Hoppa till sidans innehåll

2016


Genom att klicka på den kursiva texten ser ni resultaten från tävlingarna.

SBGF SPELPROGRAM 2016

Datum Arrangör Underlag Tävling/Arr. Info
Januari 2016      
5-6 SBGF/Asarum Kval Final EB Svenska Cupen  Nat, lag
16-17 MunktellArenan EB IT, EB-Maran Int, lag
17 Vinslöv BGK Filt SSBGF-Serien 2 DS, lag
24 Askim BGK EB DM ind. & Lag 3 & 5 Manna DS,ind, lag
24 Asarum BGK EB Asarumsserien 2 DS, lag
31 BGK Jönköping Filt VSBGF-Tour 4 Nat, ind
31 Asarum BGK EB SSBGF-Tour 5 Nat, ind
31 MunktellArenan EB Top-12 Kval 2 Nat, ind
Februari      
6-7 BGK Jönköping Filt VSBGF-Serien 3 Div 1   DS, lag
7 Hårdton IK EB VSBGF-Serien 3 Div 2 DS, lag
7 MunktellArenan Filt Top-10 Kval 3 Nat, ind
14 Alelyckan Filt Göteborgs Cupen Nat, ind
14 Asarum BGK EB Top-8 Kval 2 Nat, ind
20-21 SBGF/BGK Linjen Filt 3 Manna Juniorer Nat, Lag
28 Askim BGK EB VSBGF-Tour 5 Nat, ind
28 Asarum BGK EB SSBGF-Serien 3 DS, lag
28 MunktellArenan EB Top-12 Kval 3 Nat, ind
Mars        
5-6 Askim BGK EB VSBGF-Serien 4 Div 1   DS, lag
6 Borås MGK Filt VSBGF-Serien 4 Div 2 DS, lag
6 Asarum BGK EB Top-8 Kval 3 Nat, ind
12-13 MunktellArenan Filt Top-10 FINAL Nat, ind
13 BGK Linjen Filt SSBGF-Tour FINAL Nat, ind
19-20 SBGF/BGK Jönköping Filt  Tjejfemman Nat. lag
April        
2-3 SBGF/Malmö   Bangolfforum  
17 Gullbergsbro BGK MOS IT, Tävling 1 Int, ind
24 Enköping BGK Filt NT, Cup Stockholm 1 Nat, ind
24 Borås MGK Filt NT Nat, ind
Maj        
1 Linjen BGK Filt NT, Öresundstouren 1 Nat, ind
1 Södertälje BGK Filt NT, MSV Cup 1 Nat, ind
7-8 SBGF   Svenska Serien omg. 1 Nat, lag
14-15 WMF Bischofshofen (AUT) EB/B Nationscupen Juniorer Int, lag
14-15 EMF Vizela (POR) EB/B Nationscupen Seniorer Int, lag
14 Sundsvall BGK Filt NT, Lördag Nat, ind
15 BGK Ringen Filt NT Nat, ind
15 Sundsvall BGK Filt NT, Söndag Nat, ind
15 Norrtälje BGK Filt NT, Cup Stockholm 2 Nat, ind
22 Olofström BGK Filt NT Nat, ind
22 Uppsala BGK EB NT, Cup Stockholm 3 Nat, ind
22 Djulö BGK Filt NT, MSV Cup 2 Nat, ind
22 Gullbergsbro BGK EB NT, Gullbergsbroslaget Nat, ind
28 Tantogården BGK B NT, Cup Stockholm 4 Nat, ind
28 Skönsberg BGK Filt NT, Nifo Lördag Nat, ind
29 Örebro BGK Filt NT, MSV Cup 3 Nat, ind
29 Sjöviken IF Filt NT, Hässleholm Nat, ind
29 Skönsberg BGK Filt NT, Nifo Söndag Nat, ind
29 Askims BGK B IT, DM Int, ind, lag
Juni        
4 Umeå BGK EB NT, Lördag Nat, ind
5 Umeå BGK EB NT, Söndag Nat, ind
5 AK98 B NT, Cup Stockholm 5 Nat, ind
5 Eskilstuna BGK Filt NT, MSV Cup 4 Nat, ind
5-6 Växjö BGK EB/Filt NT, Kombi Nat, ind
11-12 SBGF   Svenska Serien Omg. 2 Nat, lag
19 Hjelmsjö BGK EB NT, Öresundstouren 2 Nat, ind
19 Solna BGK EB NT, Cup Stockholm 6 Nat, ind
19 Skoghalls BGK Filt NT, MSV Cup 5 Nat, ind
25-26 WMF/Prishtina (KOS) MOS WAGM Int, lag
26 Nyköping BGK Filt NT, Midsommarslaget MSV Cup 6 Nat, ind
