Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Resultat från Arena Cup Enköping 2017"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Resultat från Arena Cup Enköping 2017


2017-04-03   08:40:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            23.44   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            16.33   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            16.90   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            16.99   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            17.59   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            18.24   
Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            18.99   
Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            19.08   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap            19.09   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            19.12   
10  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            19.16   
11  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            19.26   
12  Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            19.47   
13  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            19.54   
14  Ida Högback  2006  Västerås Simsällskap            20.04   
15  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            21.25   
16  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            22.60   
16  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            22.60   
18  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            23.16   
19  Lisa Kroon  2006  Simklubben Ena            24.12   
20  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            24.14   
Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            DSQ   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            14.89   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            15.86   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            15.98   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            16.22   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            16.23   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            16.43   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            16.49   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            16.59   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            16.64   
10  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            16.65   
11  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            16.66   
12  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            16.99   
13  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            17.08   
14  Tea Persson  2004  Simklubben Ena            17.15   
15  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            17.19   
16  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            17.21   
17  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            17.24   
18  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            17.39   
19  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            17.67   
20  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            17.76   
21  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            18.01   
22  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            18.02   
23  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            18.28   
24  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            18.50   
25  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            18.53   
26  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            18.80   
27  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            18.81   
28  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            19.14   
29  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            19.26   
30  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            19.61   
31  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb            19.97   
32  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.02   
33  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            20.28   
34  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            20.57   
35  Monica Zhan  2005  Västerås Simsällskap            20.66   
36  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            20.89   
37  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            21.25   
38  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            21.44   
39  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            22.67   
40  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            22.84   
41  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap            23.72   
42  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            28.15   
Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            DSQ   
Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            14.27   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            14.71   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            14.75   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            14.82   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            15.13   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            15.15   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening            15.19   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            15.27   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            15.36   
10  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            15.59   
10  Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            15.59   
12  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            15.61   
13  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            15.75   
14  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            15.77   
15  Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            15.79   
16  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            15.82   
17  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            15.83   
18  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            15.92   
19  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            15.95   
20  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            16.04   
21  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            16.08   
22  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            16.18   
23  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            16.27   
24  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            16.36   
25  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening            16.42   
26  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            16.43   
27  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            16.45   
28  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            16.50   
28  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap            16.50   
30  Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena            16.51   
31  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            16.70   
32  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            16.76   
33  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            16.79   
34  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            16.93   
35  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            17.13   
36  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            17.31   
37  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.41   
37  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            17.41   
39  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening            17.44   
40  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            17.46   
41  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            17.60   
42  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            17.65   
42  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            17.65   
44  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening            17.69   
45  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            17.83   
46  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            17.93   
47  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            18.02   
48  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            18.07   
49  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening            18.10   
50  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            18.31   
51  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            18.43   
52  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            18.48   
53  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            18.51   
54  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            18.65   
55  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            18.77   
56  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            18.81   
57  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            18.93   
58  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.10   
59  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.64   
60  Daniella Ohlsson  2003  Simklubben Ena            19.74   
61  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            20.43   
