Hoppa till sidans innehåll

Kringelsim 2013, Södertälje


Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Kringelsim 2013    Utskriftsdatum  17 februari 2013   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Södertälje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 februari 2013         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Finaler 2012 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    473          4:52.64   
  Södertälje Simsällskap                   
  Mathilda Dahlin  1995      36.76  1:18.36      1:18.36   
  Erica Christensen  1997      35.31  1:16.47      2:34.83   
  Moa Fredin  1996      32.30  1:12.73      3:47.56   
  Linnea Fridman  1995      30.61  1:05.08      4:52.64   
                     
Upsala S Dam Lag 1  1998    446          4:58.30   
  Upsala Simsällskap                   
  Linnéa Carlsson  1998      31.65  1:07.70      1:07.70   
  Malin Burman  1996      38.74  1:24.26      2:31.96   
  Ellen Holmberg  1998      33.56  1:17.44      3:49.40   
  Cornelia Kesti  1995      31.90  1:08.90      4:58.30   
                     
Södertälje Dam Lag 2    391          5:11.80   
  Södertälje Simsällskap                   
  Hilma Ramdén  2000      35.27  1:14.47      1:14.47   
  Tina Huslid  2000      42.84  1:33.11      2:47.58   
  Emelie Blomberg  1999      33.97  1:15.04      4:02.62   
  Sara Emmesjö  1998      31.61  1:09.18      5:11.80   
                     
Södertälje Dam Lag 3    282          5:47.51   
  Södertälje Simsällskap                   
  Sara Tillenius  2000      39.80  1:22.68      1:22.68   
  Anna Bäckdahl  1999      48.22  1:41.02      3:03.70   
  Lenina Mariani-Lopez  1999      37.51  1:26.54      4:30.24   
  Karin Emanuelsson  1999      35.84  1:17.27      5:47.51   
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Finaler 2012 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    518          4:07.92   
  Södertälje Simsällskap                   
  Alexander Kesenci  1995      30.83  1:03.23      1:03.23   
  Marcus Nordin  1992      32.50  1:10.27      2:13.50   
  André Gradin  1994      26.67  58.53      3:12.03   
  Oskar Emanuelsson  1994      26.38  55.89      4:07.92   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  1992    454          4:19.18   
  Upsala Simsällskap                   
  Edmon Torosyan  1997      33.25  1:08.76      1:08.76   
  Jakob Granelli  1995      32.71  1:11.15      2:19.91   
  Nathaniel Jousefi  1997      28.76  1:02.22      3:22.13   
  Leon Lindström  1996      26.71  57.05      4:19.18   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997    383          4:34.19   
  Upsala Simsällskap                   
  Axel Dahlbom  1996      32.60  1:07.65      1:07.65   
  Roger Öncu  1997      37.01  1:20.89      2:28.54   
  John Bankefors  1996      30.46  1:06.77      3:35.31   
  Christian Björkgren  1990      28.03  58.88      4:34.19   
                     
Södertälje Herrar    342          4:44.80   
  Södertälje Simsällskap                   
  Per Norstroem  1965      36.68  1:14.21      1:14.21   
  Ronny Oltner  1956      34.98  1:15.29      2:29.50   
  Patric Robertsson  1972      28.69  1:04.44      3:33.94   
  Jan Blomgren  1950      33.47  1:10.86      4:44.80   
                     
Södertälje Herr Lag 2              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
  Fredric Wernqvist  1998      33.55  1:08.81      1:08.81   
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Sundstrand  2001    343  1:22.53  2:52.60  4:21.51  5:51.29  22:06.04   
  Södertälje Simsällskap        7:21.65  8:52.64  10:21.77  11:52.51     
          13:20.93  14:49.76  16:17.76  17:45.16     
          19:13.10  20:42.57         
                     
 
Gren 3, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Tina Huslid  2000    359  1:17.31  2:41.30  4:07.56  5:34.56  21:46.56   
  Södertälje Simsällskap        7:02.32  8:29.69  9:56.96  11:24.74     
          12:53.16  14:22.69  15:52.28  17:21.90     
          18:52.76  20:22.72         
                     
Emma Widen  1999    303  1:21.82  2:56.14  4:29.89  6:04.32  23:03.34   
  Österby Simsällskap        7:40.84  9:11.71  10:41.16  12:10.07     
          13:39.95  15:14.09  16:49.55  18:27.66     
          20:04.00  21:39.65         
                     
Solène Arnou  2000              DNF   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
                     
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Philip Welin-Berger  1999    221  1:20.30  2:51.78  4:25.35  5:59.78  23:27.05   
  Södertälje Simsällskap        7:35.01  9:11.15  10:46.52  12:23.94     
          14:00.61  15:37.10  17:13.80  18:50.67     
          20:26.86  22:01.31         
                     
Oscar Andersson  2000    212  1:25.82  2:57.45  4:31.43  6:07.88  23:46.73   
  Södertälje Simsällskap        7:44.72  9:21.64  10:58.60  12:36.76     
          14:15.37  15:52.89  17:28.97  19:06.84     
          20:44.06  22:19.41         
                     
