Hoppa till sidans innehåll

DM Fristil 1/2 2014 Hylte


 

Resultatlista Halland Skid-DM Klassisk 9 februari 2014
D10 1,6 km

 1 Svensson Emma            Ätrans IF              00:07:06

 2 Boberg Elsa IF               Rigor                    00:07:11

 3 Robertsson Linn            SK Hylte               00:08:01

H 10 1,6 km

1 Dahlblom Acke              SK Hylte                00:06:23

 2 Leander Linus             Ätrans IF                 00:08:23

3 Melin Hannes              Vindrarps SK           00:10:33

D 11-12 2,9 km

1 Leander Lova                 Ätrans IF              00:15:37

 2 Svensson Cornelia´      SK Hylte               00:15:58

3 Granfors Unni                IF Rigor                00:17:57

 4 Andersson Hanna        Vindrarps SK        00:20:18

H 11-12 2,9 km

1 Svensson Anton           Ätrans IF               00:12:31

 2 Axelsson Otto             Vindrarps SK         00:12:53

3 Mikaelsson Hugo         Vindrarps SK         00:14:38

 4 Johansson Alex          FK Friskus             00:16:48

 5 Arvidsson Isac            Vindrarps SK         00:17:20

6 Melin Måns                 Vindrarps SK          00:20:30
H 13-14 2,9 km

1 Dahlblom Anton          SK Hylte                 00:11:05

2 Rådahl Albin               Vindrarps SK          00:13:30

 3 Karlsson Lukas          Vindrarps SK          00:15:27

 4 Johansson Tim          FK Friskus              00:15:54

 5 Mikaelsson Edvin       Vindrarps SK         00:18:24

 Svensson Rasmus       SK Hylte                Ej start



D 13-14 2,9 km

1 Robertsson Amanda     SK Hylte               00:12:30
D 17-20 11 km

1 Johansson Anna           SK Hylte              00:40:08

2 Aronsson Elisabet         FK Friskus-          00:41:57

 3 Aronsson Josefin         FK Friskus           00:50:11

Johansson Sofia             OK Nackhe
D 21- 21 km

1 Holmén Johanna         SK Hylte                01:24:21

2 Torstensson Karin       Krogsereds IK       01:32:19

3 Lagergren Jennie        Krogsereds IK       02:25:55
D 35- 21 km

1 Dahlblom Sofie          SK Hylte                 01:17:33

2 Nilsson Marie-Louise SK Hylte                 01:17:49

3 Granfors Ulrika          IF Rigor                  01:29:19
D 45- 21 km

1 Gedda Susanne       SK Hylte                  01:13:05

 2 Johansson Ginger   SK Hylte                 01:32:50

 Bengtsson Catarina   OK Nackhe              Ej start


H 15-16 5,6 km

1 Johansson Fredrik  OK Nackhe              00:21:14

 2 Hedlund Emil         SK Hylte                   00:21:34

3 Nykvist Karl            SK Hylte                   00:32:41
H 17-20 11 km

 1 Boberg Anton        IF Rigor                   00:40:07

2 Henningsson Samuel OK Löftan            00:48:44
H 21- 29,9 km

1 Thormé Marcus     OK Lindéna              01:30:09

 2 Thorsson Tobias   IK Trenne                01:40:45

3 Ivarsson Daniel       Krogsereds IK         01:49:16
H 35- 29,9 km

1 Sagne Oskar          IF Rigor                   01:33:25

 2 Dahlblom Magnus SK Hylte                  01:35:35

3 Arnqvist Jonas       FK Friskus               01:37:16

 4 Broms Urban        FK Friskus                01:42:41

 5 Boberg Martin       IF Rigor                   01:44:31

 6 Larsson Johan     Falkenbergs OK       01:52:21

7 Fritzell Jerker        SK Hylte                   01:56:02
H 45- 29,9 km

1 Rolling Kenneth     Halmstad OK           01:38:07

 2 Nilsson Dan          IK Trenne                 01:43:01

 3 Johansson Mikael OK Nackhe              01:43:26

4 Persson Henrik     OK Nackhe               01:44:04

 5 Pettersson Hans   IF Rigor                    01:48:12

6 Nilsson Jan           OK Nackhe               01:50:16

7 Johansson Ulf       SK Hylte                   01:52:20

8 Caspersson Tomas IK Trenne               01:55:48

 9 Bengtsson Lennart Falkenbergs OK     01:56:05

10 Jonsson Magnus FK Friskus                01:57:02

11 Lindén Mikael      SK Hylte                   01:57:20

12 Gedda Håkan      SK Hylte                   01:58:06

 13 Millegård Mikael SK Hylte                   02:01:17

 14 Gunnarsson Tomas SK Hylte             02:13:46

Henningsson Jonas Simlångsdalens IF Utgått
H 55- 29,9 km

1 Larsson Lennart       Vapnö IF               01:54:20

2 Ivarsson Per-Olof     Krogsereds IK       02:06:59

3 Bjersing Mats           IF Rigor                 02:10:52
H 65- 29,9 km

 1 Thorsson Ove         IK Trenne              01:45:24

2 Ragnarsson Jan      IF Rigor                 02:12:12

 Ståhl Sven-Åke IF Rigor                         Ej

Uppdaterad: 03 NOV 2015 01:39 Skribent: Kent Svensson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Ätrans IF - Skidor
Kent Svensson, Fack 124
31061 Ätran

Kontakt:
Tel: 034660331, 0766122634
E-post: This is a mailto link