Hoppa till sidans innehåll

Resultat


 

 

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Aakeröien Kristine  1997  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  10  27.42   
Amundsen Sunniva Wik  2000  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  26  32.16   
Andersson Josefine  2002  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  14  28.71   
Asprusten Rikke B.  1998  Odal SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  22.28   
Björgo Oda  2002  Hamar IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  41  40.11   
Bredalslien Synne  1999  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  25.95   
Bye Hilde Berntsen  1999  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  26.36   
Dalsbö Johanne  2001  Stange SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  23  31.25   
Elgh Hanna  2001  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  13  28.15   
Enersen Eirin Lund  2002  Elverum  25m Bröstsim Damer  Finaler  42  41.57   
Fransson Trine  2002  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  29  32.80   
Fridtun Nora  1998  Stange SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  23.03   
Hanstad Camilla  2000  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  27  32.67   
Heiberg Mia  2002  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  36  36.53   
Heide Vera  2002  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  48  53.92   
Holten Camilla  2002  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  45  42.18   
Hörstad Fanny Svarva  2002  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  38  37.22   
Johansen Hedda  2002  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  44  42.14   
Jonsson Moa  1999  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  25  31.63   
Joten Nora S  2002  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  33  35.04   
Kvisler Anna Kristine  1999  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  28  32.74   
Logna Siri  1998  Odal SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  23.32   
Lund Anndrine  2000  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  24  31.58   
Midtlie Marion  1998  Elverum  25m Bröstsim Damer  Finaler  26.92   
Nystuen Ingrid  2001  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  21  30.78   
Olausson Frida  2004  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  46  42.99   
Otterström Nadja  2002  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  22  30.88   
Pas Sytske  2002  Elverum  25m Bröstsim Damer  Finaler  39  37.33   
Paulsen Karoline Sandvold  2003  Stange SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  34  35.26   
Rognstad Nora  2001  Stange SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  35  36.00   
Rom Ida Oline Vardeberg  2001  Stange SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  43  41.83   
Sagvik Lina  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  18  30.13   
Sanderöd Alida Strand  2001  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  31  34.57   
Silkoset Andrea Bergset  1999  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  26.10   
Skoglund Emma  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  37  37.19   
Skogman Emma  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  32  34.67   
Steenland Eili  2001  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  20  30.45   
Steenland Tyra  1997  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  23.75   
Säther Marie  2002  KONGSV.LRK  25m Bröstsim Damer  Finaler  16  29.51   
Säther Nora Monrad  2001  Fet SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  11  27.63   
Säther Viktoria  2000  KONGSV.LRK  25m Bröstsim Damer  Finaler  24.42   
Söderström Matilda  2002  ARVIKA SS  25m Bröstsim Damer  Finaler  40  38.49   
Trondsen Malin  2001  Tynset IF  25m Bröstsim Damer  Finaler  47  47.87   
Tönnesen Ingrid Henriette  1996  Rena IL  25m Bröstsim Damer  Finaler  12  27.67   
Utgården Ida  2000  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  30  32.83   
Vig Eline  2001  KONGSV.LRK  25m Bröstsim Damer  Finaler  17  29.89   
Vig Mathilde  1999  KONGSV.LRK  25m Bröstsim Damer  Finaler  19  30.33   
Ödegård Anna  2001  Solør SK  25m Bröstsim Damer  Finaler  15  28.93   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Antonsen Daniel  2002  Stange SK  25m Bröstsim Herrar  Finaler  14  38.76   
Dalen Ole Einar  2003  Tynset IF  25m Bröstsim Herrar  Finaler  15  41.03   
Eide Martin A  2002  Elverum  25m Bröstsim Herrar  Finaler  13  37.37   
Eliasson Mathias  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  19  44.16   
Enersen Ulrik Lund  2004  Elverum  25m Bröstsim Herrar  Finaler  22  48.12   
Englestad Robin  2000  Odal SK  25m Bröstsim Herrar  Finaler  26.58   
