Hoppa till sidans innehåll

Vinnarlistan 2014


Attunda Orientering Vinnarlistan 2014  
       
Datum Tävling Namn Klass
2014-03-29 Nyköpingsorienteringen Filip Brunander H16
2014-03-29 Nyköpingsorienteringen Svante Sandvik U1
2014-03-29 Nyköpingsorienteringen Mats Orbert ÖM 7
2014-04-14 Grymnatta Roger Berggren ÖM 5
2014-04-06 Torfejden Erik Berzell H20
2014-04-06 Enenracet Simon Martelius H20
2014-04-06 Enenracet Tom Harrysson H12 K
2014-04-12 IFK Lidingö, medeldistans Lars Håkan Sandvik H45
2014-04-12 IFK Lidingö, medeldistans Karin Ejderby D12 K
2014-04-12 IFK Lidingö, medeldistans Lotta Ejderby ÖM 1
2014-04-12 IFK Lidingö, medeldistans Tom Harrysson H12 K
2014-04-12 IFK Lidingö, medeldistans Svante Sandvik U1
2014-04-13 Rånässtafetten A Lindberg, M Limpar, U Molin D45-
2014-04-13 IFK Enskede, långdistans Märta Sandvik D10
2014-04-13 IFK Enskede, långdistans Maria von Schmalensée D40
2014-04-21 Järfälla OK, långdistans Svante Sandvik U1
2014-04-21 Järfälla OK, långdistans Jörgen Karlsson H55
2014-04-21 Järfälla OK, långdistans Ulla Molin D50
2014-04-21 Järfälla OK, långdistans Kerstin Rosengren D65
2014-04-26 Uppsala möte, medel Kerstin Rosengren D65
2014-04-27 Uppsala möte, lång Kerstin Rosengren D65
2014-04-27 Uppsala möte, lång Marcus Stenebo H10
2014-04-27 Uppsala möte, lång Björn-Ove Pettersson H55
2014-04-27 Aprilköret, långdistans Thorbjörn Pettersson ÖM 4
2014-04-27 Aprilköret, långdistans Lars Håkan Sandvik H45
2014-05-01 Gustavsbergs OK, medel Marcus Stenebo H10
2014-05-01 Gustavsbergs OK, medel Ulla-Britt Åleberg D80
2014-05-01 Gustavsbergs OK, medel Lars Håkan Sandvik H45
2014-05-01 Gustavsbergs OK, medel Jörgen Karlsson H55
2014-05-01 Gustavsbergs OK, medel Svante Sandvik U2
2014-05-02 Tiomila, öppna klasser Lars Gerhardsson ÖM 9
2014-05-07 DM Sprint Madeleine Limpar D45
2014-05-10 Jubileumsdubbeln, lång Maria von Schmalensée D40
2014-05-10 Jubileumsdubbeln, lång Felicia Bredin D14 K
2014-05-10 Jubileumsdubbeln, lång Daniel Roos H20 E
2014-05-10 Jubileumsdubbeln, lång Björn-Ove Pettersson H55
2014-05-13 Ungdomsserien, krets 1 norr Samuel Lindén H12
2014-05-13 Ungdomsserien, krets 1 norr Sofia Ivers D12
2014-05-13 Ungdomsserien, krets 1 norr Ida Hellström U2
2014-05-17 Tour de Medelpad Etapp 2 Svante Sandvik U2
2014-05-17 Närkedubbeln, lång Jörgen Karlsson H55
2014-05-18 Tour de Medelpad Etapp 3 Svante Sandvik U2
2014-05-22 Ungdomsserien, krets 1 norr Samuel Lindén H12
2014-05-22 Ungdomsserien, krets 1 norr Hugo Hermansson U1
2014-05-24 IFK Mora, medeldistans Fabian Törnqvist U1
2014-06-06 Ösa-träffen MTB-O Anders Frisk H21
2014-06-23 Fjällsprinten Maja Sandvik D12
2014-06-24 Idre 3-dagars, etapp 1 Svante Sandvik U2
2014-06-24 Idre 3-dagars, etapp 1 Lars Håkan Sandvik H45
2014-06-25 Idre 3-dagars, etapp 2 Svante Sandvik U2
2014-06-25 Idre 3-dagars, etapp 2 Lars Håkan Sandvik H45
2014-06-26 Idre 3-dagars, etapp 3 Lars Håkan Sandvik H45
2014-06-26 Idre 3-dagars, totalt Lars Håkan Sandvik H45
2014-06-30 Trekvällars, etapp 1 Simon Martelius H20
2014-06-30 Trekvällars, etapp 1 Jörgen Karlsson H55
2014-06-30 Trekvällars, etapp 1 Maria von Schmalensée D40
2014-07-01 Trekvällars, etapp 2 Simon Martelius H20
2014-07-01 Trekvällars, etapp 2 Maria von Schmalensée D40
2014-07-02 Trekvällars, etapp 3 Simon Martelius H20
2014-07-02 Trekvällars, etapp 3 Maria von Schmalensée D40
2014-07-02 Trekvällars, totalt Simon Martelius H20
