Hoppa till sidans innehåll

Utmanaren 3, 2010


Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 3    Utskriftsdatum  03 maj 2010   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Arvika simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            25.67   
Roman Ermoalev  1999  Arvika Simsällskap            25.72   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            27.12   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            29.00   
Sarah Larsson  1998  Arvika Simsällskap            30.54   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            30.96   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            31.66   
Kajsa Nilsson-Friberg  2001  Arvika Simsällskap            31.83   
Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            32.19   
10  Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            33.39   
11  Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            34.77   
12  Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            34.97   
13  Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            41.14   
14  Hugo Lindgren  2002  Arvika Simsällskap            41.25   
15  Noa Eriksson  2002  Arvika Simsällskap            41.84   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            51.56   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            1:00.22   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:00.67   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Persson  1997  Arvika Simsällskap            1:39.74   
Andreas Magnusson  1999  Arvika Simsällskap            1:55.18   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            26.70   
Roman Ermoalev  1999  Arvika Simsällskap            28.74   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            29.72   
Nora Larsson  2001  Arvika Simsällskap            30.21   
Andreas Magnusson  1999  Arvika Simsällskap            30.31   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            31.77   
Albin Andersson  2000  Arvika Simsällskap            32.56   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            32.90   
Kajsa Nilsson-Friberg  2001  Arvika Simsällskap            34.94   
10  Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            36.27   
11  Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            36.69   
12  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            39.19   
13  Pontus Årström  2002  Arvika Simsällskap            40.52   
14  Hugo Lindgren  2002  Arvika Simsällskap            41.53   
15  Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            42.97   
16  Noa Eriksson  2002  Arvika Simsällskap            58.16   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            54.72   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            56.75   
Sarah Larsson  1998  Arvika Simsällskap            1:00.28   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            1:00.64   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            1:04.73   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            1:11.28   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Lindh  1997  Arvika Simsällskap            1:45.72   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Roman Ermoalev  1999  Arvika Simsällskap            23.59   
Filip Levin  2002  Arvika Simsällskap            24.15   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            27.30   
Kajsa Nilsson-Friberg  2001  Arvika Simsällskap            27.68   
Filip Westby  1999  Arvika Simsällskap            28.21   
Albin Andersson  2000  Arvika Simsällskap            29.19   
Nora Larsson  2001  Arvika Simsällskap            31.43   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            35.12   
Hanna Elgh  2001  Arvika Simsällskap            37.56   
10  Wilma Repa  2002  Arvika Simsällskap            38.31   
11  Pontus Årström  2002  Arvika Simsällskap            39.12   
12  Ebba Tjärnestig  2002  Arvika Simsällskap            40.63   
13  Hugo Lindgren  2002  Arvika Simsällskap            45.16   
14  Noa Eriksson  2002  Arvika Simsällskap            57.55   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            44.31   
Viktoria Schützer  1999  Arvika Simsällskap            46.27   
Alfred Peterson  1999  Arvika Simsällskap            50.00   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            50.68   
Sarah Larsson  1998  Arvika Simsällskap            51.25   
Ester Muys  1998  Arvika Simsällskap            52.22   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1999  Arvika Simsällskap            1:38.36   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Magnusson  1999  Arvika Simsällskap            24.62   
Johannes Finne  1999  Arvika Simsällskap            27.16   
Jenny Lindh  2000  Arvika Simsällskap            27.24   
Anna Olsson  1997  Arvika Simsällskap            27.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  03 maj 2010 
Licensierad till: Arvika Simsällskap  Utskriftstid  18:02 
 
Uppdaterad: 05 MAJ 2010 20:43 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info