Hoppa till sidans innehåll

Picasso Cup 2012


Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider

Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Picasso Cup    Utskriftsdatum  23 september 2012   
  Tävlingsort  Kristinehamn    Utskriftstid  19:17   
  Arrangör  Kristinehamns SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            33.66   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            36.76   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            37.82   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            38.69   
Josehanna Lundgren-Wikström  2001  Karlstads Simsällskap            39.34   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            39.46   
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            39.86   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            40.36   
Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            40.45   
10  Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            41.47   
11  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            41.50   
12  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            42.16   
13  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            42.54   
14  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            42.79   
15  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            42.96   
16  Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            43.24   
17  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            43.46   
18  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            43.59   
19  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            44.59   
20  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            45.23   
21  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            45.77   
22  Edith Holmström  2001  Finspångs Simklubb            46.08   
23  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            46.25   
24  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            46.87   
25  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            47.93   
26  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            48.16   
27  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            48.26   
28  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            48.54   
29  Johanna Auvinen  2002  Köpings Simsällskap            48.64   
30  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            48.84   
31  Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            49.02   
32  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            49.30   
33  Ronja Wauge  2002  Köpings Simsällskap            50.80   
34  Emma Qvisth  2003  Köpings Simsällskap            51.15   
35  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            53.93   
36  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            56.62   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            31.24   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            31.33   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            32.38   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            32.70   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            33.85   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            34.19   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            34.56   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            35.04   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            35.33   
10  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            35.56   
11  Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            35.62   
12  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            37.22   
13  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            37.46   
14  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            37.56   
15  Sarah Bertelsen  2000  Finspångs Simklubb            37.95   
16  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            38.19   
17  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            40.14   
18  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            41.08   
19  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            42.16   
20  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            42.17   
21  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            43.18   
22  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            45.66   
23  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            47.63   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            30.39   
Anna Gustafson  1997  Strängnäs Simsällskap            31.41   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            33.63   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            34.60   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            35.68   
Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            38.98   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            28.28   
My Linday  1993  Strängnäs Simsällskap            28.34   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            28.90   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            30.74   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            31.49   
Cassandra Eliasson  1991  Kristinehamns Simsällskap            32.24   
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            33.04   
Sofie Elmesiöö  1994  Köpings Simsällskap            33.76   
Anna Nilsson  1994  Kristinehamns Simsällskap            34.84   
10  Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            35.82   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            36.88   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            37.90   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            38.54   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            38.58   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            39.96   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            41.99   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            44.24   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            44.60   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            45.05   
10  Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            45.43   
11  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            45.50   
12  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            46.55   
13  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            46.76   
14  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            48.66   
15  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            50.11   
16  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            50.12   
17  Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            50.97   
18  Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            51.58   
19  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            56.03   
Daniel Mithander  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Joel Björnemark  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            30.30   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            35.41   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            36.43   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            41.69   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            42.16   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            27.99   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            29.72   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            32.85   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            25.56   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap            27.62   
Sebastian Nordefors  1990  Strängnäs Simsällskap            28.98   
Magnus Orhammar  1996  Strängnäs Simsällskap            30.22   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            32.36   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            48.39   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            50.29   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:01.32   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            35.74   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            38.00   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            38.09   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            38.36   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            42.00   
Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            42.99   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            45.44   
Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            46.94   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            48.80   
10  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            1:02.05   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            38.70   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            29.84   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            31.78   
My Linday  1993  Strängnäs Simsällskap            32.67   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            33.17   
Cassandra Eliasson  1991  Kristinehamns Simsällskap            35.26   
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            45.08   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            48.84   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            52.33   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            37.03   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            46.82   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            31.64   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            33.33   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            37.52   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Martin Hedman  1994  Köpings Simsällskap            27.35   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            28.87   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap            30.27   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap            31.69   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            40.38   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Sebastian Nordefors  1990  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            41.85   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            44.37   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            47.57   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            47.66   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            48.14   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            49.24   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            49.68   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            50.23   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            51.32   
10  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            51.47   
11  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            52.65   
12  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            53.30   
13  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            53.83   
14  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            53.92   
15  Edith Holmström  2001  Finspångs Simklubb            54.38   
16  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            55.24   
17  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            55.51   
18  Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            56.02   
19  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            56.43   
20  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            57.15   
21  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            58.39   
22  Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            58.74   
23  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            1:00.53   
24  Johanna Auvinen  2002  Köpings Simsällskap            1:01.72   
25  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:02.85   
26  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            1:07.42   
27  Ronja Wauge  2002  Köpings Simsällskap            1:08.76   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
Josehanna Lundgren-Wikström  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            38.19   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            38.39   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            38.49   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            40.66   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            41.57   
Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            42.46   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            42.73   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            43.58   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            43.64   
10  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            44.60   
11  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            44.72   
12  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            46.03   
13  Sarah Bertelsen  2000  Finspångs Simklubb            48.32   
14  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            50.22   
15  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            51.68   
16  Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            58.02   
17  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            59.76   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            35.27   
Anna Gustafson  1997  Strängnäs Simsällskap            38.88   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            39.23   
Evelina Karlsson  1997  Kristinehamns Simsällskap            41.78   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            37.60   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            44.79   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            48.65   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            49.03   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            50.74   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            52.07   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            53.09   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            53.45   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            54.51   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            56.62   
10  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            57.54   
11  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            57.92   
12  Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            58.36   
13  Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            59.55   
14  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            1:00.26   
15  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            1:03.13   
Daniel Mithander  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            37.94   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            44.24   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            47.80   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            58.00   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            32.72   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            37.54   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            40.02   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap            34.03   
Sebastian Nordefors  1990  Strängnäs Simsällskap            36.72   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            43.76   
                     
 
Gren 7, Picassostafetten 1000 m, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Strängnäs SS Lag 1  1990  Strängnäs Simsällskap            10:03.27   
Köpings SS Lag 2 Mix  Köpings Simsällskap            10:46.68   
Kristineha Mix  Kristinehamns Simsällskap            12:16.92   
Arvika SS Mix  Arvika Simsällskap            13:16.15   
Deje SS Mix  Deje Simsällskap            13:20.01   
Finspångs SK  Finspångs Simklubb            14:18.43   
Karlstads SS Lag 1  Karlstads Simsällskap            14:27.24   
Köpings SS Lag 1 Mix  Köpings Simsällskap            16:25.76   
Strängnäs Simsällskap  1990  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            1:28.47   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            1:42.61   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            1:44.16   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            1:44.25   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            1:44.35   
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            1:44.38   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            1:44.54   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            1:45.77   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            1:50.65   
10  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            1:52.34   
11  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            1:52.70   
12  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            1:57.26   
13  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            1:58.04   
14  Linnéa Kartman  2002  Deje Simsällskap            2:01.55   
15  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            2:01.65   
16  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap            2:04.33   
17  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            2:05.44   
Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            DSQ   
Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            1:21.47   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            1:21.81   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap            1:23.96   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            1:24.41   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            1:26.43   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            1:28.12   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            1:29.06   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            1:32.65   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            1:34.57   
10  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            1:35.16   
11  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            1:35.55   
12  Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            1:35.89   
13  Magdalena Svensson-Bergkvist  1999  Karlstads Simsällskap            1:39.30   
14  Moa Johansson  1999  Deje Simsällskap            1:41.21   
15  Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:44.23   
16  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            1:45.78   
17  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            1:46.51   
18  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            1:52.49   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            1:28.28   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:30.86   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            1:34.28   
Evelina Karlsson  1997  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            1:12.92   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            1:14.02   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            1:22.09   
Hannah Persson  1996  Kristinehamns Simsällskap            1:34.43   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            DNS   
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            1:37.22   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            1:40.12   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            1:43.06   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            1:46.84   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:53.45   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:58.23   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            1:58.31   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            2:06.21   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            2:18.30   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            1:23.40   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:31.91   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            1:10.32   
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            1:11.37   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            43.92   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            44.01   
Josehanna Lundgren-Wikström  2001  Karlstads Simsällskap            48.45   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            48.65   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            51.73   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            52.17   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            52.35   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            53.27   
Miriam Nygren  2001  Karlstads Simsällskap            53.80   
10  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap            53.90   
11  Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            54.20   
12  Johanna Auvinen  2002  Köpings Simsällskap            54.75   
13  Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            54.79   
14  Mathilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap            55.23   
15  Edith Holmström  2001  Finspångs Simklubb            55.59   
16  Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            55.73   
17  Josefine Berglund  2002  Kristinehamns Simsällskap            56.28   
18  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            56.34   
19  Victoria Lundqvist  2001  Filipstads Simklubb            56.74   
20  Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            57.00   
21  Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            57.56   
22  Saga Berglund  2001  Deje Simsällskap            57.80   
23  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            58.66   
24  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap            59.36   
25  Tove Täng  2001  Säffle Simsällskap            59.96   
26  Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            1:00.75   
27  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            1:01.58   
28  Thelma Högdahl  2002  Kristinehamns Simsällskap            1:01.69   
29  Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            1:02.20   
30  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            1:02.48   
31  Filippa Lundgren-Wikström  2003  Karlstads Simsällskap            1:03.90   
32  Ronja Wauge  2002  Köpings Simsällskap            1:06.08   
Matilda Block  2001  Karlstads Simsällskap            DNS   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
Emma Qvisth  2003  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            41.17   
Madeleine Wanna  1999  Säffle Simsällskap            41.88   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            42.65   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            43.12   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap            44.16   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            45.62   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            45.68   
Nora Myrén  1999  Säffle Simsällskap            45.80   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            45.92   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap            47.94   
11  Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            48.63   
12  Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta            48.89   
13  Sarah Bertelsen  2000  Finspångs Simklubb            49.43   
14  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap            50.22   
15  Sara Andersson  2000  Simklubben Solsta            53.05   
16  Elin Andersson  2000  Kristinehamns Simsällskap            53.57   
17  Emelie Hejdeström  2000  Finspångs Simklubb            55.18   
18  Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            58.97   
19  Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            59.15   
Carolina Zinati  2000  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Kajsa Johansson  2000  Finspångs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Gustafson  1997  Strängnäs Simsällskap            40.61   
Alexandra Andersson  1998  Kristinehamns Simsällskap            45.89   
Anna Ström  1997  Finspångs Simklubb            46.55   
Elin Larsson  1998  Kristinehamns Simsällskap            48.25   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            36.85   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            38.95   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            40.21   
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap            42.92   
Sofie Elmesiöö  1994  Köpings Simsällskap            43.35   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            48.46   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            48.75   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            53.69   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.83   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            55.17   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            55.40   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            58.45   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            58.84   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            59.63   
10  Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            1:00.20   
11  William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            1:00.60   
12  Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            1:00.77   
13  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            1:01.14   
14  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap            1:04.46   
15  Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            1:06.41   
16  Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            1:06.81   
Daniel Mithander  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Joel Björnemark  2001  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap            DSQ   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            48.56   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            51.07   
Filip Karlsson  2000  Kristinehamns Simsällskap            54.55   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap            33.61   
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap            36.96   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            33.68   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap            35.41   
Magnus Orhammar  1996  Strängnäs Simsällskap            36.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  23 september 2012 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  19:17 
 
Uppdaterad: 25 SEP 2012 19:32 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info