Hoppa till sidans innehåll

Deje cup 2012


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dejecupen    Utskriftsdatum  17 maj 2012   
  Tävlingsort  Deje    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Deje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 maj 2012         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim flickor 12oy, Finaler 
Sponsor: NORDEA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvika SS  2000  Arvika Simsällskap            2:43.09   
  Ida Lindahl  2002      43.60        43.60   
  Matilda Kristiansson  2001      41.82        1:25.42   
  Miranda Kristiansson  2001      41.71        2:07.13   
  Clara Hedling  2001      35.96        2:43.09   
                     
Solsta  2000  Simklubben Solsta            2:48.48   
  Tess Rangedahl  2000      37.16        37.16   
  Lovisa Persson  2001      41.37        1:18.53   
  Emelie Larsson  2000      42.22        2:00.75   
  Sara Andersson  2000      47.73        2:48.48   
                     
Deje SS  2001  Deje Simsällskap            2:50.73   
  Linnéa Englund  2003      40.39        40.39   
  Meja Lomarker  2004      52.68        1:33.07   
  Julia Hedling  2002      40.70        2:13.77   
  Michaela Thyberg  2000      36.96        2:50.73   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2000  Karlskoga Simförening            2:52.75   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      40.98        40.98   
  Stina Andersson  2002      42.11        1:23.09   
  Wilma Åhling  2002      42.58        2:05.67   
  Josefin Derring  2000      47.08        2:52.75   
                     
Filipstad SK  2000  Filipstads Simklubb            3:09.89   
  Victoria Lundqvist  2001      41.93        41.93   
  Hanna Angberg  2001      45.33        1:27.26   
  Thilde Engholm  2001      46.97        2:14.23   
  Nova Johansson  2004      55.66        3:09.89   
                     
Karlskoga Sf Lag 2  2000  Karlskoga Simförening            3:13.63   
  Sanna Lekberg  2001      39.73        39.73   
  Emma Waara  2000      46.00        1:25.73   
  Matilda Ek  2002      47.78        2:13.51   
  Frida Eriksson  2004      1:00.12        3:13.63   
                     
Arvika Lag2  2000  Arvika Simsällskap            4:07.93   
  Emma Skoglund  2003      1:03.32        1:03.32   
  Emily Magnusson  2003      56.59        1:59.91   
  Emma Skogman  2003      1:11.71        3:11.62   
  Emelie Juhlen  2003      56.31        4:07.93   
                     
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    41.66  1:32.86  2:37.02    3:16.67   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap    41.22  1:30.31  2:37.25    3:17.72   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    33.36  1:15.78  2:00.85    2:37.87   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    36.59  1:18.70  2:09.81    2:50.75   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    42.54  1:27.49  2:19.41    2:58.55   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    43.38  1:25.48  2:25.62    3:05.78   
Sandra van Klaveren  1996  Hagfors Simsällskap            DNS   
Lilian van Ouverkerk  1994  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    36.61  1:17.34  2:06.05    2:42.68   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    41.71  1:32.71  2:24.30    3:11.28   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Flickor 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    34.21  1:20.38  2:12.28    2:51.98   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    35.83  1:20.59  2:15.16    2:55.33   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    39.34  1:28.37  2:19.46    3:01.99   
Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap    43.44  1:29.92  2:27.23    3:11.58   
Marie Haga  1998  Mysen Svømmeklubb    44.41  1:33.28  2:31.96    3:12.80   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    45.99  1:34.30  2:34.16    3:16.44   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    44.16  1:35.71  2:40.09    3:29.99   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap    46.65  1:42.68  2:43.76    3:32.21   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    41.02        1:25.34   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    44.88        1:34.18   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap    43.81        1:34.67   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    45.01        1:37.92   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    45.61        1:42.12   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    51.24        1:47.05   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    56.37        1:49.23   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    56.53        1:50.64   
Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb    57.43        1:54.21   
10  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening    1:00.20        1:57.82   
11  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta    1:02.44        2:02.19   
12  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb    1:01.18        2:03.74   
13  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap    59.28        2:05.21   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            DNS   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim pojkar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            20.14   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            21.70   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            23.64   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            27.41   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            30.60   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsi Flickor 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            20.67   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            20.97   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            21.17   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            21.40   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            21.95   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            23.19   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            23.62   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            24.75   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            25.30   
10  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            27.60   
11  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            29.28   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Pojkar 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            23.66   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim flickor 8oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            24.37   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            28.45   
Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            32.19   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 15oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap    35.13        1:13.81   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    35.82        1:16.40   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsi Flickor 15oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    38.60        1:20.95   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    44.66        1:34.44   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    49.09        1:42.27   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsi Pojkar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    42.93        1:29.09   
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    41.82        1:29.76   
Alfred Pettersson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    47.03        1:40.07   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap    1:05.52        2:20.74   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            DNS   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Brösts Flickor 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    45.83        1:35.89   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    46.86        1:37.06   
Alva Nyqvist  1999  Hagfors Simsällskap    48.46        1:44.29   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap    51.11        1:45.58   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap    50.97        1:47.31   
Marie Haga  1998  Mysen Svømmeklubb    53.00        1:47.74   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    51.51        1:48.26   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    52.73        1:54.46   
Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    1:05.76        2:25.37   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim pojkar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            58.26   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:02.30   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsi flickor 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            44.79   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            45.10   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            46.12   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            48.18   
Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            48.79   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            50.70   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            50.80   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            51.62   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            52.70   
10  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            52.93   
11  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            54.02   
12  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            54.11   
13  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            54.73   
14  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            55.43   
15  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            55.58   
16  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            56.85   
17  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            57.66   
18  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            59.52   
19  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            1:00.27   
20  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:00.46   
21  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            1:04.78   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            DNS   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap            DNS   
Matilda Jernelöv  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim pojkar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            55.33   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            55.66   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            59.57   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            1:02.33   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            1:07.70   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:07.91   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            1:11.43   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Flickor 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.12   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            52.23   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            54.09   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            54.18   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            56.37   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            56.56   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            58.52   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            58.76   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            1:00.40   
10  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            1:00.53   
11  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:00.69   
12  Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            1:01.33   
13  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:04.00   
14  Emelie Juhlen  2003  Arvika Simsällskap            1:04.22   
15  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            1:04.44   
16  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:06.35   
17  Emily Magnusson  2003  Arvika Simsällskap            1:07.45   
18  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            1:27.28   
Molly Evertsson  2002  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim pojkar 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:05.55   
                     