Guillermo Illanes  2000    197  1:24.03  2:59.01  4:35.93  6:14.50  24:21.73   
  Södertälje Simsällskap        7:55.38  9:35.19  11:15.38  12:54.90     
          14:37.80  16:14.29  17:54.58  19:33.67     
          21:11.95  22:51.28         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Fredrik Nilsson  1997    486  1:02.79  2:12.39  3:23.06  4:34.83  18:01.55   
  Upsala Simsällskap        5:47.16  6:59.87  8:14.14  9:28.59     
          10:42.34  11:55.96  13:08.66  14:22.75     
          15:36.95  16:50.43         
                     
Ludwig Hareskog  1998    351  1:11.56  2:29.57  3:49.77  5:10.98  20:05.19   
  Södertälje Simsällskap        6:33.12  7:55.79  9:17.63  10:39.51     
          12:02.07  13:23.44  14:44.09  16:05.11     
          17:26.49  18:47.27         
                     
 
Gren 4, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Theodor Hansson  1994    624  59.91  2:04.58  3:09.34  4:15.41  16:34.77   
  Södertälje Simsällskap        5:21.66  6:29.19  7:36.83  8:43.94     
          9:51.63  10:59.08  12:07.14  13:14.96     
          14:22.27  15:29.48         
                     
Carl Rogne  1996    561  1:02.39  2:09.49  3:17.72  4:25.74  17:10.57   
  Säffle Simsällskap        5:33.93  6:42.94  7:52.18  9:01.43     
          10:10.61  11:20.50  12:30.39  13:40.58     
          14:51.35  16:01.65         
                     
Per Norstroem  1965    387  1:14.13  2:31.48  3:48.80  5:06.02  19:26.04   
  Södertälje Simsällskap        6:23.28  7:40.81  8:58.64  10:16.13     
          11:33.71  12:52.11  14:11.33  15:32.11     
          16:51.51  18:10.17         
                     
Jeff Frydenlund  1989    327  1:17.94  2:42.11  4:05.40  5:29.77  20:34.16   
  Södertälje Simsällskap        6:52.31  8:14.51  9:36.71  10:58.47     
          12:21.20  13:43.71  15:06.10  16:29.25     
          17:52.32  19:14.88         
                     
Olof Andersson  1971    206  1:22.69  2:56.91  4:35.39  6:13.63  23:58.57   
  Södertälje Simsällskap        7:48.97  9:25.46  11:02.13  12:39.22     
          14:16.46  15:54.50  17:32.18  19:11.70     
          20:49.46  22:25.09         
                     
Fabian Bergman  1994              DNF   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
                     
