [2003]  2003  Säffle Simsällskap            3:00.85   
  Jonathan Andersson  2003      41.98        41.98   
  Daniel Thörner  2004      56.96        1:38.94   
  Erik Mulikov  2005      44.63        2:23.57   
  Jacob Edberg  2003      37.28        3:00.85   
                     
Karlstads SS P11 Lag 1  2003  Karlstads Simsällskap            3:10.76   
  Viking Andersson  2003      50.71        50.71   
  Lazar Jovancic  2004      54.83        1:45.54   
  Ludvig Mathisen  2003      43.44        2:28.98   
  Elias Sjölander  2003      41.78        3:10.76   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Frisim F-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    1:14.95  2:37.84  4:01.57    5:24.80   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:18.35  2:45.67  4:12.56    5:37.24   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:20.07  2:47.68  4:15.67    5:38.83   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    1:20.15  2:47.71  4:15.49    5:39.76   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:17.01  2:41.80  4:09.36    5:39.97   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    1:20.56  2:47.86  4:16.13    5:40.72   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    1:24.48  2:58.19  4:32.16    6:00.38   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:23.36  2:58.06  4:32.34    6:00.96   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    1:27.67  3:05.12  4:42.43    6:15.95   
10  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    1:29.81  3:10.15  4:50.89    6:19.59   
11  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb    1:30.90  3:13.26  4:56.27    6:34.03   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim P-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:12.61  2:31.59  3:49.42    5:04.87   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    1:12.83  2:32.04  3:51.42    5:07.10   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    1:21.45  2:52.67  4:22.93    5:48.31   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    1:34.56  4:09.33  6:41.08    6:41.08   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    1:31.68  3:17.25  4:09.93    6:48.95   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    1:50.54  3:51.75  5:51.96    7:42.53   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim F-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    34.25  1:12.47  1:50.88    2:25.88   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.27  1:14.49  1:55.62    2:35.05   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    37.72  1:20.51  2:05.10    2:45.49   
Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.22  1:20.89  2:04.97    2:45.80   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.25  1:23.48  2:10.50    2:53.12   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    36.77  1:20.07  2:10.08    2:53.30   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    40.81  1:26.65  2:13.29    2:56.70   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.87  1:28.08  2:14.37    2:57.05   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.39  1:26.56  2:14.13    2:59.53   
10  Tyra König  2002  Örebro Simallians    45.80  1:39.64  2:34.52    3:27.48   
11  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta    50.39  1:45.78  2:42.18    3:34.99   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim P-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.52  1:17.43  1:59.94    2:40.30   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    38.01  1:21.11  2:05.60    2:48.08   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    39.03  1:24.49  2:09.96    2:54.93   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    39.80  1:26.11  2:13.50    2:55.30   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    39.35  1:26.06  2:13.13    2:58.38   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    41.44  1:28.72  2:15.82    3:01.42   
                     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    39.50        1:23.89   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    39.82        1:24.96   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.94        1:27.79   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    41.12        1:29.90   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    37.71        1:17.89   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    36.50        1:18.74   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    45.06        1:40.44   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    54.66        1:58.16   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            34.61   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            38.43   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            39.42   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            40.41   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            42.43   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            42.62   
Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            48.30   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            52.50   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Klara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim F 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians            34.31   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            34.78   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            35.48   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            36.22   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            37.04   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            37.86   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            38.27   
Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians            40.62   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap            40.67   
10  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            40.76   
11  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            41.65   
12  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            41.91   
13  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            43.17   
14  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            43.48   
15  Tyra König  2002  Örebro Simallians            46.71   
16  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            46.85   
17  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            48.91   
18  Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta            51.87   
19  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            53.13   
20  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            56.81   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            44.74   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            47.00   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            49.16   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            DSQ   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim P 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians            37.71   
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.77   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            39.24   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            43.45   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            44.12   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            45.89   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians            46.00   
William Forsström  2002  Örebro Simallians            53.39   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 27, 25m Fjärilsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            18.08   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            19.19   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            21.18   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            22.59   
Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            24.52   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            25.51   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            26.79   
Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            DSQ   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 28, 25m Fjärilsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            19.49   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            21.52   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            22.74   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            23.61   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Anas Rashiid  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    40.93        1:22.16   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    42.95        1:27.85   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    44.91        1:31.87   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    44.14        1:32.07   
Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    45.53        1:33.57   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    47.41        1:36.15   
Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    52.16        1:46.76   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    52.17        1:47.67   
Elina Brattström  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    51.33        1:49.25   
10  Erna Demo  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    55.04        1:50.55   
11  Alice Andersson  2003  Simklubben Solsta    58.87        2:04.59   
Elin Wallin  2003  Örebro Simallians            DNS   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.62        1:16.40   
Miriam Langarap  2002  Örebro Simallians    38.88        1:20.22   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    39.61        1:20.98   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    41.79        1:24.76   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    42.72        1:26.70   
Jennifer Titus  2002  Örebro Simallians    43.36        1:28.19   
Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians    44.17        1:28.28   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    43.32        1:28.64   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    44.84        1:30.08   
10  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    43.74        1:32.20   
11  Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    44.63        1:32.94   
12  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians    46.26        1:33.64   
13  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    46.54        1:34.18   
14  Lovisa Gustafsson  2002  Örebro Simallians    45.64        1:36.17   
15  Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap    51.32        1:44.38   
16  Tyra König  2002  Örebro Simallians    51.75        1:44.63   
17  Maja Aldevik  2002  Örebro Simallians    53.97        1:49.30   
18  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    58.22        1:58.43   
19  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:09.73        2:18.03   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Maja Jonsson  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim F 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.55        1:21.02   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    39.95        1:21.85   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.34        1:22.82   
Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    40.79        1:23.78   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    42.04        1:24.40   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.57        1:24.66   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    40.89        1:24.98   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    42.37        1:26.20   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    42.70        1:28.68   
10  Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    44.18        1:29.22   
11  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.88        1:30.95   
12  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    46.14        1:34.45   
13  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    45.41        1:34.90   
14  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    46.22        1:35.73   
15  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap    52.40        1:48.77   
Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 11 år 
 