Fosse Henrik W  1996  Elverum  25m Bröstsim Herrar  Finaler  25.26   
Gunderse Didrik Rotbakken  2002  Elverum  25m Bröstsim Herrar  Finaler  28.59   
Gundersen Vetle Rotbakken  2004  Elverum  25m Bröstsim Herrar  Finaler  10  32.28   
Hilmarsen Sveinung  1999  Tynset IF  25m Bröstsim Herrar  Finaler  25.54   
Kloosterman Bas  2001  Solør SK  25m Bröstsim Herrar  Finaler  27.87   
Kolbjörnsen Diderik  2001  Rena IL  25m Bröstsim Herrar  Finaler  11  33.03   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  30.33   
Lindahl Rasmus  2005  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  20  45.83   
Lundberg Jörgen  2001  Hamar IL  25m Bröstsim Herrar  Finaler  16  42.59   
Matulewicz Mateusz  2001  Kongsvinge  25m Bröstsim Herrar  Finaler  27.86   
Mälen Morten T  1997  Tynset IF  25m Bröstsim Herrar  Finaler  23.11   
Nilsson Linus  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  17  42.68   
Skaug Ole Aleksander  2001  Rena IL  25m Bröstsim Herrar  Finaler  12  36.77   
Skogheim Emil  2000  Solør SK  25m Bröstsim Herrar  Finaler  31.07   
Thyberg Adam  2003  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  18  43.46   
Thyberg Gustaf  2004  ARVIKA SS  25m Bröstsim Herrar  Finaler  21  47.87   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Andersson Josefine  2002  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  17  29.74   
Bekkesletten Viktoria  2002  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  34  35.19   
Björlo Aurora Sletnes  1998  Hamar IL  25m Ryggsim Damer  Finaler  19.47   
Bohman Anna  2000  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  14  28.61   
Bohman Elin  2000  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  24  31.66   
Dahl Stine Sävik  1999  Rena IL  25m Ryggsim Damer  Finaler  26.17   
Dalsbö Johanne  2001  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  35  35.69   
Elgh Hanna  2001  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  18  29.97   
Gulbrandsen Isa Roll  2002  Elverum  25m Ryggsim Damer  Finaler  22  31.38   
Heiberg Mia  2002  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  29  33.38   
Holten Camilla  2002  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  28  33.15   
Jonsson Moa  1999  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  26  32.78   
Kvisla Gunvor Alise  1999  Odal SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  15  28.95   
Kvisler Anna Kristine  1999  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  21  31.00   
Larsen Ronja H  2001  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  23  31.40   
Larsson Kajsa  2001  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  12  27.19   
Lindstad Selma  2000  Elverum  25m Ryggsim Damer  Finaler  22.98   
Myhre Mali  2001  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  38  43.91   
Nilsson-Friberg Kajsa  2001  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  13  27.85   
Nordöy Tuva  2002  KONGSV.LRK  25m Ryggsim Damer  Finaler  24.55   
Nystuen Ingrid  2001  Tynset IF  25m Ryggsim Damer  Finaler  31  34.30   
Nystumoen Johanne  2000  Hamar IL  25m Ryggsim Damer  Finaler  16  29.13   
Olausson Frida  2004  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  41  50.84   
Otterström Nadja  2002  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  25  32.26   
Pas Björg  2004  Elverum  25m Ryggsim Damer  Finaler  39  47.53   
Pas Sytske  2002  Elverum  25m Ryggsim Damer  Finaler  10  26.45   
Paulsen Karoline Sandvold  2003  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  37  36.30   
Rognstad Nora  2001  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  32  34.48   
Rom Ida Oline Vardeberg  2001  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  40  48.30   
Rom Maren Vardeberg  2002  Stange SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  42  1:01.80   
Sagabraaten Bente  2000  Hamar IL  25m Ryggsim Damer  Finaler  23.69   
Sagabraaten Ingrid  2001  Hamar IL  25m Ryggsim Damer  Finaler  30  33.95   
Sagvik Lina  2003  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  27  32.96   
Skoglund Emma  2003  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  36  35.85   
Skogman Emma  2003  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  33  34.62   
Steenland Eili  2001  Tynset IF  25m Ryggsim Damer  Finaler  19  30.26   
Steenland Marlene  1999  Tynset IF  25m Ryggsim Damer  Finaler  26.39   
Tjärnestig Ebba  2002  ARVIKA SS  25m Ryggsim Damer  Finaler  11  26.98   
Usler Rebekka  1996  Kongsvinge  25m Ryggsim Damer  Finaler  21.57   
Utgården Ida  2000  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  20  30.63   
Vig Eline  2001  KONGSV.LRK  25m Ryggsim Damer  Finaler  24.36   
Ödegård Anna  2001  Solør SK  25m Ryggsim Damer  Finaler  25.74   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Antonsen Daniel  2002  Stange SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  20  54.69   