62  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            20.71   
63  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            20.98   
64  Ella From  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.57   
Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            18.34   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap            20.26   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            20.32   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            20.34   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            22.29   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            22.60   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap            23.22   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            23.98   
Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            27.39   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            16.43   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            16.74   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            17.27   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            17.37   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            17.89   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            18.10   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            18.10   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            20.16   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            20.19   
10  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap            21.29   
11  Samuel Johansson-Hemström  2005  Sala Simsällskap            28.25   
Kasper Pettersson  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Jean Kortas  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
Karen Oskanyan  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            13.27   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            13.92   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            14.07   
Max Karlsson  1997  Upplands-Bro Simsällskap            14.22   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            15.00   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            15.55   
Lucas Kokki  2003  Västerås Simsällskap            15.69   
Lukas Hakeskytt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            15.69   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            15.78   
10  Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            15.80   
11  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            15.85   
12  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            16.23   
13  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            16.46   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            17.21   
15  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            17.65   
16  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            17.89   
17  Julius Mornils Flender  2002  Upplands-Bro Simsällskap            18.78   
18  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.82   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            24.23   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            25.48   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            28.15   
Victoria Rosling  2008  Simklubben Ena            30.43   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            30.85   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            19.11   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            19.21   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            19.49   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap            19.65   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            20.37   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            21.01   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.06   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            21.10   
Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            21.63   
10  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.06   
11  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            22.29   
12  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            22.33   
13  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            22.37   
14  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            22.45   
15  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            22.50   
16  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            22.62   
17  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            22.68   
18  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            22.70   
19  Leia Ångman  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.08   
20  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            23.42   
21  Lisa Kroon  2006  Simklubben Ena            23.58   
22  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            23.75   
23  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            23.76   
24  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            23.92   
25  Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            24.79   
26  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            25.32   
27  Ida Högback  2006  Västerås Simsällskap            25.57   
28  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            26.44   
29  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            26.70   
30  Lisa Andersson  2007  Simklubben Ena            27.36   
31  Aurora Pinho  2006  Skuru Idrottsklubb            28.17   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            16.46   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            17.18   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            17.34   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            17.35   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            17.65   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            18.40   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            18.41   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            18.73   
Tea Persson  2004  Simklubben Ena            18.74   
10  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            18.85   
11  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            18.94   
12  Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            18.95   
12  Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            18.95   
14  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            19.17   
15  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            19.24   
16  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.43   
17  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.85   
18  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            19.91   
18  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            19.91   
20  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            19.98   
21  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.02   
22  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.24   
23  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            20.31   
24  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            20.63   
25  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            20.73   
26  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            20.92   
27  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            20.97   
28  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            21.18   
29  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            21.21   
30  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            21.62   
31  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            21.66   
32  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            21.74   
33  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            21.75   
34  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            21.89   
35  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb            23.03   
36  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            23.14   
37  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            23.56   
38  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap            23.65   
39  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            24.00   
40  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            24.02   
41  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            24.22   
42  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            25.02   
43  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            26.38   
44  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            26.51   
Hanna Schwitzky  2005  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            15.77   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            16.21   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena            16.52   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            16.64   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            16.78   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            16.79   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            16.85   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            16.92   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            17.13   
