Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Höstsimmiaden 2012


Resultat Totalt - Officiell

bild 
 
  Tävling  Höstsimiaden i Arvika 2012    Utskriftsdatum  27 november 2012   
  Tävlingsort  Arvika    Utskriftstid  18:20   
  Arrangör  Wermlands SF & Arvika SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 november 2012         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    38.90  1:27.80  2:21.14    3:01.78   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    42.08  1:27.92  2:24.91    3:07.26   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    45.77  1:31.53  2:29.62    3:15.66   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    45.17  1:36.69  2:33.69    3:16.70   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    48.23  1:44.25  2:51.78    3:41.46   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    38.20  1:25.25  2:19.50    3:00.22   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    44.11  1:35.06  2:31.89    3:16.30   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    45.83  1:37.68  2:34.33    3:17.38   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    43.19  1:35.04  2:35.82    3:23.50   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.15        1:27.73   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    44.60        1:27.91   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    44.10        1:33.54   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    46.60        1:35.44   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    46.25        1:36.68   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    47.03        1:38.52   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    46.34        1:38.99   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    49.12        1:41.52   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    51.56        1:43.84   
10  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    51.26        1:44.02   
11  Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    50.86        1:44.73   
12  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    54.23        1:57.86   
13  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    59.30        1:58.52   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    35.64        1:18.07   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    43.56        1:34.67   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    53.91        1:48.31   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    55.11        1:52.98   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    58.50        2:00.51   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            17.79   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            18.83   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            19.17   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            19.53   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            20.36   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            20.68   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            22.31   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            25.40   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            16.61   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            17.59   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            18.76   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            20.69   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            20.74   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            21.07   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            21.26   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            25.34   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            28.85   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            18.70   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            18.82   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            20.15   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            20.38   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            22.05   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            22.49   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            23.18   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            23.32   
Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            30.76   
                     