Bekkesletten Fredrik  2003  Solør SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  31.49   
Dalen Ole Einar  2003  Tynset IF  25m Ryggsim Herrar  Finaler  15  35.43   
Eide Björn Kristian  2001  Elverum  25m Ryggsim Herrar  Finaler  10  31.77   
Eide Martin A  2002  Elverum  25m Ryggsim Herrar  Finaler  11  33.11   
Enersen Ulrik Lund  2004  Elverum  25m Ryggsim Herrar  Finaler  13  33.56   
Fiskvik Marius  2001  Tynset IF  25m Ryggsim Herrar  Finaler  27.87   
Fjelldal Martin  2003  Stange SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  18  42.40   
Heiertz William Möystad  2001  Elverum  25m Ryggsim Herrar  Finaler  24.10   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  25m Ryggsim Herrar  Finaler  31.11   
Laakso Martin Aalstad  2001  Hamar IL  25m Ryggsim Herrar  Finaler  28.79   
Lindahl Rasmus  2005  ARVIKA SS  25m Ryggsim Herrar  Finaler  19  50.02   
Lund Noah A.  2002  Solør SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  12  33.13   
Lundberg Jörgen  2001  Hamar IL  25m Ryggsim Herrar  Finaler  16  35.69   
Lyngbö Nils  2003  Stange SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  14  33.79   
Myhre Iver  2003  Stange SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  17  35.76   
Myrvang Björn Kristian  2000  Solør SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  31.43   
Nordby Espen  2003  Stange SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  21  58.44   
Rostoks Roberts  2000  Elverum  25m Ryggsim Herrar  Finaler  27.37   
Skogheim Emil  2000  Solør SK  25m Ryggsim Herrar  Finaler  25.89   
Svensson Jesper  2002  ARVIKA SS  25m Ryggsim Herrar  Finaler  26.31   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Johnsrud Ida Hagen  1998  Kongsvinge  25m Fjärilsim Damer  Finaler  24.77   
Olausson Sandra  2000  ARVIKA SS  25m Fjärilsim Damer  Finaler  23.69   
Omerovic Elma  1999  Kongsvinge  25m Fjärilsim Damer  Finaler  22.37   
Schützer Victoria  1999  ARVIKA SS  25m Fjärilsim Damer  Finaler  21.14   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Gundersen Amund Rotbakken  1999  Elverum  25m Fjärilsim Herrar  Finaler  17.63   
Johnsrud Simen Hagen  1997  Kongsvinge  25m Fjärilsim Herrar  Finaler  26.66   
Teigen Sondre Bökestad  1999  Elverum  25m Fjärilsim Herrar  Finaler  20.53   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Andersson Josefine  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  35  28.99   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  50  36.90   
Bekkesletten Viktoria  2002  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  45  32.57   
Björgo Vilde  2000  Hamar IL  25m Frisim Damer  Finaler  13  21.12   
Dahl Stine Sävik  1999  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  19.73   
Dalén Matilda  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  59  49.56   
Dalsbö Johanne  2001  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  36  29.12   
Elgh Hanna  2001  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  26  26.43   
Enersen Eirin Lund  2002  Elverum  25m Frisim Damer  Finaler  37  29.19   
Finstad Emilie  1999  Hamar IL  25m Frisim Damer  Finaler  18.66   
Fransson Trine  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  41  31.56   
Gjerdalen Ingrid-Helene W  1999  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  19.85   
Gulbrandsen Isa Roll  2002  Elverum  25m Frisim Damer  Finaler  39  30.67   
Gund Ebba  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  56  41.08   
Hanstad Camilla  2000  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  29  27.18   
Hedling Alva  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  53  38.34   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  18.18   
Heiberg Mia  2002  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  49  36.87   
Heide Vera  2002  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  54  38.57   
Hilmarsen Amalie  1997  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  10  20.15   
Holten Camilla  2002  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  34  27.96   
Hörstad Fanny Svarva  2002  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  52  38.00   
Johansen Hedda  2002  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  48  35.05   
Jonsson Ida  2005  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  62  58.12   
Jonsson Moa  1999  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  31  27.26   
Joten Nora S  2002  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  47  34.17   
Krågå Marte  2001  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  24  25.79   
Kvisla Gunvor Alise  1999  Odal SK  25m Frisim Damer  Finaler  25  25.80   
Kvisler Anna Kristine  1999  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  28  27.01   