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Yu Hammaarsten  2002    225          40.11   
  Södertälje Simsällskap                   
Siri Sjöblom  2001    215          40.67   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Alva Lindby  2001    213          40.83   
  Södertälje Simsällskap                   
Elin Kårehagen  2001    192          42.26   
  Nyköpings Simsällskap                   
Filippa Malmström  2003    172          43.83   
  Södertälje Simsällskap                   
Carolina Jonsson  2002    164          44.50   
  Södertälje Simsällskap                   
Christina Floby  2003    164          44.52   
  Södertälje Simsällskap                   
Matilda Kristiansson  2001    135          47.56   
  Arvika Simsällskap                   
Nadia Welin-Berger  2002    127          48.53   
  Södertälje Simsällskap                   
10  Linnea Gipperth  2003    117          49.84   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
11  Angelica Blomberg  2002    113          50.45   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Mimmi Busck  2001    80          56.65   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Elin Nano  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Madelene Järnström  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
Miranda Kristiansson  2001              DSQ   
  Arvika Simsällskap                   
Thea Boij Du Rietz  2002              DSQ   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Yasmine Nadouri  2001              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Wilma Frisch  2000    384          33.53   
  Södertälje Simsällskap                   
Emelie Blomberg  1999    372          33.91   
  Södertälje Simsällskap                   
Lenina Mariani-Lopez  1999    310          36.02   
  Södertälje Simsällskap                   
Lovisa Sved  2000    305          36.21   
  Upsala Simsällskap                   
Lisa Carlsson  1999    293          36.72   
  Upsala Simsällskap                   
Anna Bäckdahl  1999    273          37.59   
  Södertälje Simsällskap                   
Hermella Alem  2000    267          37.86   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Victoria Taylor  1999    250          38.72   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Anastasya Chainago  2000    208          41.17   
  Södertälje Simsällskap                   
Hilma Ramdén  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Holmberg  1998    417          32.63   
  Upsala Simsällskap                   
Erica Christensen  1997    413          32.75   
  Södertälje Simsällskap                   
Sara Emmesjö  1998    326          35.43   
  Södertälje Simsällskap                   
Elvira Andersson  1997    323          35.52   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Anna Persson  1997    291          36.81   
  Arvika Simsällskap                   
Jennifer Sällström  1997    262          38.11   
  Upsala Simsällskap                   
Hanna Hansson  1997    241          39.19   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Ella Hursti  1998    232          39.69   
  Upsala Simsällskap                   
Ida Lindquist  1998    183          42.95   
  Österby Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Su Oltner  1969    474          31.27   
  Södertälje Simsällskap                   
Moa Fredin  1996    469          31.39   
  Södertälje Simsällskap                   
Linnea Fridman  1995    465          31.46   
  Södertälje Simsällskap                   
Sara Huslid  1995    405          32.95   
  Södertälje Simsällskap                   
Johanna Bauer  1996    375          33.82   
  Södertälje Simsällskap                   
Johanna Nilsson  1996    367          34.05   
  Arvika Simsällskap                   
Evelina Häggh  1996    211          40.94   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Andersson  2001    198          37.41   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Robert Hellberg  2001    152          40.88   
  Södertälje Simsällskap                   
Axel Bystedt  2001    110          45.51   
  Södertälje Simsällskap                   
Theo Oerther  2003    101          46.80   
  Södertälje Simsällskap                   
Casper Runfjäll  2002    69          53.04   
  Södertälje Simsällskap                   
Erik Bergstrand  2002    66          53.86   
  Södertälje Simsällskap                   
Sebastian Jaramillo-Lopez  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Pontus Jonsson  2000    289          32.96   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Carl Göransson  2000    228          35.67   
  Upsala Simsällskap                   
Simon Lundblad  1999    223          35.96   
  Upsala Simsällskap                   
Anton Särnblad  2000    179          38.69   
  Upsala Simsällskap                   
Johannes Finne  1999    164          39.86   
  Arvika Simsällskap                   
Emil Lundgren  2000    161          40.10   
  Arvika Simsällskap                   
Elias Gipperth  2000    156          40.50   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nathaniel Jousefi  1997    490          27.65   
  Upsala Simsällskap                   
Elias Altman  1998    387          29.91   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
William Karlström  1998    350          30.93   
  Upsala Simsällskap                   
Sebastian Sverker  1998    319          31.92   
  Väsby Simsällskap                   
Simon Gipperth  1998    214          36.42   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Andreas Magnusson  1997    211          36.60   
  Arvika Simsällskap                   
Stefan Kureljusic  1997              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
André Gradin  1994    560          26.45   
  Södertälje Simsällskap                   
Leon Lindström  1996    491          27.63   
  Upsala Simsällskap                   
Marcus Nordin  1992    481          27.83   
  Södertälje Simsällskap                   
Anton Ekhult  1991    458          28.29   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Jakob Granelli  1995    446          28.53   
  Upsala Simsällskap                   
Christian Björkgren  1990    409          29.38   
  Upsala Simsällskap                   
Timothy Mackin  1995    408          29.40   
  Södertälje Simsällskap                   
John Bankefors  1996    404          29.48   
  Upsala Simsällskap                   
Johan Karlsson  1994    399          29.61   
  Arvika Simsällskap                   
10  Axel Dahlbom  1996    397          29.65   
  Upsala Simsällskap                   
11  Daniel Soume  1996    349          30.97   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Ronny Oltner  1956    341          31.20   
  Södertälje Simsällskap                   
13  Jan Blomgren  1950    229          35.65   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mina Alpergin  2001    318  40.40        1:20.90   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    286  40.79        1:23.83   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Thea Boij Du Rietz  2002    236  43.73        1:29.36   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Linnea Yu Hammaarsten  2002    223  44.53        1:31.05   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Gipperth  2003    200  47.70        1:34.48   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Louise Ericsson  2001    184  46.87        1:37.18   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Hanna Moberg  2001    173  47.77        1:39.19   
  Gimo Simsällskap                   
                     
Mimmi Busck  2001    163  49.50        1:41.08   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Carolina Jonsson  2002    159  50.31        1:41.97   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
10  Nadia Welin-Berger  2002    156  50.88        1:42.58   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Filippa Malmström  2003    134  52.12        1:47.88   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
12  Madelene Järnström  2002    110  56.51        1:55.18   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Eriksson  2000    391  36.49        1:15.56   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Emelie Blomberg  1999    332  39.21        1:19.77   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Tina Huslid  2000    331  38.45        1:19.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sara Tillenius  2000    308  40.17        1:21.81   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Victoria Taylor  1999    307  39.50        1:21.88   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Mirjam Amouri  2000    299  40.43        1:22.63   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Lisa Holmqvist  1999    298  40.02        1:22.72   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Astrid Hammar  2000    286  40.82        1:23.78   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Lovisa Sved  2000    266  41.41        1:25.84   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Karin Emanuelsson  1999    251  41.46        1:27.51   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexandra Engsoo  1998    545  32.39        1:07.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnéa Carlsson  1998    506  32.59        1:09.29   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ellen Holmberg  1998    335  37.18        1:19.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jennifer Sällström  1997    225  42.49        1:30.81   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ida Lindquist  1998    204  44.76        1:33.75   
  Österby Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathilda Dahlin  1995    390  36.30        1:15.57   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Cornelia Kesti  1995    315  39.41        1:21.17   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anton Mylläri  2001    210  39.06        1:22.29   
  Ösmo Simsällskap                   
                     
