Hoppa till sidans innehåll

Resultat Ås Masters 2019

03 MAR 2019 16:49
  • Skapad: 03 MAR 2019 16:49

Damer 451 till 650p
1;Nordfjaern Helene, Trondheim BTK
2;Amanowicz Emilia, Ås IF
3;Söderberg Victoria, Östersunds GIF
3;Svensson Lilly, Ås IF
Final;Nordfjaern Helene - Amanowicz Emilia;11-4, 11-6, 11-9
Semi;Nordfjaern Helene - Söderberg Victoria;12-10, 11-5, 11-7
Semi;Amanowicz Emilia - Svensson Lilly;11-6, 11-8, 11-9

Damer 651-1100p
1;Hoeg Lise, Trondheim BTK
2;Brown Hansen Sophie, Trondheim BTK
3;Raftheim Malin, Ås IF
3;Wiberg Sofi, Söderhamns UIF
Final;Hoeg Lise - Brown Hansen Sophie;12-10, 11-3, 11-3
Semi;Hoeg Lise - Raftheim Malin;11-5, 11-4, 11-8
Semi;Brown Hansen Sophie - Wiberg Sofi;12-10, 11-3, 8-11, 11-5

Damer upp till 450p
1;Westerlund Olivia, Ås IF
2;Holmgren Ellen, Docksta BTK
3;Eriksson Elina, Docksta BTK
3;Buhr Hanna, Docksta BTK
Final;Westerlund Olivia - Holmgren Ellen;11-8, 11-4, 11-4
Semi;Westerlund Olivia - Eriksson Elina;11-5, 11-8, 13-11
Semi;Holmgren Ellen - Buhr Hanna;11-7, 11-5, 11-8

Damer 5
1;Nordfjaern Helene, Trondheim BTK
2;Öberg Julia, Docksta BTK
3;Amanowicz Emilia, Ås IF
3;Söderberg Victoria, Östersunds GIF
Final;Nordfjaern Helene - Öberg Julia;5-11, 12-10, 11-5, 11-9
Semi;Nordfjaern Helene - Amanowicz Emilia;11-7, 9-11, 11-6, 10-12, 11-9
Semi;Öberg Julia - Söderberg Victoria;6-11, 11-4, 11-9, 11-8

Davis Cup A
1;Wiberg William/Ängesgård Anton, Söderhamns UIF/Östersunds GIF
2;Wassdahl Alexander/Wassdahl Mikael, Tullinge TP BTK
3;Andersson Andreas/Andersson Axel, Ås IF/IK Kometen
3;Thomassen Eyvind/Witsoe Inge, Trondheim BTK
Final;Wiberg W/Ängesgård A - Wassdahl A/Wassdahl M;3-2
Semi;Wiberg W/Ängesgård A - Andersson A/Andersson A;3-0
Semi;Wassdahl A/Wassdahl M - Thomassen E/Witsoe I;3-2

Davis Cup B
1;Hoeg Lise/Werstad Somjit, Trondheim BTK
2;Hafstad Örjan/Hjalmarsson Daniel, Brunflo IF
3;Strindberg Fabian/Werme Edvin, Östersunds GIF
3;Berget Johansen Petter/Brown Hansen Sophie, Trondheim BTK
Final;Hoeg L/Werstad S - Hafstad Ö/Hjalmarsson D;3-1
Semi;Hoeg L/Werstad S - Strindberg F/Werme E;3-0
Semi;Hafstad Ö/Hjalmarsson D - Berget Johansen P/Brown Hansen S;3-1

Davis Cup C
1;Landahl Jennie/Tengström Helmersson Angelina, Östersunds GIF
2;Johansson Olle/Westin Aron, Ås IF
3;Johansson Liam/Johansson Melvin, Ortvikens PK
3;Jacobsson Carl/Olsson Jesper, Östersunds GIF
Final;Landahl J/Tengström Helmersson A - Johansson O/Westin A;3-1
Semi;Landahl J/Tengström Helmersson A - Johansson L/Johansson M;3-0
Semi;Johansson O/Westin A - Jacobsson C/Olsson J;3-2

Davis Cup D
1;Amanowicz Emilia/Svensson Lilly, Ås IF
2;Eriksson Nicholas/Johansson Elliot, Söderhamns UIF
3;Aronsen Haarstad Håkon/Sivalingam Selvanathan, Trondheim BTK
3;Nordström Pedersen Felicia/Söderberg Victoria, Sollefteå BTK/Östersunds GIF
Final;Amanowicz E/Svensson L - Eriksson N/Johansson E;3-2
Semi;Amanowicz E/Svensson L - Aronsen Haarstad H/Sivalingam S;3-1
Semi;Eriksson N/Johansson E - Nordström Pedersen F/Söderberg V;3-0

