Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2013


Attunda Orientering Vinnarlistan 2013

 
       
Datum Tävling Namn Klass
2013-03-28 Öppet Roslagsmästerskap Natt Per-Erik Carlenius H65
2013-04-07 Skärgårdsmedeln Martin Gelinder H20
2013-04-07 Skärgårdsmedeln Lars Håkan Sandvik H45
2013-04-07 Skärgårdsmedeln Maja Sandvik U3
2013-04-14 IFK Lidingö medel Tomas Henriksson H35
2013-04-14 IFK Lidingö medel Maria von Schmalensée D40
2013-04-14 IFK Lidingö medel Per-Erik Carlenius H65
2013-04-20 SM sprint kval Erik Berzell H18 heat B
2013-04-21 SM sprint final Erik Berzell H18 A-final
2013-04-21 Kringelträffen Ulla-Britt Åleborg D80
2013-04-21 Kringelträffen Anna Strand D40
2013-04-26 Uppsala möte natt Per-Erik Carlenius H65
2013-04-28 Häringedubbel Maria von Schmalensée D40
2013-04-28 Häringedubbel Karin Wisell ÖM 2
2013-05-07 DM sprint Per-Erik Carlenius H65
2013-05-07 DM sprint Maria von Schmalensée D40
2013-05-07 Ljungsbrokampen Oskar Daniels H21
2013-05-09 Roslagshelg lång Maria von Schmalensée D21
2013-05-09 Roslagshelg lång Lars Håkan Sandvik H45
2013-05-09 Silva League OK Tisaren Erik Berzell H18 E
2013-05-10 Roslagshelg medel Svante Sandvik U1
2013-05-10 Roslagshelg medel Maja Sandvik D12 K
2013-05-10 Roslagshelg medel Lars Håkan Sandvik H45
2013-05-14 Ungdomsserien, krets 1 norr Carl Södersten U3
2013-05-14 Ungdomsserien, krets 1 norr Leo Hellström H16 K
2013-05-14 Ungdomsserien, krets 1 norr Daniel Arrestam H14 K
2013-05-14 Ungdomsserien, krets 1 norr Christian Redtzer H16
2013-05-17 Tour de Medelpad, etapp 1 Märta Sandvik U2
2013-05-17 Tour de Medelpad, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2013-05-18 Tour de Medelpad, etapp 2 Lars Håkan Sandvik H45
2013-05-18 Eksjö SOK MTB-O medel Anders Frisk ÖM 9
2013-05-19 Tour de Medelpad, etapp 3 Lars Håkan Sandvik H45
2013-05-21 Östergötlans Sprint Cup Mathias Hallmén H21
2013-05-23 Ungdomsserien, krets 1 norr Daniel Arrestam H14 K
2013-05-23 Ungdomsserien, krets 1 norr Felicia Bredin U2
2013-05-23 Ungdomsserien, krets 1 norr Leo Hellström H16 K
2013-05-25 Tigermedeln Fredrik Sone H45
2013-05-25 Tigermedeln Anna Strand D40
2013-06-02 Faxeträffen Alexander Fors H18 E
2013-06-25 Idre 3-dagars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2013-06-26 Idre 3-dagars, etapp 2 Märta Sandvik U2
2013-06-26 Idre 3-dagars, etapp 2 Lars Håkan Sandvik H45
2013-06-27 Idre 3-dagars, etapp 3 Erik Berzell H18
2013-06-27 Idre 3-dagars, etapp 3 Märta Sandvik U2
2013-06-27 Idre 3-dagars, etapp 3 Lars Håkan Sandvik H45
2013-06-27 Idre 3-dagars, totalt Erik Berzell H18
2013-06-27 Idre 3-dagars, totalt Lars Håkan Sandvik H45
2013-06-29 Havs-OL, dag 1 Fredrik Sone H45
2013-06-29 Havs-OL, dag 1 Viktor Sone U2
2013-06-30 Havs-OL, dag 2 Fredrik Sone H45
2013-01-07 Trekvällars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2013-07-02 Trekvällars, etapp 2 Karl Enges H18
2013-07-02 Trekvällars, etapp 2 Per-Erik Carlenius H65
2013-07-02 Trekvällars, etapp 2 Maria von Schmalensée D40
2013-07-04 Trekvällars, etapp 3 Per-Erik Carlenius H65
2013-07-07 Morokullens 2-dagars, etapp 2 Marcus Stenebo H10
2013-07-09 Gotlands 3-dagars, etapp 1 Fredrik Sone H45
2013-07-10 Gotlands 3-dagars, etapp 2 Fredrik Sone H45
2013-07-11 Gotlands 3-dagars, total Fredrik Sone H45
2013-07-15 Trekvällars i Glada Hudik, etapp 1 Simon Martelius ÖM 7