 
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            20.94   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            23.82   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            24.09   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            24.11   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            24.78   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            25.52   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    45.41        1:35.71   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    45.75        1:35.76   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    47.40        1:41.92   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    49.19        1:42.07   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    49.01        1:44.11   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    55.08        1:59.77   
Kenza Bennani  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    51.36        1:45.74   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    49.77        1:46.48   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening            DNS   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    44.05        1:34.26   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    47.93        1:40.37   
Josehanna Lundgren-Wikstr  2001  Karlstads Simsällskap    47.75        1:42.63   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    52.53        1:50.73   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    53.20        1:50.76   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    51.65        1:51.06   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap    54.86        1:52.32   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    54.64        1:52.41   
Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    53.69        1:53.25   
10  Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    54.44        1:53.43   
11  Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    57.41        1:57.94   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    42.72        1:33.23   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    51.74        1:48.45   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    51.42        1:49.80   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    55.28        1:53.66   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    59.47        2:05.94   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.94        2:11.00   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            47.86   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            47.93   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            50.96   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            53.51   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            54.38   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            55.26   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            55.70   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            59.89   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            1:00.39   
10  Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            1:10.98   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            46.49   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            49.98   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            51.22   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            53.39   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            54.23   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            55.53   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            57.49   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            1:01.57   
Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            1:03.91   
10  Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            1:05.79   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            48.20   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            51.26   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            52.86   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            53.17   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            55.09   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            55.88   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            56.91   
Filippa Lundgren-Wikström  2003  Karlstads Simsällskap            1:02.28   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            1:02.77   
10  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            1:07.54   
11  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:08.01   
12  Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            1:08.55   
13  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            1:11.00   
14  Alva Strömberg  2003  Arvika Simsällskap            1:23.63   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            52.97   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            54.84   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            57.22   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            57.39   
Gustav Nygren  2003  Simklubben Solsta            59.34   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            59.99   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            1:00.69   
Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            1:03.43   
Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            1:03.74   
10  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:08.48   
11  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            1:13.78   
12  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            1:13.79   
Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    34.87        1:14.57   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    36.44        1:15.70   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.80        1:15.74   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    39.10        1:21.36   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    39.81        1:22.90   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    39.30        1:23.96   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    42.93        1:26.74   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    44.10        1:30.35   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap    43.97        1:33.09   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    33.36        1:11.21   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    36.00        1:16.61   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    38.83        1:20.28   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    40.23        1:22.85   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    43.35        1:36.38   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.24        1:19.92   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    39.24        1:20.70   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    39.44        1:21.19   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    39.44        1:21.81   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    39.95        1:25.32   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    41.66        1:25.40   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    40.63        1:26.77   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    41.12        1:28.54   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    41.30        1:28.56   
10  Josehanna Lundgren-Wikstr  2001  Karlstads Simsällskap    41.55        1:28.67   
11  Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    43.25        1:33.55   
12  Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    43.72        1:35.35   
13  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    46.40        1:38.73   
14  Majken Pettersson  2001  Arvika Simsällskap    51.39        1:46.79   
15  Julia Thorstensson  2001  Karlstads Simsällskap    54.42        1:54.40   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    30.95        1:05.60   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    41.85        1:29.28   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    44.84        1:35.40   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    45.29        1:36.67   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    48.59        1:42.08   
Viktor Svärd-Johansson  2001  Karlstads Simsällskap    49.05        1:44.29   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    1:54.93        1:54.93   
Jusuf Pasalic  2001  Arvika Simsällskap    1:14.37        2:38.23   
Jason Kim  2001  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            35.58   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            39.06   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            39.87   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            41.05   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            41.14   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            42.04   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            45.25   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            45.65   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            47.90   
10  Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            49.71   
11  Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            50.53   
Hanna Dellman  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Lisa Andersson  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            35.31   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            37.27   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            38.61   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            39.89   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            40.88   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            42.02   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            42.14   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            43.55   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            44.01   
10  Albin Slertman  2002  Arvika Simsällskap            47.57   
11  Simon Clarito  2002  Simklubben Solsta            52.15   
12  Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            53.85   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            37.08   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            37.77   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            41.00   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            41.03   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            41.31   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            41.46   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            42.63   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            42.73   
Emelie Julén  2003  Arvika Simsällskap            50.15   
10  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            52.77   
11  Adna Pasalic  2003  Arvika Simsällskap            53.41   
12  Filippa Lundgren-Wikström  2003  Karlstads Simsällskap            54.12   
13  Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            56.26   
14  Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            59.88   
15  Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            1:04.62   
16  Lejla Pasalic  2006  Arvika Simsällskap            1:10.81   
17  Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            1:11.22   
18  Alva Hedling  2004  Arvika Simsällskap            1:13.08   
19  Freja Jarefall  2004  Arvika Simsällskap            1:15.30   
20  Lisa Granqvist  2004  Arvika Simsällskap            1:16.58   
Alva Strömberg  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            42.75   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            43.13   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            43.82   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            44.18   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            45.12   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            45.88   
Anton Ivarsson  2003  Simklubben Solsta            48.89   
Gustav Nygren  2003  Simklubben Solsta            50.25   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            51.39   
10  Adam Thyberg  2003  Arvika Simsällskap            54.27   
11  Oscar Hultfeldt  2004  Säffle Simsällskap            57.77   
12  Eugene Kim  2004  Arvika Simsällskap            58.71   
13  Isa Kuzey  2004  Arvika Simsällskap            1:01.90   
14  Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            1:04.19   
15  William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap            1:07.37   
16  Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:13.20   
17  Gustaf Thyberg  2004  Arvika Simsällskap            1:14.12   
18  Yakup Kuzey  2005  Arvika Simsällskap            1:23.68   
Filip Nilsson  2003  Arvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  2000  Karlskoga Simförening            2:43.84   
  Inez Rydh-Dufva  2001      41.11        41.11   
  Saga Grandelius  2001      47.91        1:29.02   
  Alexandra Kinell  2000      38.89        2:07.91   
  Linn Granlund  2001      35.93        2:43.84   
                     
Solsta  Simklubben Solsta            2:49.14   
  Tess Rangedahl  2000      40.35        40.35   
  Emelie Larsson  2000      46.83        1:27.18   
  Agnes Eklund Ramböl  2001      45.71        2:12.89   
  Felicia Lindahl  2001      36.25        2:49.14   
                     
Flickor Lag 1 Arvika SS  2000  Arvika Simsällskap            2:58.52   
  Anna Bohman  2000      49.77        49.77   
  Clara Hedling  2001      41.63        1:31.40   
  Elin Bohman  2000      46.26        2:17.66   
  Matilda Kristiansson  2001      40.86        2:58.52   
                     
Karlstads SS F 12 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
  Rebecca Larsson-Tammi  2001      48.98        48.98   
  Julia Thorstensson  2001      56.96        1:45.94   
                     
