Hoppa till sidans innehåll

Klubbhoppning 26 juli 2015


Tack för en fantastisk tävlingsdag, regn och åska tilltrots.

Resultatlista Klubbtävlingar 26juli 2015

 

Klass 1 Clear Round

 

20cm          

Ebba Lorenz                     Farita                                                    0 fel

 

40cm          

Natalie Larsson                 Wielka Mexinowica                                0 fel

 

50cm

Matilda Lindström           Charlie                                                     0 fel

Lisa Hermansson              Svarten                                                 0 fel

Sofia Nilsson                    Monty                                                    0 fel

Carolin Rosman                Nemo                                                     0 fel

 

60cm

Carolin Rosman                Nemo                                                     0 fel

Felicia Bäck                      Zircon                                                    4 fel

Matilda Lindström           Charlie                                                      0 fel

Emmelie Wallén               Ersbo Sara                                              0 fel

Lisa Hermansson              Svarten                                                  0 fel

 

70cm

Märta Båtmästar               Poker Post                                              0 fel

Emmelie Wallén               Ersbo Sara                                               4 fel

Terese Gregori                  Polaris                                                    8 fel

 

80cm

Sofia Nilsson                    Tajfun                                                      4 fel

Ida Wallberg                     Stine                                                        0 fel

 

90cm

Ida Hjelm                         Sylia                                                       Ute

Johanna Andersson          King Of Freedom                                     4 fel

 

 

Klass 2 A:0/A:0

 

Ponny         

1.                 Sofia Nilsson (50cm)          Monty                             0 – 0 (15s)

2.                 Märta Båtmästar (70cm)     Poker Post                      0 – 0 (17s)

3.                 Ida Wallberg (90cm)          Stine                                4 fel

4.                 Sofia Nilsson (80cm)          Tajfun                             8 fel              

 

Storhäst

1.                 Ida Hjelm (80cm)              Sylia                                    0 – 0 (21s)

2.                 Terese Gregori (50cm)        Polaris                                 0 – 0 (22s)

3.                 Felicia Bäck  (70cm)           Zircon                                 4 fel

Uppdaterad: 08 DEC 2015 14:45 Skribent: Johanna Andersson

Kontakt Webmaster
Vakant roll, maila vid intresse
e-post, This is a mailto link

 

Sisu

 

Våra Sponsorer:

 

av28wksxttgeip1jkkxr

logo     

Hööks

 

Ornäs Pizzeria

Bilmetro logga

Masmästaren

Dalarnas försäkringsbolag

Byggmax

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Aspeboda Ridklubb - Ridsport
Natalie Larsson, Sveaborgsgatan 34 A
78467 Borlänge

Kontakt:
Tel: 0764161535, 0739436360
E-post: This is a mailto link

Se all info