10  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            17.15   
11  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            17.18   
12  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.36   
13  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            17.43   
14  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            17.60   
15  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            17.61   
16  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap            17.63   
17  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            17.74   
18  Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            17.94   
19  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            18.34   
20  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            18.38   
21  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            18.39   
22  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            18.43   
23  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            18.47   
24  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening            18.56   
25  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            18.76   
26  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            18.85   
27  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            18.90   
28  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening            18.97   
29  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            18.98   
30  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            18.99   
31  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            19.20   
32  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening            19.21   
33  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.29   
34  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            19.31   
35  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            19.33   
36  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.38   
37  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.64   
38  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            19.66   
39  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.70   
40  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening            19.85   
41  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            19.95   
42  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            20.07   
43  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            20.26   
44  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            20.28   
45  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.29   
46  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            20.32   
47  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            20.58   
48  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            20.70   
49  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            20.86   
50  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening            20.87   
51  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            20.90   
52  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            20.98   
53  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.07   
54  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            21.63   
55  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            21.75   
56  Ella From  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.82   
57  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            22.15   
58  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            22.67   
59  Armita Samani  2003  Västerås Simsällskap            23.02   
60  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            23.49   
61  Alma Viberg  2003  Gustavsbergs Simsällskap            23.86   
62  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap            24.50   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  11:33   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            25.94   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            26.36   
Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            38.57   
Eric Zetterberg  2009  Simklubben Ena            40.42   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            18.80   
Filip Bjällås  2007  Upplands-Bro Simsällskap            21.18   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap            21.50   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            22.00   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            22.02   
Wilhelm Gullberg  2006  Sala Simsällskap            23.13   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            23.48   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.65   
Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            23.85   
10  William Emilsson  2006  Västerås Simsällskap            23.99   
11  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            24.33   
12  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            24.93   
13  Axel Eriksson  2006  Sala Simsällskap            26.22   
14  Thomas Zhan  2007  Västerås Simsällskap            28.77   
15  Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap            30.57   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            17.71   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            17.80   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            17.91   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            18.53   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            18.72   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            19.73   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            19.95   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            21.06   
Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap            21.57   
10  Samuel Johansson-Hemström  2005  Sala Simsällskap            22.81   
11  Karen Oskanyan  2005  Hedemora Simsällskap            23.25   
12  Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            23.56   
13  Mikael Ajjan  2004  Västerås Simsällskap            23.91   
14  Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap            24.21   
15  Thor Pedro  2005  Västerås Simsällskap            26.06   
16  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb            32.51   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            16.07   
Max Karlsson  1997  Upplands-Bro Simsällskap            16.77   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            17.17   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            17.34   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            17.78   
Lukas Hakeskytt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.95   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            17.99   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            18.14   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            18.17   
10  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            18.79   
11  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.44   
12  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            19.48   
13  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            19.50   
14  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.00   
15  Julius Mornils Flender  2002  Upplands-Bro Simsällskap            22.35   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:33 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            26.69   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            33.40   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            34.19   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            20.98   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap            21.17   
Leia Ångman  2006  Upplands-Bro Simsällskap            21.22   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            21.50   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            21.88   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            21.97   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            22.26   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.67   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            22.75   
10  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            22.82   
11  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            23.46   
12  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            23.57   
13  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            23.81   
14  Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            24.33   
14  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            24.33   
16  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            24.39   
17  Lisa Kroon  2006  Simklubben Ena            25.03   
18  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            25.08   
19  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            25.42   
20  Ida Högback  2006  Västerås Simsällskap            25.44   
21  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            26.76   
22  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            26.86   
23  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            27.15   
24  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            27.28   
25  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            27.29   