Erik Andersson  2001    180  42.89        1:26.60   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Theo Oerther  2003    121  50.43        1:39.00   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sebastian Jaramillo-Lopez  2002    120  50.04        1:39.18   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Casper Runfjäll  2002    78  57.24        1:54.44   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Seeliger  2000    330  34.17        1:10.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Henriksson  1999    252  37.12        1:17.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Simon Lundblad  1999    242  38.09        1:18.52   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Carl Göransson  2000    242  37.77        1:18.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elias Gipperth  2000    184  42.20        1:26.07   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Altman  1998    480  30.48        1:02.51   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Fredric Wernqvist  1998    396  31.71        1:06.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Edmon Torosyan  1997    390  32.19        1:06.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fabian Bergman  1994    681  26.82        55.64   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Alexander Kesenci  1995    462  30.27        1:03.31   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Dahlbom  1996    366  33.13        1:08.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Timothy Mackin  1995    345  33.29        1:09.81   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    387  41.72  1:29.79  2:18.23    3:04.69   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elin Nano  2003    203  54.39  1:51.63  2:51.53    3:48.83   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Yasmine Nadouri  2001    191  53.78  1:53.51  2:55.15    3:53.57   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alva Lindby  2001    175  55.05  1:55.16  2:59.76    4:00.65   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Louise Ericsson  2001    168  53.09  1:56.79  3:01.14    4:03.75   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Hanna Moberg  2001              DSQ   
  Gimo Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Astrid Hammar  2000    324  43.70  1:35.02  2:27.30    3:16.02   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Solène Arnou  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Christensen  1997    467  39.46  1:23.94  2:09.22    2:53.47   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Hanna Hansson  1997    321  45.79  1:36.90  2:27.32    3:16.50   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Ella Hursti  1998    274  46.29  1:38.48  2:32.13    3:27.12   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ida Lindquist  1998    216  50.08  1:46.84  2:45.32    3:44.38   
  Österby Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    517  36.89  1:18.91  2:02.80    2:47.67   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Malin Burman  1996    399  40.34  1:26.79  2:14.53    3:02.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Evelina Häggh  1996    259  49.33  1:42.71  2:36.46    3:31.03   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Bystedt  2001    168  50.13  1:46.11  2:44.47    3:38.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Moureau  2001    162  51.40  1:49.00  2:46.92    3:41.48   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Robert Hellberg  2001    130  52.18  1:54.41  2:57.19    3:58.48   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Erik Bergstrand  2002    125  54.60  1:57.08  3:00.50    4:01.24   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Pontus Jonsson  2000    316  40.78  1:26.07  2:13.14    2:57.11   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Oscar Andersson  2000    218  44.68  1:36.57  2:28.60    3:20.35   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Emil Lundgren  2000    204  46.62  1:36.95  2:32.19    3:24.96   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Anton Särnblad  2000    197  45.64  1:38.75  2:32.48    3:27.50   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Philip Welin-Berger  1999    183  46.16  1:42.52  2:38.96    3:32.50   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Guillermo Illanes  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Roger Öncu  1997    334  38.61  1:23.48  2:10.17    2:53.98   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ludwig Hareskog  1998    326  38.76  1:23.54  2:09.99    2:55.27   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
William Karlström  1998    245  40.94  1:30.20  2:21.23    3:12.87   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sebastian Sverker  1998    240  41.47  1:30.52  2:23.35    3:14.07   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Simon Gipperth  1998    230  45.78  1:36.77  2:28.77    3:17.00   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Nordin  1992    413  35.96  1:18.14  2:01.09    2:42.07   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alexander Kesenci  1995    412  37.07  1:18.15  2:00.05    2:42.20   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Daniel Soume  1996    333  38.54  1:22.86  2:08.62    2:54.15   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Mina Alpergin  2001    332  40.18        1:23.35   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Clara Hedling  2001    304  40.92        1:25.86   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    272  42.36        1:29.16   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Siri Sjöblom  2001    254  42.04        1:31.18   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Linnea Yu Hammaarsten  2002    251  41.95        1:31.56   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Alva Lindby  2001    213  44.71        1:36.68   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Thea Boij Du Rietz  2002    211  44.23        1:36.94   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Matilda Kristiansson  2001    201  47.40        1:38.61   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Miranda Kristiansson  2001    192  47.96        1:40.02   
  Arvika Simsällskap                   
                     
10  Nadia Welin-Berger  2002    177  49.63        1:42.82   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Selma Petré  2002    170  51.13        1:44.32   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
12  Filippa Malmström  2003    146  51.31        1:49.67   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Carolina Jonsson  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elin Nano  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Gipperth  2003              DSQ   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Louise Ericsson  2001              DSQ   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Madelene Järnström  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    439  35.07        1:16.00   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Klara Eriksson  2000    384  36.96        1:19.44   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Wilma Frisch  2000    367  36.78        1:20.63   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Emelie Blomberg  1999    340  37.84        1:22.71   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Astrid Hammar  2000    336  40.68        1:23.06   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Tina Huslid  2000    333  38.37        1:23.28   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Hermella Alem  2000    327  38.21        1:23.84   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Lisa Holmqvist  1999    310  40.45        1:25.32   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Karin Emanuelsson  1999    298  38.89        1:26.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
10  Anna Bäckdahl  1999    285  40.49        1:27.70   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
11  Mirjam Amouri  2000    277  39.84        1:28.60   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
12  Lisa Carlsson  1999    276  40.07        1:28.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
13  Andrea Grill  2000    268  41.63        1:29.59   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
14  Emma Widen  1999    263  42.95        1:30.17   
  Österby Simsällskap                   
                     