Larsen Ronja H  2001  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  32  27.81   
Larsson Matilda  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  51  37.42   
Lindstad Selma  2000  Elverum  25m Frisim Damer  Finaler  11  20.71   
Logna Siri  1998  Odal SK  25m Frisim Damer  Finaler  16  21.89   
Myhre Mali  2001  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  27  26.89   
Nystuen Ingrid  2001  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  38  29.67   
Nystumoen Johanne  2000  Hamar IL  25m Frisim Damer  Finaler  17  24.32   
Olausson Frida  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  55  40.95   
Pas Björg  2004  Elverum  25m Frisim Damer  Finaler  63  58.41   
Paulsen Karoline Sandvold  2003  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  40  31.46   
Peistorpet Emma  1998  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  16.67   
Rognstad Nora  2001  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  43  31.92   
Rom Ida Oline Vardeberg  2001  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  57  41.58   
Rom Maren Vardeberg  2002  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  64  59.35   
Rugsveen Hanne  2002  Elverum  25m Frisim Damer  Finaler  30  27.20   
Sagvik Lina  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  42  31.89   
Sanderöd Alida Strand  2001  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  23  25.75   
Silkoset Andrea Bergset  1999  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  18  24.59   
Skogman Emma  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  46  32.72   
Sveen Anne-Mette S.  1996  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  18.11   
Sveen Britt-Heide S.  1999  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  12  20.93   
Säther Marie  2002  KONGSV.LRK  25m Frisim Damer  Finaler  20  25.23   
Säther Nora Monrad  2001  Fet SK  25m Frisim Damer  Finaler  15  21.56   
Säther Viktoria  2000  KONGSV.LRK  25m Frisim Damer  Finaler  18.71   
Söderström Matilda  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  44  32.14   
Tjärnestig Ebba  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  33  27.95   
Tjärnestig Meja  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  60  51.46   
Trondsen Malin  2001  Tynset IF  25m Frisim Damer  Finaler  58  48.34   
Tönnesen Ingrid Henriette  1996  Rena IL  25m Frisim Damer  Finaler  16.57   
Utgården Ida  2000  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  22  25.64   
Vestnes Guro  2000  Stange SK  25m Frisim Damer  Finaler  17.20   
Vig Eline  2001  KONGSV.LRK  25m Frisim Damer  Finaler  19  25.05   
Vig Mathilde  1999  KONGSV.LRK  25m Frisim Damer  Finaler  14  21.39   
Åström-Relte Rebecka  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Damer  Finaler  61  52.37   
Ödegård Anna  2001  Solør SK  25m Frisim Damer  Finaler  21  25.30   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Antonsen Daniel  2002  Stange SK  25m Frisim Herrar  Finaler  35  42.17   
Bekkesletten Fredrik  2003  Solør SK  25m Frisim Herrar  Finaler  36  42.26   
Dalen Ole Einar  2003  Tynset IF  25m Frisim Herrar  Finaler  24  35.80   
Eide Björn Kristian  2001  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  25  36.23   
Eide Martin A  2002  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  30  38.55   
Eliasson Mathias  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  29  38.52   
Enersen Ulrik Lund  2004  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  27  37.33   
Englestad Robin  2000  Odal SK  25m Frisim Herrar  Finaler  20  30.57   
Fjelldal Martin  2003  Stange SK  25m Frisim Herrar  Finaler  38  46.06   
Fors Johannes  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  39  46.09   
Fransson Sondre  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  42  52.10   
Gjelten Anders  1999  Tynset IF  25m Frisim Herrar  Finaler  16.69   
Gjelten Simen  2003  Tynset IF  25m Frisim Herrar  Finaler  18  29.68   
Gunderse Didrik Rotbakken  2002  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  21.69   
Gundersen Vetle Rotbakken  2004  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  14  27.23   
Hilmarsen Sveinung  1999  Tynset IF  25m Frisim Herrar  Finaler  19.33   
Kloosterman Bas  2001  Solør SK  25m Frisim Herrar  Finaler  22.29   
Kolbjörnsen Diderik  2001  Rena IL  25m Frisim Herrar  Finaler  21  30.82   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  12  25.58   
Kuzey Isa  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  33  40.49   
Kuzey Jakob  2005  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  43  1:00.91   
Laakso Martin Aalstad  2001  Hamar IL  25m Frisim Herrar  Finaler  15  27.48   
Larsen David Borgundvåg  2001  Rena IL  25m Frisim Herrar  Finaler  16  28.59   