26  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            28.16   
27  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            28.80   
Klara Sätterström  2007  Simklubben Ena            DSQ   
Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            DSQ   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lisa Andersson  2007  Simklubben Ena            DSQ   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            17.15   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            17.33   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            18.03   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            18.80   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            19.00   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            19.16   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            19.32   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            19.48   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            19.51   
10  Tea Persson  2004  Simklubben Ena            19.65   
11  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.86   
12  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.04   
13  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            20.35   
14  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            20.72   
15  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            20.75   
16  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            20.85   
17  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            20.86   
17  Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            20.86   
19  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.88   
20  Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            20.91   
21  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            21.01   
22  Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            21.50   
23  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb            21.85   
24  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            21.97   
25  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            21.98   
26  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            22.37   
27  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            22.41   
28  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            22.69   
29  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            22.80   
30  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            23.04   
31  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            23.05   
32  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            23.21   
33  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            23.47   
33  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            23.47   
35  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap            23.90   
36  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            24.34   
37  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            24.46   
38  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            25.36   
39  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            25.57   
40  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            28.36   
41  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            28.62   
42  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            31.28   
43  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            33.53   
Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            16.92   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            17.39   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            17.58   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            17.87   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            17.94   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            17.95   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            18.16   
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            18.45   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            18.58   
10  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            18.64   
11  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            18.75   
12  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.90   
13  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            18.91   
14  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            18.96   
14  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            18.96   
16  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.02   
17  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.04   
18  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            19.11   
19  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            19.31   
20  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            19.35   
21  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            19.36   
22  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            19.48   
23  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            19.75   
23  Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena            19.75   
25  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening            19.85   
26  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening            19.88   
26  Lilla Weninger  2001  Arvika Simsällskap            19.88   
28  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            19.89   
29  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.22   
30  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            20.27   
31  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            20.33   
32  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening            20.50   
33  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            20.56   
34  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            20.76   
35  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap            20.80   
36  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            20.84   
37  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            20.97   
38  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            21.09   
39  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            21.21   
40  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.66   
41  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            21.68   
42  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            21.83   
43  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            21.88   
44  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening            21.89   
45  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            21.96   
46  Cynthia Khawam  2003  Västerås Simsällskap            22.07   
47  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            22.29   
48  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            22.37   
49  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            22.56   
50  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            22.62   
51  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap            22.70   
52  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            23.17   
53  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            23.50   
54  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            23.70   
55  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            24.04   
56  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            24.15   
57  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            24.22   
58  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            24.57   
Daniella Ohlsson  2003  Simklubben Ena            DSQ   
Ella From  2003  Upplands-Bro Simsällskap            DSQ   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            32.03   
Eric Zetterberg  2009  Simklubben Ena            DSQ   
Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.56   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap            21.70   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            22.87   
Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap            24.29   
Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            24.45   
Wilhelm Gullberg  2006  Sala Simsällskap            25.42   
Thomas Zhan  2007  Västerås Simsällskap            26.35   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap            26.54   
Axel Eriksson  2006  Sala Simsällskap            26.67   
10  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            26.78   
11  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            26.82   
12  Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            28.06   
13  Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            28.42   
14  Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            29.74   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            DSQ   
William Emilsson  2006  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            18.65   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            19.26   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            19.86   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            20.37   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            20.54   
Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap            21.07   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            21.91   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            22.62   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            22.93   
10  Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            23.20   
11  Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            23.33   
12  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap            23.83   
13  Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            24.30   
14  Samuel Johansson-Hemström  2005  Sala Simsällskap            26.79   
15  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb            30.45   
Karen Oskanyan  2005  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Mikael Ajjan  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            15.98   
Max Karlsson  1997  Upplands-Bro Simsällskap            16.75   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            17.15   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            17.24   
Lukas Hakeskytt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            17.86   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            18.15   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            18.51   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            18.67   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            19.11   
10  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            19.20   
11  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            19.98   
12  Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            20.75   
13  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.13   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.51   
15  Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            21.55   
16  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.63   
17  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            21.94   
18  Julius Mornils Flender  2002  Upplands-Bro Simsällskap            22.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            19.46   
Elvira Isakson  2008  Skuru Idrottsklubb            23.11   
Aziza Osman  2008  Simklubben Ena            32.65   
Victoria Rosling  2008  Simklubben Ena            33.29   
Emilia Bakas  2008  Simklubben Ena            44.35   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            15.49   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            16.26   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            16.51   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            16.59   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            17.02   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap            17.20   
Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            17.21   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            17.26   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap            17.34   
10  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            17.52   
11  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb            17.74   
12  Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap            17.75   
13  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            18.01   
14  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb            18.48   
15  Tindra Bärgård  2006  Simklubben Ena            18.89   
16  Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap            18.90   
17  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            19.05   
18  Ida Högback  2006  Västerås Simsällskap            19.26   
19  Lisa Kroon  2006  Simklubben Ena            19.39   
20  Alice Blomqvist  2006  Skuru Idrottsklubb            19.41   
21  Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            19.67   
22  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            19.77   
23  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            19.87   
24  Leia Ångman  2006  Upplands-Bro Simsällskap            19.92   
25  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            20.36   
26  Alicia Ståhlberg  2007  Skuru Idrottsklubb            20.45   
27  Leia Bölja-Strandlund  2007  Fagersta Simklubb            20.80   
28  Julia Rodriguez Räms  2007  Skuru Idrottsklubb            20.91   
29  Laura Nelson  2006  Skuru Idrottsklubb            21.15   
30  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            21.45   
31  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            22.18   
32  Aurora Pinho  2006  Skuru Idrottsklubb            23.99   
33  Lisa Andersson  2007  Simklubben Ena            24.43   
34  Elna Zetterberg  2007  Simklubben Ena            25.87   
35  Klara Sätterström  2007  Simklubben Ena            31.89   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            14.29   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            14.52   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb            14.67   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            14.70   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena            14.79   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap            14.82   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap            14.93   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            15.00   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap            15.08   
10  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap            15.16   
11  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            15.25   
12  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            15.34   
13  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            15.35   
14  Tea Persson  2004  Simklubben Ena            15.42   
15  Dione Bölja-Strandlund  2004  Fagersta Simklubb            15.50   
16  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            15.62   
17  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            15.65   
18  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            15.93   
19  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena            15.97   
20  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            16.12   
21  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            16.21   
22  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            16.30   
23  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            16.33   
24  Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            16.43   
25  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            16.53   
25  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            16.53   
27  Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb            16.57   
28  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            16.97   
29  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            17.75   
29  Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            17.75   
31  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb            17.81   
32  Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            17.96   
33  Linnea Malm  2005  Upplands-Bro Simsällskap            18.30   
34  Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            18.48   
35  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap            18.56   
36  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap            18.67   
37  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb            18.93   
38  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb            18.99   
39  Liv Boman  2005  Sala Simsällskap            19.05   
40  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap            19.46   
41  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            20.08   
42  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            20.21   
43  Emilia Nilsson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            20.75   
44  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap            21.35   
45  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap            25.31   
46  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            29.29   
Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena            13.70   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            13.92   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            14.06   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap            14.07   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena            14.10   
Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap            14.13   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            14.25   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            14.44   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena            14.44   
10  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            14.45   
11  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            14.52   
12  Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap            14.60   
13  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena            14.63   
14  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            14.64   
15  Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap            14.70   
16  Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena            14.74   
17  Filippa Strömberg  1999  Grums Simsällskap            14.84   
18  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            14.94   