Säffle SS Lag F12  2000  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 26, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P 12 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            2:41.02   
  Linus Andersson  2001      42.16        42.16   
  Axel Rönnquist  2001      53.20        1:35.36   
  Johan Rydahl  2001      32.91        2:08.27   
  Uros Jovancic  2000      32.75        2:41.02   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2000  Karlskoga Simförening            2:53.13   
  Alexander Nylén  2000      38.73        38.73   
  Oliver Fernandez-Granqvis  2002      52.57        1:31.30   
  Marcus Hellberg  2000      39.00        2:10.30   
  Victor Lübeck  2002      42.83        2:53.13   
                     
Pojkar Lag 1 Arvika SS  2000  Arvika Simsällskap            3:09.56   
  Filip Lewin  2002      45.90        45.90   
  Emil Kristiansson  2003      53.45        1:39.35   
  Emil Lundgren  2000      43.15        2:22.50   
  Albin Slertman  2002      47.06        3:09.56   
                     
Karlstads SS P 12 Lag 2  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 27, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS F 10 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            3:18.69   
  Frida Hedin  2003      50.73        50.73   
  Nellie Mattsson  2002      59.46        1:50.19   
  Isabelle Rydahl  2003      50.95        2:41.14   
  Elin Hedin  2003      37.55        3:18.69   
                     
Säffle SS Lag F10  2002  Säffle Simsällskap            3:19.71   
  Linnéa Westberg  2002      55.81        55.81   
  Louise Olsson  2002      52.97        1:48.78   
  Fanny Solhemmer  2003      50.26        2:39.04   
  Ida Lithner  2004      40.67        3:19.71   
                     
Flickor Lag 2 Arvika SS  2002  Arvika Simsällskap            3:29.21   
  Josefine Andersson  2002      53.23        53.23   
  Emily Magnusson  2002      1:03.51        1:56.74   
  Ida Lindahl  2002      48.53        2:45.27   
  Lina Sagvik  2003      43.94        3:29.21   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P 10 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            3:04.67   
  Samuel Vestin  2002      50.49        50.49   
  Ludvig Mathisen  2003      54.59        1:45.08   
  Milos Jovancic  2002      39.56        2:24.64   
  Victor Krohn  2002      40.03        3:04.67   
                     
Solsta  Simklubben Solsta            3:22.89   
  Nicolai Olsson  2002      44.69        44.69   
  Simon Clarito  2002      1:02.51        1:47.20   
  Thim Rangedahl  2002      46.77        2:33.97   
  Anton Ivarsson  2003      48.92        3:22.89   
                     
Säffle SS Lag P10  2002  Säffle Simsällskap            3:29.50   
  Jonathan Andersson  2003      50.76        50.76   
  Oliwer Hultfeldt  2002      1:03.98        1:54.74   
  Erik Mulikov  2005      51.60        2:46.34   
  Jacob Edberg  2003      43.16        3:29.50   
                     
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    1:18.80  2:47.66  4:15.19    5:43.06   
Elin Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:35.38  3:20.97  5:10.01    6:52.61   
Anna Bohman  2000  Arvika Simsällskap    1:38.32  3:27.13  5:19.57    7:03.97   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    1:14.30  2:37.24  4:01.07    5:23.83   
Emil Lundgren  2000  Arvika Simsällskap    1:26.15  3:03.97  4:44.60    6:19.35   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    40.06  1:23.57  2:08.77    2:51.67   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    40.28  1:24.64  2:09.99    2:52.50   
Clara Hedling  2001  Arvika Simsällskap    42.25  1:28.65  2:16.62    3:00.70   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    41.42  1:27.71  2:16.39    3:01.86   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    41.65  1:28.87  2:17.84    3:03.73   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    41.38  1:28.82  2:16.99    3:03.79   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap    42.30  1:30.05  2:19.21    3:07.60   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    44.54  1:32.53  2:22.89    3:07.68   
Miranda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap    44.70  1:34.68  2:26.54    3:15.18   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    33.44  1:11.25  1:49.75    2:25.40   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    43.56  1:33.89  2:25.20    3:13.98   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    48.19  1:44.14  2:40.30    3:35.98   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    51.17  1:55.47  3:03.85    4:07.14   
                     
 
Gren 33, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    47.29        1:33.48   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    47.07        1:40.97   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta    51.91        1:41.30   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap    47.95        1:41.37   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    47.99        1:41.56   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    49.91        1:46.29   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap    57.09        1:54.68   
Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap    59.75        1:56.28   
                     