 
Gren 21, 50m Bröstsim Flickor 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:02.39   
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            1:11.13   
Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            1:20.40   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 4X50m Frisim Damer 13 oä, Finaler 
Sponsor: Gösta Noren Åkeri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filipstad SK  1996  Filipstads Simklubb            2:07.59   
  Ive Johansson  1998      30.35        30.35   
  Ajla Omic  1999      31.83        1:02.18   
  Elina Johansson  1994      37.03        1:39.21   
  Lina Andersson  1996      28.38        2:07.59   
                     
Grums SS  1999  Grums Simsällskap            2:12.94   
  Filippa Strömberg  1999      34.05        34.05   
  Lovisa Grubb  2000      34.29        1:08.34   
  Emilia Grubb  1997      32.63        1:40.97   
  Kajsa Björck-Teuscher  1999      31.97        2:12.94   
                     
Deje SS Lag2  2000  Deje Simsällskap            2:55.42   
  Saga Berglund  2001      53.11        53.11   
  Matilda Johansson  1999      38.69        1:31.80   
  Cecilia Rudqvist  2001      47.13        2:18.93   
  Moa Johansson  1999      36.49        2:55.42   
                     
Säffle SS Damer  1999  Säffle Simsällskap            2:58.12   
  Caroline Andersson  2001      40.94        40.94   
  Hanna Jakobsson  1998      39.41        1:20.35   
  Fanny Solhemmer  2003      47.74        2:08.09   
  Tove Täng  2001      50.03        2:58.12   
                     
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsi flickor 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    36.71        1:16.63   
Lilian van Ouverkerk  1994  Karlstads Simsällskap    40.37        1:24.26   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    40.68        1:25.86   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap    42.46        1:26.73   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    47.59        1:35.09   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta            DNS   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Flickor 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            37.06   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            37.49   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            39.69   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap            40.60   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            40.99   
Marie Haga  1998  Mysen Svømmeklubb            43.01   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            44.39   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap            44.58   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap            45.46   
10  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening            1:02.02   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Pojkar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap            35.04   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            42.54   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            50.77   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:03.36   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Flickor 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            41.51   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            41.82   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            44.21   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.89   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            49.53   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            49.59   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            51.88   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            52.49   
Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            53.91   
10  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            54.80   
11  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            56.05   
12  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            56.61   
13  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            57.02   
14  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            57.41   
15  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            58.07   
16  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            58.32   
17  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            1:02.27   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            46.10   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            58.43   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Flickor 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            48.61   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            49.53   
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            50.55   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            50.92   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            51.00   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            53.56   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            54.11   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            55.08   
Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            55.33   
10  Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            56.58   
11  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            58.52   
12  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            59.26   
13  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:00.83   
14  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            1:01.21   
15  Tyra Danielsson  2002  Filipstads Simklubb            1:04.33   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 50m Ryggsim Pojkar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            46.97   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            52.77   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            54.85   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            56.42   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            58.29   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            1:02.33   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            1:02.56   
                     
 
Gren 32, 50m Ryggsim Flickor 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Danielsson  2004  Filipstads Simklubb            1:00.44   
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            1:02.18   
Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            1:04.13   
Judith Berglund  2004  Deje Simsällskap            1:14.16   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 33, 50m Ryggsim Pojkar 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            53.62   
                     