19  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            15.07   
20  Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening            15.09   
21  Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            15.10   
22  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            15.12   
23  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            15.14   
24  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            15.17   
25  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening            15.18   
26  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening            15.25   
27  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            15.28   
27  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            15.28   
29  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            15.29   
30  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening            15.30   
31  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            15.32   
32  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            15.42   
33  Lilla Weninger  2001  Arvika Simsällskap            15.62   
33  Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            15.62   
35  Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            15.77   
36  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            15.79   
37  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            15.81   
38  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            15.96   
38  Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening            15.96   
40  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening            16.01   
41  Elin Bergman  2001  Upplands-Bro Simsällskap            16.11   
41  Johanna Uzelac  2003  Västerås Simsällskap            16.11   
43  Filippa Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            16.14   
44  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening            16.20   
45  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap            16.22   
46  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap            16.23   
47  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            16.24   
48  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            16.33   
49  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            16.34   
50  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            16.38   
51  Jennifer Sjöborg  2003  Upplands-Bro Simsällskap            16.41   
52  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening            16.42   
53  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening            16.58   
54  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            16.59   
54  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb            16.59   
56  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            16.81   
57  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            16.87   
58  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            17.05   
59  Amelie Muhr  2003  Västerås Simsällskap            17.08   
60  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            17.28   
61  Daniella Ohlsson  2003  Simklubben Ena            17.57   
62  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb            18.17   
63  Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            18.30   
64  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            18.40   
65  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            18.45   
66  Ella From  2003  Upplands-Bro Simsällskap            18.48   
67  Cynthia Khawam  2003  Västerås Simsällskap            19.41   
68  Armita Samani  2003  Västerås Simsällskap            19.59   
69  Vera Vincent  2003  Upplands-Bro Simsällskap            19.92   
70  Alma Viberg  2003  Gustavsbergs Simsällskap            20.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oliver Struwe  2008  Sala Simsällskap            23.39   
Theo Pärlesson  2008  Arvika Simsällskap            26.58   
Pontus Asp Almström  2008  Simklubben Ena            28.11   
Eric Zetterberg  2009  Simklubben Ena            32.83   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            16.61   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            17.11   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap            18.49   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            18.72   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap            19.30   
Albert Sjögren  2007  Upplands-Bro Simsällskap            19.50   
Wilhelm Gullberg  2006  Sala Simsällskap            20.16   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap            20.26   
Lucas Sjöborg  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.34   
10  Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            20.38   
11  Henrik Jogell  2006  Upplands-Bro Simsällskap            20.75   
12  Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap            21.17   
13  Noel Larsson  2006  Sala Simsällskap            21.62   
13  William Emilsson  2006  Västerås Simsällskap            21.62   
15  Axel Eriksson  2006  Sala Simsällskap            22.07   
16  Thomas Zhan  2007  Västerås Simsällskap            24.79   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            14.75   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            14.76   
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap            15.24   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            15.28   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            15.28   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            16.12   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            16.17   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb            16.36   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            16.44   
10  Oliver Stafferöd  2004  Skuru Idrottsklubb            16.71   
11  Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap            17.29   
12  Max Samuelsson  2005  Sala Simsällskap            17.91   
12  Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            17.91   
14  Karen Oskanyan  2005  Hedemora Simsällskap            18.79   
15  Samuel Johansson-Hemström  2005  Sala Simsällskap            19.40   
16  Erik Norén  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            20.74   
17  Thor Pedro  2005  Västerås Simsällskap            22.35   
18  Jean Kortas  2005  Västerås Simsällskap            23.92   
19  Gabriel Lekander  2005  Skuru Idrottsklubb            24.60   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Karlsson  1997  Upplands-Bro Simsällskap            13.07   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            13.21   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            13.25   
Fredrik Renström  1999  Upplands-Bro Simsällskap            13.65   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            13.94   
Lukas Hakeskytt  2003  Upplands-Bro Simsällskap            14.18   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            14.53   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            14.72   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            14.76   
10  Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena            14.80   
11  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            14.89   
12  Anton Nordström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            15.55   
13  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            15.61   
14  Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap            15.79   
15  Lucas Kokki  2003  Västerås Simsällskap            15.88   
16  Julius Mornils Flender  2002  Upplands-Bro Simsällskap            16.20   
17  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening            16.35   
18  Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap            16.70   
19  Oskar Kristoffersson  2003  Upplands-Bro Simsällskap            16.89   
20  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            17.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  12:54 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  21:50   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    36.78        1:18.65   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    39.75        1:24.27   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    41.76        1:31.41   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap    44.44        1:37.13   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    47.73        1:39.31   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap    50.13        1:46.81   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    35.66        1:16.57   
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    35.87        1:17.50   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    38.75        1:23.20   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.03        1:26.43   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    39.93        1:26.54   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    39.81        1:27.11   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    40.56        1:29.52   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    42.31        1:31.09   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.23        1:32.89   
10  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    41.54        1:34.82   