15  Sara Tillenius  2000    252  41.49        1:31.39   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
16  Anastasya Chainago  2000    193  48.22        1:39.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Carlsson  1998    511  33.08        1:12.24   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elvira Andersson  1997    343  38.95        1:22.50   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Sara Emmesjö  1998    342  37.83        1:22.53   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Anna Persson  1997    289  39.16        1:27.34   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Jennifer Sällström  1997    279  38.76        1:28.39   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Helen Wedberg  1990    457  34.02        1:14.94   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Moa Fredin  1996    450  35.15        1:15.35   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Fridman  1995    431  35.70        1:16.42   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Mathilda Dahlin  1995    430  35.36        1:16.48   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Cornelia Kesti  1995    363  36.84        1:20.91   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    551          8:18.98   
  Södertälje Simsällskap                   
  Theodor Hansson  1994      58.65  2:02.20      2:02.20   
  Oskar Emanuelsson  1994      1:00.03  2:04.64      4:06.84   
  Alexander Kesenci  1995      59.10  2:03.09      6:09.93   
  Marcus Nordin  1992      1:01.62  2:09.05      8:18.98   
                     
Södertälje Herrar    399          9:15.57   
  Södertälje Simsällskap                   
  Henrik Nilsson  1979      1:02.98  2:14.32      2:14.32   
  Bo Wänghammar  1960      1:09.81  2:24.21      4:38.53   
  Per Norstroem  1965      1:07.32  2:17.58      6:56.11   
  Ronny Oltner  1956      1:06.20  2:19.46      9:15.57   
                     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Dam Lag 1    479          9:42.76   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erica Christensen  1997      1:07.60  2:19.17      2:19.17   
  Mathilda Dahlin  1995      1:08.52  2:21.61      4:40.78   
  Linnea Fridman  1995      1:09.28  2:26.35      7:07.13   
  Tina Huslid  2000      1:14.54  2:35.63      9:42.76   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Andersson  2001    156  41.45        1:29.98   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Axel Moureau  2001    133  46.03        1:35.08   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Casper Runfjäll  2002    64  56.67        2:01.42   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Theo Oerther  2003              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Pontus Jonsson  2000    219  37.14        1:20.41   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Carl Göransson  2000    209  38.54        1:21.73   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anton Särnblad  2000    156  40.97        1:30.01   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Guillermo Illanes  2000    98  47.05        1:45.25   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nathaniel Jousefi  1997    473  28.30        1:02.23   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Fredrik Nilsson  1997    383  31.00        1:06.74   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Stefan Kureljusic  1997    299  32.17        1:12.52   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Ludwig Hareskog  1998    239  35.56        1:18.10   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
William Karlström  1998    239  34.29        1:18.10   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Sebastian Sverker  1998    215  38.26        1:20.97   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Simon Gipperth  1998    154  40.95        1:30.44   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 14, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fabian Bergman  1994    610  26.58        57.17   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
André Gradin  1994    585  26.62        57.96   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Theodor Hansson  1994    493  28.00        1:01.37   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Carl Rogne  1996    457  28.96        1:02.95   
  Säffle Simsällskap                   
                     
Leon Lindström  1996    415  29.12        1:04.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
John Bankefors  1996    378  31.38        1:07.07   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Johan Karlsson  1994    369  31.22        1:07.59   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Timothy Mackin  1995    349  30.54        1:08.84   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Christian Björkgren  1990    293  32.51        1:13.00   
  Upsala Simsällskap                   
                     
10  Daniel Soume  1996    260  33.22        1:15.93   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    273  37.96        1:24.91   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnea Yu Hammaarsten  2002    163  44.96        1:40.86   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Filippa Malmström  2003    132  49.80        1:48.24   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Carolina Jonsson  2002    120  50.73        1:51.76   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Angelica Blomberg  2002    106  54.00        1:56.16   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Nadia Welin-Berger  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Blomberg  1999    371  35.85        1:16.61   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Lovisa Sved  2000    249  38.81        1:27.48   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anna Bäckdahl  1999    243  39.91        1:28.22   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Hermella Alem  2000    227  39.57        1:30.29   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Mirjam Amouri  2000    224  42.68        1:30.62   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Lisa Holmqvist  1999    218  41.16        1:31.41   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Emma Widen  1999    201  42.07        1:33.91   
  Österby Simsällskap                   
                     
