Hoppa till sidans innehåll

Eljuscuptävling Ätran 2013-01-23


Resultatlista Eljuscuptävling  Ätran 2013-01-23

Arrr: Ätrans IF och Krogsereds IK

D -10 500 m

1 LEANDER Lova Ätrans IF 1.13

2 ROBERTSSON Linn SK Hylte 1.38

3 JOHANSSON Sabina Krogsereds IK 4.13

4 BERNSTRÖM Frida Krogsereds IK 4.38

5 BERNSTRÖM Hanna Krogsereds IK 5.03

H-10 500 m

1 DAHLBLOM Acke SK Hylte 1.22

2 LEANDER Linus Ätrans IF 1.26

3 LJUNGSTRÖM Fritiof Krogsereds IK 4.31

D 11-12 2,5 km

1 TELLVIK Moa Ätrans IF 9.14

2 ROBERTSSON Amanda SK Hylte 10.23

3 JOHANSSON Erica OK Löftan 12.40

H 11-12 2,5 km

1 DAHLBLOM Anton SK Hylte 9.12

2 JOHANSSON Jesper OK Löftan 9.18

MADSSTUEN Marius Halmstad OK Brutit

H 13-14 2,5 km

1 RASMUSSON Samuel Ätrans IF 8.27

2 MADSSTUEN Emil Halmstad OK 8.28

3 ANDERSSON Andreas SK Hylte 9.37

4 SVENSSON Rasmus SK Hylte 9.38

H 15-16 5 km

1 ERIKSSON Gabriel Ätrans IF 15.30

2 MADSSTUEN Oscar Halmstad OK 15.32

D 17-20 5 km

1 JOHANSSON Anna SK Hylte 16.41

JOHANSSON Sofia OK Nackhe Ej startat

D 21- 5 km

1 MADSSTUEN Ulrika Halmstad OK 16.40

2 NILSSON Marie-Louise SK Hylte 16.58

3 DAHLBLOM Sofie SK Hylte 17.58

Resultatlista Eljuscuptävling Sjöviken Ätran 2013-01-23

Arrr: Ätrans IF och Krogsereds IK

H 21- 7,5 km

1 FINNSKOG Erik Tranemo IF 21.12

2 FINNSKOG Fredrik Tranemo IF 21.35

3 IVARSSON Daniel Krogsereds IK 22.53

4 MAGNUSSON Erik SK Hylte 25.52

H 35- 7,5 km

1 PETERSSON Patrik Ätrans IF 20.48

DAHLBLOM Magnus SK Hylte Brutit

H 45- 7,5 km

1 MADSSTUEN Björn Halmstad OK 20.35

2 JOHANSSON Magnus OK Löftan 21.39

3 ROLLING Kennet Halmstad OK 21.46

4 ERIKSSON Jörgen Ätrans IF 23.37

5 NILSSON Dan-Olof Ätrans IF 26.34

Damer Motion 2,5 km

1 TORSTENSSON Karin Krogsereds IK 9.57

2 SVENSSON Inger Ätrans IF 13.38

3 LINDSTRÖM Helen Krogsereds IK 14.29

IVARSSON Ingegerd Krogsereds IK Deltagit

LARSSON Helén Krogsereds IK Deltagit

RICKARDSSON Carina Krogsereds IK Deltagit

Herrar Motion 2,5 km

1 THORSSON Urban Ätrans IF 8.11

2 HANSSON Roger Ätrans IF 8.12

3 THORSSON Rolf Sigbert Ätrans IF 9.32

4 SJÖGREN Henning Ätrans IF 10.20

5 SVENSSON Kent Ätrans IF 11.32

6 BERNSTRÖM Ove Krogsereds IK 12.45

7 RICKARDSSON Urban Krogsereds IK 13.26

LARSSON Lennart Krogsereds IK Deltagit

 

Uppdaterad: 03 NOV 2015 02:07 Skribent: Kent Svensson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Ätrans IF - Skidor
Kent Svensson, Fack 124
31061 Ätran

Kontakt:
Tel: 034660331, 0766122634
E-post: This is a mailto link