TD width="5%" class="WG7">2003 

Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    43.45        1:27.08   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    45.70        1:32.98   
Ludvig Mathisen  Karlstads Simsällskap    47.03        1:35.91   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    50.46        1:40.21   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    49.48        1:41.02   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening    53.66        1:50.76   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta    57.78        1:59.09   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Thungren  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.49        1:28.00   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    43.86        1:28.73   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta    43.74        1:29.42   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    44.59        1:32.12   
Viktor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    44.78        1:32.81   
Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    47.86        1:37.84   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    48.73        1:38.85   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    49.26        1:41.82   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    50.23        1:43.36   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim P 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    37.16        1:18.04   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    40.61        1:23.43   
Wael Louati  2001  Säffle Simsällskap    45.47        1:33.68   
Albin Demo  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    50.85        1:43.67   
Markus Engström  2001  Örebro Simallians    52.94        1:44.82   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    54.15        1:51.55   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim F-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            41.01   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            47.36   
Cecilia Lindahl  2004  Simklubben Solsta            48.17   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            49.55   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            51.18   
Majja Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            53.84   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            54.25   
Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            55.81   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            56.88   
10  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            57.85   
11  Nathalie Myrén  2004  Säffle Simsällskap            58.12   
12  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            59.45   
13  Ellen Sjögren  2004  Karlskoga Simförening            59.76   
14  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            1:01.84   
15  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening            1:02.31   
16  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening            1:02.35   
17  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening            1:03.22   
18  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            1:03.83   
19  Nathalie Johansson  2006  Karlskoga Simförening            1:07.98   
20  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap            1:08.32   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim P-10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            45.40   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            53.07   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            53.23   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            54.36   
Alexander Henningsson  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Daniel Thörner  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa [2001]  2001  Örebro Simallians            2:10.06   
  Miriam Langarap  2002      31.61        31.61   
  Salma Gabot  2001      34.95        1:06.56   
  Emma Cullberg  2002      30.63        1:37.19   
  Josefine Åhlund  2002      32.87        2:10.06   
                     
Hk Sim Lag 1  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            2:13.44   
  Ellen Olsson  2002      34.34        34.34   
  Ellen Eriksson  2001      34.32        1:08.66   
  Elsa Jansson  2002      32.07        1:40.73   
  Jennie Lundgren  2001      32.71        2:13.44   
                     
Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            2:20.47   
  Matilda Ek  2002      36.25        36.25   
  Stina Andersson  2002      35.22        1:11.47   
  Inez Rydh-Dufva  2001      35.34        1:46.81   
  Wilma Åhling  2002      33.66        2:20.47   
                     
Ösa Damer [2001] Lag 2  2001  Örebro Simallians            2:28.26   
  Lovisa Gustafsson  2002      37.12        37.12   
  Cornelia Johansson  2003      35.59        1:12.71   
  Jennifer Titus  2002      37.50        1:50.21   
  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002      38.05        2:28.26   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            2:34.71   
  Emily Magnusson  2002      38.88        38.88   
  Ida Lindahl  2002      34.27        1:13.15   
  Lina Sagvik  2003      41.19        1:54.34   
  Lisa Andersson  2002      40.37        2:34.71   
                     