Herrar 451-600p
1;Ek Noel, Ås IF
2;Mattbäck Jonny, Söderhamns UIF
3;Lindberg Amos Kaliktius, Östersunds GIF
3;Bitnes Ola, Trondheim BTK
5;Haugen Jan Gunnar, Trondheim BTK
5;Thomassen Higraff Endre, Trondheim BTK
5;Svedberg Albin, Ås IF
5;Gradin Emil, Ås IF
Final;Ek Noel - Mattbäck Jonny;9-11, 11-6, 9-11, 12-10, 11-7
Semi;Ek Noel - Lindberg Amos Kaliktius;13-11, 11-3, 11-9
Semi;Mattbäck Jonny - Bitnes Ola;11-3, 11-4, 11-6
1/4;Ek Noel - Haugen Jan Gunnar;11-8, 11-13, 11-3, 11-8
1/4;Mattbäck Jonny - Thomassen Higraff Endre;12-14, 11-8, 11-9, 11-8
1/4;Lindberg Amos Kaliktius - Svedberg Albin;11-8, 7-11, 11-9, 11-4
1/4;Bitnes Ola - Gradin Emil;11-7, 8-11, 11-9, 11-9

Herrar upp till 450p
1;Eriksson Nicholas, Söderhamns UIF
2;Jonsson Jonas, Östersunds GIF
3;Sivalingam Selvanathan, Trondheim BTK
3;Nielsen Vegard, Trondheim BTK
5;Åsberg Alex, Ås IF
5;Aronsen Haarstad Håkon, Trondheim BTK
5;Markgren Tim, Ås IF
5;Bergström Liam, Docksta BTK
9;Selvanathan Navin, Trondheim BTK
9;Bierbaumer Emil, Ås IF
9;Fredholm Hampus, Sollefteå BTK
9;Hjalmarsson Anton, Brunflo IF
Final;Eriksson Nicholas - Jonsson Jonas;14-12, 11-8, 7-11, 13-11
Semi;Eriksson Nicholas - Sivalingam Selvanathan;11-5, 11-6, 11-3
Semi;Jonsson Jonas - Nielsen Vegard;11-7, 11-7, 9-11, 11-5
1/4;Eriksson Nicholas - Åsberg Alex;11-3, 11-4, 14-12
1/4;Jonsson Jonas - Aronsen Haarstad Håkon;11-5, 11-1, 11-2
1/4;Sivalingam Selvanathan - Markgren Tim;11-4, 11-5, 11-9
1/4;Nielsen Vegard - Bergström Liam;11-5, 7-11, 11-8, 11-5
1/8;Eriksson Nicholas - Selvanathan Navin;11-2, 11-5, 5-11, 11-5
1/8;Aronsen Haarstad Håkon - Bierbaumer Emil;4-11, 12-10, 11-7, 11-2
1/8;Markgren Tim - Fredholm Hampus;9-11, 11-3, 13-11, 12-10
1/8;Bergström Liam - Hjalmarsson Anton;11-6, 11-6, 11-1

Herrar över 1500p
1;Gustafsson Fredrik, Docksta BTK
2;Hemlin Anton, Ås IF
3;Andersson Andreas, Ås IF
3;Leijon Oliver, Östersunds GIF
5;Wassdahl Mikael, Tullinge TP BTK
5;Wiberg William, Söderhamns UIF
Final;Gustafsson Fredrik - Hemlin Anton;9-11, 11-9, 5-11, 11-4, 11-5
Semi;Gustafsson Fredrik - Andersson Andreas;11-7, 11-9, 11-7
Semi;Hemlin Anton - Leijon Oliver;11-8, 11-3, 11-5
1/4;Andersson Andreas - Wassdahl Mikael;11-13, 11-8, 12-10, 11-9
1/4;Leijon Oliver - Wiberg William;11-9, 11-8, 9-11, 9-11, 13-11