Lindahl Rasmus  2005  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  37  45.32   
Lindblom William  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  32  39.65   
Lund Noah A.  2002  Solør SK  25m Frisim Herrar  Finaler  23  35.37   
Lundberg Jörgen  2001  Hamar IL  25m Frisim Herrar  Finaler  19  30.32   
Lundberg Thomas  1998  Hamar IL  25m Frisim Herrar  Finaler  16.65   
Lyngbö Nils  2003  Stange SK  25m Frisim Herrar  Finaler  22  34.49   
Matulewicz Mateusz  2001  Kongsvinge  25m Frisim Herrar  Finaler  20.13   
Myhre Iver  2003  Stange SK  25m Frisim Herrar  Finaler  26  36.28   
Myrvang Björn Kristian  2000  Solør SK  25m Frisim Herrar  Finaler  11  25.46   
Nilsson Linus  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  28  37.51   
Nordby Espen  2003  Stange SK  25m Frisim Herrar  Finaler  40  48.87   
Nyhlen Fredrik  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  34  41.27   
Olsen Eirik Alme  2002  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  13  25.91   
Olsen Håkon Alme  1999  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  19.37   
Persson Erik  2006  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  44  1:29.78   
Rostoks Roberts  2000  Elverum  25m Frisim Herrar  Finaler  10  25.29   
Skaug Ole Aleksander  2001  Rena IL  25m Frisim Herrar  Finaler  17  29.45   
Svensson Jesper  2002  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  24.80   
Thyberg Adam  2003  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  31  39.31   
Thyberg Gustaf  2004  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  41  50.29   
Westby Filip  1999  ARVIKA SS  25m Frisim Herrar  Finaler  21.59   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Aakeröien Kristine  1997  Tynset IF  50m Bröstsim Damer  Finaler  24  1:02.26   
Asprusten Rikke B.  1998  Odal SK  50m Bröstsim Damer  Finaler  51.47   
Björgo Oda  2002  Hamar IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  34  1:29.63   
Björlo Aurora Sletnes  1998  Hamar IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  15  55.54   
Bohman Anna  2000  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  30  1:07.33   
Bohman Elin  2000  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  31  1:08.01   
Bye Hilde Berntsen  1999  Rena IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  20  57.83   
Fridtun Nora  1998  Stange SK  50m Bröstsim Damer  Finaler  52.92   
Gjerdalen Ingrid-Helene W  1999  Tynset IF  50m Bröstsim Damer  Finaler  23  1:00.90   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  52.85   
Hilmarsen Amalie  1997  Tynset IF  50m Bröstsim Damer  Finaler  17  56.79   
Johnsrud Ida Hagen  1998  Kongsvinge  50m Bröstsim Damer  Finaler  14  55.53   
Karlsson Clara  1999  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  51.69   
Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  21  58.78   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  19  57.61   
Larsson Kajsa  2001  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  27  1:05.60   
Lindahl Ida  2002  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  28  1:05.90   
Lindh Jenny  2000  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  25  1:02.34   
Nilsson-Friberg Kajsa  2001  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  29  1:06.05   
Omerovic Elma  1999  Kongsvinge  50m Bröstsim Damer  Finaler  50.35   
Rusten Siri  1997  Rena IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  50.68   
Sagabraaten Bente  2000  Hamar IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  26  1:05.10   
Sagabraaten Ingrid  2001  Hamar IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  33  1:29.33   
Salomonsson Maja  1998  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  50.91   
Segolsson Emilia  2000  ARVIKA SS  50m Bröstsim Damer  Finaler  16  55.83   
Silkoset Kristina Bergset  1996  Rena IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  10  53.02   
Steenland Marlene  1999  Tynset IF  50m Bröstsim Damer  Finaler  22  1:00.22   
Steenland Tyra  1997  Tynset IF  50m Bröstsim Damer  Finaler  52.69   
Sveen Anne-Mette S.  1996  Rena IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  11  53.03   
Sveen Britt-Heide S.  1999  Rena IL  50m Bröstsim Damer  Finaler  12  53.67   
Usler Rebekka  1996  Kongsvinge  50m Bröstsim Damer  Finaler  50.06   
Vestnes Guro  2000  Stange SK  50m Bröstsim Damer  Finaler  18  56.96   
Vig Eline  2001  KONGSV.LRK  50m Bröstsim Damer  Finaler  13  55.27   
Vig Mathilde  1999  KONGSV.LRK  50m Bröstsim Damer  Finaler  32  1:09.67   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Amundsen Ruben Wik  1996  Rena IL  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  46.77   
Berger Hans Erik  1997  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  17  58.01   