 
Gren 34, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta    44.46        1:37.11   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap    49.69        1:39.60   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta    48.45        1:41.38   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    51.06        1:51.31   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening    52.23        1:53.06   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            DNS   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap    43.41        1:31.38   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    47.44        1:40.61   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    49.91        1:43.28   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap    48.66        1:47.49   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    53.03        1:57.51   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    54.77        1:57.59   
                     
 
Gren 36, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    53.72        1:51.60   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    58.61        1:53.44   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    55.89        1:54.57   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap    56.07        1:55.84   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    57.94        1:59.38   
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            44.06   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta            45.24   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening            45.61   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap            49.90   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            50.43   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta            50.56   
Matilda Kristiansson  2001  Arvika Simsällskap            51.87   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening            55.15   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
Madeleine Olsson  2001  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            33.34   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            46.94   
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            DNF   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    42.79        1:33.85   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    46.08        1:35.00   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    42.60        1:32.92   
                     
 
Gren 41, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Englund  2003  Deje Simsällskap            43.80   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap            45.62   
Elin Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            48.18   
Frida Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            50.93   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            52.57   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            52.80   
Emma Skogman  2003  Arvika Simsällskap            59.71   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap            1:18.40   
Emma Skoglund  2003  Arvika Simsällskap            1:25.50   
Fanny Solhemmer  2003  Säffle Simsällskap            DSQ   
Filippa Lundgren-Wikström  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Lina Sagvik  2003  Arvika Simsällskap            DSQ   
Matilda Larsson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 42, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Benjamin Edenvik  2003  Karlskoga Simförening            50.63   
Jonathan Andersson  2003  Säffle Simsällskap            50.99   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening            52.38   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            52.53   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            55.89   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            55.91   
Emil Kristiansson  2003  Arvika Simsällskap            58.58   
Rasmus Lindahl  2005  Arvika Simsällskap            1:14.96   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap            1:16.05   
                     
 
Gren 43, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            42.36   
Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening            44.41   
Ida Lindahl  2002  Arvika Simsällskap            44.93   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening            47.58   
Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening            49.99   
Tilde Olsson  2002  Simklubben Solsta            50.08   
Nellie Mattsson  2002  Karlstads Simsällskap            51.33   
Josefine Andersson  2002  Arvika Simsällskap            54.03   
Linnéa Westberg  2002  Säffle Simsällskap            55.80   
10  Louise Olsson  2002  Säffle Simsällskap            58.97   
Emily Magnusson  2002  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 44, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            42.66   
Filip Lewin  2002  Arvika Simsällskap            44.37   
Nicolai Olsson  2002  Simklubben Solsta            44.67   
Victor Krohn  2002  Karlstads Simsällskap            47.83   
Jesper Svensson  2002  Arvika Simsällskap            49.70   
Victor Lübeck  2002  Karlskoga Simförening            52.15   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            52.98   
Oliver Fernandez-Granqvis  2002  Karlskoga Simförening            55.39   
Oliwer Hultfeldt  2002  Säffle Simsällskap            1:00.18   
Thim Rangedahl  2002  Simklubben Solsta            DSQ   
                     
 
Gren 45, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    41.53        1:23.55   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    40.43        1:24.66   
Tess Rangedahl  2000  Simklubben Solsta    44.24        1:30.36   
Emelie Johansson  2000  Säffle Simsällskap    44.05        1:30.86   
Michaela Thyberg  2000  Deje Simsällskap    46.58        1:33.21   
Alisa Lund  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 46, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    40.36        1:24.51   
Marcus Hellberg  2000  Karlskoga Simförening    45.64        1:32.63   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    46.70        1:35.15   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    49.53        1:44.83   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    42.37        1:25.10   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    44.65        1:30.76   
Felicia Lindahl  2001  Simklubben Solsta    45.53        1:32.27   
Josehanna Lundgren-Wikstr  2001  Karlstads Simsällskap    47.03        1:36.42   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    47.89        1:37.02   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    48.32        1:38.17   
Nellie Höök  2001  Filipstads Simklubb    48.70        1:39.82   
Agnes Eklund Ramböl  2001  Simklubben Solsta    49.53        1:42.41   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    52.13        1:48.19   
10  Andrea Ax  2001  Säffle Simsällskap    59.98        2:02.86   
Rebecca Larsson-Tammi  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 48, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    38.51        1:20.19   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    47.18        1:37.19   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    57.94        1:58.86   
Carl-Albin Jungeblad  2001  Karlstads Simsällskap    59.40        2:00.72   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 49, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  2002  Karlskoga Simförening            2:35.06   
  Matilda Ek  2002      39.78        39.78   
  Wilma Åhling  2002      40.38        1:20.16   
  Stina Andersson  2002      40.00        2:00.16   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      34.90        2:35.06   
                     