Herrar 1101-1500p
1;Fraenell Vilmer, Ortvikens PK
2;Hvitman Daniel, Tyresö BTK
3;Thomassen Eyvind, Trondheim BTK
3;Fraenell Axel, Ortvikens PK
5;Berget Johansen Petter, Trondheim BTK
5;Strindberg Pontus, Östersunds GIF
5;Wassdahl Alexander, Tullinge TP BTK
5;Ängesgård Niclas, Östersunds GIF
Final;Fraenell Vilmer - Hvitman Daniel;11-4, 6-11, 6-11, 11-9, 11-8
Semi;Fraenell Vilmer - Thomassen Eyvind;7-11, 11-9, 11-9, 11-8
Semi;Hvitman Daniel - Fraenell Axel;12-10, 11-7, 8-11, 11-6
1/4;Fraenell Vilmer - Berget Johansen Petter;11-8, 9-11, 11-7, 11-6
1/4;Hvitman Daniel - Strindberg Pontus;11-8, 4-11, 7-11, 11-9, 11-8
1/4;Thomassen Eyvind - Wassdahl Alexander;8-11, 11-8, 11-5, 11-4
1/4;Fraenell Axel - Ängesgård Niclas;11-5, 11-6, 11-7

Herrar 3
1;Sköld Filip, Ortvikens PK
2;Svensson Viktor, Ortvikens PK
3;Svensson Adrian, Ortvikens PK
3;Fraenell Vilmer, Ortvikens PK
Final;Sköld Filip - Svensson Viktor;11-6, 11-9, 11-9
Semi;Sköld Filip - Svensson Adrian;11-13, 11-9, 11-4, 11-6
Semi;Svensson Viktor - Fraenell Vilmer;11-7, 11-9, 11-8

Herrar 5
1;Fraenell Axel, Ortvikens PK
2;Fredholm Albin, Sollefteå BTK
3;Nilsson Andreas, Ås IF
3;Evertsson Tony, Ås IF
Final;Fraenell Axel - Fredholm Albin;11-7, 9-11, 12-10, 11-8
Semi;Fraenell Axel - Nilsson Andreas;11-7, 11-4, 9-11, 12-14, 11-8
Semi;Fredholm Albin - Evertsson Tony;11-5, 11-9, 11-8

Herrar 601 till 800p
1;Olsson Jesper, Östersunds GIF
2;Johansson Olle, Ås IF
3;Westin Aron, Ås IF
3;Svensson Robin, Ås IF
5;Moltumyr Öystein, Trondheim BTK
5;Johansson Liam, Ortvikens PK
5;Johansson Melvin, Ortvikens PK
5;Mattbäck Fredriksson Kean, Söderhamns UIF
Final;Olsson Jesper - Johansson Olle;11-5, 11-9, 12-10
Semi;Olsson Jesper - Westin Aron;11-1, 11-4, 11-9
Semi;Johansson Olle - Svensson Robin;11-3, 11-13, 11-4, 11-9
1/4;Olsson Jesper - Moltumyr Öystein;11-6, 9-11, 9-11, 11-6, 11-8
1/4;Johansson Olle - Johansson Liam;11-8, 11-9, 11-7
1/4;Westin Aron - Johansson Melvin;11-9, 11-8, 11-8
1/4;Svensson Robin - Mattbäck Fredriksson Kean;11-5, 11-9, 12-10

Herrar 7
1;Svensson Robin, Ås IF
2;Mattbäck Jonny, Söderhamns UIF
3;Johansson Liam, Ortvikens PK
3;Gradin Emil, Ås IF
5;Lindberg Amos Kaliktius, Östersunds GIF
5;Svensson Emanuel, Ortvikens PK
5;Mattbäck Fredriksson Kean, Söderhamns UIF
5;Bitnes Ola, Trondheim BTK
Final;Svensson Robin - Mattbäck Jonny;11-4, 11-7, 11-9
Semi;Svensson Robin - Johansson Liam;9-11, 11-7, 7-11, 16-14, 11-6
Semi;Mattbäck Jonny - Gradin Emil;11-8, 11-8, 11-9
1/4;Svensson Robin - Lindberg Amos Kaliktius;11-3, 10-12, 11-3, 11-6
1/4;Mattbäck Jonny - Svensson Emanuel;11-1, 11-8, 11-8
1/4;Johansson Liam - Mattbäck Fredriksson Kean;6-11, 11-2, 11-1, 11-3
1/4;Gradin Emil - Bitnes Ola;11-8, 12-10, 11-9