Eide Björn Kristian  2001  Elverum  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  20  1:15.75   
Eriksen Magnus  1998  Hamar IL  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  51.23   
Finne Johannes  1999  ARVIKA SS  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  14  56.27   
Fiskevik Christian  1996  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  44.43   
Fosse Henrik W  1996  Elverum  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  52.94   
Gundersen Amund Rotbakken  1999  Elverum  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  43.81   
Hansen Sivert R  1997  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  52.58   
Johnsrud Simen Hagen  1997  Kongsvinge  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  13  54.68   
Laakso Eivind Aalstad  1999  Hamar IL  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  53.05   
Larsen David Borgundvåg  2001  Rena IL  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  19  1:12.47   
Levin Filip  2002  ARVIKA SS  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  15  56.48   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  11  54.21   
Mälen Morten T  1997  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  52.53   
Peterson-Rehn Alfred  1999  ARVIKA SS  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  52.65   
Skjetne Håkon  1997  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  16  57.87   
Teigen Sondre Bökestad  1999  Elverum  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  12  54.67   
Westby Filip  1999  ARVIKA SS  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  18  1:07.67   
Willgohs Espen  1997  Tynset IF  10  50m Bröstsim Herrar  Finaler  10  54.10   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Bekkesletten Viktoria  2002  Solør SK  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  15  1:33.89   
Björgo Vilde  2000  Hamar IL  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  53.61   
Enersen Eirin Lund  2002  Elverum  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  13  1:08.99   
Gulbrandsen Isa Roll  2002  Elverum  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  14  1:14.43   
Karlsson Clara  1999  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  50.87   
Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  10  1:00.12   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  57.81   
Lindahl Ida  2002  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  57.59   
Lindstad Selma  2000  Elverum  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  51.86   
Olausson Sandra  2000  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  56.66   
Rugsveen Hanne  2002  Elverum  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  12  1:07.50   
Salomonsson Maja  1998  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  50.84   
Schützer Victoria  1999  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  55.99   
Segolsson Emilia  2000  ARVIKA SS  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  11  1:00.46   
Verng Thea Sofie Kjelland  1999  Elverum  11  50m Ryggsim Damer  Finaler  56.43   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Eriksen Magnus  1998  Hamar IL  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  48.27   
Gjelten Anders  1999  Tynset IF  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  43.01   
Heiertz William Möystad  2001  Elverum  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  55.81   
Laakso Eivind Aalstad  1999  Hamar IL  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  48.08   
Larsen David Borgundvåg  2001  Rena IL  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  1:11.83   
Levin Filip  2002  ARVIKA SS  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  50.88   
Lundberg Thomas  1998  Hamar IL  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  48.22   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  12  50m Ryggsim Herrar  Finaler  47.16   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Amundsen Sunniva Wik  2000  Rena IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  34  1:04.02   
Asprusten Rikke B.  1998  Odal SK  13  50m Frisim Damer  Finaler  42.74   
Björgo Vilde  2000  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  24  48.96   
Björlo Aurora Sletnes  1998  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  40.92   
Bohman Anna  2000  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  33  1:00.46   
Bohman Elin  2000  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  17  45.59   
Bredalslien Synne  1999  Tynset IF  13  50m Frisim Damer  Finaler  19  46.03   
Finstad Emilie  1999  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  12  44.17   
Fridtun Nora  1998  Stange SK  13  50m Frisim Damer  Finaler  43.17   