2013-07-16 Mastloppet Per-Erik Carlenius Bana 4G
2013-07-17 Trekvällars i Glada Hudik, etapp 3 Simon Martelius ÖM 7
2013-08-03 Mälarmårdsdubbeln, medel Lars Håkan Sandvik H45
2013-08-04 Mälarmårdsdubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H45
2013-08-16 OL-rounden, nattsprint Fredrik Sone H45
2013-08-17 Götalandsmästerskap Kerstin Rosengren D65
2013-08-17 Hellas långdistans Svante Sandvik U1
2013-08-17 Hellas långdistans Lars Håkan Sandvik H45
2013-08-17 Hellas långdistans Jörgen Karlsson H55
2013-08-18 Fårlöloppet Kerstin Rosengren D65
2013-08-18 OL-rounden, medel Viktor Sone U2
2013-08-24 Sorundadubbeln, medel Per-Erik Carlenius H65
2013-08-24 Långhundradubbeln, medel Svante Sandvik U1
2013-08-24 Långhundradubbeln, medel Johannes Knutas ÖM 7
2013-08-24 Långhundradubbeln, medel Ulla Molin D45
2013-08-24 Långhundradubbeln, medel Claes-Erik Karlsson H60
2013-08-25 Sorundadubbeln, lång Maria von Schmalensée D40
2013-08-25 Sorundadubbeln, lång Lars Håkan Sandvik H45
2013-08-25 Långhundradubbeln, lång Jörgen Karlsson H55
2013-08-28 Ungdomsserien, region norr Carl Södersten H16 K
2013-08-28 Ungdomsserien, region norr Svante Sandvik U1
2013-08-31 Enskedes medeldistans Per-Erik Carlenius H65
2013-09-01 För-SM lång / Linnéklassikern Jörgen Karlsson H55
2013-09-01 Brunnrundan Ulla Molin D45
2013-09-01 Brunnrundan Svante Sandvik U1
2013-09-07 DM långdistans Fredrik Sone H45
2013-09-07 DM långdistans Viktor Sone U2
2013-09-08 DM medel Maria von Schmalensée D40
2013-09-08 DM medel Svante Sandvik U1
2013-09-08 Idre-Särna MTBO 2013 Anders Frisk H21
2013-09-08 DM medel Gotland Ann-Christine Schunnesson ÖM 5
2013-09-13 DM natt Fredrik Sone H45
2013-09-14 Lännasprinten Lars Håkan Sandvik H45
2013-09-14 Lännasprinten Jörgen Karlsson H55
2013-09-14 Lännasprinten Leif Nordin H65
2013-09-14 Lännasprinten Svante Sandvik U1
2013-09-15 DM stafett D Roos, E Berzell, M Gelinder H20
2013-09-15 DM stafett J Karlsson, F Sone, L H Sandvik H150
2013-09-15 DM stafett individuella motion Svante Sandvik ÖM 1
2013-09-22 Golden Weekend Jörgen Karlsson H55
2013-09-22 Bromma-Vällingby medel Ulla-Britt Åleborg D80
2013-09-22 Bromma-Vällingby medel Kerstin Rosengren D65
2013-09-22 Bromma-Vällingby medel Elvira Bredin U1
2013-09-22 Bromma-Vällingby medel Felicia Bredin U2
2013-09-22 Bromma-Vällingby medel Tomas Henriksson H35
2013-09-28 Södertörnsdubbeln medel Svante Sandvik U1
2013-09-29 Södertörnsdubbeln lång Fredrik Sone H45
2013-10-05 Österåkers medel Fredrik Sone H45
2013-10-05 Österåkers medel Tomas Henriksson H35
2013-10-05 Österåkers medel Anders Brunander ÖM 2
2013-10-06 Ungdomsserien final Viktor Sone U2 Pojkar
2013-10-13 25Manna MTB-O Anders Frisk H21
2013-10-19 Helg utan Älg, etapp 1 Svante Sandvik U1
2013-10-19 Helg utan Älg, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2013-10-20 Helg utan Älg, etapp 2 Jonas Hallman ÖM 9
2013-10-25 Haningenatten Johan Sandberg ÖM 5
2013-11-02 Svartåfejden Mathias Hallmén ÖM 8
2013-11-03 Höstlunken A Strand, F Sone Mix
2013-11-10 Novembertävlingarna lång Fredrik Sone H45
2013-11-10 Novembertävlingarna lång Anna Strand D40
       
* result som var tilgängliga på Eventor (februari 2016)  
Uppdaterad: 21 SEP 2016 20:09 Skribent: Christoffer Norrman
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli