Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 4 2009


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 4 2009    Utskriftsdatum  21 oktober 2009   
  Tävlingsort      Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            24.15   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            25.34   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            25.78   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            27.13   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            28.17   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            28.60   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            28.81   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            29.69   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            29.72   
10  Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            32.19   
11  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            33.41   
12  Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            34.47   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Lindh  1997  Arvika Simsällskap            50.12   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            1:17.78   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            1:33.65   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:37.68   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            25.72   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            26.72   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            27.10   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            27.37   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            27.72   
Maja Hultén  1999  Arvika Simsällskap            28.14   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            28.20   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            28.72   
Sarah Larsson  1998  Arvika Simsällskap            29.49   
10  Viktor Nilsson  2000  Arvika Simsällskap            30.25   
11  Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            32.31   
11  Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            32.31   
13  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            32.35   
14  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            32.66   
15  Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            33.09   
16  Roman Ermolaev  1999  Arvika Simsällskap            33.38   
17  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            33.90   
18  Adam Nilsson  2001  Arvika Simsällskap            36.70   
19  Hanna Elg  2001  Arvika Simsällskap            38.84   
20  Nora Larsson  2001  Arvika Simsällskap            40.07   
21  Ebba Tjärning  2002  Arvika Simsällskap            41.37   
22  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            41.84   
23  Lina Sagvik  Arvika Simsällskap            41.97   
24  Björn Johansson  1999  Arvika Simsällskap            42.66   
25  Hugo Lindgren  2002  Arvika Simsällskap            44.50   
26  Pontus Årström-Relte  2002  Arvika Simsällskap            53.19   
27  Julian Wellander  2003  Arvika Simsällskap            1:05.78   
28  Wiliam Nilsson  2003  Arvika Simsällskap            1:06.75   
29  Lucas Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            1:07.50   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            58.44   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            1:21.97   
Emmy Didriksson  1993  Arvika Simsällskap            1:32.33   
Rebecca Lindh  1997  Arvika Simsällskap            1:53.50   
Wilhelmina Plate  1997  Arvika Simsällskap            1:55.50   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            22.35   
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            22.76   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            22.89   
Maja Hultén  1999  Arvika Simsällskap            23.45   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            25.97   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            26.10   
Viktor Nilsson  2000  Arvika Simsällskap            26.75   
Roman Ermolaev  1999  Arvika Simsällskap            26.81   
Sarah Larsson  1998  Arvika Simsällskap            27.19   
10  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            27.75   
11  Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            28.03   
12  Björn Johansson  1999  Arvika Simsällskap            29.56   
13  Patrik Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            31.16   
14  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            32.15   
15  Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            32.16   
16  Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            32.83   
17  Adam Nilsson  2001  Arvika Simsällskap            38.07   
18  Hanna Elg  2001  Arvika Simsällskap            39.03   
19  Lina Sagvik  Arvika Simsällskap            40.59   
20  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            43.30   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelmina Plate  1997  Arvika Simsällskap            42.78   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            45.09   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            45.50   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:14.66   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:23.94   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            26.61   
                     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            35.75   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            42.15   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            49.78   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Sortelius  1994  Arvika Simsällskap            1:20.00   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            1:32.47   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:45.00   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            2:03.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.02 
Licensierad till: Arvika Simsällskap 
 
Uppdaterad: 21 OKT 2009 19:10 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info