Herrar 801-1100
1;Holmgren Anders, Docksta BTK
2;Persson Jörgen, Ås IF
3;Westerlund Fredrik, Ås IF
3;Öberg Leif, Docksta BTK
5;Evertsson Tony, Ås IF
5;Hjalmarsson Daniel, Brunflo IF
Final;Holmgren Anders - Persson Jörgen;11-7, 11-5, 5-11, 11-3
Semi;Holmgren Anders - Westerlund Fredrik;11-5, 11-4, 11-6
Semi;Persson Jörgen - Öberg Leif;11-7, 11-7, 11-8
1/4;Holmgren Anders - Evertsson Tony;11-3, 11-5, 11-3
1/4;Persson Jörgen - Hjalmarsson Daniel;7-11, 11-3, 9-11, 11-8, 11-6

Herrar Elit
1;Wassdahl Mikael, Tullinge TP BTK
2;Gustafsson Fredrik, Docksta BTK
3;Wiberg William, Söderhamns UIF
3;Ängesgård Anton, Östersunds GIF
Final;Wassdahl Mikael - Gustafsson Fredrik;11-9, 3-11, 8-11, 11-8, 11-9
Semi;Wassdahl Mikael - Wiberg William;11-4, 11-9, 11-4
Semi;Gustafsson Fredrik - Ängesgård Anton;11-3, 12-10, 11-8

Hen 1050-1449p
1;Hellström Ida, Söderhamns UIF
2;Fraenell Axel, Ortvikens PK
3;Hvitman Daniel, Tyresö BTK
3;Strindberg Pontus, Östersunds GIF
5;Fraenell Vilmer, Ortvikens PK
5;Fredholm Albin, Sollefteå BTK
5;Svensson Adrian, Ortvikens PK
5;Holmgren Anders, Docksta BTK
Final;Hellström Ida - Fraenell Axel;7-11, 11-4, 12-10, 11-9
Semi;Hellström Ida - Hvitman Daniel;11-6, 10-12, 11-8, 2-11, 12-10
Semi;Fraenell Axel - Strindberg Pontus;11-7, 11-4, 3-11, 11-8
1/4;Hellström Ida - Fraenell Vilmer;11-5, 4-11, 11-8, 11-9
1/4;Fraenell Axel - Fredholm Albin;11-5, 11-4, 11-5
1/4;Hvitman Daniel - Svensson Adrian;11-4, 7-11, 11-8, 11-7
1/4;Strindberg Pontus - Holmgren Anders;11-8, 11-8, 11-9

Hen 1050-1449p B
1;Werstad Somjit, Trondheim BTK
2;Westerlund Fredrik, Ås IF
3;Nilsson Andreas, Ås IF
3;Gervais Daniel, Söderhamns UIF
Final;Werstad Somjit - Westerlund Fredrik;11-7, 11-8, 11-9
Semi;Werstad Somjit - Nilsson Andreas;11-9, 11-8, 8-11, 11-8
Semi;Westerlund Fredrik - Gervais Daniel;11-7, 9-11, 4-11, 11-8, 11-9

Hen 1450-1849p
1;Ängesgård Anton, Östersunds GIF
2;Svensson Viktor, Ortvikens PK
3;Leijon Oliver, Östersunds GIF
3;Thomassen Eyvind, Trondheim BTK
Final;Ängesgård Anton - Svensson Viktor;9-11, 11-6, 11-4, 12-10
Semi;Ängesgård Anton - Leijon Oliver;11-5, 12-10, 11-6
Semi;Svensson Viktor - Thomassen Eyvind;11-5, 11-7, 5-11, 7-11, 13-11

Hen 1450-1849p B
1;Allström Henrik, Sollefteå BTK
2;Wassdahl Alexander, Tullinge TP BTK
3;Sköld Filip, Ortvikens PK
3;Berget Johansen Petter, Trondheim BTK
Final;Allström Henrik - Wassdahl Alexander;14-12, 12-10, 11-7
Semi;Allström Henrik - Sköld Filip;11-3, 11-8, 10-12, 11-9
Semi;Wassdahl Alexander - Berget Johansen Petter;7-11, 3-11, 11-9, 11-8, 11-6