Hk Sim Lag 2  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            2:45.74   
  Frida Lundström  2002      42.05        42.05   
  Josefine Stenman  2002      38.12        1:20.17   
  Evelina Larsson  2002      51.24        2:11.41   
  Emma Sibelius  2002      34.33        2:45.74   
                     
Ösa Damer [2001] Lag 3  2001  Örebro Simallians            2:55.42   
  Elin Wallin  2003      41.83        41.83   
  Smilla Holgersson Eliasson  2003      44.28        1:26.11   
  Maja Aldevik  2002      48.16        2:14.27   
  Julia Månsson  2002      41.15        2:55.42   
                     
                     
 
Gren 34, 4X100m Frisim F 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  Karlskoga Simförening            4:53.38   
  Linn Granlund  2001      35.56  1:14.55      1:14.55   
  Sanna Lekberg  2001      34.90  1:14.43      2:28.98   
  Saga Grandelius  2001      35.29  1:15.27      3:44.25   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      33.16  1:09.13      4:53.38   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001  Arvika Simsällskap            5:14.12   
  Majken Pettersson  2001      38.37  1:19.79      1:19.79   
  Matilda Kristiansson  2001      38.02  1:20.66      2:40.45   
  Miranda Kristiansson  2001      37.74  1:21.16      4:01.61   
  Clara Hedling  2001      33.63  1:12.51      5:14.12   
                     
                     
 
Gren 35, 4X50m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ösa Herrar [2001]  2001  Örebro Simallians            2:24.77   
  Michal Laszewski  2002      34.03        34.03   
  Simon Baastad  2002      36.11        1:10.14   
  Oscar Wilhelmsson  2002      36.98        1:47.12   
  Melvin Larsson  2002      37.65        2:24.77   
                     
Säffle Ss Herrar  2002  Säffle Simsällskap            2:32.91   
  Daniel Lithner  2001      31.63        31.63   
  Wael Louati  2001      34.43        1:06.06   
  Adam Feki  2005      43.95        1:50.01   
  Daniel Thörner  2004      42.90        2:32.91   
                     
                     
 
Gren 36, 4X100m Frisim P 12-13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P13 Lag 1  2001  Karlstads Simsällskap            5:03.12   
  Milos Jovancic  2002      35.09  1:13.74      1:13.74   
  David Albringer  2001      33.28  1:11.92      2:25.66   
  August Mathisen  2001      33.80  1:11.40      3:37.06   
  Samuel Vestin  2002      39.88  1:26.06      5:03.12   
                     
                     
 
Gren 37, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS F11 Lag 1  2003  Karlstads Simsällskap            2:29.11   
  Isabelle Rydahl  2003      34.92        34.92   
  Elin Hedin  2003      34.68        1:09.60   
  Frida Hedin  2003      36.91        1:46.51   
  Klara Gustavson  2003      42.60        2:29.11   
                     
Hk Sim Flickor [2003]  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            2:48.08   
  Elina Brattström  2003      40.23        40.23   
  Erna Demo  2003      42.84        1:23.07   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      35.48        1:58.55   
  Majja Brattström  2004      49.53        2:48.08   
                     
Säffle Ss Damer [2003]  2003  Säffle Simsällskap            3:03.53   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      51.01        51.01   
  Ida Lithner  2004      34.75        1:25.76   
  Nathalie Myrén  2004      45.36        2:11.12   
  Sofie Leander  2005      52.41        3:03.53   
                     
Karlsko Sf Damer [2003]  2003  Karlskoga Simförening            3:36.74   
  Thea Lekberg  2004      51.75        51.75   
  Alva Andersson  2005      50.33        1:42.08   
  Paula Johansson  2004      1:00.36        2:42.44   
  Alice Bergström  2004      54.30        3:36.74   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Frisim P-11 oy, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle Ss Herrar [2003]  2003  Säffle Simsällskap            2:36.11   
  Erik Mulikov  2005      39.12        39.12   
  Jonathan Andersson  2003      37.20        1:16.32   
  Jacob Edberg  2003      37.92        1:54.24   
  Jesper Andersson  2004      41.87        2:36.11   
                     
Karlstads SS P11 Lag 1  2003  Karlstads Simsällskap            2:45.21   
  Ludvig Mathisen  2003      36.25        36.25   
  Lazar Jovancic  2004      42.44        1:18.69   
  Elias Sjölander  2003      43.08        2:01.77   
  Alexander Henningsson  2004      43.44        2:45.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:22 
 
Uppdaterad: 02 MAJ 2014 17:08 Skribent: Henrik Sagvik

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info