Gjerdalen Ingrid-Helene W  1999  Tynset IF  13  50m Frisim Damer  Finaler  21  47.07   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  20  46.35   
Hilmarsen Amalie  1997  Tynset IF  13  50m Frisim Damer  Finaler  15  44.96   
Johnsrud Ida Hagen  1998  Kongsvinge  13  50m Frisim Damer  Finaler  42.53   
Karlsson Clara  1999  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  11  44.06   
Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  29  55.72   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  23  48.20   
Larsson Kajsa  2001  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  36  1:04.62   
Lindahl Ida  2002  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  28  54.80   
Lindh Jenny  2000  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  18  45.99   
Lund Anndrine  2000  Rena IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  26  50.51   
Midtlie Marion  1998  Elverum  13  50m Frisim Damer  Finaler  22  47.68   
Nilsson-Friberg Kajsa  2001  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  27  54.74   
Nystumoen Johanne  2000  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  31  57.26   
Olausson Sandra  2000  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  14  44.83   
Omerovic Elma  1999  Kongsvinge  13  50m Frisim Damer  Finaler  36.34   
Pas Sytske  2002  Elverum  13  50m Frisim Damer  Finaler  35  1:04.05   
Peistorpet Emma  1998  Stange SK  13  50m Frisim Damer  Finaler  40.96   
Rugsveen Hanne  2002  Elverum  13  50m Frisim Damer  Finaler  37  1:09.62   
Rusten Siri  1997  Rena IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  40.73   
Sagabraaten Bente  2000  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  32  58.09   
Sagabraaten Ingrid  2001  Hamar IL  13  50m Frisim Damer  Finaler  38  1:09.95   
Salomonsson Maja  1998  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  10  43.76   
Schützer Victoria  1999  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  16  45.02   
Segolsson Emilia  2000  ARVIKA SS  13  50m Frisim Damer  Finaler  25  49.71   
Säther Viktoria  2000  KONGSV.LRK  13  50m Frisim Damer  Finaler  13  44.47   
Usler Rebekka  1996  Kongsvinge  13  50m Frisim Damer  Finaler  40.34   
Verng Thea Sofie Kjelland  1999  Elverum  13  50m Frisim Damer  Finaler  30  56.30   
Vestnes Guro  2000  Stange SK  13  50m Frisim Damer  Finaler  41.08   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Amundsen Ruben Wik  1996  Rena IL  14  50m Frisim Herrar  Finaler  37.29   
Berger Hans Erik  1997  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  17  48.49   
Englestad Robin  2000  Odal SK  14  50m Frisim Herrar  Finaler  24  54.81   
Eriksen Magnus  1998  Hamar IL  14  50m Frisim Herrar  Finaler  11  43.30   
Finne Johannes  1999  ARVIKA SS  14  50m Frisim Herrar  Finaler  39.28   
Fiskvik Marius  2001  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  22  50.88   
Gjelten Anders  1999  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  36.95   
Gunderse Didrik Rotbakken  2002  Elverum  14  50m Frisim Herrar  Finaler  20  50.68   
Gundersen Amund Rotbakken  1999  Elverum  14  50m Frisim Herrar  Finaler  35.93   
Hansen Sivert R  1997  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  12  43.83   
Heiertz William Möystad  2001  Elverum  14  50m Frisim Herrar  Finaler  19  50.33   
Hilmarsen Sveinung  1999  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  10  42.63   
Kloosterman Bas  2001  Solør SK  14  50m Frisim Herrar  Finaler  18  50.31   
Laakso Eivind Aalstad  1999  Hamar IL  14  50m Frisim Herrar  Finaler  37.46   
Laakso Martin Aalstad  2001  Hamar IL  14  50m Frisim Herrar  Finaler  26  1:06.12   
Levin Filip  2002  ARVIKA SS  14  50m Frisim Herrar  Finaler  15  46.83   
Lundberg Thomas  1998  Hamar IL  14  50m Frisim Herrar  Finaler  40.07   
Lundgren Emil  2000  ARVIKA SS  14  50m Frisim Herrar  Finaler  40.37   
Matulewicz Mateusz  2001  Kongsvinge  14  50m Frisim Herrar  Finaler  16  48.43   
Olsen Håkon Alme  1999  Elverum  14  50m Frisim Herrar  Finaler  13  44.41   
Peterson-Rehn Alfred  1999  ARVIKA SS  14  50m Frisim Herrar  Finaler  38.91   
Skjetne Håkon  1997  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  23  51.69   
Skogheim Emil  2000  Solør SK  14  50m Frisim Herrar  Finaler  21  50.77   
Teigen Sondre Bökestad  1999  Elverum  14  50m Frisim Herrar  Finaler  39.89   
Westby Filip  1999  ARVIKA SS  14  50m Frisim Herrar  Finaler  25  55.54   
Willgohs Espen  1997  Tynset IF  14  50m Frisim Herrar  Finaler  14  45.71   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Rusten Siri  1997  Rena IL  15  100m Bröstsim Damer  Finaler  1:51.11   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Finstad Emilie  1999  Hamar IL  17  100m Frisim Damer  Finaler  1:38.23   