Hen 401-549p
1;Ek Noel, Ås IF
2;Mattbäck Jonny, Söderhamns UIF
3;Svedberg Albin, Ås IF
3;Söderberg Victoria, Östersunds GIF
5;Olsson Joel, Östersunds GIF
5;Burman Oskar, Öråns SK
5;Amanowicz Emilia, Ås IF
5;Svensson Emanuel, Ortvikens PK
9;Gradin Emil, Ås IF
9;Johansson Elliot, Söderhamns UIF
9;Nielsen Vegard, Trondheim BTK
9;Sivalingam Selvanathan, Trondheim BTK
9;Berntzén Malin, Sollefteå BTK
9;Aronsen Haarstad Håkon, Trondheim BTK
Final;Ek Noel - Mattbäck Jonny;11-5, 11-6, 10-12, 7-11, 11-5
Semi;Ek Noel - Svedberg Albin;11-4, 7-11, 13-11, 8-11, 11-7
Semi;Mattbäck Jonny - Söderberg Victoria;11-1, 11-2, 11-4
1/4;Ek Noel - Olsson Joel;11-5, 12-10, 11-3
1/4;Mattbäck Jonny - Burman Oskar;11-5, 11-7, 11-9
1/4;Svedberg Albin - Amanowicz Emilia;6-11, 11-7, 11-3, 11-7
1/4;Söderberg Victoria - Svensson Emanuel;11-5, 11-9, 11-8
1/8;Mattbäck Jonny - Gradin Emil;11-7, 11-9, 11-4
1/8;Svedberg Albin - Johansson Elliot;9-11, 11-7, 11-6, 11-5
1/8;Olsson Joel - Nielsen Vegard;11-8, 11-8, 11-9
1/8;Burman Oskar - Sivalingam Selvanathan;13-11, 11-8, 11-6
1/8;Amanowicz Emilia - Berntzén Malin;4-11, 11-7, 11-4, 7-11, 11-3
1/8;Svensson Emanuel - Aronsen Haarstad Håkon;9-11, 7-11, 11-4, 11-4, 11-5

Hen 401-549p B
1;Selvanathan Navin, Trondheim BTK
2;Böhlenius Johan, Docksta BTK
3;Fredholm Hampus, Sollefteå BTK
3;Nordström Pedersen Felicia, Sollefteå BTK
Final;Selvanathan Navin - Böhlenius Johan;12-10, 11-5, 11-5
Semi;Selvanathan Navin - Fredholm Hampus;9-11, 11-5, 11-3, 12-10
Semi;Böhlenius Johan - Nordström Pedersen Felicia;12-10, 12-10, 11-3

Hen 550-749p
1;Svensson Robin, Ås IF
2;Mattbäck Fredriksson Kean, Söderhamns UIF
3;Lindberg Amos Kaliktius, Östersunds GIF
3;Johansson Liam, Ortvikens PK
5;Bitnes Ola, Trondheim BTK
5;Haugen Jan Gunnar, Trondheim BTK
5;Nordfjaern Helene, Trondheim BTK
5;Moltumyr Öystein, Trondheim BTK
Final;Svensson Robin - Mattbäck Fredriksson Kean;11-4, 11-8, 13-11
Semi;Svensson Robin - Lindberg Amos Kaliktius;11-2, 11-6, 11-3
Semi;Mattbäck Fredriksson Kean - Johansson Liam;11-7, 11-5, 15-13
1/4;Svensson Robin - Bitnes Ola;11-3, 11-2, 11-3
1/4;Mattbäck Fredriksson Kean - Haugen Jan Gunnar;11-6, 11-5, 14-12
1/4;Lindberg Amos Kaliktius - Nordfjaern Helene;11-5, 14-12, 11-7
1/4;Johansson Liam - Moltumyr Öystein;11-8, 11-7, 10-12, 9-11, 11-6

Hen 550-749p B
1;Johansson Melvin, Ortvikens PK
2;Thomassen Higraff Endre, Trondheim BTK
3;Nilsson Simon, Ås IF
3;Danielsson Alvin, Ås IF
Final;Johansson Melvin - Thomassen Higraff Endre;11-6, 11-8, 11-13, 11-9
Semi;Johansson Melvin - Nilsson Simon;11-9, 12-10, 6-11, 11-9
Semi;Thomassen Higraff Endre - Danielsson Alvin;11-8, 11-9, 11-6, 9-11

Hen 750-1049p
1;Raftheim Malin, Ås IF
2;Olsson Jesper, Östersunds GIF
3;Werme Edvin, Östersunds GIF
3;Hoeg Lise, Trondheim BTK
5;Wiberg Sofi, Söderhamns UIF
5;Johansson Olle, Ås IF
5;Persson Jörgen, Ås IF
5;Carlsson Ante, Ortvikens PK
Final;Raftheim Malin - Olsson Jesper;14-12, 11-6, 7-11, 11-9
Semi;Raftheim Malin - Werme Edvin;11-7, 10-12, 11-7, 11-6
Semi;Olsson Jesper - Hoeg Lise;7-11, 16-14, 11-7, 16-14
1/4;Raftheim Malin - Wiberg Sofi;10-12, 11-8, 8-11, 11-8, 11-7
1/4;Olsson Jesper - Johansson Olle;11-8, 6-11, 12-10, 8-11, 11-3
1/4;Werme Edvin - Persson Jörgen;4-11, 11-4, 11-8, 11-6
1/4;Hoeg Lise - Carlsson Ante;11-9, 11-9, 8-11, 11-2

