Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 1, 2010


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 1 höst 2010    Utskriftsdatum  10 oktober 2010   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  13:19   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            25.38   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            26.00   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            26.15   
Patric Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            26.75   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            26.88   
Sara Larsson  1998  Arvika Simsällskap            27.84   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            27.94   
Ida Lindhal  2002  Arvika Simsällskap            28.03   
Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            28.34   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            28.34   
11  Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            31.41   
12  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            32.97   
13  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            33.23   
14  Matilda Söderström  2002  Arvika Simsällskap            33.41   
15  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            34.25   
16  Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            34.50   
17  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            37.40   
18  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            39.22   
19  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            48.90   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            51.16   
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            51.69   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            53.88   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            55.09   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:36.09   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            1:45.19   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            23.10   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            24.41   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            24.72   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            25.47   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            26.31   
Patric Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            26.53   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            27.78   
Frida Andersson-Rosenqvis  2001  Arvika Simsällskap            28.06   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            28.54   
10  Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            30.06   
11  Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            31.21   
12  Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            32.06   
13  Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            32.65   
14  Ida Lindhal  2002  Arvika Simsällskap            32.72   
15  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            32.84   
16  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            33.00   
17  Vitoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            33.06   
18  Kajsa Larsson  2001  Arvika Simsällskap            33.35   
19  Lisa Bengtsson  2001  Arvika Simsällskap            36.75   
20  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            39.94   
21  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            40.72   
22  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            43.59   
23  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            48.38   
24  Tilde Björn  2004  Arvika Simsällskap            53.97   
25  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            54.81   
26  Mathias Eliasson  2003  Arvika Simsällskap            1:05.13   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            51.62   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            53.69   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            54.13   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            54.75   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            55.03   
Sara Larsson  1998  Arvika Simsällskap            56.37   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:00.25   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            1:02.75   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            21.41   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            22.47   
Patric Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            23.03   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            25.03   
Frida Andersson-Rosenqvis  2001  Arvika Simsällskap            25.56   
Ida Lindhal  2002  Arvika Simsällskap            27.06   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            27.06   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            29.39   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            30.69   
10  Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            30.88   
11  Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            33.60   
12  Matilda Söderström  2002  Arvika Simsällskap            34.87   
13  Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            35.06   
14  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            37.44   
15  Tilde Skanse  2004  Arvika Simsällskap            50.78   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            41.41   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            44.66   
Vitoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            44.72   
Maja Salomonsson  1998  Arvika Simsällskap            45.22   
Sandra Olausson  2000  Arvika Simsällskap            45.44   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            47.00   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            48.37   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            48.66   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            49.12   
10  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            51.50   
11  Sara Larsson  1998  Arvika Simsällskap            52.06   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            1:30.75   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:31.69   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:34.50   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            20.41   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            21.95   
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            24.91   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            27.22   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            27.50   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            30.78   
Patric Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            31.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  10 oktober 2010 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  13:19 
 
Uppdaterad: 28 NOV 2011 19:16 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info