Andrea Grill  2000    150  46.48        1:43.51   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Holmberg  1998    355  34.91        1:17.76   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Jennifer Sällström  1997    168  42.75        1:39.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Su Oltner  1969    454  34.01        1:11.62   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Mathilda Dahlin  1995    432  34.18        1:12.83   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Moa Fredin  1996    396  33.36        1:14.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sara Huslid  1995    341  34.73        1:18.79   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Hellberg  2001    140  49.67  1:43.33  2:36.44    3:24.40   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Bystedt  2001              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Seeliger  2000    334  35.28  1:14.74  1:54.91    2:32.89   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Henriksson  1999    262  38.13  1:20.46  2:03.69    2:45.89   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Carl Göransson  2000    248  38.98  1:21.67  2:06.65    2:48.94   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Gabriel Bachir  2000    139  45.74  1:39.43  2:33.14    3:24.98   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Simon Lundblad  1999              DSQ   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Altman  1998    439  32.28  1:07.61  1:44.06    2:19.63   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Fredric Wernqvist  1998    340  33.60  1:11.62  1:52.59    2:32.06   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Sundstrand  2001    347  41.19  1:24.62  2:08.76    2:50.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elin Kårehagen  2001    295  43.50  1:29.67  2:15.84    3:00.34   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Thea Boij Du Rietz  2002    244  44.61  1:33.77  2:23.71    3:12.08   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Alva Lindby  2001    224  46.13  1:36.95  2:28.92    3:17.60   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Yasmine Nadouri  2001    188  49.67  1:43.22  2:37.97    3:29.45   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Louise Ericsson  2001    184  49.82  1:44.11  2:38.54    3:30.95   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Mimmi Busck  2001    183  49.24  1:43.37  2:38.58    3:31.47   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    419  37.46  1:18.76  2:00.77    2:40.38   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Klara Eriksson  2000    392  38.17  1:20.45  2:03.55    2:44.03   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Wilma Frisch  2000    365  40.61  1:24.27  2:07.79    2:47.98   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Astrid Hammar  2000    343  40.15  1:22.99  2:07.25    2:51.53   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Victoria Taylor  1999    333  40.40  1:24.85  2:08.97    2:53.19   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Sara Tillenius  2000    310  41.68  1:27.17  2:13.10    2:57.27   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Mirjam Amouri  2000    306  42.71  1:28.41  2:13.98    2:58.12   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexandra Engsoo  1998    525  34.43  1:12.04  1:50.32    2:28.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Elvira Andersson  1997    310  41.20  1:26.50  2:13.64    2:57.27   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Cornelia Kesti  1995    316  40.44  1:24.41  2:10.68    2:56.20   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Andersson  2001    215          33.87   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Sebastian Jaramillo-Lopez  2002    126          40.51   
  Södertälje Simsällskap                   
Sahel Moshref  2001    119          41.29   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Theo Oerther  2003    115          41.69   
  Södertälje Simsällskap                   
Casper Runfjäll  2002              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Simon Lundblad  1999    326          29.50   
  Upsala Simsällskap                   
Elias Gipperth  2000    232          33.02   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Johannes Finne  1999    211          34.08   
  Arvika Simsällskap                   
Emil Lundgren  2000    206          34.38   
  Arvika Simsällskap                   
Niklas Kronhelm  2000    112          42.13   
  Oxelösunds Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nathaniel Jousefi  1997    472          26.07   
  Upsala Simsällskap                   
Edmon Torosyan  1997    450          26.50   
  Upsala Simsällskap                   
Elias Altman  1998    410          27.32   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Stefan Kureljusic  1997    361          28.51   
  Södertälje Simsällskap                   
William Karlström  1998    306          30.12   
  Upsala Simsällskap                   
Andreas Magnusson  1997    241          32.61   
  Arvika Simsällskap                   
Sebastian Sverker  1998              DSQ   
  Väsby Simsällskap                   
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Kesenci  1995    510          25.41   
  Södertälje Simsällskap                   
Jakob Granelli  1995    492          25.71   
  Upsala Simsällskap                   
Marcus Nordin  1992    461          26.28   
  Södertälje Simsällskap                   
Leon Lindström  1996    452          26.45   
  Upsala Simsällskap                   
Carl Rogne  1996    427          26.95   
  Säffle Simsällskap                   
Axel Dahlbom  1996    416          27.19   
  Upsala Simsällskap                   
Christian Björkgren  1990    400          27.56   
  Upsala Simsällskap                   
John Bankefors  1996    377          28.09   
  Upsala Simsällskap                   
Timothy Mackin  1995    372          28.23   
  Södertälje Simsällskap                   
10  Johan Karlsson  1994    369          28.29   
  Arvika Simsällskap                   
11  Daniel Soume  1996    366          28.37   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Rickard Broddvall  1973    319          29.71   
  Södertälje Simsällskap                   
13  Jan Blomgren  1950    264          31.66   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mina Alpergin  2001    391          31.80   
  Upsala Simsällskap                   
Elin Kårehagen  2001    319          34.01   
  Nyköpings Simsällskap                   
Clara Hedling  2001    309          34.40   
  Arvika Simsällskap                   
Carolina Jonsson  2002    267          36.10   
  Södertälje Simsällskap                   
Linnea Yu Hammaarsten  2002    256          36.64   
  Södertälje Simsällskap                   
Thea Boij Du Rietz  2002    242          37.30   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Miranda Kristiansson  2001    221          38.46   
  Arvika Simsällskap                   
Matilda Kristiansson  2001    212          39.00   
  Arvika Simsällskap                   
Mimmi Busck  2001    210          39.14   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
10  Filippa Malmström  2003    201          39.72   
  Södertälje Simsällskap                   
11  Hanna Moberg  2001    198          39.90   
  Gimo Simsällskap                   
12  Linnea Gipperth  2003    193          40.22   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
13  Angelica Blomberg  2002    187          40.66   
  Södertälje Simsällskap                   
14  Christina Floby  2003    183          40.98   
  Södertälje Simsällskap                   
15  Elin Nano  2003    182          41.03   
  Södertälje Simsällskap                   
16  Louise Ericsson  2001    171          41.86   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
17  Selma Petré  2002    158          42.99   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
18  Johanna Korsner Borg  2002    152          43.60   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
19  Nadia Welin-Berger  2002    148          43.92   
  Södertälje Simsällskap                   
20  Linn Degerlund  2001    89          52.04   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Jansmarker  1999    416          31.14   
  Södertälje Simsällskap                   
Tina Huslid  2000    392          31.78   
  Södertälje Simsällskap                   
Astrid Hammar  2000    358          32.73   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
Lovisa Sved  2000    333          33.53   
  Upsala Simsällskap                   
Victoria Taylor  1999    319          34.01   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Lisa Holmqvist  1999    318          34.06   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Lisa Carlsson  1999    297          34.84   
  Upsala Simsällskap                   
Josefine Fernqvist  2000    284          35.36   
  Oxelösunds Simsällskap                   
Viktoria Schützer  1999    263          36.28   
  Arvika Simsällskap                   
10  Andrea Grill  2000    241          37.36   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
11  Anastasya Chainago  2000    209          39.18   
  Södertälje Simsällskap                   
12  Patricia Bengtsson  1999    175          41.55   
  Oxelösunds Simsällskap                   
13  Weronika Mandrela  2000    115          47.82   
  Oxelösunds Simsällskap                   
Anna Bäckdahl  1999              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erica Christensen  1997    451          30.31   
  Södertälje Simsällskap                   
Ellen Holmberg  1998    423          30.98   
  Upsala Simsällskap                   
Sara Emmesjö  1998    415          31.16   
  Södertälje Simsällskap                   
Anna Persson  1997    374          32.28   
  Arvika Simsällskap                   
Elvira Andersson  1997    355          32.84   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
Ella Hursti  1998    257          36.58   
  Upsala Simsällskap                   
Marie Persson  1997    253          36.78   
  Arvika Simsällskap                   
Ida Lindquist  1998    246          37.13   
  Österby Simsällskap                   
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    521          28.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Su Oltner  1969    499          29.32   
  Södertälje Simsällskap                   
Linnea Fridman  1995    474          29.81   
  Södertälje Simsällskap                   
Mathilda Dahlin  1995    473          29.84   
  Södertälje Simsällskap                   
Johanna Nilsson  1996    462          30.08   
  Arvika Simsällskap                   
Moa Fredin  1996    460          30.12   
  Södertälje Simsällskap                   
Malin Burman  1996    432          30.76   
  Upsala Simsällskap                   
Sara Huslid  1995    412          31.25   
  Södertälje Simsällskap                   
Cornelia Kesti  1995    401          31.52   
  Upsala Simsällskap                   
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Axel Bystedt  2001    142  1:34.37  3:19.28  5:05.12    6:48.08   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Seeliger  2000    361  1:09.73  2:27.12  3:44.66    4:58.86   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Henriksson  1999    259  1:19.82  2:44.96  4:10.03    5:33.68   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Emil Lundgren  2000    222  1:20.29  2:51.31  4:23.94    5:51.17   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Gabriel Bachir  2000    138  1:35.00  3:17.93  5:06.24    6:51.94   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Guillermo Illanes  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrik Nilsson  1997    487  1:03.01  2:11.64  3:21.87    4:30.51   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elias Altman  1998    412  1:06.78  2:19.77  3:34.16    4:45.91   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Ludwig Hareskog  1998    378  1:07.97  2:23.55  3:40.46    4:54.21   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Simon Gipperth  1998    377  1:09.50  2:26.67  3:43.31    4:54.59   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Roger Öncu  1997    360  1:07.30  2:23.85  3:42.42    4:58.97   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Theodor Hansson  1994    595  59.15  2:02.53  3:08.48    4:12.99   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Oskar Emanuelsson  1994    479  1:02.51  2:11.84  3:22.11    4:32.02   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Bo Wänghammar  1960    306  1:14.20  2:35.66  3:57.56    5:15.80   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alva Lindby  2001    192  1:35.24  3:18.60  5:00.37    6:47.41   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Louise Ericsson  2001    169  1:37.28  3:26.03  5:16.23    7:05.04   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilma Ramdén  2000    429  1:12.16  2:31.94  3:53.97    5:11.37   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Klara Eriksson  2000    422  1:12.09  2:33.20  3:52.93    5:13.11   
  Nyköpings Simsällskap                   
                     