11  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap    44.63        1:37.22   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.90        1:11.24   
Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    35.38        1:15.01   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    34.18        1:15.90   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    38.67        1:20.72   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap    39.76        1:25.63   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    39.80        1:25.77   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    39.06        1:26.07   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    40.17        1:26.93   
Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    41.99        1:28.40   
10  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.70        1:28.76   
11  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    39.91        1:29.56   
12  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    42.63        1:34.22   
13  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    43.80        1:35.66   
14  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    42.35        1:37.42   
15  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.69        1:38.00   
16  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    45.62        1:39.77   
17  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    51.32        1:43.29   
Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Ivy Hongwilai  2002  Sala Simsällskap            DSQ   
Kolbrún Jónsdóttir  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Natalia Santana Perea  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    35.71        1:14.19   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    35.49        1:15.28   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    38.42        1:19.03   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    37.98        1:20.09   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    41.22        1:23.89   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    39.80        1:25.71   
Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening    40.09        1:33.71   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  21:50 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    40.39        1:28.20   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    47.49        1:40.74   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    35.30        1:13.65   
Gustaf Walldén  2003  Simklubben Ena    38.02        1:19.92   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.08        1:24.95   
Rikard Turén  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.15        1:29.15   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    42.80        1:34.63   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    31.28        1:05.73   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    34.64        1:14.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    39.29        1:19.89   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    44.09        1:30.36   
Cecilia Brunzell  2006  Västerås Simsällskap    44.68        1:31.15   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    44.25        1:33.02   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    49.15        1:38.82   
Elisha Cloudy Weerasinghe  2006  Hedemora Simsällskap    48.45        1:39.41   
Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    47.71        1:39.78   
Johanna Holmberg  2007  Västerås Simsällskap    49.65        1:41.92   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena    51.11        1:44.46   
10  Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    51.05        1:46.85   
11  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    54.46        1:52.09   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Degerlund  2004  Västerås Simsällskap    35.97        1:13.88   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    37.77        1:17.73   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    38.75        1:19.96   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    38.55        1:20.92   
Tea Persson  2004  Simklubben Ena    39.65        1:23.34   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    39.89        1:23.62   
Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    41.70        1:25.23   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.94        1:25.62   
Wilma Åhlen  2005  Skuru Idrottsklubb    43.69        1:28.93   
10  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.07        1:29.96   
11  Leia Eriksson  2004  Sala Simsällskap    44.06        1:30.24   
12  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    45.40        1:32.11   
13  Frida Nilsson  2004  Skuru Idrottsklubb    47.25        1:33.93   
14  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    43.76        1:33.98   
15  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.20        1:36.06   
16  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.90        1:38.80   
17  Nora Östman  2004  Skuru Idrottsklubb    50.06        1:42.31   
18  Tilda Hägbom  2005  Skuru Idrottsklubb    49.93        1:42.89   
19  Emilia Romberg  2005  Västerås Simsällskap    53.17        1:47.28   
20  Tyra Jalmert  2004  Skuru Idrottsklubb    52.94        1:48.30   
21  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    47.50        1:52.76   
22  Karolina Karlsson  2004  Hedemora Simsällskap    54.94        1:54.89   
23  Mira Pärleson  2005  Arvika Simsällskap    57.48        1:57.02   
24  Tindra Nyström  2005  Hedemora Simsällskap    58.50        2:02.00   
25  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap    59.88        2:03.55   
26  Hanna Lönnback Elfvén  2005  Hedemora Simsällskap    1:01.80        2:08.19   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nova Nahkala Nilsson  2004  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Sarah von der Burg  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Stella Nelson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Terese Lundberg  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    34.19        1:11.49   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.75        1:13.47   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    35.98        1:15.07   
Lovisa Königsson  2002  Simklubben Ena    36.99        1:15.11   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    39.41        1:20.61   
Linnea Kroon  2003  Simklubben Ena    39.47        1:21.19   
Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    41.74        1:24.17   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    40.93        1:24.49   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.15        1:24.61   
10  Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    43.21        1:27.80   
11  Tuva Sikström  2003  Västerås Simsällskap    43.28        1:28.50   
12  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    44.50        1:28.58   
13  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    43.94        1:29.67   
14  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    42.87        1:30.28   
15  Elvira Weid  2003  Spårvägen Simförening    44.71        1:30.83   
16  Carolina Modig  2003  Sala Simsällskap    45.46        1:31.89   
17  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.80        1:33.08   
18  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap    44.77        1:33.56   
19  Ella Pettersson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    47.15        1:35.81   
20  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    46.98        1:37.43   
21  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    49.07        1:38.22   
22  Matilda Larsson  2002  Västerås Simsällskap    46.89        1:38.87   
23  Ivy Hongwilai  2002  Sala Simsällskap    46.17        1:39.21   
24  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb    49.67        1:41.27   
Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    36.03        1:15.02   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    36.47        1:16.27   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    38.10        1:17.80   
Astrid Onno  2000  Spårvägen Simförening    38.87        1:19.45   
Ebba Bergqvist  2000  Västerås Simsällskap    39.69        1:20.20   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    40.96        1:24.72   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    42.96        1:27.76   
Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening    42.48        1:28.21   
Sofia Ekström  2001  Spårvägen Simförening    43.26        1:31.06   
10  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    44.47        1:33.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  01 april 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup    Utskriftsdatum  01 april 2017   
  Tävlingsort  Enköping    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  SK ENA         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2017         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    45.33        1:34.68   
Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb    49.47        1:43.32   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joel Brewitz  2005  Västerås Simsällskap    39.60        1:21.87   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.06        1:23.36   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    42.81        1:27.68   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    43.04        1:27.68   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    43.37        1:28.27   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    42.84