 
Gren 34, 100m Frisim Flickor 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    30.05        1:04.49   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    32.59        1:07.23   
Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    34.00        1:10.98   
Emilia Grubb  1997  Grums Simsällskap    33.32        1:12.13   
Lilian van Ouverkerk  1994  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Pojkar 15 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap    58.08        58.08   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    59.93        59.93   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    1:13.13        1:13.13   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Flickor 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.48        1:06.62   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    33.59        1:11.39   
Marie Haga  1998  Mysen Svømmeklubb    35.73        1:13.49   
Kajsa Björck-Teuscher  1999  Grums Simsällskap    36.15        1:13.85   
Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap    36.07        1:15.47   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap    37.79        1:20.44   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap    38.17        1:22.86   
Matilda Johansson  1999  Deje Simsällskap    40.07        1:26.41   
Hanna Jakobsson  1998  Säffle Simsällskap    40.89        1:27.43   
10  Linn Agerhem  1999  Karlskoga Simförening    53.09        2:00.21   
                     
 
Gren 37, 100m Frisim Pojkar 13-14, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    30.14        1:03.20   
Alfred Pettersson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap    36.78        1:16.64   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta    37.36        1:18.20   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap    39.17        1:21.50   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap    51.79        1:51.47   
                     
 
Gren 38, 50m Frisim Flickor 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            34.55   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            34.71   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            34.87   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            36.32   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            38.09   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            38.23   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            41.49   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            41.61   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            42.12   
10  Lovisa Persson  2001  Simklubben Solsta            42.70   
11  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            43.53   
11  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            43.53   
13  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            43.55   
14  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            43.77   
15  Josefin Derring  2000  Karlskoga Simförening            45.49   
16  Hanna Angberg  2001  Filipstads Simklubb            46.40   
17  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening            46.64   
18  Thilde Engholm  2001  Filipstads Simklubb            47.45   
19  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            47.97   
20  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            50.26   
21  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            50.76   
22  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            50.84   
23  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            53.94   
                     
 
Gren 39, 50m Frisim Pojkar 11-12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Klasson  2000  Grums Simsällskap            39.85   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            47.66   
                     
 
Gren 40, 50m Frisim Flickor 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Hedling  2002  Deje Simsällskap            41.23   
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            41.25   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            41.40   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            41.59   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            43.37   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            45.04   
Lova Svensson  2002  Filipstads Simklubb            46.63   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            47.30   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            47.50   
10  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            47.58   
11  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            47.95   
12  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            49.54   
13  Wilma Flood  2003  Deje Simsällskap            50.19   
14  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            52.45   
15  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            52.87   
16  Emelie Juhlen  2003  Arvika Simsällskap            54.82   
17  Emily Magnusson  2003  Arvika Simsällskap            56.21   
18  Tyra Danielsson  2002  Filipstads Simklubb            58.25   
19  Nora Bergwall  2002  Filipstads Simklubb            58.65   
20  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            1:05.22   
21  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:08.83   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 50m Frisim Pojkar 9-10, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            41.42   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            41.44   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            44.32   
Gabriel Blomquist  2002  Simklubben Solsta            44.35   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            50.00   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            50.72   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            58.61   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            1:09.54   
                     
 
Gren 42, 50m Frisim Flickor 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Lomarker  2004  Deje Simsällskap            52.89   
Alva Danielsson  2004  Filipstads Simklubb            54.15   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            55.34   
Frida Eriksson  2004  Karlskoga Simförening            1:01.43   
Lhea Svensson  2005  Filipstads Simklubb            1:41.83   
Joline Bakken  2005  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 43, 50m Frisim Pojkar 8 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            49.79   
                     
 
Gren 44, 4X50m Frisim Pojkar 13 oä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Deje SS Boys  Deje Simsällskap            2:00.67   
  Jesper Andersson  1996      33.88        33.88   
  Erik Höckert  1996      29.36        1:03.24   
  Jimmy Andersson  1994      28.88        1:32.12   
  Johan Höckert  1994      28.55        2:00.67   
                     
Solsta  1999  Simklubben Solsta            2:14.72   
  Mathias Eriksson  1993      27.51        27.51   
  Thim Rangedahl  2002      42.04        1:09.55   
  Joacim Rangedahl  1969      29.09        1:38.64   
  Johan Karlsson  1999      36.08        2:14.72   
                     
Arvika SS  1998  Arvika Simsällskap            2:41.58   
  Alfred Pettersson-Rehn  1999      35.79        35.79   
  Filip Westby  1999      49.43        1:25.22   
  Andreas Magnusson  1997      34.50        1:59.72   
  Filip Levin  2002      41.86        2:41.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  17 maj 2012 
Licensierad till: Deje Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Uppdaterad: 27 MAJ 2012 18:21 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info