Hen 750-1049p B
1;Ängesgård Emil, Östersunds GIF
2;Brown Hansen Sophie, Trondheim BTK
3;Öberg Leif, Docksta BTK
3;Bengtsson Peter, Östersunds GIF
Final;Ängesgård Emil - Brown Hansen Sophie;11-4, 11-7, 11-7
Semi;Ängesgård Emil - Öberg Leif;1-11, 11-7, 11-5, 9-11, 11-8
Semi;Brown Hansen Sophie - Bengtsson Peter;8-11, 11-9, 11-8, 12-10

Hen under 400p
1;Eriksson Nicholas, Söderhamns UIF
2;Jonsson Jonas, Östersunds GIF
3;Buhr Hanna, Docksta BTK
3;Markgren Tim, Ås IF
5;Bierbaumer Emil, Ås IF
5;Westerlund Olivia, Ås IF
5;Svanberg Arvehed Tobias, Ås IF
5;Eriksson Elina, Docksta BTK
Final;Eriksson Nicholas - Jonsson Jonas;11-7, 12-10, 11-7
Semi;Eriksson Nicholas - Buhr Hanna;11-4, 11-5, 11-5
Semi;Jonsson Jonas - Markgren Tim;11-2, 11-9, 11-5
1/4;Eriksson Nicholas - Bierbaumer Emil;11-6, 11-5, 11-4
1/4;Jonsson Jonas - Westerlund Olivia;11-6, 11-0, 11-3
1/4;Buhr Hanna - Svanberg Arvehed Tobias;11-1, 14-16, 11-7, 9-11, 11-9
1/4;Markgren Tim - Eriksson Elina;11-1, 11-4, 11-6

Hen under 400p B
1;Bergström Liam, Docksta BTK
2;Holmgren Ellen, Docksta BTK
3;Näslund Nordlöf Marlon, Docksta BTK
3;Afeworki Meron, Ås IF
Final;Bergström Liam - Holmgren Ellen;11-4, 11-5, 11-3
Semi;Bergström Liam - Näslund Nordlöf Marlon;11-3, 11-1, 11-1
Semi;Holmgren Ellen - Afeworki Meron;11-2, 11-3, 11-4

Hen över 1850p
1;Wiberg William, Söderhamns UIF
2;Gustafsson Fredrik, Docksta BTK
3;Andersson Andreas, Ås IF
3;Andersson Axel, IK Kometen
Final;Wiberg William - Gustafsson Fredrik;12-10, 8-11, 7-11, 11-9, 19-17
Semi;Wiberg William - Andersson Andreas;11-5, 13-11, 9-11, 7-11, 11-8
Semi;Gustafsson Fredrik - Andersson Axel;11-9, 11-4, 11-5

Hen över 1850p B
1;Wassdahl Mikael, Tullinge TP BTK
2;Hemlin Anton, Ås IF
3;Witsoe Inge, Trondheim BTK
Final;Wassdahl Mikael - Hemlin Anton;11-6, 11-7, 11-6
Semi;Wassdahl Mikael - Witsoe Inge;9-11, 11-7, 9-11, 11-9, 11-7

Damer över 1100p
1;Hellström Ida, Söderhamns UIF
2;Werstad Somjit, Trondheim BTK
3;Helander Sandra, Ås IF
4;Nilsson Tinna, Östersunds GIF

Damer Elit
1;Werstad Somjit, Trondheim BTK
2;Helander Sandra, Ås IF
3;Nilsson Tinna, Östersunds GIF
4;Raftheim Malin, Ås IF
5;Brown Hansen Sophie, Trondheim BTK

Skribent: Andreas Ehn
Epost: Adressen Gömd

= = V å r a   s p o n s o r e r  = =

ICA MAXI

Reveljens

TUBI

Frösö Park

Storm Heliworks 

Logga rätt blåfärg dat 2007-09-17

 

14Jamtland_LFHL

 

Syd Sport

Postadress:
Ås IF - Bordtennis
Jämtkrafthallen, Åsvägen 1
83694 Ås

Besöksadress:
Hovängen idrottsplats, Åsvägen
83694 Ås

Kontakt:
Tel: 063511758
E-post: This is a mailto link