Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 2, 2009


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2 2009    Utskriftsdatum  29 mars 2009   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  13:10   
  Arrangör  Arvika Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelmina Plate  1997  Arvika Simsällskap            25.43   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            27.29   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            27.51   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            28.53   
Elis Sahlin  1998  Arvika Simsällskap            28.85   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            32.25   
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            32.84   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            33.10   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            36.45   
10  Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            37.05   
11  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            37.15   
12  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            40.16   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Sylvén  1996  Arvika Simsällskap            53.00   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            1:40.47   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            25.65   
Maja Hultén  1999  Arvika Simsällskap            26.75   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            27.93   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            28.00   
Elis Sahlin  1998  Arvika Simsällskap            28.10   
Alfred Peterson-Rehn  1999  Arvika Simsällskap            28.33   
Viktor Nilsson  2000  Arvika Simsällskap            30.44   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            34.19   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            34.72   
10  Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            35.06   
11  Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            35.08   
12  Roman Ermolaev  1999  Arvika Simsällskap            36.25   
13  Victoria Schutzer  1999  Arvika Simsällskap            38.06   
14  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            38.66   
15  Alexander Jakobsson  1999  Arvika Simsällskap            39.53   
16  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            40.06   
17  Linus Olsson  2001  Arvika Simsällskap            55.00   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            49.94   
Lina Sylvén  1996  Arvika Simsällskap            51.02   
Wilhelmina Plate  1997  Arvika Simsällskap            51.37   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Larsson  1997  Arvika Simsällskap            1:43.47   
Rebecca Lindh  1997  Arvika Simsällskap            1:58.81   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1997  Arvika Simsällskap            23.38   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            24.88   
Maja Hultén  1999  Arvika Simsällskap            25.06   
Clara Karlsson  1999  Arvika Simsällskap            26.40   
Victoria Schutzer  1999  Arvika Simsällskap            28.38   
Viktor Nilsson  2000  Arvika Simsällskap            28.93   
Johan Myhrberg  2000  Arvika Simsällskap            29.34   
Roman Ermolaev  1999  Arvika Simsällskap            29.97   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            30.81   
10  Emilia Nilsson  1999  Arvika Simsällskap            32.31   
11  Patric Magnusson  2000  Arvika Simsällskap            32.42   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Larsson  1997  Arvika Simsällskap            39.47   
Rebecca Lindh  1997  Arvika Simsällskap            44.75   
Wilhelmina Plate  1997  Arvika Simsällskap            45.94   
Lina Sylvén  1996  Arvika Simsällskap            49.94   
Elis Sahlin  1998  Arvika Simsällskap            51.28   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            51.34   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            54.22   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Remy Rom  1993  Arvika Simsällskap            1:16.59   
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            1:23.44   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:30.09   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Nilsson  1996  Arvika Simsällskap            22.47   
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            22.63   
Sofia Larsson  1997  Arvika Simsällskap            22.88   
Marie Persson  1997  Arvika Simsällskap            31.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Arvika Simsällskap 
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 20:27 Skribent: Lars Finne

Arvika simsällskap i samarbete med

       

-------------------------------------

 

Vi är med och sponsrar 

   Arvika Simsällskap

vill du också vara med och sponsra 

Arvika simsällskap 

hör av dig till This is a mailto link

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info