Hoppa till sidans innehåll

Lottning Top 12

2018-10-26 20:53
Då var lottningen gjord. Tyvärr lite problem med PDF-filer, därav textfiler. Det finns "snyggare" filer på JH Bordtennis offentliga Facebooksida.
  • Uppdaterad: 2018-10-26 20:53

Matchöversikt pooler Damjuniorer 17-20

Pool 1 Setsiffror (eller tid & bord)
63 Nilsson Tinna, Östersunds GIF - Bergquist Alexandra, Söderhamns UIF 27/10 11.20 - 7
64 Lindholm Isabelle, Öråns SK - Lindholm Terese, Öråns SK 27/10 11.20 - 8
65 Nilsson Tinna, Östersunds GIF - Lindholm Isabelle, Öråns SK 27/10 11.45 - 1
66 Bergquist Alexandra, Söderhamns UIF - Lindholm Terese, Öråns SK 27/10 11.45 - 2
67 Nilsson Tinna, Östersunds GIF - Lindholm Terese, Öråns SK 27/10 12.15 - 1
68 Lindholm Isabelle, Öråns SK - Bergquist Alexandra, Söderhamns UIF 27/10 12.15 - 2

Matchöversikt pooler Flickor 13

Pool 1 Setsiffror (eller tid & bord)
79 Wiberg Sofi, Söderhamns UIF - Handler Ella, Häggenås SK 27/10 09.40 - 4
80 Landahl Jennie, Östersunds GIF - Tengström Helmersson Angelina, Östersunds GIF 27/10 09.40 - 5
81 Wiberg Sofi, Söderhamns UIF - Amanowicz Emilia, Ås IF 27/10 10.20 - 4
82 Tengström Helmersson Angelina, Östersunds GIF - Handler Ella, Häggenås SK 27/10 10.20 - 5
83 Landahl Jennie, Östersunds GIF - Handler Ella, Häggenås SK 27/10 11.00 - 4
84 Amanowicz Emilia, Ås IF - Tengström Helmersson Angelina, Östersunds GIF 27/10 11.00 - 5
85 Wiberg Sofi, Söderhamns UIF - Landahl Jennie, Östersunds GIF 27/10 13.20 - 4
86 Amanowicz Emilia, Ås IF - Handler Ella, Häggenås SK 27/10 13.20 - 5
87 Wiberg Sofi, Söderhamns UIF - Tengström Helmersson Angelina, Östersunds GIF 27/10 14.00 - 4
88 Landahl Jennie, Östersunds GIF - Amanowicz Emilia, Ås IF 27/10 14.00 - 5

Matchöversikt pooler Flickor 15
Pool 1 Setsiffror (eller tid & bord)
89 Raftheim Malin, Ås IF - Berggren Fanny, Söderhamns UIF 27/10 11.00 - 6
90 Törmä Ina, BTK Norrskenet - Hellström Ida, Sollefteå BTK 27/10 11.00 - 7
91 Raftheim Malin, Ås IF - Söderberg Victoria, Östersunds GIF 27/10 11.45 - 3
92 Hellström Ida, Sollefteå BTK - Berggren Fanny, Söderhamns UIF 27/10 11.45 - 4
93 Törmä Ina, BTK Norrskenet - Berggren Fanny, Söderhamns UIF 27/10 12.15 - 3
94 Söderberg Victoria, Östersunds GIF - Hellström Ida, Sollefteå BTK 27/10 12.15 - 4
95 Raftheim Malin, Ås IF - Törmä Ina, BTK Norrskenet 27/10 13.40 - 7
96 Söderberg Victoria, Östersunds GIF - Berggren Fanny, Söderhamns UIF 27/10 13.40 - 8
97 Raftheim Malin, Ås IF - Hellström Ida, Sollefteå BTK 27/10 14.20 - 7
98 Törmä Ina, BTK Norrskenet - Söderberg Victoria, Östersunds GIF 27/10 14.20 - 8

Matchöversikt pooler Pojkar 15

Pool 1 Setsiffror (eller tid & bord)
99  Sköld Filip, Ortvikens PK - Wahlberg Erik, Ortvikens PK 27/10 09.40 - 1
100 Bendz Hugo, Ortvikens PK - Svensson Adrian, Ortvikens PK 27/10 09.40 - 2
101 Gustafsson Sam, Söderhamns UIF - Strindberg Pontus, Östersunds GIF 27/10 09.40 - 3
102 Sköld Filip, Ortvikens PK - Svensson Adrian, Ortvikens PK 27/10 10.20 - 1
103 Bendz Hugo, Ortvikens PK - Strindberg Pontus, Östersunds GIF 27/10 10.20 - 2
104 Gustafsson Sam, Söderhamns UIF - Wahlberg Erik, Ortvikens PK 27/10 10.20 - 3
105 Sköld Filip, Ortvikens PK - Strindberg Pontus, Östersunds GIF 27/10 11.00 - 1
106 Bendz Hugo, Ortvikens PK - Gustafsson Sam, Söderhamns UIF 27/10 11.00 - 2
107 Svensson Adrian, Ortvikens PK - Wahlberg Erik, Ortvikens PK 27/10 11.00 - 3
108 Sköld Filip, Ortvikens PK - Gustafsson Sam, Söderhamns UIF 27/10 13.20 - 1
109 Bendz Hugo, Ortvikens PK - Wahlberg Erik, Ortvikens PK 27/10 13.20 - 2
110 Svensson Adrian, Ortvikens PK - Strindberg Pontus, Östersunds GIF 27/10 13.20 - 3
111 Sköld Filip, Ortvikens PK - Bendz Hugo, Ortvikens PK 27/10 14.00 - 1
112 Gustafsson Sam, Söderhamns UIF - Svensson Adrian, Ortvikens PK 27/10 14.00 - 2
113 Strindberg Pontus, Östersunds GIF - Wahlberg Erik, Ortvikens PK 27/10 14.00 - 3