Säffle SS Lag F10  2002  Säffle Simsällskap            3:04.38   
  Louise Olsson  2002      47.43        47.43   
  Fanny Solhemmer  2003      48.66        1:36.09   
  Ida Lithner  2004      38.05        2:14.14   
  Linnéa Westberg  2002      50.24        3:04.38   
                     
Flickor Lag 2 Arvika SS  2002  Arvika Simsällskap            3:08.81   
  Josefine Andersson  2002      48.84        48.84   
  Lina Sagvik  2003      44.31        1:33.15   
  Emily Magnusson  2002      54.78        2:27.93   
  Ida Lindahl  2002      40.88        3:08.81   
                     
Karlstads SS F 10 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 50, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P 10 Lag 1  2002  Karlstads Simsällskap            2:49.22   
  Milos Jovancic  2002      36.65        36.65   
  Samuel Vestin  2002      47.14        1:23.79   
  Ludvig Mathisen  2003      45.44        2:09.23   
  Victor Krohn  2002      39.99        2:49.22   
                     
Pojkar Lag 2 Arvika SS  2002  Arvika Simsällskap            2:52.71   
  Albin Slertman  2002      47.30        47.30   
  Emil Kristiansson  2003      45.82        1:33.12   
  Jesper Svensson  2002      42.15        2:15.27   
  Filip Lewin  2002      37.44        2:52.71   
                     
Säffle SS Lag P10  2002  Säffle Simsällskap            3:07.83   
  Jacob Edberg  2003      44.19        44.19   
  Erik Mulikov  2005      47.76        1:31.95   
  Jonathan Andersson  2003      47.39        2:19.34   
  Oliwer Hultfeldt  2002      48.49        3:07.83   
                     
                     
 
Gren 51, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlskoga Sf Lag 1  2000  Karlskoga Simförening            2:26.27   
  Saga Grandelius  2001      37.67        37.67   
  Linn Granlund  2001      36.95        1:14.62   
  Inez Rydh-Dufva  2001      37.41        1:52.03   
  Alexandra Kinell  2000      34.24        2:26.27   
                     
Flickor Lag 1 Arvika SS  2000  Arvika Simsällskap            2:27.71   
  Elin Bohman  2000      37.29        37.29   
  Anna Bohman  2000      37.96        1:15.25   
  Miranda Kristiansson  2001      39.68        1:54.93   
  Clara Hedling  2001      32.78        2:27.71   
                     
Solsta  Simklubben Solsta            2:31.74   
  Agnes Eklund Ramböl  2001      37.04        37.04   
  Felicia Lindahl  2001      38.17        1:15.21   
  Tilde Olsson  2002      42.41        1:57.62   
  Tess Rangedahl  2000      34.12        2:31.74   
                     
Säffle SS Lag F12  2000  Säffle Simsällskap            2:33.90   
  Emelie Johansson  2000      33.87        33.87   
  Madeleine Olsson  2001      40.39        1:14.26   
  Caroline Andersson  2001      38.58        1:52.84   
  Andrea Ax  2001      41.06        2:33.90   
                     
Karlstads SS F 12 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 52, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P 12 Lag 1  2000  Karlstads Simsällskap            2:23.83   
  Johan Rydahl  2001      29.22        29.22   
  Linus Andersson  2001      46.80        1:16.02   
  Ludwig Larsson  2000      34.11        1:50.13   
  Uros Jovancic  2000      33.70        2:23.83   
                     
Karlskoga Sf Lag 1  2000  Karlskoga Simförening            2:38.30   
  Victor Lübeck  2002      43.42        43.42   
  Marcus Hellberg  2000      37.48        1:20.90   
  Philip Löfbom  2003      44.55        2:05.45   
  Alexander Nylén  2000      32.85        2:38.30   
                     
Karlstads SS P 12 Lag 2  2000  Karlstads Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  27 november 2012 
Licensierad till: Karlskoga Simförening  Utskriftstid  18:20 
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:02 Skribent: Lars Finne

Postadress:
Arvika Simsällskap - Simidrott
Box 206
67125 Arvika

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info