Hermella Alem  2000    393  1:17.34  2:39.36  4:00.49    5:20.62   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Emma Widen  1999    330  1:19.62  2:46.40  4:15.30    5:40.10   
  Österby Simsällskap                   
                     
Emelie Blomberg  1999    321  1:18.91  2:43.70  4:16.01    5:43.02   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Sara Tillenius  2000    301  1:22.16  2:53.49  4:24.29    5:50.50   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Wilma Frisch  2000              DNF   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexandra Engsoo  1998    516  1:10.22  2:24.82  3:39.32    4:52.91   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Linnéa Carlsson  1998    494  1:08.73  2:24.70  3:41.96    4:57.14   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Erica Christensen  1997    488  1:11.15  2:27.38  3:43.17    4:58.31   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Marie Persson  1997    277  1:24.19  2:57.78  4:30.71    6:00.48   
  Arvika Simsällskap                   
                     
Jennifer Sällström  1997    256  1:22.24  2:57.61  4:35.62    6:09.99   
  Upsala Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofi Cyréus  1971    497  1:10.63  2:25.95  3:42.17    4:56.64   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Johanna Nilsson  1996    469  1:11.00  2:28.13  3:45.48    5:02.46   
  Arvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Hellberg  2001    173  46.34  1:37.00  2:36.58    3:17.74   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Axel Moureau  2001    171  45.70  1:36.97  2:34.70    3:18.27   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Pontus Jonsson  2000    282  38.53  1:23.34  2:09.08    2:47.86   
  Stockholmspolisens Sim IF                   
                     