2014-07-02 Trekvällars, totalt Märta Sandvik D10
2014-07-02 Trekvällars, totalt Maria von Schmalensée D40
2014-07-06 Morokullen 2-dagars, etapp 2 Marcus Stenebo H10
2014-07-06 Gotlands 2-dagars, etapp 2 Lars Håkan Sandvik H45
2014-07-10 Gotlands 3-dagars, etapp 4 Lars Håkan Sandvik H45
2014-07-15 Mastloppet Gustaf Wirén ÖM 2
2014-07-25 O-ringen, etapp 5 Erik Berzell H20 E
2014-08-09 Tuna Ting, medel Anna Strand D40
2014-08-16 Svartviksmedeln, För-SM Sthlm Lars Håkan Sandvik H45
2014-08-16 Svartviksmedeln, För-SM Sthlm Svante Sandvik U2
2014-08-16 Långhundradubbeln Kerstin Rosengren D65
2014-08-16 Långhundradubbeln Madeleine Limpar D45
2014-08-17 Oppsätralången, För-SM Sthlm Svante Sandvik U2
2014-08-17 Långhundradubbeln Kerstin Rosengren D65
2014-08-17 Långhundradubbeln Jörgen Karlsson H55
2014-08-23 Attunda OK, lång Alva Spennare D14 K
2014-08-23 Attunda OK, lång Hugo Lönnqvist Österberg U1
2014-08-23 Attunda OK, lång Anna Lönnqvist ÖM 5
2014-08-23 Attunda OK, lång Marcus Stenebo H10
2014-08-23 Attunda OK, lång Svante Sandvik U2
2014-08-24 Attunda OK, medel Berenike Dunér D14 K
2014-08-24 Attunda OK, medel Marcus Stenebo H10
2014-08-24 Attunda OK, medel Svante Sandvik U2
2014-08-27 Ungdomsserien, region norr Filip Brunander H16
2014-08-27 Ungdomsserien, region norr Alva Spennare D14 K
2014-08-27 Ungdomsserien, region norr Ida Hellström U2
2014-08-30 För-SM Hemfosa, medel Filip Brunander H16 K
2014-08-31 Tierps SOK Johannes Knutas ÖM 7
2014-09-06 DM lång Tom Harrysson U1
2014-09-06 DM lång Svante Sandvik U2
2014-09-06 DM lång Kerstin Rosengren D65
2014-09-04 DM medel Marcus Stenebo H10 
2014-09-04 DM medel Lars Håkan Sandvik H45
2014-09-12 DM natt Elis Ivers U2
2014-09-13 DM medel Östergötland Mathias Hallmén ÖM 8
2014-09-21 Skärgårdsmedeln Kerstin Rosengren D65
2014-09-21 Skärgårdsmedeln Marcus Stenebo H10
2014-09-21 Skärgårdsmedeln Jessica Strömqvist ÖM 3
2014-09-21 Bergslagsträffen Anna Strand D40
2014-09-27 Hellas, medel Svante Sandvik U2
2014-09-27 Hellas, medel Lars Håkan Sandvik H45
2014-10-04 OK Österåker, medel Nina Ivers ÖM 7
2014-10-04 Ungdomsserien, final Svante Sandvik U2 Pojkar
2014-10-04 Ungdomsserien, final Thorbjörn Pettersson ÖM 3
2014-10-12 25manna, medel Svante Sandvik U2
2014-10-12 25manna, medel Lars Håkan Sandvik H45-1
2014-10-18 Helg utan Älg, etapp 1 Svante Sandvik U2
2014-10-19 Helg utan Älg, etapp 2 Märta Sandvik D10
2104-10-25 Nordcupen, etapp 1 Marcus Stenebo H10
2014-10-25 Nordcupen, etapp 1 Samuel Lindén H12
2014-11-02 Höstlunken Christian Redtzer H21 B
2014-11-08 Nordcupen, etapp 2 Marcus Stenebo H10
2014-11-15 Nordcupen, etapp 3 Alva Spennare D14 K
2014-11-15 Nordcupen, etapp 3 Emil Wisell H14 K
2014-11-22 Nordcupen, etapp 4 Tobias Kamsvåg H16 K
2014-11-22 Nordcupen, etapp 4 Marcus Stenebo H10
2014-11-22 Nordcupen, etapp 4 Emil Wisell H14 K
2014-11-29 Nordcupen, etapp 5 Tobias Kamsvåg H16 K
2014-11-29 Nordcupen, etapp 5 Alva Spennare D14 K
2014-11-29 Nordcupen, etapp 5 Märta Sandvik D10
2014-11-29 Nordcupen, etapp 5 Marcus Stenebo H10
2014-11-29 Nordcupen, etapp 5 Vilma Nilsson U1
       
* result som var tilgängliga på Eventor (februari 2016)  
Uppdaterad: 25 SEP 2016 17:37 Skribent: Andreas Fredriksson

Postadress:
Attunda OK - Orientering
Jörgen Karlsson, Mäster Henriks Allé 37
19274 Sollentuna

Kontakt:
Tel: +46708951600
E-post: info@attundaorienter...

Se all info

Partners


Puustelli