Hoppa till sidans innehåll

KM Hoppning 12 okt 2014


Klass 1 Clear Round

20cm
Tyra Westerloui - Markis                     0 Fel
 
40cm
Ebba Eriksson - Memphis                   4 Fel
 
50cm
Sofia Nilsson - Monty                           0 Fel
Wilma Tronshagen - Molly                   8 Fel
Gabriella Bernblad - Noreeno              8 Fel
 
60cm
Niklas Nilsson - Papillon                      4 Fel
Elin Hagström - Harmonins Crummilur0 Fel
Isra Daher - Oden                                8 Fel
Emmelie Wallén - Ersbo Zara              4 Fel
Sofia Nilsson - Tajfun                           8 Fel
 
70cm
Ida Wallberg – Stine                             0 Fel
Eline Snabb - Amie                              Utesluten
Denise Jonsson - Sörbo Zixten            16 Fel
Ida Wallberg - Nanook                            4 Fel
 
80cm
Anna Fredriksson - Fady                        0 Fel
Wilma Tronshagen - Milton                     0 Fel
 
90cm
 Ida Hjelm - Black Velvet                        0 Fel
 
Klass 2 KM 2 Faser
 
Häst
 
1.Pernilla Mets - Bacardi Ice (Häst)                        0 + 0 Fel Tid 16,73 s

2. Eline Snabb - Black Velvet (Häst)                      0 + 0 Fel Tid 23,1 s

3. Emmelie Wallén - Ersbo Zara (Häst)                  0 + 8 Fel Tid 45,35 s

4. Gabriella Bernblad - Noreeno. (Häst)                 0 + Ute

5. Anna Fredriksson – Fady (Häst)                        4 Fel

6. Ida Wallberg – Nanook (Häst)                            4 Fel

7. Johanna Andersson - King of freedom (Häst)   Utesluten
 
Ponny
1. Sofia Nilsson – Tajfun (Ponny)                         0 + 0 Fel Tid 24,75 s

2. Elin Hagström -Harmonins Crummilur(Ponny) 0 + 0 Fel Tid 25,9 s

3. Ida Wallberg - Stine (Ponny)                            0 + 4 Fel Tid 24,83 s


4. Pernillas Mets – Guezza (Ponny)                    0 + 4 Fel Tid 30,7 s

5. Sofia Nilsson - Monty (Ponny)                         0 + 4 Fel Tid 37,5 s

6. Wilma Tronshagen - Molly (Ponny)                 0 + 4 Fel Tid 41,67 s

7. Ebba Eriksson – Memphis (Ponny)                 0 + 4 Fel Tid 45,8 s

8. Wilma Tronshagen - Milton (Ponny)               4 Fel

9. Niklas Nilsson – Papillon (Ponny)                  16 Fel

10. Isra Daher - Oden (Ponny)                           Utesluten

11. Eline Snabb – Amie (Ponny)                        Utesluten
Uppdaterad: 08 DEC 2015 14:45 Skribent: Lena Pålsson

Postadress:
Aspeboda Ridklubb - Ridsport
Natalie Larsson, Sveaborgsgatan 34 A
78467 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0764161535, 0739436360
E-post: This is a mailto link

Se all info