Juli        
2-3 Skoghalls BGK B IT Int, ind
6-8 SBGF/Norrköping Filt SM-Veckan Ind, lag
13-16 SBGF/Skoghall BGK Filt  OT-SM Ind, lag
16-17 SBGF/Skoghall BGK Filt  5 manna OT-SM Lag
23-24 SBGF   Svenska Serien Omg. 3 Nat. Lag
27 Mjölby BGK Filt NT, MSV Cup 7 Nat, ind
30 Örnsköldsvik BGK Filt NT, Lördag Nat, ind
30-31 Trollhättan BGK EB NT, Semestermaran Nat, lag
31 Örnsköldsvik BGK Filt NT, Söndag Nat, ind
31 Malmö BGK Filt NT, Öresundstouren 3 Nat, ind
31 Mosås BGK Filt NT, 50 års Jubileum MSV Cup 8 Nat, ind
Augusti        
4-6 SBGF/Umeå BGK   Filt/EB Undoms-SM Int, Lag
7 Daga BGK Filt NT, MSV Cup 9 Nat, ind
7 Myresjö BGK Filt NT Nat, ind
10-13 WMF/Bischofshofen (AUT) EB/B Junior-VM Int, lag
10-13 EMF/Lahti (FIN) Filt/EB Oldtimers-EM Int, Lag
13 Sollefteå BGK Filt NT, Lördag Nat, ind
14 Sollefteå BGK Filt NT, Söndag Nat, ind
14 Värend BGK Filt NT Nat, ind
14 Sundbyberg BGK Filt NT, Cup Stockholm 7 Nat, ind
14 Strängnäs BGK Filt NT, MSV Cup 10 Nat, ind
20 Djulö BGK Filt DM, MSV DM, ind
20 Skellefteå BGK Filt DM, NSBGF DM, ind
20 Solna BGK Filt DM, Mixed / Par DM, lag
21 Olofström BGK Filt DM, SSBGF DM, ind
21 Djulö BGK Filt DM, MSV - 7-Manna DM, lag
21 Solna BGK Filt DM, ÖSBGF DM, ind
21 BGK Elit Filt DM, Bergslagen DM, ind
21 ??? Filt DM, VSBGF DM, ind
24-27 EMF/Viezela (POR) EB/B Senior-EM Int, lag
27 Skönsberg BGK Filt NT, Lördag City Nat, ind
27-28 Daga BGK Filt NT, MSV Cup FINAL Nat, ind
28 Skönsberg BGK Filt NT, Söndag City Nat, ind
28 Solna BGK Filt NC, Cup Stockholm FINAL Nat, ind
28 Tuve Tigers BGK Filt NC, Tuve-Cupen Nat, ind
28 Sjöviken IF EB NT, Öresundstouren 4 Nat, ind
September      
3-4 SBGF/Göteborg BGK Filt  Svenska Cupen  Nat, lag
11 Askims BGK MOS IT, Tävling 2 Int, ind
11 Sjöviken IF EB NT,ÖresundsTouren FINAL Nat, ind
17-18 SBGF/MunktellArenan   Utbildningshelg  
25 MunktellArenan EB DM, MSV DM,lag,ind
29-30 EMF/Neutraubling EB/B Europacupen EC, lag
Oktober      
1 EMF/Neutraubling EB/B Europacupen EC, lag
9 Askims BGK MOS IT, Grimmered Tävling 3 Int, ind
         

  

Uppdaterad: 15 SEP 2018 18:06 Skribent: Patric Fransson
Epost: This is a mailto link

 

Sponsorer till Asarums BGK

===========================

      MOTIONSBINGO

Söndagar

kl. 10.00 - 14.00

(sista tid att gå 13.00)

=========================== 

     TRIVSELGOLF

Tisdagar

kl. 13.00 - 15.00

 

=========================== 

VECKOTÄVLINGAR

Onsdagar

kl. 18.30

Sista anmälan 18.20

=====================

 Stöd Asarums BGK

===========================

 Asarums BGK finns även på

fb1

===========================

===========================

 

===========================

 Antal unika besökare sedan 29/2-2016

besöksräknare 

Postadress:
Asarums BGK - Bangolf
Wilhelm Johansson, Stenbackavägen 6
37453 Asarum

Kontakt:
Tel: 0454329296
E-post: This is a mailto link

Se all info