Peistorpet Emma  1998  Stange SK  17  100m Frisim Damer  Finaler  1:35.51   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Amundsen Ruben Wik  1996  Rena IL  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:39.79   
Eriksen Magnus  1998  Hamar IL  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:35.51   
Finne Johannes  1999  ARVIKA SS  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:35.03   
Fiskevik Christian  1996  Tynset IF  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:15.49   
Johnsrud Simen Hagen  1997  Kongsvinge  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:41.77   
Laakso Eivind Aalstad  1999  Hamar IL  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:26.97   
Lundberg Thomas  1998  Hamar IL  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:29.59   
Peterson-Rehn Alfred  1999  ARVIKA SS  18  100m Frisim Herrar  Finaler  1:27.29   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Arvika Lag 1  ARVIKA SS  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  11  1:39.18   
Arvika Lag 2  ARVIKA SS  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  22  2:02.96   
Arvika Lag 3  ARVIKA SS  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:35.43   
Arvika Lag 4  ARVIKA SS  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  24  2:14.99   
Arvika Lag 5  ARVIKA SS  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  28  2:57.83   
Elverum 1 Mix  Elverum  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  26  2:18.50   
Elverum 2 Mix  Elverum  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  20  1:58.00   
Elverum 4 Mix  Elverum  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  25  2:16.73   
Hamar Lag 1  Hamar IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:30.93   
Hamar Lag 2  Hamar IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:33.45   
Hamar Lag 3  Hamar IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:26.33   
Kongsvinger Livredningskl  KONGSV.LRK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:31.67   
Kongsvinger SK Lag 1  Kongsvinge  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:14.26   
Odal Svömmeklubb  Odal SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  10  1:37.54   
Rena Lag 1  Rena IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  17  1:52.03   
Rena Lag 2  Rena IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  15  1:46.89   
Rena Lag 5  Rena IL  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  16  1:47.79   
Solör Lag 1  Solør SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  23  2:11.92   
Solör Lag 2  Solør SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  18  1:53.81   
Solör Lag 3  Solør SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  12  1:42.49   
Stange Lag 1  Stange SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:36.81   
Stange Lag 2  Stange SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  29  3:39.23   
Stange Lag 3  Stange SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  27  2:24.14   
Stange Lag 4  Stange SK  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  14  1:45.95   
Tynset Lag 1  Tynset IF  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  21  2:00.15   
Tynset Lag 2  Tynset IF  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:36.64   
Tynset Lag 3  Tynset IF  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  19  1:57.29   
Tynset Lag 4  Tynset IF  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  13  1:44.06   
Tynset Lag 6  Tynset IF  19  4X25m Frisim Mixed  Finaler  1:22.88   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per deltagare, utan mellantider 
 
  Tävling  Irene Dalby Cup    Utskriftsdatum  03 april 2011   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 april 2011         
 
 
Namn  Född  Förening  ID  Gren  Omgång  Plac.  Tid  Beskrivning 









 
Arvika Lag 7  ARVIKA SS  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  3:05.07   
Arvika Lag 8  ARVIKA SS  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:49.89   
Elverum 5 Mix  Elverum  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  3:10.71   
Elverum 6 Mix  Elverum  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:58.12   
Hamar Lag 1  Hamar IL  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  3:12.83   
Hamar Lag 2  Hamar IL  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:59.23   
Kongsvinger SK Lag 2  Kongsvinge  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:44.65   
Rena Lag 3  Rena IL  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:53.98   
Rena Lag 4  Rena IL  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  10  3:22.87   
Tynset Lag 5  Tynset IF  20  4X50m Frisim Mixed  Finaler  2:58.40   
                 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  03 april 2011 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:02 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info