Matchöversikt pooler Pojkar 13

Pool 1 Setsiffror (eller tid & bord)
114 Svensson Viktor, Ortvikens PK - Persson Simon, Ortvikens PK 27/10 09.00 - 1
115 Westin Aron, Ås IF - Johansson Olle, Ås IF 27/10 09.00 - 2
116 Lundqvist Simon, Söderhamns UIF - Svensson Robin, Ås IF 27/10 09.00 - 3
117 Svensson Viktor, Ortvikens PK - Johansson Olle, Ås IF 27/10 09.00 - 4
118 Westin Aron, Ås IF - Svensson Robin, Ås IF 27/10 09.00 - 5
119 Lundqvist Simon, Söderhamns UIF - Persson Simon, Ortvikens PK 27/10 09.00 - 6
120 Svensson Viktor, Ortvikens PK - Svensson Robin, Ås IF 27/10 09.20 - 1
121 Westin Aron, Ås IF - Lundqvist Simon, Söderhamns UIF 27/10 09.20 - 2
122 Johansson Olle, Ås IF - Persson Simon, Ortvikens PK 27/10 09.20 - 3
123 Svensson Viktor, Ortvikens PK - Lundqvist Simon, Söderhamns UIF 27/10 09.20 - 4
124 Westin Aron, Ås IF - Persson Simon, Ortvikens PK 27/10 09.20 - 5
125 Johansson Olle, Ås IF - Svensson Robin, Ås IF 27/10 09.20 - 6
126 Svensson Viktor, Ortvikens PK - Westin Aron, Ås IF 27/10 10.00 - 1
127 Lundqvist Simon, Söderhamns UIF - Johansson Olle, Ås IF 27/10 10.00 - 2
128 Svensson Robin, Ås IF - Persson Simon, Ortvikens PK 27/10 10.00 - 3


Pool 2 Setsiffror (eller tid & bord)
129 Leijon Oliver, Östersunds GIF - Terneblad Nils, Östersunds GIF 27/10 10.00 - 4
130 Strindberg Fabian, Östersunds GIF - Ängesgård Emil, Östersunds GIF 27/10 10.00 - 5
131 Werme Edvin, Häggenås SK - Jacobsson Carl, Östersunds GIF 27/10 10.00 - 6
132 Leijon Oliver, Östersunds GIF - Ängesgård Emil, Östersunds GIF 27/10 10.40 - 1
133 Strindberg Fabian, Östersunds GIF - Jacobsson Carl, Östersunds GIF 27/10 10.40 - 2
134 Werme Edvin, Häggenås SK - Terneblad Nils, Östersunds GIF 27/10 10.40 - 3
135 Leijon Oliver, Östersunds GIF - Jacobsson Carl, Östersunds GIF 27/10 10.40 - 4
136 Strindberg Fabian, Östersunds GIF - Werme Edvin, Häggenås SK 27/10 10.40 - 5
137 Ängesgård Emil, Östersunds GIF - Terneblad Nils, Östersunds GIF 27/10 10.40 - 6
138 Leijon Oliver, Östersunds GIF - Werme Edvin, Häggenås SK 27/10 11.20 - 1
139 Strindberg Fabian, Östersunds GIF - Terneblad Nils, Östersunds GIF 27/10 11.20 - 2
140 Ängesgård Emil, Östersunds GIF - Jacobsson Carl, Östersunds GIF 27/10 11.20 - 3
141 Leijon Oliver, Östersunds GIF - Strindberg Fabian, Östersunds GIF 27/10 11.20 - 4
142 Werme Edvin, Häggenås SK - Ängesgård Emil, Östersunds GIF 27/10 11.20 - 5
143 Jacobsson Carl, Östersunds GIF - Terneblad Nils, Östersunds GIF 27/10 11.20 - 6

Skribent: Anna-Carin Larsson
Epost: Adressen Gömd

= = V å r a   s p o n s o r e r  = =

ICA MAXI

Reveljens

TUBI

Frösö Park

Storm Heliworks 

Logga rätt blåfärg dat 2007-09-17

 

14Jamtland_LFHL

 

Syd Sport

Postadress:
Ås IF - Bordtennis
Jämtkrafthallen, Åsvägen 1
83694 Ås

Besöksadress:
Hovängen idrottsplats, Åsvägen
83694 Ås

Kontakt:
Tel: 063-511758
E-post: This is a mailto link