Oscar Andersson  2000    247  36.79  1:22.78  2:14.40    2:55.38   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Carl Göransson  2000    242  37.97  1:21.71  2:16.36    2:56.72   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Anton Särnblad  2000    211  39.86  1:28.64  2:23.19    3:04.79   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Elias Gipperth  2000              DSQ   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludwig Hareskog  1998    345  35.18  1:16.31  2:01.13    2:36.98   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Fredric Wernqvist  1998    269  33.85  1:17.60  2:10.30    2:50.43   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Simon Gipperth  1998    261  40.20  1:25.97  2:15.63    2:52.16   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fabian Bergman  1994    618  27.25  59.03  1:38.40    2:09.23   
  Saltsjöbadens Idrottsförening                   
                     
Axel Dahlbom  1996    376  30.76  1:09.66  1:55.04    2:32.56   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ronny Oltner  1956    360  32.36  1:12.62  1:57.93    2:34.76   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
Rickard Broddvall  1973    261  38.68  1:23.56  2:10.93    2:52.19   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Upsala S Dam Lag 1  1998    439          4:34.00   
  Upsala Simsällskap                   
  Malin Burman  1996      32.35  1:09.43      1:09.43   
  Linnéa Carlsson  1998      29.50  1:03.06      2:12.49   
  Ellen Holmberg  1998      32.18  1:09.31      3:21.80   
  Mina Alpergin  2001      34.79  1:12.20      4:34.00   
                     
Arvika SS Damer    275          5:20.37   
  Arvika Simsällskap                   
  Miranda Kristiansson  2001      37.90  1:23.39      1:23.39   
  Johanna Karlsson  1995      34.24  1:13.69      2:37.08   
  Matilda Kristiansson  2001      39.52  1:24.95      4:02.03   
  Clara Hedling  2001      35.82  1:18.34      5:20.37   
                     
 
Gren 24, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Södertälje Herr Lag 1    553          3:43.38   
  Södertälje Simsällskap                   
  Erik Brandt  1999      27.55  58.24      58.24   
  Theodor Hansson  1994      25.84  54.32      1:52.56   
  Oskar Emanuelsson  1994      26.17  55.41      2:47.97   
  Alexander Kesenci  1995      26.02  55.41      3:43.38   
                     
Upsala S Herrar Lag 1  1992    500          3:50.97   
  Upsala Simsällskap                   
  Leon Lindström  1996      27.34  57.25      57.25   
  Nathaniel Jousefi  1997      26.72  56.54      1:53.79   
  Fredrik Nilsson  1997      27.78  58.53      2:52.32   
  Christian Björkgren  1990      27.71  58.65      3:50.97   
                     
Upsala S Herrar Lag 2  1997    456          3:58.10   
  Upsala Simsällskap                   
  Jakob Granelli  1995      26.77  57.47      57.47   
  Edmon Torosyan  1997      27.96  1:00.11      1:57.58   
  Axel Dahlbom  1996      27.94  59.86      2:57.44   
  John Bankefors  1996      28.41  1:00.66      3:58.10   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Klara Eriksson  2000    414  1:13.84  2:37.23  4:00.62  5:24.68  10:50.04   
  Nyköpings Simsällskap        6:46.86  8:10.49  9:32.08       
                     
Elin Jansmarker  1999    405  1:13.63  2:34.59  3:56.46  5:19.76  10:54.77   
  Södertälje Simsällskap        6:43.15  8:07.49  9:32.31       
                     
Tina Huslid  2000    337  1:14.90  2:38.38  4:04.78  5:33.26  11:36.10   
  Södertälje Simsällskap        7:03.52  8:34.88  10:06.57       
                     
Emma Widen  1999    329  1:20.82  2:48.70  4:20.05  5:51.05  11:41.83   
  Österby Simsällskap        7:24.06  8:51.79  10:21.17       
                     
Sara Tillenius  2000              DSQ   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Erica Christensen  1997              DNF   
  Södertälje Simsällskap                   
                     
 
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Sofi Cyréus  1971    499  1:12.93  2:30.29  3:47.97  5:05.56  10:10.81   
  Södertälje Simsällskap        6:22.11  7:39.07  8:55.96       
                     
Johanna Nilsson  1996    472  1:12.23  2:30.19  3:49.00  5:07.96  10:22.12   
  Arvika Simsällskap        6:26.75  7:45.95  9:05.36       
                     
Mathilda Dahlin  1995    454  1:12.42  2:30.18  3:49.58  5:09.99  10:30.42   
  Södertälje Simsällskap        6:30.31  7:50.12  9:10.58       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Robert Hellberg  2001    181  1:30.66  3:11.22  4:55.47  6:32.13  13:03.25   
  Södertälje Simsällskap        8:13.49  9:53.38  11:31.13       
                     
Sebastian Soume  2001    163  1:37.51  3:19.93  5:02.48  6:46.22  13:31.00   
  Södertälje Simsällskap        8:29.73  10:12.57  11:54.38       
                     
Axel Bystedt  2001    154  1:32.62  3:17.98  5:05.07  6:52.35  13:47.24   
  Södertälje Simsällskap        8:38.84  10:24.89  12:09.20       
                     
 
Gren 26, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Erik Brandt  1999    418  1:07.34  2:23.22  3:38.68  4:55.27  9:52.91   
  Södertälje Simsällskap        6:11.19  7:27.78  8:42.20