Hoppa till sidans innehåll

Elljuscupen Ätran 2014-01-22


Ätrans Skidcenter Ätran

 

Resultatlista Elljuscupen Ätran 2014-01-22
H/D 10
Emma Svensson                                 Ätrans IF                    1.16
Tobias Johansson                               OK Löftan                  1.21
Elias Lund                                           Ätrans IF                    1.37
Linn Robertsson                                  SK Hylte                    1.43
Linus Leander                                     Ätrans IF                    1.46
William Lindqvist                                 Ätrans IF                    1.48
Matilda Andersson                              SK Hylte                     1.56
Wilma Nilsson                                     Ätrans IF                     2.05
D11/12
Cornelia Svensson                              SK Hylte                      5.10
Lova Leander                                      Ätrans IF                      5.14
H11/12
Jesper Johansson                              OK Löftan                     3.57
Marius Madsstuen                              Halmstad OK                  4.06
Anton Svensson                                 Ätrans IF                        4.11
Acke Dahlblom                                   SK Hylte                         4.22
Edwin Montell                                     SK Hylte                         5.27
D 13/14
Moa Tellvik                                          Ätrans IF                         4.14
Wilma Montell                                     SK Hylte                          5.06
H 13/14
Albin Andersson                                 SK Hylte                            5.15
D15/16
Amanda Robertsson                          SK Hylt                           18.17
H 15/16
Oscar Madsstuen                               Halmstad OK                 13.00
Emil Madsstuen                                 Halmstad                       14.09
Lucas Månsson                                 Kungsäters IF                                        14.13
Anton Dahlblom                                 SK Hylte                         15.52
Rasmus Svensson                            SK Hylte                          16.39
Emil Hedlund                                    SK Hylte                            16.50
Anders Lund                                      Ätrans IF                            18.51
D 17/20
Elisabet Aronsson                              FK Friskus                       15.42
Anna Johansson                                SK Hylte                           15.52
Josefin Aronsson                               FK Friskus                       17.26
Amalia Johansson                             Krogsereds IK                  18.48
H Motion
Björn Madsstuen                                Halmstad OK                         12.40
Benny Schoug                                    Krogsereds IK                        23.11
D 21
Marie-Louise Nilsson                          SK Hylte                                16.45
Karin Torstensson                              Krogsereds IK                        18.27
Carmita Leander                                 Ätrans IF                                18.34
H 21
Erik Johansson                                 Tranemo SK Skidklubb 21.22
Peter Gustavsson                             OK Stigen                                  22.26
Magnus Dahlblom                             SK Hylte                                   25.32
Robin Lövgren                                   IK Trasten                                25.36
Daniel Ivarsson                                 Krogsereds IK                          27.03
H 35
David Martinsson                               Kungsäter IF                              24.05
Patrik Petersson                                 Apladalens Löparklub   25.33
Daniel Lund                                        Ätrans IF                                   25.40
H 45 
Jörgen Eriksson                                   Ätrans IF                                  27.10        
Peter Aronsson                                    FK  Friskus                              29.41
Mikael Millegård                                   SK Hylte                                 31.32
Clas Åkerberg                                                 Krogsereds IK                                    36.20
D 55
Irene Andersson                                   Ätrans IF                                20.09
H 55              
Per-Olof Ivarsson                                 Krogsereds IK                         30.36
Dag Svensson                                      SK Hylte                                          35.01
Kent Ivarsson                                      Krogsereds IK                         35.30
 
Kjell Harrysson                                   Krogsereds IK                        36.10
 
 

 

Uppdaterad: 03 NOV 2015 01:35 Skribent: Kent Svensson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Ätrans IF - Skidor
Kent Svensson, Fack 124
31061 Ätran

Kontakt:
Tel: 034660331, 0766122634
E-post: This is a mailto link